III Mistrzostwa Dyskowców

0

 

III MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA DYSKOWCÓW


pkmd23

   III Polskie Mistrzostwa Dyskowców zostały zorganizowane przez Polski Klub Miłośników Dyskowców przy współudziale sponsorów strategicznych, którymi były firmy TROPICAL, AQUAEL i DIVERSA.


pkmd36

    Sto kilkadziesiąt ryb, zarówno z Polski jak i z zagranicy oceniało doborowe międzynarodowe jury złożone z najwybitniejszych światowych ekspertów w dziedzinie dyskowców.

Sędzia główny – Andrzej Sieniawski – Polska
1, Andrew Soh – Singapur
2, Jeffrey Tan – Malezja
3, Cuneyt Birol – Turcja
4, Heiko Bleher – Niemcy
5, Bosse Quiding – Szwecja
6, Sergiej Gariuszkin – Rosja
7, Marek Marcinkiewicz – Polska
8, Maciej Dziedzic – Polska
9. Izabela Wilk – Polska
10, Beata Jarka – Polska


pkmd38

    W kategorii ryb dzikich tytuł Grand Championa otrzymał okaz z hodowli Andrzeja Nowickiego „SUPERDISCUS”.

pkmd37

    Wśród form hodowlanych zwyciężył dyskowiec odmiany Patern Tony’ego Tana i Jasona Wu, on też zdobył tytuł Grand Championa całej wystawy.


pkmd34
3m

    W poszczególnych grupach barwnych dyskowców zwyciężyli:

 

Dyskowce dzikie – Grupa A: Dyskowiec Heckel’a, Heckel

pkmd39

     Roman Hadziewicz (Polska)
 

pheckel1

Grupa A: Heckel – 1, Forma: dzika – 4,
Ogólnie: 26 – 69,25 pkt
 


pheckel2

Andrzej Nowicki (Polska)
Grupa A: Heckel – 2, Forma: dzika – 7,
Ogólnie: 33 – 67,50 pkt
pheckel3

Kaj Persson (Szwecja)
Grupa A: Heckel – 3, Forma dzika – 8,
Ogólnie 39 – 67,13 pkt
 


 

Dyskowce dzikie – Grupa B: Brązowe, Brown

pkmd51

     Andrzej Nowicki (Polska)
 

pbrown1

Grupa B: Brown – 1, Forma: dzika – 1,
Ogólnie: 14 – 73,00 pkt
 


pbrown2

Artur Kawecki, Piotr Smoleń (Polska)
Grupa B: Brown – 2, Forma: dzika – 2,
Ogólnie: 16 – 72,75 pkt
pbrown3

Artur Kawecki, Piotr Smoleń (Polska)
Grupa B: Brown – 3, Forma: dzika – 3,
Ogólnie: 25 – 69,50 pkt
 



 

Dyskowce dzikie – Grupa C: Niebieskie, Blue

pkmd48

     Roman Hadziewicz (Polska)
 

pblu1

Grupa C: Blue – 1, Forma: dzika – 6,
Ogólnie: 32 – 67,65 pkt
 


pblu2

Roman Hadziewicz (Polska)
Grupa C: Blue – 2, Forma: dzika – 14,
Ogólnie: 47 – 66,00 pkt
pblu3

Tomasz Uler (Polska)
Grupa C: Blue – 3, Forma: dzika – 17,
Ogólnie: 51 – 62,75 pkt
 


 

Dyskowce dzikie – Grupa D: Zielone, Green

pkmd39

     Roman Hadziewicz (Polska)
 

pgren1

Grupa D: Green – 1, Forma: dzika – 11,
Ogólnie: 43 – 66,63 pkt
 


pgren2

Josef Minćak (Słowacja)
Grupa D: Green – 2, Forma: dzika – 12,
Ogólnie: 44 – 66,50 pkt
pgren3

Roman Hadziewicz, (Polska)
Grupa D: Green – 3, Forma: dzika – 15,
Ogólnie: 48 – 65,75 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa E: Turkusowe z wzorem, Striped turquoisepkmd46

 

     Artur Kawecki, Piotr Smoleń (Polska)
 

pstur1

Grupa E: Striped turquoise – 1, Forma: hodowlana – 18,
Ogólnie: 20 – 71,50 pkt
 


pstur2

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Grupa E: Striped turquoise – 2, Forma: hodowlane – 19,
Ogólnie: 21 – 71,25 pkt
pstur3

Josef Minćak (Słowacja)
Grupa E: Striped turquoise – 3, Forma: hodowlane – 22,
Ogólnie: 24 – 69,75 pkt
 



 

Dyskowce hodowlane – Grupa F: Gładkie, Solid Discus

pkmd50

     Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
 

psolid1

Grupa F: Solid Discus – 1, Forma: hodowlana – 5,
Ogólnie: 5 – 75,88 pkt
 



psolid2

Andrzej Nowicki (Polska)
Grupa F: Solid Discus – 2, Forma: hodowlane – 6,
Ogólnie: 6 – 75,50 pkt
psolid3

Josef Minćak (Słowacja)
Grupa: Solid Discus – 3, Forma: hodowlane – 11,
Ogólnie F: 11 – 74,38 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa G: Wzorzyste, Patern

pkmd22

     Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
 

patern1

Grupa G: Patern – 1, Forma: hodowlana – 1,
Ogólnie: 1 – 79,00 pkt
 


patern2

Krzysztof kluczka, Sebastian Pustelnik (Polska)
Grupa G: Patern – 2, Forma: hodowlane – 4,
Ogólnie: 4 – 76,13 pkt
patern3

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Grupa G: Patern – 3, Forma: hodowlane – 8,
Ogólnie: 8 – 74,88 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa H: Kropkowane, Spotted

pkmd49

     Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
 

pspoted1

Grupa H: Spotted – 1, Forma: hodowlana – 2,
Ogólnie: 2 – 78,00 pkt
 


pspoted2

Josef Minćak (Słowacja)
Grupa H: Spotted – 2, Forma: hodowlane – 3,
Ogólnie: 3 – 76,25 pkt
pspoted3

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Grupa H: Spotted – 3, Forma: hodowlane – 7,
Ogólnie: 7 – 76,00 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa I: Formy albinotyczne, Albino

pkmd49

     Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
 

palbino1

Grupa I: Albino – 1, Forma: hodowlana – 16,
Ogólnie: 18 – 71,88 pkt
 


palbino2

Aleksander Polakow (Rosja)
Grupa I: Albino – 2, Forma: hodowlane – 27,
Ogólnie: 33 – 67,50 pkt
palbino3

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Grupa I: Albino – 3, Forma: hodowlane – 33,
Ogólnie: 44 – 66,50 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa J: Nie sklasyfikowane, Unclassified

pkmd47

     Artur Kawecki, Piotr Smoleń (Polska)
 

punklas1

Grupa J: Unclassified – 1, Forma: hodowlana – 20,
Ogólnie: 22 – 71,00 pkt
 



punklas2

Grzegorz Kaczorowski (Polska)
Grupa J: Unclassified – 2, Forma: hodowlane – 24,
Ogólnie J: 28 – 69,13 pkt
punklas3

Jacek Niglus (Polska)
Grupa: Unclassified – 3, Forma: hodowlane – 27,
Ogólnie: 33 – 67,50 pkt
 



 

Dyskowce hodowlane – Grupa PBC: Polskie Biało Czerwone, Polish White Red

pkmd42

     Janusz Zajonz (Polska)
 

pbc1

Grupa PBC: Polskie B/C – 1, Forma: hodowlana – 12,
Ogólnie: 12 – 74,25 pkt
 


pbc2

Janusz Zajonz (Polska)
Grupa PBC: Polskie B/C – 2, Forma: hodowlane – 15,
Ogólnie: 17 – 72,25 pkt
pbc3

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Grupa PBC: Polskie B/C – 3, Forma: hodowlane – 23,
Ogólnie: 26 – 69,25 pkt
 


 

Dyskowce hodowlane – Grupa G: Wzorzyste, Patern – wydzielona podgrupa Pigeon Blood

pkmd52

     Krzysztof kluczka, Sebastian Pustelnik (Polska)
 

pp2

Podgrupa: Pigeon Blood – 1, Forma: hodowlana – 4,
Ogólnie: 4 – 76,16 pkt
 


pp3

Tony Tan & Jason Wu (Holandia)
Podgrupa: Pigeon Blood – 2, Forma: hodowlane – 8,
Ogólnie: 8 – 74,88 pkt
pp1

Andrzej Nowicki (Polska)
Podgrupa: Pigeon Blood – 3, Forma: hodowlane – 16,
Ogólnie: 18 – 71,88 pkt
 


pkmd43 Andrew Soh – Singapur wręczył Barbarze Bogdańskiej upominek za łaczność polskiego klubu z całym światem.
pkmd41
Cuneyt Birol – Turcja podziękował Basi za trud włożony w propagowaniu Polskich Mistrzostw Dyskowców poza granicami kraju.
 

Członkowie PKMD oprócz udziału w mistrzostwach pokazali swoje ryby urządzając stoiska oraz zbiorniki ze swoimi rybami.

pkmd18
Andrzej Nowicki – „SUPERDISCUS”

pkmd19

Artur Kawecki, Piotr Smoleń – „CRYSTAL DISCUS”

pkmd20

Krzysztof kluczka – „DISCUS VITAL”

pkmd21

Janusz Zajonz

pkmd17

Zbiornik wykonali: Marek Szymański, Rafał Mamątow, Tomasz Uler

 

pkmd35

W trakcie targów odbyła się też międzynarodowa konferencja sędziowska zorganizowana przez PKMD

 

 

Share.

Leave A Reply