Konkurs Dyskowców Poznań

0

V MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA DYSKOWCÓW POZNAŃ 2015


o1

W dniach 17 i 18 października 2015 odbyły się V Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Klub Miłośników Dyskowców w ramach Poznańskich Targów AQUAZOO 2015. Do konkursu przygotowano ryby w 12 kategoriach. Cztery kategorie to ryby dzikie pozostałych osiem klas to ryby hodowlane. Na wystawców czekało 135 zbiorników konkursowych. W konkursie brało udział 29 wystawców z 5 państw. Spośród wszystkich ryb wyłoniono najlepszą w klasie dzikich oraz najlepszą w klasie hodowlanych. Zorganizowano także memoriał im. Tadeusza Ogrodnika, który polegał na wyłonieniu najlepszych trzech ryb które miały ubarwienie biało czerwone.

o2

 

Konkurs był sędziowany przez międzynarodowy skład jury.

Przewodniczący:
• Andrzej SIENIAWSKIi– Polska

Sędziowie:

• Bülent ACUN – Turcja;
• Kaj PERSSON – Szwecja;
• Beata JARKA – SIENIAWSKA – Polska;
• Izabela WILK – Polska;
• Krzysztof KLUCZKA – Polska;
• Marek MARCINKIEWICZ – Polska;
• Andrzej NOWICKI – Polska;

o3

W niedzielę o godzinie 12.30 podsumowanie konkursu rozpoczął Prezes Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców – Marek Widur. Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekały nagrody w postaci statuetki z duyskowcem wykonanym z drewna przez amazońskiego rzeźbiarza, medale pamiątkowe oraz dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

dm
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie a zwycięzcy w zależności od zajętego miejsca pamiątkowe medale złote, srebrne i brązowe. gd1
Mistrzem Polski w klasie dyskowców dzikich został Andrzej Nowicki
gd2
Wicemistrzem i II wicemistrzem Polski w klasie dyskowców dzikich został Robert Wesoły
gh1
Mistrzem Polski w klasie dyskowców hodowlanych została Elżbieta Kraćkowska, nagrodę odebrał mąż.
gh2
Wicemistrzem Polski w klasie dyskowców hodowlanych został Tomasz Jagodziński
gh3
II wicemistrzem Polski w klasie dyskowców hodowlanych został Robert Wesoły

KLASYFIKACJA W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH ORAZ GRUPACH

KLASA: DZIKIE   GRUPA: HECKEL

a1

I miejsce – Robert Wesoły – PL
4 - Robert Wesoły - PL
Punkty: 411 – Średnia: 82,20 a2
II miejsce – Robert Wesoły – PL
5 - Robert Wesoły - PL
Punkty: 403 – Średnia: 80,60 a3
III miejsce – Jacek Skwieciński – PL
2 - Jacek Skwieciński - PL
Punkty: 391 – Średnia: 78,20


KLASA: DZIKIE   GRUPA: BRĄZOWE

b1

I miejsce – Andrzej Nowicki – PL

9 - Andrzej Nowicki -PL

9 – Andrzej Nowicki -PL

Punkty: 418 – Średnia: 83,60 b2
II miejsce – Mariusz Kopacz – PL
12

Punkty: 410 – Średnia: 82,00 b3
III miejsce – Jacek Skwieciński – PL
15
Punkty: 404 – Średnia: 80,80


KLASA: DZIKIE   GRUPA: NIEBIESKIE

c1

I miejsce – Robert Wesoły – PL

18 - Robert Wesoły - PL

18 – Robert Wesoły – PL

Punkty: 417 – Średnia: 83,40
c2
II miejsce – Jake Marriott – UK

23 - Jake Marriott - UK

23 – Jake Marriott – UK

Punkty: 405 – Średnia: 81,00
c3
III miejsce – Robert Wesoły – PL

17 - Robert Wesoły - PL

17 – Robert Wesoły – PL

Punkty: 404 – Średnia: 80,80


KLASA: DZIKIE   GRUPA: ZIELONE

d1

I miejsce – Robert Wesoły – PL

29 - Robert Wesoły - PL

29 – Robert Wesoły – PL

Punkty: 407 – Średnia: 81,40 d2
II miejsce – Mariusz Kopacz – PL

27 - Mariusz Kopacz - PL

27 – Mariusz Kopacz – PL

Punkty: 396 – Średnia: 79,20 d3
III miejsce – Jacek Skwieciński – PL

25 - Bartosz Skwieciński - PL

25 – Bartosz Skwieciński – PL

Punkty: 387 – Średnia: 77,40


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: TURKUSOWE ZE WZOREM

e1

I miejsce – Robert Wesoły – PL

42 - Robert Wesoły - PL

42 – Robert Wesoły – PL

Punkty: 432 – Średnia: 86,40 e2
II miejsce – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

45 - Injaaz Discus (Qatar) - QAT

45 – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

Punkty: 426 – Średnia: 85,20
e3
III miejsce – Tomasz Jagodziński – PL

37 - Tomasz Jagodziński - UK

37 – Tomasz Jagodziński – UK

Punkty: 424 – Średnia: 84,80


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: TURKUSOWO NIEBIESKIE

f1

I miejsce – Tomasz Jagodziński – PL

47 - Tomasz Jagodziński - UK

47 – Tomasz Jagodziński – UK

Punkty: 417 – Średnia: 84,40

f2
II miejsce – Marek Widur – PL

53 - Marek Widur - PL

53 – Marek Widur – PL

Punkty: 408 – Średnia: 81,60 f3
III miejsce – Renata Nowicka – PL       (nagrodę odebrał Andrzej Nowicki)

46 - Renata Nowicka - PL

46 – Renata Nowicka – PL

Punkty: 398 – Średnia: 79,60


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: GŁADKIE CZERWONE

g1

I miejsce – Elżbieta Kraćkowska – PL      (nagrodę odebrał Kazimierz Kraćkowski)

60 - Elżbieta Kraćkowska - PL

60 – Elżbieta Kraćkowska – PL

Punkty: 440 – Średnia: 88,00 g2
II miejsce – Janusz Zajonz -PL

66 - Janusz Zajonz - PL

66 – Janusz Zajonz – PL

Punkty: 431 – Średnia: 86,20 g3
III miejsce – Stanisław Kaczorowski – PL

63 - Stanisław Kaczorowski - PL

63 – Stanisław Kaczorowski – PL

Punkty: 426 – Średnia: 85,20


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: GŁADKIE

h1

I miejsce – Andrzej Sieniawski – PL

51 - Andrzej Sieniawski - PL

51 – Andrzej Sieniawski – PL

Punkty: 426 – Średnia: 85,20
h2
II miejsce – Janusz Zajonz – PL
<

81 - Janusz Zajonz - PL

81 – Janusz Zajonz – PL

Punkty: 414 – Średnia: 82,80
h3
III miejsce – Andrzej Nowicki – PL

77 - Andrzej Nowicki - PL

77 – Andrzej Nowicki – PL

Punkty: 411 – Średnia: 82,20


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: DROBNOWZORZYSTE

i1

I miejsce – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

96 - Injaaz Discus (Qatar) - QAT

96 – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

Punkty: 417 – Średnia: 83,40
i2
II miejsce – Elżbieta Kraćkowska – PL      (nagrodę odebrał Kazimierz Kraćkowski)

92 - Elżbieta Kraćkowska - PL

92 – Elżbieta Kraćkowska – PL

Punkty: 405 – Średnia: 81,00
i3
III miejsce – Renata Nowicka – PL       (nagrodę odebrał Andrzej Nowicki)

91 - Renata Nowicka - PL

91 – Renata Nowicka – PL

Punkty: 403 – Średnia: 80,60


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: GRUBOWZORZYSTE

j1

I miejsce – Tomasz Jagodziński – PL

93 - Tomasz Jagodzński - UK

93 – Tomasz Jagodzński – UK

Punkty: 438 – Średnia: 87,60
j2
II miejsce – Marek Mularczyk – PL

100 - Marek Mularczyk - PL

100 – Marek Mularczyk – PL

Punkty: 412 – Średnia: 82,40

111 - Jozef Minčák - SK

111 – Jozef Minčák – SK

III miejsce – Jozef Minčák – SK
Punkty: 411 – Średnia: 82,20


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: KROPKOWANE

k1

I miejsce – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

121 - Injaaz Discus (Qatar) - QAT

121 – Injaaz Discus (Qatar) – QAT

Punkty: 425 – Średnia: 85,00
k3
II miejsce – Zdzisława Kluczka – PL       (nagrodę odebrał Krzysztof Kluczka)

117 - Zdzisława Kluczka - PL

117 – Zdzisława Kluczka – PL

Punkty: 391 – Średnia: 78,20
k2
III miejsce – Krzysztof Kluczka – PL

118 - Krzysztof Kluczka - PL

118 – Krzysztof Kluczka – PL

Punkty: 389 – Średnia: 77,80


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: NIESKLASYFIKOWANE

l1

I miejsce – Paweł Wójcik – IRL

129 - Paweł Wójcik - IRL

129 – Paweł Wójcik – IRL

Punkty: 418 – Średnia: 83,60
l2
II miejsce – Paweł Wójcik – IRL

130 - Paweł Wójcik - IRL

130 – Paweł Wójcik – IRL

Punkty: 414 – Średnia: 82,80
l3
III miejsce – Janusz Zajonz – PL

126 - Janusz Zajonz - PL

126 – Janusz Zajonz – PL

Punkty: 413 – Średnia: 82,60


KLASA: HODOWLANE   GRUPA: POLSKIE BIAŁO CZERWONE

p1

I miejsce – Stanisław Kaczorowski – PL

63 - Stanisław Kaczorowski - PL

63 – Stanisław Kaczorowski – PL

Punkty: 416 – Średnia: 83,20
p2
II miejsce – Zdzisława Kluczka – PL      (nagrodę odebrał Krzysztof Kluczka)

68 - Zdzisława Kluczka - PL

68 – Zdzisława Kluczka – PL

Punkty: 408 – Średnia: 81,60
p3
III miejsce – Marek Widur – PL

73 - Marek Widur - PL

73 – Marek Widur – PL

Punkty: 404 – Średnia: 80,80



 

KLASA: DZIKIE   GRUPA: HECKEL

 

KLASA: DZIKIE   GRUPA: BRĄZOWE

 

KLASA: DZIKIE   GRUPA: NIEBIESKIE

 

KLASA: DZIKIE   GRUPA: ZIELONE

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: TURKUSOWE ZE WZOREM

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: TURKUSOWO NIEBIESKIE

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: GŁADKIE CZERWONE/PBC

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: GŁADKIE

 

KLASA: HODOWLANE GRUPA: DROBNOWZORZYSTE

 

KLASA: HODOWLANE GRUPA: GRUBOWZORZYSTE

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: KROPKOWANE

 

KLASA: HODOWLANE   GRUPA: NIESKLASYFIKOWANE

zb1

 

 

 

Share.

Leave A Reply