Konkurs Gupika Bielsko-Biała

0

1

W dniach 29.05 – 01.06.2014 Podbeskidzkie Towarzystwo Akwarystyczno-Terrarystyczne zorganizowało w Ramach Mistrzostw Europy – Konkurs Hodowców Gupika. Impreza została zorganizowana w siedzibie stowarzyszenia w Bielsku Białej przy ul. Cieszyńskiej 163.


o3

Siedziba Podbeskidzkiego Towarzystwa Akwarystyczno-Terrarystycznego składa się z kilku pomieszczeń gdzie zorganizowano mały pokaz filmów instruktażowych o urządzaniu oraz opiece nad akwarium.


o5

Na ścianach pomieszczeń umieszczone są zbiorniki w których znajdują się zestawy ryb konkursowych oraz wystawowych.


o8

Przy zbiornikach z rybami możemy zobaczyć szereg pucharów i nagród jakie zdobywali członkowie Stowarzyszenia w konkursach krajowych oraz zagranicznych.


o2

Janusz Oziomek – obecny Prezes PTAT prezentuje osiągnięcia i pamiątki Stowarzyszenia.


o7

W drugim pomieszczeniu oprócz zbiorników konkursowych zorganizowano mini wystawę terrarystyczną, gdzie można było zobaczyć Kameleona jemeńskiego, Agamę brodatą oraz Gekona lamparciego.


o10

Naprzeciwko akwaria ozdobne, oraz nagrody akwarystów z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia KPR.


o9

Nagrody Bogdana Micińskiego z Klubu Poecilia Reticulata i Lucjana Madeja, który był przez wiele lat prezesem Oddziału Polskiego Związku Akwarystów w Bielsku Białej.


o6

W sobotę 31.05.2014 odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród Konkursu Hodowców Gupika w kategorii trójek.

W konkursie wzięło udział 41 hodowców, wystawiono 104 zestawy ryb w dziewięciu standardach.

Ryby oceniane były przez międzynarodowy skład sędziowski:
1. Kadziołka Leszek PTAT
2. Domin Anton SZCH
3. Jakubec Ladislav SZCH
4. Walczak Tomasz PTAT
5. Oziomek Janusz PTAT

Obserwator międzynarodowy: Eder Peter OGG

 

ZWYCIĘZCY STANDARDÓW

GRUPA DŁUGOPŁETWE

wachlarz1wachlarz3

 

n4

WACHLARZ Walczak Tomasz PTAT 78,33 pkt

triangiel3

triangiel4

TRIANGIEL Miciński Bogusław KPR 86,67 pkt
ZWYCIEZCA
STANDARDÓW DŁUGOPŁETWYCH
Miciński Bogusław KPR 86,67 pkt
GRUPA MIECZOWE

mieczdolny

DOLNY MIECZ ZG Böttcher Lorenz GPH 84,00 pkt

mieczgorny2

mieczgorny3

n
Puchar odbiera Eder Peter

GÓRNY MIECZ Milde Michael ÖGG 83,67 pkt

lira

lira1

n2

LIRA Walczak Tomasz PTAT 79,33 pkt

dwumiecz

dwumiecz1

n6
Puchar odbiera Eder Peter

DWUMIECZ Freimuth Bodo GPH 85,67 pkt
ZWYCIEZCA
STANDARDÓW MIECZOWYCH
Freimuth Bodo GPH 85,67 pkt
GRUPA KRÓTKOPŁETWE

lopatka

lopatka1

n5
Puchar odbiera Domin Anton

ŁOPATKA Stieranka Marian SZCH 77,67 pkt

plomyk

plomyk4

PŁOMYK Lyksgaard Anne DSG 84,33 pkt

rakietka

rakietka1

n7
Puchar odbiera Pani Oziomek

RAKIETKA Oziomek Janusz PTAT 85,00 pkt
ZWYCIEZCA
STANDARDÓW KRÓTKOPŁETWYCH
Oziomek Janusz PTAT 85,00 pkt

n8

Puchar Podbeskidzia zdobył Janusz Oziomek
n9

Najmłodszy uczestnik konkursu Mateusz Szymanek

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

o4

 

 

Share.

Leave A Reply