(Atheriniformes) – Aterynokształtne

 (Atheriniformes) – Aterynokształtne

RODZAJ: (Alepidomus)
Alepidomus evermanni
RODZAJ: (Atherina)
Atherina boyeri – Ateryna zwyczajna
Atherina breviceps
Atherina hepsetus – Smugobok
Atherina lopeziana
Atherina presbyter – Ateryna
RODZAJ: (Atherinason)
Atherinason hepsetoides
RODZAJ: (Atherinomorus)
Atherinomorus aetholepis
Atherinomorus duodecimalis
Atherinomorus endrachtensis
Atherinomorus forskalii
Atherinomorus insularum
Atherinomorus lacunosus – Alaneta indyjska
Atherinomorus lineatus
Atherinomorus pinguis
Atherinomorus regina
Atherinomorus stipes
Atherinomorus vaigiensis
RODZAJ: (Atherinosoma)
Atherinosoma elongata
Atherinosoma microstoma
RODZAJ: (Bleheratherina)
Bleheratherina pierucciae
RODZAJ: (Craterocephalus)
Craterocephalus cuneiceps
Craterocephalus dalhousiensis
Craterocephalus eyresii
Craterocephalus helenae
Craterocephalus kailolae
Craterocephalus lacustris
Craterocephalus lentiginosus
Craterocephalus marjoriae
Craterocephalus nouhuysi
Craterocephalus randi
Craterocephalus stercusmuscarum
RODZAJ: (Hypoatherina)
Hypoatherina barnesi
Hypoatherina crenolepis
Hypoatherina harringtonensis
Hypoatherina ovalaua
Hypoatherina temminckii
Hypoatherina tropicalis
Hypoatherina tsurugae
Hypoatherina valenciennei
Hypoatherina woodwardi
RODZAJ: (Kestratherina)
Kestratherina brevirostris
Kestratherina esox
RODZAJ: (Leptatherina)
Leptatherina presbyteroides
Leptatherina wallacei
RODZAJ: (Sashatherina)
Sashatherina giganteus
RODZAJ: (Stenatherina)
Stenatherina panatela
RODZAJ: (Teramulus)
Teramulus kieneri
Teramulus waterloti
RODZAJ: (Atherinella)
Atherinella alvarezi
RODZAJ: (Atherinops)
Atherinops affinis
RODZAJ: (Atherinopsis)
Atherinopsis californiensis
RODZAJ: (Basilichthys)
Basilichthys archaeus
Basilichthys australis
Basilichthys microlepidotus
Basilichthys semotilus
RODZAJ: (Chirostoma)
Chirostoma aculeatum
RODZAJ: (Colpichthys)
Colpichthys hubbsi
Colpichthys regis
RODZAJ: (Labidesthes)
Labidesthes sicculus
RODZAJ: (Leuresthes)
Leuresthes sardina
Leuresthes tenuis – Księżycówka, Lunarka, Ateryna amerykańska
RODZAJ: (Melanorhinus)
Melanorhinus boekei
Melanorhinus cyanellus
Melanorhinus microps
RODZAJ: (Membras)
Membras analis
Membras argentea
Membras dissimilis
Membras gilberti
Membras martinica
Membras vagrans
RODZAJ: (Menidia)
Menidia audens
Menidia beryllina
Menidia clarkhubbsi
Menidia colei
Menidia conchorum
Menidia extensa
Menidia menidia
Menidia peninsulae
RODZAJ: (Odontesthes)
Odontesthes argentinensis
RODZAJ: (Poblana)
Poblana alchichica
Poblana ferdebueni
Poblana letholepis
Poblana squamata
RODZAJ: (Atherion)
Atherion africanus
Atherion elymus
Atherion maccullochi
RODZAJ: (Bedotia)
Bedotia albomarginata
Bedotia alveyi
Bedotia geayi Bedocja madagaskarska, Aterynka madagaskarska
Bedotia leucopteron
Bedotia longianalis
Bedotia madagascariensis
Bedotia marojejy
Bedotia masoala
Bedotia tricolor
RODZAJ: (Rheocles)
Rheocles alaotrensis
Rheocles derhami
Rheocles lateralis
Rheocles pellegrini
Rheocles sikorae
Rheocles vatosoa
Rheocles wrightae
RODZAJ: (Iso)
Iso flosmaris
Iso hawaiiensis
Iso natalensis
Iso nesiotes
Iso rhothophilus
RODZAJ: (Cairnsichthys)
Cairnsichthys rhombosomoides
RODZAJ: (Chilatherina)
Chilatherina alleni – Teczanka Allena
Chilatherina axelrodi – Teczanka Axelroda
Chilatherina bleheri – Tęczanka Blehera
Chilatherina bulolo – Tęczanka bulolo
Chilatherina campsi
Chilatherina crassispinosa – Tęczanka srebrna
Chilatherina fasciata – Teczanka
Chilatherina lorentzii – Tęczanka Lorentza
Chilatherina pricei – Tęczanka Pricea
Chilatherina sentaniensis – Tęczanka sentani
RODZAJ: (Glossolepis)
Glossolepis dorityi – Tęczanka Dority’s
Glossolepis incisus – Tęczanka czerwona (łososiowa)
Glossolepis kabia
Glossolepis leggetti
Glossolepis maculosus
Glossolepis multisquamata
Glossolepis pseudoincisus
Glossolepis ramuensis
Glossolepis wanamensis
RODZAJ: (Iriatherina)
Iriatherina werneri – Promienniczka Wernera
RODZAJ: (Melanotaenia)
Melanotaenia affinis – Tęczanka
Melanotaenia ajamaruensis
Melanotaenia ammeri
Melanotaenia angfa
Melanotaenia arfakensis
Melanotaenia arguni
Melanotaenia australis
Melanotaenia batanta
Melanotaenia boesemani – Tęczanka Boesemana
Melanotaenia caerulea
Melanotaenia catherinae
Melanotaenia corona
Melanotaenia duboulayi
Melanotaenia eachamensis
Melanotaenia exquisita
Melanotaenia fluviatilis
Melanotaenia fredericki
Melanotaenia goldiei – Tęczanka złotawa
Melanotaenia gracilis
Melanotaenia herbertaxelrodi
Melanotaenia irianjaya
Melanotaenia iris
Melanotaenia japenensis
Melanotaenia kamaka
Melanotaenia kokasensis
Melanotaenia lacustris – Tęczanka niebieska
Melanotaenia lakamora
Melanotaenia maccullochi – Tęczanka mniejsza
Melanotaenia mairasi
Melanotaenia maylandi
Melanotaenia misoolensis
Melanotaenia manticola
Melanotaenia mubiensis
Melanotaenia nigrans – Tęczanka wieksza (czarnobrzeżona)
Melanotaenia ogilbyi
Melanotaenia oktediensis
Melanotaenia papuae
Melanotaenia parkinsoni – Tęczanka Parkinsona
Melanotaenia parva
Melanotaenia pierucciae
Melanotaenia pimaensis
Melanotaenia praecox – Tęczanka neonowa
Melanotaenia pygmaea
Melanotaenia rubripinnis
Melanotaenia rubrostriatus
Melanotaenia salawati
Melanotaenia sexlineata
Melanotaenia solata
Melanotaenia splendida – Tęczanka pasiasta
Melanotaenia sylvatica
Melanotaenia synergos
Melanotaenia trifasciata – Tęczanka trójpręga
Melanotaenia urisa
Melanotaenia utcheensis
Melanotaenia vanheurni
Melanotaenia veoliae
Melanotaenia wanoma
RODZAJ: (Pelangia)
Pelangia mbutaensis
RODZAJ: (Rhadinocentrus)
Rhadinocentrus ornatus
RODZAJ: (Gulaphallus)
Gulaphallus bikolanus
Gulaphallus eximius
Gulaphallus falcifer
Gulaphallus mirabilis
Gulaphallus panayensis
RODZAJ: (Neostethus)
Neostethus amaricola
Neostethus bicornis
Neostethus borneensis
Neostethus ctenophorus
Neostethus djajaorum
Neostethus lankesteri
Neostethus palawanensis
Neostethus robertsi
Neostethus thessa
Neostethus villadolidi
Neostethus zamboangae
RODZAJ: (Phallostethus)
Phallostethus cuulong
Phallostethus dunckeri
Phallostethus lehi
RODZAJ: (Phenacostethus)
Phenacostethus posthon
Phenacostethus smithi
Phenacostethus trewavasae
RODZAJ: (Kiunga)
Kiunga ballochi
Kiunga bleheri
RODZAJ: (Popondichthys)
Popondichthys furcatus – Modrook słoneczny
RODZAJ: (Pseudomugil)
Pseudomugil connieae
Pseudomugil cyanodorsalis
Pseudomugil gertrudae – Modrook Gertrudy
Pseudomugil inconspicuus
Pseudomugil ivantsoffi
Pseudomugil majusculus
Pseudomugil mellis
Pseudomugil novaeguineae
Pseudomugil paludicola
Pseudomugil paskai
Pseudomugil pellucidus
Pseudomugil reticulatus
Pseudomugil signifer
Pseudomugil tenellus
RODZAJ: (Scaturiginichthys)
Scaturiginichthys vermeilipinnis
RODZAJ: (Kalyptatherina)
Kalyptatherina helodes
RODZAJ: (Marosatherina)
Marosatherina ladigesi – Promienniczka Ladigesa
RODZAJ: (Paratherina)
Paratherina cyanea
Paratherina labiosa
Paratherina striata
Paratherina wolterecki
RODZAJ: (Telmatherina )
Telmatherina abendanoni
Telmatherina albolabiosus
Telmatherina antoniae
Telmatherina bonti
Telmatherina celebensis
Telmatherina obscura
Telmatherina opudi
Telmatherina prognatha
Telmatherina sarasinorum
Telmatherina wahjui
RODZAJ: (Tominanga)
Tominanga aurea
Tominanga sanguicauda