(Cypriniformes) – Karpiokształtne

(Cypriniformes) – Karpiokształtne

RODZAJ: Annamia
Annamia normani
Annamia thuathienensis
RODZAJ: Balitora
Balitora annamitica
Balitora brucei
Balitora burmanica
Balitora chipkali
Balitora eddsi
Balitora jalpalli
Balitora kwangsiensis
Balitora lancangjiangensis
Balitora laticauda
Balitora longibarbata
Balitora ludongensis
Balitora meridionalis
Balitora mysorensis
Balitora nantingensis
Balitora nigrocorpa
Balitora nujiangensis
Balitora tchangi
Balitora vanlani
Balitora vanlongi
RODZAJ: Beaufortia

Beaufortia cyclica
Beaufortia fasciolata
Beaufortia huangguoshuensis
Beaufortia intermedia
Beaufortia kweichowensis – Cudaczek
Beaufortia leveretti –
Przylga chińska
Beaufortia liui
Beaufortia multiocellata
Beaufortia niulanensis
Beaufortia pingi
Beaufortia polylepis
Beaufortia szechuanensis
Beaufortia triocellata
Beaufortia zebroidus

RODZAJ: Bhavania
Bhavania arunachalensis
Bhavania australis
RODZAJ: Dienbienia
Dienbienia namnuaensis
RODZAJ: Erromyzon

Erromyzon compactus
Erromyzon sinensis
Erromyzon yangi
RODZAJ: Formosania
Formosania chenyiyui
Formosania davidi
Formosania fascicauda
Formosania fasciolata
Formosania galericula
Formosania lacustre
Formosania paucisquama
Formosania stigmata
Formosania tengi
Formosania tinkhami
RODZAJ: Gastromyzon
Gastromyzon aequabilis
Gastromyzon aeroides
Gastromyzon auronigrus
Gastromyzon bario
Gastromyzon borneensis
Gastromyzon contractus
Gastromyzon cornusaccus
Gastromyzon cranbrooki
Gastromyzon crenastus
Gastromyzon ctenocephalus
Gastromyzon danumensis
Gastromyzon embalohensis
Gastromyzon extrorsus
Gastromyzon farragus
Gastromyzon fasciatus
Gastromyzon ingeri
Gastromyzon introrsus
Gastromyzon katibasensis
Gastromyzon lepidogaster
Gastromyzon megalepis
Gastromyzon monticola
Gastromyzon ocellatus
Gastromyzon ornaticauda
Gastromyzon pariclavis
Gastromyzon praestans
Gastromyzon psiloetron
Gastromyzon punctulatus
Gastromyzon ridens
Gastromyzon russulus
Gastromyzon scitulus
Gastromyzon spectabilis
Gastromyzon stellatus
Gastromyzon umbrus
Gastromyzon venustus
Gastromyzon viriosus
Gastromyzon zebrinus
RODZAJ: Glaniopsis
Glaniopsis denudata
Glaniopsis gossei
Glaniopsis hanitschi
Glaniopsis multiradiata
RODZAJ: Homaloptera
Homaloptera bilineata
Homaloptera confuzona
Homaloptera ocellata
Homaloptera ogilviei
Homaloptera orthogoniata
Homaloptera parclitella
RODZAJ: Hemimyzon

Hemimyzon confluens
Hemimyzon ecdyonuroides
Hemimyzon formosanus
Hemimyzon khonensis
Hemimyzon macroptera
Hemimyzon megalopseos
Hemimyzon nanensis
Hemimyzon papilio
Hemimyzon pengi
Hemimyzon pumilicorpora
Hemimyzon sheni
Hemimyzon songamensis
Hemimyzon taitungensis
Hemimyzon yaotanensis
RODZAJ: Hypergastromyzon
Hypergastromyzon eubranchus
Hypergastromyzon humilis
RODZAJ: Jinshaia
Jinshaia abbreviata
Jinshaia niulanjiangensis
Jinshaia sinensis
RODZAJ: Katibasia
Katibasia insidiosa
RODZAJ: Lepturichthys
Lepturichthys dolichopterus
Lepturichthys fimbriata
RODZAJ: Liniparhomaloptera
Liniparhomaloptera disparis
Liniparhomaloptera macrostoma
Liniparhomaloptera monoloba
Liniparhomaloptera obtusirostris
Liniparhomaloptera qiongzhongensis
RODZAJ: Metahomaloptera
Metahomaloptera hangshuiensis
Metahomaloptera longicauda
Metahomaloptera omeiensis
RODZAJ: Neogastromyzon
Neogastromyzon brunei
Neogastromyzon chini
Neogastromyzon crassiobex
Neogastromyzon kottelati
Neogastromyzon nieuwenhuisii
Neogastromyzon pauciradiatus
RODZAJ: Neohomaloptera
Neohomaloptera johorensis
RODZAJ: Paraprotomyzon
Paraprotomyzon bamaensis
Paraprotomyzon lungkowensis
Paraprotomyzon multifasciatus
Paraprotomyzon niulanjiangensis
RODZAJ: Parasewellia
Parasewellia monolobata
Parasewellia polylobata
Parasewellia tetralobata
RODZAJ: Parhomaloptera
Parhomaloptera microstoma
RODZAJ: Plesiomyzon
Plesiomyzon baotingensis
RODZAJ: Protomyzon
Protomyzon aphelocheilus
Protomyzon borneensis
Protomyzon griswoldi
Protomyzon whiteheadi
RODZAJ: Pseudogastromyzon
Pseudogastromyzon changtingensis
Pseudogastromyzon cheni
Pseudogastromyzon fangi
Pseudogastromyzon fasciatus
Pseudogastromyzon laticeps
Pseudogastromyzon lianjiangensis
Pseudogastromyzon meihuashanensis
Pseudogastromyzon myersi
Pseudogastromyzon peristictus
RODZAJ: Sewellia
Sewellia albisuera
Sewellia analis
Sewellia breviventralis
Sewellia diardi
Sewellia elongata
Sewellia hypsicrateae
Sewellia lineolata
Sewellia marmorata
Sewellia medius
Sewellia monolobata
Sewellia patella
Sewellia pterolineata
Sewellia speciosa
Sewellia trakhucensis
RODZAJ: Sinogastromyzon
Sinogastromyzon chapaensis
Sinogastromyzon daduheensis
Sinogastromyzon daon
Sinogastromyzon dezeensis
Sinogastromyzon hagiangensis
Sinogastromyzon hsiashiensis
Sinogastromyzon hypercorpus
Sinogastromyzon lixianjiangensis
Sinogastromyzon macrostoma
Sinogastromyzon maon
Sinogastromyzon minutus
Sinogastromyzon multiocellum
Sinogastromyzon namnaensis
Sinogastromyzon nanpanjiangensis
Sinogastromyzon nantaiensis
Sinogastromyzon puliensis
Sinogastromyzon rugocauda
Sinogastromyzon sichangensis
Sinogastromyzon szechuanensis
Sinogastromyzon tonkinensis
Sinogastromyzon wui
RODZAJ: Travancoria
Travancoria elongata
Travancoria jonesi
RODZAJ: Vanmanenia
Vanmanenia caldwelli
Vanmanenia caobangensis
Vanmanenia crassicauda
Vanmanenia gymnetrus
Vanmanenia hainanensis
Vanmanenia homalocephala
Vanmanenia lineata
Vanmanenia maculata
Vanmanenia multiloba
Vanmanenia nahangensis
Vanmanenia pingchowensis
Vanmanenia serrilineata
Vanmanenia stenosoma
Vanmanenia striata
Vanmanenia tetraloba
Vanmanenia ventrosquamata
Vanmanenia xinyiensis
RODZAJ: Yaoshania
Yaoshania pachychilus
RODZAJ: Ambastaia
Ambastaia nigrolineata
Ambastaia sidthimunki – bocja karłowata
RODZAJ: Botia

Botia almorhae
Botia birdi
Botia dario
– bocja zielonopręga
Botia histrionica
Botia kubotai
Botia lohachata
– bocja siatkowana
Botia rostrata
Botia striata
– bocja pręgowana
Botia udomritthiruji
RODZAJ: Chromobotia
Chromobotia macracanthus – bocja wspaniała
RODZAJ: Leptobotia

Leptobotia elongata
Leptobotia flavolineata
Leptobotia guilinensis
Leptobotia hengyangensis
Leptobotia microphthalma
Leptobotia orientalis
Leptobotia pellegrini
Leptobotia posterodorsalis
Leptobotia punctata
Leptobotia rubrilabris
Leptobotia taeniops
Leptobotia tchangi
Leptobotia tientainensis
Leptobotia zebra
RODZAJ: Parabotia
Parabotia banarescui
Parabotia bimaculatus
Parabotia brevirostris
Parabotia curtus
Parabotia dubius
Parabotia fasciatus
Parabotia heterocheilus
Parabotia kiangsiensis
Parabotia lijiangensis
Parabotia maculosus
Parabotia mantschuricus
Parabotia parvus
RODZAJ: Sinibotia
Sinibotia longiventralis
Sinibotia pulchra
Sinibotia reevesae
Sinibotia robusta
Sinibotia superciliaris
Sinibotia zebra
RODZAJ: Syncrossus

Syncrossus beauforti
Syncrossus berdmorei – bocja indochińska
Syncrossus formosus
Syncrossus helodes
Syncrossus hymenophysa – bocja tygrysia
Syncrossus reversa
Syncrossus yunnanensis
RODZAJ: Yasuhikotakia

Yasuhikotakia caudipunctata
Yasuhikotakia eos
Yasuhikotakia lecontei – bocja czerwonopłetwa
Yasuhikotakia longidorsalis
Yasuhikotakia modesta – bocja szara
Yasuhikotakia morleti – bocja syjamska
Yasuhikotakia splendida
RODZAJ: Carpiodes
Carpiodes carpio
Carpiodes cyprinus
Carpiodes velifer
RODZAJ: Catostomus

Catostomus ardens
Catostomus bernardini
Catostomus cahita
Catostomus catostomus
– czukuczan pospolity
Catostomus clarkii
Catostomus columbianus
Catostomus commersonii
– czukuczan biały
Catostomus discobolus
Catostomus fumeiventris
Catostomus insignis
Catostomus intermedius
Catostomus latipinnis
Catostomus leopoldi
Catostomus macrocheilus
Catostomus microps
Catostomus nebuliferus
Catostomus occidentalis
Catostomus platyrhynchus
Catostomus plebeius
Catostomus rimiculus
Catostomus santaanae
Catostomus snyderi
Catostomus tahoensis
Catostomus tsiltcoosensis
Catostomus utawana
Catostomus warnerensis
Catostomus wigginsi
RODZAJ: Chasmistes
Chasmistes brevirostris
Chasmistes cujus
Chasmistes fecundus
Chasmistes liorus
RODZAJ: Cycleptus
Cycleptus elongatus
Cycleptus meridionalis
RODZAJ: Deltistes
Deltistes luxatus
RODZAJ: Erimyzon
Erimyzon claviformis
Erimyzon oblongus
Erimyzon sucetta
Erimyzon tenuis
RODZAJ: Hypentelium
Hypentelium etowanum
Hypentelium nigricans
Hypentelium roanokense
RODZAJ: Ictiobus
Ictiobus bubalus
Ictiobus cyprinellus
Ictiobus labiosus
Ictiobus meridionalis
Ictiobus niger
RODZAJ: Minytrema
Minytrema melanops
RODZAJ: Moxostoma
Moxostoma albidum
Moxostoma anisurum
Moxostoma ariommum
Moxostoma austrinum
Moxostoma breviceps
Moxostoma carinatum
Moxostoma cervinum
Moxostoma collapsum
Moxostoma congestum
Moxostoma duquesni
Moxostoma erythrurum
Moxostoma hubbsi
Moxostoma lacerum
Moxostoma lachneri
Moxostoma macrolepidotum
Moxostoma mascotae
Moxostoma pappillosum
Moxostoma pisolabrum
Moxostoma poecilurum
Moxostoma robustum
Moxostoma rupiscartes
Moxostoma valenciennesi
RODZAJ: Myxocyprinus
Myxocyprinus asiaticus
RODZAJ: Thoburnia
Thoburnia atripinnis
Thoburnia hamiltoni
Thoburnia rhothoeca
RODZAJ: Xyrauchen
Xyrauchen texanus
RODZAJ: Acanthopsoides
Acanthopsoides gracilis
Acanthopsoides hapalias
Acanthopsoides molobrion
Acanthopsoides namromensis
Acanthopsoides robertsi
RODZAJ: Acantopsis

Acantopsis choirorhynchos
– mułojad
Acantopsis dialuzona
Acantopsis guttatus
Acantopsis multistigmatus
Acantopsis octoactinotos
Acantopsis thiemmedhi
RODZAJ: Bibarba
Bibarba bibarba
Bibarba parvoculus
RODZAJ: Canthophrys
Canthophrys gongota
RODZAJ: Cobitis
Cobitis amphilekta
Cobitis arachthosensis
Cobitis arenae
Cobitis battalgili
Cobitis bilineata
Cobitis bilseli
Cobitis biwae
Cobitis calderoni
Cobitis choii
Cobitis dalmatina
Cobitis dolichorhynchus
Cobitis elazigensis
Cobitis elongata – koza wielka, koza bałkańska
Cobitis elongatoides – koza dunajska
Cobitis evreni
Cobitis fahirae
Cobitis faridpaki
Cobitis granoei
Cobitis hangkugensis
Cobitis hellenica
Cobitis illyrica
Cobitis jadovaensis
Cobitis kellei
Cobitis keyvani
Cobitis kurui
Cobitis laoensis
Cobitis levantina
Cobitis linea
Cobitis longitaeniatus
Cobitis lutheri
Cobitis macrostigma
Cobitis maroccana
Cobitis matsubarai
Cobitis megaspila
Cobitis melanoleuca
Cobitis meridionalis
Cobitis microcephala
Cobitis multimaculata
Cobitis narentana
Cobitis nuicocensis
Cobitis ohridana
Cobitis pacifica
Cobitis paludica
Cobitis peschevi
Cobitis phongnhaensis
Cobitis phrygica
Cobitis pontica
Cobitis puncticulata
Cobitis punctilineata
Cobitis rara
Cobitis rhodopensis
Cobitis rossomeridionalis
Cobitis satunini
Cobitis shikokuensis
Cobitis simplicispina
Cobitis sinensis
Cobitis splendens
Cobitis stephanidisi
Cobitis striata
Cobitis strumicae
Cobitis taenia – koza pospolita
Cobitis takatsuensis
Cobitis tanaitica
Cobitis taurica
Cobitis tetralineata
Cobitis trichonica
Cobitis turcica
Cobitis vardarensis
Cobitis vettonica
Cobitis ylengensis
Cobitis zanandreai
Cobitis zhejiangensis
RODZAJ: Iksookimia
Iksookimia hugowolfeldi
Iksookimia koreensis
Iksookimia longicorpa
Iksookimia pumila
Iksookimia yongdokensis
RODZAJ: Kichulchoia
Kichulchoia brevifasciata
Kichulchoia multifasciata
RODZAJ: Koreocobitis
Koreocobitis naktongensis
Koreocobitis rotundicaudata
RODZAJ: Kottelatlimia
Kottelatlimia hipporhynchos
Kottelatlimia katik
Kottelatlimia pristes
RODZAJ: Lepidocephalichthys
Lepidocephalichthys alkaia
Lepidocephalichthys annandalei
Lepidocephalichthys arunachalensis
Lepidocephalichthys barbatuloides
Lepidocephalichthys berdmorei
Lepidocephalichthys coromandelensis
Lepidocephalichthys furcatus
Lepidocephalichthys goalparensis
Lepidocephalichthys guntea
Lepidocephalichthys hasselti
Lepidocephalichthys irrorata
Lepidocephalichthys jonklaasi
Lepidocephalichthys kranos
Lepidocephalichthys lorentzi
Lepidocephalichthys micropogon
Lepidocephalichthys thermalis 
– Lanka indyjska
Lepidocephalichthys tomaculum
Lepidocephalichthys zeppelini
RODZAJ: Lepidocephalus
Lepidocephalus macrochir
Lepidocephalus nanensis
Lepidocephalus pallens
Lepidocephalus pahangensis
Lepidocephalus spectrum
RODZAJ: Microcobitis
Microcobitis misgurnoides
RODZAJ: Misgurnus

Misgurnus anguillicaudatus
– piskorz amurski
Misgurnus bipartitus
Misgurnus fossilis
– piskorz
Misgurnus mizolepis
Misgurnus mohoity
Misgurnus nikolskyi
Misgurnus oligolepos
RODZAJ: Neoeucirrhichthys
Neoeucirrhichthys maydelli
RODZAJ: Niwaella

Niwaella delicata
Niwaella laterimaculata
Niwaella longibarba
Niwaella xinjiangensis
RODZAJ: Pangio

Pangio agma
Pangio alcoides
Pangio alternans
Pangio ammophila
Pangio anguillaris
Pangio apoda
Pangio atactos
Pangio bitaimac
Pangio cuneovirgata
Pangio doriae
Pangio elongata
Pangio filinaris
Pangio fusca
Pangio goaensis
Pangio incognito
Pangio kuhlii
– piskorek Kuhla, cierniooczek Kuhla, cierniooczek sumatrzański
Pangio lidi
Pangio longimanus
Pangio longipinnis
Pangio lumbriciformis
Pangio malayana
Pangio mariarum
Pangio muraeniformis
Pangio myersi
– piskorek Myersa, cierniooczek Myersa
Pangio oblonga
Pangio pangia
Pangio piperata
Pangio pulla
Pangio robiginosa –
piskorek rdzawy, cierniooczek rdzawy
Pangio semicincta
– piskorek półpręgowany, cierniooczek półpręgowany
Pangio shelfordii
Pangio signicauda
Pangio superba
RODZAJ: Paralepidocephalus
Paralepidocephalus translucens
Paralepidocephalus yui
RODZAJ: Paramisgurnus
Paramisgurnus dabryanus
RODZAJ: Protocobitis
Protocobitis anteroventris
Protocobitis polylepis
Protocobitis typhlops
RODZAJ: Sabanejewia

Sabanejewia aurata
– koza złotawa, kózka złotawa
Sabanejewia balcanica – kózka bałkańska
Sabanejewia baltica
Sabanejewia bulgarica
Sabanejewia caspia
– koza kaspijska, kózka kaspijska
Sabanejewia caucasica
– koza kaukaska
Sabanejewia kubanica
Sabanejewia larvata –
koza włoska, koza wenecka, kózka bergatino
Sabanejewia romanica
– koza rumuńska, kózka rumuńska
Sabanejewia vallachica
RODZAJ: Aaptosyax
Aaptosyax grypus
RODZAJ: Abbottina
Abbottina binhi
Abbottina lalinensis
Abbottina liaoningensis
Abbottina obtusirostris
Abbottina rivularis – nibykiełb amurski, nibykiełb chiński
RODZAJ: Abramis
Abramis brama – leszcz
RODZAJ: Acanthobrama

Acanthobrama centisquama
Acanthobrama hadiyahensis
Acanthobrama hulensis
Acanthobrama lissneri
Acanthobrama marmid
Acanthobrama microlepis
Acanthobrama persidis
Acanthobrama telavivensis
Acanthobrama tricolor
Acanthobrama urmianus
RODZAJ: Acanthogobio
Acanthogobio guentheri
RODZAJ: Acapoeta
Acapoeta tanganicae
RODZAJ: Acheilognathus

Acheilognathus asmussii – różanka koląca
różanka kolczasta, różanka ciernista
Acheilognathus barbatulus
Acheilognathus barbatus
Acheilognathus binidentatus
Acheilognathus brevicaudatus
Acheilognathus changtingensis
Acheilognathus chankaensis
Acheilognathus coreanus
Acheilognathus cyanostigma
Acheilognathus deignani
Acheilognathus elongatoides
Acheilognathus elongatus
Acheilognathus fasciodorsalis
Acheilognathus gracilis
Acheilognathus hypselonotus
Acheilognathus imberbis
Acheilognathus imfasciodorsalis
Acheilognathus intermedia
Acheilognathus kyphus
Acheilognathus lanchiensis
Acheilognathus longibarbatus
Acheilognathus longipinnis
Acheilognathus macromandibularis
Acheilognathus macropterus
Acheilognathus majusculus
Acheilognathus melanogaster
Acheilognathus meridianus
Acheilognathus microphysa
Acheilognathus nanchongensis
Acheilognathus omeiensis
Acheilognathus peihoensis
Acheilognathus polylepis
Acheilognathus polyspinus
Acheilognathus rhombeus
Acheilognathus signifer
Acheilognathus somjinensis
Acheilognathus striatus
Acheilognathus tabira
Acheilognathus taenianalis
Acheilognathus tonkinensis
Acheilognathus typus
Acheilognathus yamatsutae
RODZAJ: Achondrostoma

Achondrostoma arcasii –
płoć hiszpańska
Achondrostoma occidentale
Achondrostoma oligolepis –
płoć portugalska
Achondrostoma salmantinum
Acinocheirodon melanogramma
RODZAJ: Acrocheilus
Acrocheilus alutaceus
RODZAJ: Acrossocheilus
Acrossocheilus aluoiensis
Acrossocheilus baolacensis
Acrossocheilus beijiangensis
Acrossocheilus clivosius
Acrossocheilus fasciatus
Acrossocheilus hemispinus
Acrossocheilus ikedai
Acrossocheilus iridescens
Acrossocheilus jishouensis
Acrossocheilus kreyenbergii
Acrossocheilus lamus
Acrossocheilus longipinnis
Acrossocheilus macrophthalmus
Acrossocheilus malacopterus
Acrossocheilus microstoma
Acrossocheilus monticola
Acrossocheilus multistriatus
Acrossocheilus paradoxus
Acrossocheilus parallens
Acrossocheilus rendahli
Acrossocheilus spinifer
Acrossocheilus wenchowensis
Acrossocheilus wuyiensis
Acrossocheilus xamensis
Acrossocheilus yalyensis
Acrossocheilus yunnanensis
RODZAJ: Agosia
Agosia chrysogaster
RODZAJ: Akrokolioplax
Akrokolioplax bicornis
RODZAJ: Albulichthys
Albulichthys albuloides
RODZAJ: Alburnoides

Alburnoides bipunctatus – szweja, piekielnica, bystrzanka
Alburnoides devolli
Alburnoides eichwaldii
Alburnoides fangfangae
Alburnoides fasciatus
Alburnoides gmelini
Alburnoides idignensis
Alburnoides kubanicus
Alburnoides namaki
Alburnoides nicolausi
Alburnoides oblongus
Alburnoides ohridanus
Alburnoides petrubanarescui
Alburnoides prespensis
Alburnoides qanati
Alburnoides taeniatus – szweja syrdaryjska
Alburnoides varentsovi
RODZAJ: Alburnus

Alburnus adanensis
Alburnus akili
Alburnus albidus
– ukleja biała, ukleja włoska
Alburnus alburnus
– ukleja, ukleja pospolita
Alburnus arborella –
arborella
Alburnus atropatenae
Alburnus attalus
Alburnus baliki
Alburnus battalgilae
Alburnus belvica
Alburnus caeruleus
Alburnus carinatus
Alburnus chalcoides
– szemaja, szemaja kaspijska
Alburnus danubicus
Alburnus demiri
Alburnus derjugini
Alburnus doriae
Alburnus escherichii
Alburnus filippii
Alburnus heckeli
Alburnus hohenackeri
Alburnus istanbulensis
– szemaja stambulska
Alburnus kotschyi
Alburnus leobergi
Alburnus macedonicus
Alburnus mandrensis
– szemaja burgaska
Alburnus maximus
Alburnus mento
– szemaja bawarska
Alburnus mentoides
– szemaja krymska
Alburnus mossulensis
Alburnus nasreddini
Alburnus neretvae
Alburnus nicaeensis
Alburnus orontis
Alburnus qalilus
Alburnus sarmaticus
Alburnus schischkovi
– szemaja czarnomorska, szemaja bułgarska
Alburnus scoranza
Alburnus sellal
Alburnus tarichi
Alburnus thessalicus
Alburnus vistonicus
Alburnus volviticus
– szemaja macedońska
Alburnus zagrosensis
RODZAJ: Algansea
Algansea amecae
Algansea aphanea
Algansea avia
Algansea barbata
Algansea lacustris
Algansea monticola
Algansea popoche
Algansea tincella
RODZAJ: Amblypharyngodon
Amblypharyngodon atkinsonii
Amblypharyngodon chulabhornae
Amblypharyngodon melettinus
Amblypharyngodon microlepis
Amblypharyngodon mola
RODZAJ: Amblyrhynchichthys
Amblyrhynchichthys micracanthus
Amblyrhynchichthys truncatus
RODZAJ: Anabarilius
Anabarilius alburnops
Anabarilius andersoni
Anabarilius brevianalis
Anabarilius duoyiheensis
Anabarilius goldenlineus
Anabarilius grahami
Anabarilius liui
Anabarilius longicaudatus
†Anabarilius macrolepis
Anabarilius maculatus
Anabarilius paucirastellus
Anabarilius polylepis
Anabarilius qiluensis
Anabarilius qionghaiensis
Anabarilius songmingensis
Anabarilius transmontanus
Anabarilius xundianensis
Anabarilius yangzonensis
RODZAJ: Anaecypris
Anaecypris hispanica – strzebla hiszpańska
RODZAJ: Ancherythroculter
Ancherythroculter daovantieni
Ancherythroculter kurematsui
Ancherythroculter lini
Ancherythroculter nigrocauda
Ancherythroculter wangi
RODZAJ: Aphyocypris
Aphyocypris amnis
Aphyocypris chinensis
Aphyocypris dorsohorizontalis
Aphyocypris kikuchii
Aphyocypris lini
Aphyocypris moltrechti
Aphyocypris normalis
Aphyocypris pulchrilineata
RODZAJ: Araiocypris
Araiocypris batodes
RODZAJ: Aspidoparia
Aspidoparia jaya
Aspidoparia ukhrulensis
RODZAJ: Aspiolucius
Aspiolucius esocinus
RODZAJ: Aspiorhynchus
Aspiorhynchus laticeps
RODZAJ: Atrilinea
Atrilinea macrolepis
Atrilinea macrops
Atrilinea roulei
RODZAJ: Aulopyge
Aulopyge huegelii – brzanokiełb
RODZAJ: Aztecula
Aztecula sallaei
RODZAJ: Balantiocheilos
Balantiocheilos ambusticauda
Balantiocheilos melanopterus
– brzanka rekinia
RODZAJ: Ballerus
Ballerus ballerus – rozpiór, siniec
Ballerus sapa
– sapa, klepiec
RODZAJ: Bangana
Bangana almorae
Bangana ariza
Bangana behri
Bangana brevirostris
Bangana decora
Bangana dero
Bangana devdevi
Bangana diplostoma
Bangana discognathoides
Bangana elegans
Bangana gedrosicus
Bangana horai
Bangana lemassoni
Bangana lippus
Bangana musaei
Bangana pierrei
Bangana rendahli
Bangana sinkleri
Bangana tungting
Bangana wui
Bangana xanthogenys
Bangana yunnanensis
Bangana zhui
RODZAJ: Barbichthys
Barbichthys laevis
RODZAJ: Barbodes
Barbodes amarus
Barbodes aurotaeniatus
Barbodes banksi
Barbodes baoulan
Barbodes binotatus
Barbodes bovanicus
Barbodes bunau
Barbodes cataractae
Barbodes clemensi
Barbodes colemani
Barbodes disa
Barbodes dorsimaculatus
Barbodes dunckeri
Barbodes everetti
Barbodes flavifuscus
Barbodes hemictenus
Barbodes herrei
Barbodes ivis
Barbodes joaquinae
Barbodes katolo
Barbodes kuchingensis
Barbodes lanaoensis
Barbodes lateristriga
Barbodes lindog
Barbodes manalak
Barbodes manguaoensis
Barbodes microps
Barbodes montanoi
Barbodes pachycheilus
Barbodes palaemophagus
Barbodes palata
Barbodes palavanensis
Barbodes polylepis
Barbodes quinquemaculatus
Barbodes resimus
Barbodes rhombeus
Barbodes semifasciolatus
Barbodes semifasciolatus sachsii
Barbodes sirang
Barbodes snyderi
Barbodes tras
Barbodes truncatulus
Barbodes tumba
Barbodes umalii
Barbodes wynaadensis
Barbodes xouthos
RODZAJ: Barboides
Barboides britzi
Barboides gracilis
RODZAJ: Barbonymus
Barbonymus altus
Barbonymus balleroides
Barbonymus belinka
Barbonymus collingwoodii
Barbonymus gonionotus
Barbonymus mahakkamensis
Barbonymus platysoma
Barbonymus schwanenfeldii  – Brzanka wielka (Schwanenfelda)
Barbonymus strigatus
Barbonymus sunieri
RODZAJ: Barbopsis
Barbopsis devecchii
RODZAJ: Barbus

Barbus ablabes
– brzanka pomarańczowa
Barbus aboinensis
Barbus acuticeps
Barbus afrohamiltoni
Barbus afrovernayi
Barbus albanicus
– brzana albańska
Barbus aliciae
Barbus alluaudi
Barbus aloyi
Barbus altidorsalis
Barbus amanpoae
Barbus amatolicus
Barbus andrewi
Barbus anema
Barbus annectens
Barbus anniae
Barbus anoplus
Barbus ansorgii
Barbus apleurogramma
Barbus arabicus
Barbus arambourgi
Barbus arcislongae
Barbus argenteus
Barbus aspilus
Barbus atakorensis
Barbus atkinsoni
Barbus atromaculatus
Barbus bagbwensis
Barbus balcanicus
Barbus barbulus
Barbus barbus
– brzana pospolita, brzana
Barbus barnardi
Barbus barotseensis
Barbus baudoni
Barbus bawkuensis
Barbus bergi
Barbus bifrenatus
Barbus bigornei
Barbus boboi
Barbus borysthenicus
Barbus bourdariei
Barbus brachygramma
Barbus brazzai
Barbus breviceps
Barbus brevidorsalis
Barbus brevilateralis
Barbus brevipinnis
Barbus brichardi
Barbus bynni
Barbus cadenati
Barbus calidus
Barbus callensis
Barbus callipterus
– brzana plamkopłetwa
Barbus camptacanthus
Barbus candens
Barbus caninus
Barbus carcharhinoides
Barbus carens
Barbus carottae
Barbus carpathicus
Barbus castrasibutum
Barbus catenarius
Barbus caudosignatus
Barbus cercops
Barbus chicapaensis
Barbus chiumbeensis
Barbus chlorotaenia
Barbus choloensis
Barbus ciscaucasicus
Barbus citrinus
Barbus claudinae
Barbus clauseni
Barbus collarti
Barbus condei
Barbus cyclolepis
– brzana krągłołuska
Barbus dartevellei
Barbus deguidei
Barbus deserti
Barbus dialonensis
Barbus diamouanganai
Barbus ditinensis
Barbus dorsolineatus
Barbus eburneensis
Barbus elephantis
Barbus ensis
Barbus ercisianus
Barbus erubescens
Barbus erythrozonus
Barbus ethiopicus
Barbus euboicus
Barbus eurystomus
Barbus eutaenia
Barbus evansi
Barbus fasciolatus
– brzana tygrysia
Barbus fasolt
Barbus figuigensis
Barbus foutensis
Barbus fritschii
Barbus gananensis
Barbus gestetneri
Barbus girardi
Barbus goktschaicus
– brzana gokczańska
Barbus greenwoodi
Barbus gruveli
Barbus grypus
Barbus guildi
Barbus guineensis
Barbus guirali
Barbus gulielmi
Barbus gurneyi
Barbus haasi
Barbus haasianus
Barbus harterti
Barbus holotaenia
– brzana czarnopasa
Barbus huguenyi
Barbus huloti
Barbus hulstaerti
– brzanka motyla
Barbus humeralis
Barbus humilis
Barbus humphri
Barbus inaequalis
Barbus innocens
Barbus issenensis
Barbus iturii
Barbus jacksoni
Barbus jae
Barbus janssensi
Barbus jubbi
Barbus kamolondoensis
Barbus kerstenii
Barbus kessleri
Barbus kissiensis
Barbus ksibi
Barbus kubanicus
Barbus kuiluensis
Barbus lacerta
Barbus lagensis
Barbus lamani
Barbus laticeps
Barbus lauzannei
Barbus leonensis
Barbus lepineyi
Barbus leptopogon
Barbus liberiensis
Barbus lineomaculatus
Barbus longiceps
Barbus longifilis
Barbus lornae
Barbus lorteti
Barbus loveridgii
Barbus luapulae
Barbus lufukiensis
Barbus luikae
Barbus lujae
Barbus lukindae
Barbus lukusiensis
Barbus luluae
Barbus macedonicus
Barbus machadoi
Barbus macinensis
Barbus macroceps
Barbus macrolepis
Barbus macrops
Barbus macrotaenia
Barbus magdalenae
Barbus magniatlantis
Barbus manicensis
Barbus mariae
Barbus marmoratus
Barbus martorelli
Barbus massaensis
Barbus matthesi
Barbus mattozi
Barbus mawambi
Barbus mawambiensis
Barbus mediosquamatus
Barbus melanotaenia
Barbus meridionalis
– brzana południowa
Barbus microbarbis
Barbus microterolepis
Barbus mimus
Barbus miolepis
Barbus mirabilis
Barbus mocoensis
Barbus mohasicus
Barbus motebensis
Barbus moulouyensis
Barbus multilineatus
Barbus musumbi
Barbus myersi
Barbus nanningsi
Barbus nasus
Barbus neefi
Barbus neglectus
Barbus neumayeri
Barbus nigeriensis
Barbus nigrifilis
Barbus nigroluteus
Barbus niluferensis
Barbus niokoloensis
Barbus nounensis
Barbus nyanzae
Barbus okae
Barbus oligogrammus
Barbus oligolepis
Barbus olivaceus
Barbus osseensis
Barbus owenae
Barbus oxyrhynchus
Barbus pagenstecheri
Barbus pallaryi
Barbus pallidus
Barbus paludinosus
Barbus papilio
Barbus parablabes
Barbus parajae
Barbus parawaldroni
Barbus paytonii
Barbus pellegrini
Barbus peloponnesius
– brzana peloponeska
Barbus perince
Barbus petchkovskyi
Barbus petenyi
Barbus petitjeani
Barbus plebejus – brzana bałkańska
Barbus pleurogramma
Barbus pobeguini
Barbus poechii
Barbus potamogalis
Barbus prespensis
Barbus prionacanthus
Barbus profundus
Barbus pseudotoppini
Barbus puellus
Barbus pumilus
Barbus punctitaeniatus
Barbus pygmaeus
Barbus quadrilineatus
Barbus quadripunctatus
Barbus radiatus
Barbus raimbaulti
Barbus rebeli
Barbus reinii
Barbus rhinophorus
Barbus rohani
Barbus rosae
Barbus roussellei
Barbus rouxi
Barbus ruasae
Barbus rubrostigma
Barbus sacratus
Barbus salessei
Barbus sensitivus
Barbus serengetiensis
Barbus serra
Barbus sexradiatus
Barbus seymouri
Barbus somereni
Barbus sperchiensis
Barbus stanleyi
Barbus stappersii
Barbus stauchi
Barbus stigmasemion
Barbus stigmatopygus
Barbus strumicae
Barbus subinensis
Barbus sublineatus
Barbus subquincunciatus
Barbus sylvaticus
Barbus syntrechalepis
Barbus taeniopleura
Barbus taeniurus
Barbus tanapelagius
Barbus tangandensis
Barbus tauricus
Barbus tegulifer
Barbus tetrastigma
Barbus teugelsi
Barbus thamalakanensis
Barbus thessalus
Barbus thysi
Barbus tiekoroi
Barbus tomiensis
Barbus tongaensis
Barbus toppini
Barbus trachypterus
Barbus traorei
Barbus treurensis
Barbus trevelyani
Barbus trimaculatus
Barbus trinotatus
Barbus trispiloides
Barbus trispilomimus
Barbus trispilopleura
Barbus trispilos
Barbus tropidolepis
Barbus turkanae
Barbus tyberinus
Barbus unitaeniatus
Barbus urostigma
Barbus urotaenia
Barbus usambarae
Barbus vanderysti
Barbus venustus
Barbus viktorianus
Barbus viviparus
– brzana z Zambezi
Barbus waleckii
– brzana karpacka
Barbus walkeri
Barbus wellmani
Barbus wurtzi
Barbus yeiensis
Barbus yongei
Barbus zalbiensis
Barbus zanzibaricus
RODZAJ: Barilius
Barilius ardens
Barilius bakeri
Barilius barila
Barilius bendelisis
Barilius bonarensis
Barilius borneensis
Barilius canarensis
Barilius caudiocellatus
Barilius chatricensis
Barilius dimorphicus
Barilius dogarsinghi
Barilius evezardi
Barilius gatensis
Barilius huahinensis
Barilius infrafasciatus
Barilius lairokensis
Barilius malabaricus
Barilius mesopotamicus
Barilius modestus
Barilius naseeri
Barilius nelsoni
Barilius ngawa
Barilius ornatus
Barilius pakistanicus
Barilius pectoralis
Barilius ponticulus
Barilius profundus
Barilius radiolatus
Barilius shacra
Barilius signicaudus
Barilius vagra
RODZAJ: Belligobio
Belligobio nummifer
Belligobio pengxianensis
RODZAJ: Betadevario
Betadevario ramachandrani
RODZAJ: Biwia
Biwia springeri
Biwia tama
Biwia yodoensis
Biwia zezera
RODZAJ: Blicca
Blicca bjoerkna
RODZAJ: Boraras
Boraras brigittae – razbora borneańska
Boraras maculatus – razbora plamista
Boraras merah
Boraras micros
Boraras naevus
Boraras urophthalmoides – razbora karłowata
RODZAJ: Brevibora
Brevibora cheeya
Brevibora dorsiocellata – razbora sumatrzańska
RODZAJ: Cabdio
Cabdio morar
RODZAJ: Caecobarbus
Caecobarbus geertsii
RODZAJ: Caecocypris
Caecocypris basimi
RODZAJ: Campostoma
Campostoma anomalum
Campostoma oligolepis
Campostoma ornatum
Campostoma pauciradii
Campostoma pullum
Campostoma spadiceum
RODZAJ: Candidia
Candidia barbata
Candidia pingtungensis
RODZAJ: Capoeta

Capoeta aculeata
Capoeta angorae
Capoeta antalyensis
Capoeta baliki
Capoeta banarescui
Capoeta barroisi
Capoeta bergamae
Capoeta buhsei
Capoeta caelestis
Capoeta capoeta – chramula pospolita
Capoeta damascina
Capoeta ekmekciae
Capoeta erhani
Capoeta fusca
Capoeta kosswigi
Capoeta mauricii
Capoeta pestai
Capoeta sieboldii
Capoeta tinca
Capoeta trutta
Capoeta turani
Capoeta umbla
RODZAJ: Capoetobrama
Capoetobrama kuschakewitschi
RODZAJ: Carasobarbus
Carasobarbus apoensis
Carasobarbus canis
Carasobarbus chantrei
Carasobarbus exulatus
Carasobarbus fritschii
Carasobarbus harterti
Carasobarbus kosswigi
Carasobarbus luteus
Carasobarbus moulouyensis
Carasobarbus sublimus
RODZAJ: Carassioides

Carassioides acuminatus
Carassioides argentea
Carassioides macropterus
Carassioides phongnhaensis
RODZAJ: Carassius

Carassius auratus – karaś chiński, karaś srebrzysty chiński, karaś złocisty, złoty karaś
Carassius carassius – karaś pospolity, karaś
Carassius cuvieri
Carassius gibelio – karaś srebrzysty
RODZAJ: Catlocarpio

Catlocarpio siamensis
RODZAJ: Chagunius

Chagunius baileyi
Chagunius chagunio
Chagunius nicholsi
RODZAJ: Chanodichthys

Chanodichthys abramoides
Chanodichthys dabryi
Chanodichthys erythropterus
Chanodichthys mongolicus
Chanodichthys oxycephalus
RODZAJ: Chela

Chela cachius
Chela macrolepis
Chela khujairokensis
RODZAJ: Chelaethiops

Chelaethiops bibie
Chelaethiops congicus
Chelaethiops elongatus
Chelaethiops minutus
Chelaethiops rukwaensis
RODZAJ: Chondrostoma

Chondrostoma angorense
Chondrostoma beysehirense
Chondrostoma colchicum – świnka kolchidzka
Chondrostoma cyri – świnka kurska
Chondrostoma fahirae – strzebla turecka
Chondrostoma holmwoodii
Chondrostoma kinzelbachi
Chondrostoma knerii – świnka dalmatyńska
Chondrostoma kubanicum
Chondrostoma meandrense
Chondrostoma nasus – świnka pospolita, świnka
Chondrostoma orientale
Chondrostoma oxyrhynchum – świnka terska, świnka czarnobrzucha, świnka czarnobrzuszka
Chondrostoma phoxinus – świnka bośniacka
Chondrostoma prespense
Chondrostoma regium
Chondrostoma scodrense
Chondrostoma soetta – świnka włoska
Chondrostoma vardarense
Chondrostoma variabile
RODZAJ: Chrosomus

Chrosomus cumberlandensis
Chrosomus eos
Chrosomus erythrogaster
Chrosomus neogaeus
Chrosomus oreas
Chrosomus saylori
Chrosomus tennesseensis
RODZAJ: Chuanchia

Chuanchia labiosa
RODZAJ: Cirrhinus

Cirrhinus cirrhosus
Cirrhinus fulungee
Cirrhinus jullieni
Cirrhinus macrops
Cirrhinus microlepis
Cirrhinus molitorella
Cirrhinus mrigala
Cirrhinus reba
Cirrhinus rubirostris
RODZAJ: Clinostomus

Clinostomus elongatus
Clinostomus funduloides
RODZAJ: Clypeobarbus

Clypeobarbus bellcrossi
Clypeobarbus bomokandi
Clypeobarbus breviclipeus
Clypeobarbus congicus
Clypeobarbus hypsolepis
Clypeobarbus matthesi
Clypeobarbus pleuropholis
Clypeobarbus pseudognathodon
Clypeobarbus schoutedeni
RODZAJ: Codoma

Codoma ornata
RODZAJ: Cophecheilus

Cophecheilus bamen
Cophecheilus brevibarbatus
RODZAJ: Coptostomabarbus

Coptostomabarbus bellcrossi
Coptostomabarbus wittei
RODZAJ: Coreius

Coreius cetopsis
Coreius guichenoti
Coreius heterodon
Coreius septentrionalis
RODZAJ: Coreoleuciscus

Coreoleuciscus aeruginos
Coreoleuciscus splendidus
RODZAJ: Cosmochilus

Cosmochilus cardinalis
Cosmochilus falcifer
Cosmochilus harmandi
Cosmochilus nanlaensis
RODZAJ: Couesius

Couesius plumbeus
RODZAJ: Crossocheilus

Crossocheilus atrilimes
Crossocheilus burmanicus
Crossocheilus caudomaculatus
Crossocheilus cobitis
Crossocheilus diplochilus
Crossocheilus elegans
Crossocheilus gnathopogon
Crossocheilus klatti
Crossocheilus langei
Crossocheilus latius
Crossocheilus nigriloba
Crossocheilus oblongus – grubowarg syjamski
Crossocheilus obscurus
Crossocheilus periyarensis
Crossocheilus pseudobagroides
Crossocheilus reticulatus
RODZAJ: Ctenopharyngodon

Ctenopharyngodon idella – Amur biały
RODZAJ: Culter

Culter alburnus – ukleja amurski
Culter flavipinnis
Culter oxycephaloides
Culter recurviceps
RODZAJ: Cultrichthys

Cultrichthys compressocorpus
RODZAJ: Cyclocheilichthys

Cyclocheilichthys apogon  – Malajka turkusowa
Cyclocheilichthys enoplus
Cyclocheilichthys furcatus
Cyclocheilichthys heteronema
Cyclocheilichthys janthochir
Cyclocheilichthys lagleri
Cyclocheilichthys schoppeae
Cyclocheilichthys sinensis
RODZAJ: Cyprinella

Cyprinella alvarezdelvillari
Cyprinella analostana
Cyprinella bocagrande
Cyprinella caerulea
Cyprinella callisema
Cyprinella callistia
Cyprinella callitaenia
Cyprinella camura
Cyprinella chloristia
Cyprinella eurystoma
Cyprinella formosa
Cyprinella galactura
Cyprinella garmani
Cyprinella gibbsi
Cyprinella labrosa
Cyprinella leedsi
Cyprinella lepida
Cyprinella lutrensis – Jelczyk czerwononiebieski
Cyprinella monacha
Cyprinella nivea
Cyprinella panarcys
Cyprinella proserpina
Cyprinella pyrrhomelas
Cyprinella rutila
Cyprinella spiloptera
Cyprinella stigmatura
Cyprinella trichroistia
Cyprinella venusta
Cyprinella whipplei
Cyprinella xaenura
Cyprinella xanthicara
Cyprinella zanema
RODZAJ: Cyprinion

Cyprinion acinaces
Cyprinion acinaces
Cyprinion kais
Cyprinion macrostomum
Cyprinion mhalensis
Cyprinion microphthalmum
Cyprinion milesi
Cyprinion semiplotum
Cyprinion tenuiradius
Cyprinion watsoni
RODZAJ: Cyprinus

Cyprinus acutidorsalis
Cyprinus barbatus
Cyprinus carpio – karp
Cyprinus centralus
Cyprinus chilia
Cyprinus dai
Cyprinus daliensis
Cyprinus exophthalmus
Cyprinus fuxianensis
Cyprinus ilishaestomus
Cyprinus intha
Cyprinus longipectoralis
Cyprinus longzhouensis
Cyprinus megalophthalmus
Cyprinus micristius
Cyprinus multitaeniata
Cyprinus pellegrini
Cyprinus qionghaiensis
Cyprinus quidatensis
Cyprinus rubrofuscus – karp amurski
Cyprinus yilongensis
Cyprinus yunnanensis
RODZAJ: Danio

Danio aesculapii
Danio albolineatus – danio tęczowy, danio tęczowe
Danio choprae – Danio mjanmarski
Danio dangila
Danio erythromicron
Danio feegradei
Danio jaintianensis
Danio kerri – danio Kerra
Danio kyathit – danio birmańskie
Danio kysonensis
Danio margaritatus – Danio margaritatus (Rasbora glaxy)
Danio meghalayensis
Danio muongthanhensis
Danio nigrofasciatus – danio kropkowany
Danio quagga
Danio quangbinhensis
Danio rerio – danio pręgowany
Danio roseus
Danio salmonata
Danio tinwini
Danio trangi
RODZAJ:Danionella

Danionella dracula
Danionella mirifica
Danionella priapus
Danionella translucida
RODZAJ:Dawkinsia

Dawkinsia arulius – brzanka pióropuszowa, brzanka arulia
Dawkinsia assimilis
Dawkinsia exclamatio
Dawkinsia filamentosus – brzanka czarnoplama
Dawkinsia rohani
Dawkinsia rubrotinctus
Dawkinsia singhala
Dawkinsia srilankensis
Dawkinsia tambraparniei
RODZAJ: Delminichthys

Delminichthys adspersus – strzebla dalmatyńska
Delminichthys ghetaldii – strzebla dubrownicka
Delminichthys jadovensis
Delminichthys krbavensis
RODZAJ: Desmopuntius
Desmopuntius foerschi
Desmopuntius gemellus
Desmopuntius hexazona   – Brzanka sześciopręga
Desmopuntius johorensis
Desmopuntius pentazona – brzanka pięciopręga
Desmopuntius rhomboocellatus  – brzanka nadobna
Desmopuntius trifasciatus
RODZAJ: Devario

Devario acrostomus
Devario acuticephala
Devario aequipinnatus – danio malabarski
Devario affinis
Devario annandalei
Devario anomalus
Devario apogon
Devario apopyris
Devario assamensis
Devario auropurpureus – krępaczek
Devario browni
Devario chrysotaeniatus
Devario devario – danio krępaczek
Devario fangfangae
Devario fraseri
Devario gibber
Devario horai
Devario interruptus
Devario jayarami
Devario kakhienensis
Devario laoensis
Devario leptos
Devario maetaengensis
Devario malabaricus – danio malabarski
Devario manipurensis
Devario naganensis
Devario neilgherriensis
Devario ostreographus
Devario pathirana
Devario peninsulae
Devario regina
Devario shanensis
Devario sondhii
Devario spinosus
Devario strigillifer
Devario suvatti
Devario xyrops
Devario yuensis
RODZAJ: Dionda

Dionda argentosa
Dionda diaboli
Dionda episcopa
Dionda melanops
Dionda nigrotaeniata
Dionda serena
RODZAJ: Diplocheilichthys

Diplocheilichthys jentinkii
Diplocheilichthys pleurotaenia
RODZAJ: Diptychus

Diptychus maculatus
Diptychus sewerzowi
RODZAJ: Discherodontus

Discherodontus ashmeadi
Discherodontus halei
Discherodontus parvus
Discherodontus schroederi
RODZAJ: Discocheilus

Discocheilus multilepis
Discocheilus wui
RODZAJ: Discogobio

Discogobio antethoracalis
Discogobio bismargaritus
Discogobio brachyphysallidos
Discogobio caobangi
Discogobio dienbieni
Discogobio elongatus
Discogobio laticeps
Discogobio longibarbatus
Discogobio macrophysallidos
Discogobio microstoma
Discogobio multilineatus
Discogobio pacboensis
Discogobio poneventralis
Discogobio propeanalis
Discogobio tetrabarbatus
Discogobio yunnanensis
RODZAJ: Discolabeo

Discolabeo wuluoheensis
RODZAJ: Distoechodon

Distoechodon macrophthalmus
Distoechodon tumirostris
RODZAJ: Distoechodon

Distoechodon macrophthalmus
Distoechodon tumirostris
RODZAJ:Eirmotus

Eirmotus furvus
Eirmotus insignis
Eirmotus isthmus
Eirmotus octozona
RODZAJ: Elopichthys

Elopichthys bambusa
RODZAJ: Engraulicypris

Engraulicypris bredoi
Engraulicypris brevianalis
Engraulicypris gariepinus
Engraulicypris howesi
Engraulicypris ngalala
Engraulicypris sardella
Engraulicypris spinifer
RODZAJ: Epalzeorhynchos

Epalzeorhynchos bicolor – grubowarg dwubarwny, labeo dwubarwny
Epalzeorhynchos frenatus – grubowarg zielony
Epalzeorhynchos kalopterus – grubowarg złotopręgi, grubowarg lisi
Epalzeorhynchos munense
RODZAJ: Eremichthys

Eremichthys acros
RODZAJ: Ericymba

Ericymba amplamala
Ericymba buccata
RODZAJ: Erimystax

Erimystax cahni
Erimystax dissimilis
Erimystax harryi
Erimystax insignis
Erimystax x-punctatus
RODZAJ: Esomus

Esomus ahli
Esomus altus
Esomus barbatus
Esomus caudiocellatus
Esomus danricus – lotniczek zwyczajny, lotniczek, brzanka latająca
Esomus lineatus – lotniczek liniowany
Esomus longimanus
Esomus malabaricus
Esomus malayensis – lotniczek malajski
Esomus manipurensis
Esomus metallicus
Esomus thermoicos – lotniczek cejloński
RODZAJ: Evarra

Evarra bustamantei
Evarra eigenmanni
Evarra tlahuacensis
RODZAJ: Exoglossum

Exoglossum laurae
Exoglossum maxillingua
RODZAJ: Fangfangia

Fangfangia spinicleithralis
RODZAJ: Garra

Garra abhoyai
Garra aethiopica
Garra allostoma
Garra alticorpora
Garra annandalei
Garra apogon
Garra arupi
Garra barreimiae
Garra bibarbatus
Garra bicornuta
Garra bisangularis
Garra bispinosa
Garra blanfordii
Garra borneensis
Garra bourreti
Garra buettikeri
Garra cambodgiensis – Nepalka brązowa
Garra ceylonensis
Garra chebera
Garra compressus
Garra congoensis
Garra cryptonemus
Garra cyclostomata
Garra cyrano
Garra dembecha
Garra dembeensis
Garra dunsirei
Garra duobarbis
Garra elongata
Garra emarginata
Garra ethelwynnae
Garra fasciacauda
Garra findolabium
Garra fisheri
Garra flavatra – Nepalka myanmarska
Garra fuliginosa
Garra geba
Garra ghorensis
Garra gotyla
Garra gracilis
Garra gravelyi
Garra hainanensis
Garra hindii
Garra hughi
Garra ignestii
Garra imbarbatus
Garra imberba
Garra imberbis
Garra kalakadensis
Garra kalpangi
Garra kempi
Garra laichowensis
Garra lamta
Garra lancrenonensis
Garra lautior
Garra lissorhynchus
Garra litanensis
Garra longipinnis
Garra makiensis
Garra mamshuqa
Garra manipurensis
Garra mcclellandi
Garra menoni
Garra micropulvinus
Garra mirofrontis
Garra mlapparaensis
Garra mullya
Garra naganensis
Garra nambulica
Garra namyaensis
Garra nasuta
Garra nigricollis
Garra notata
Garra nujiangensis
Garra orientalis
Garra ornata
Garra paralissorhynchus
Garra periyarensis
Garra persica
Garra phillipsi
Garra poecilura
Garra poilanei
Garra propulvinus
Garra qiaojiensis
Garra quadrimaculata
Garra rakhinica
Garra regressus
Garra robustus
Garra rossica
Garra rotundinasus
Garra rufa – Brzana ssąca, Cudak kamienny
Garra rupecula
Garra sahilia
Garra salweenica
Garra smarti
Garra spilota
Garra surendranathanii
Garra tana
Garra tengchongensis
Garra theunensis
Garra trewavasai
Garra variabilis
Garra vittatula
Garra wanae
Garra waterloti
Garra yiliangensis
RODZAJ: Gila

Gila atraria
Gila brevicauda
Gila coerulea
Gila conspersa
†Gila crassicauda
Gila cypha
Gila ditaenia
Gila elegans
Gila eremica
Gila intermedia
Gila minacae
Gila modesta
Gila nigra
Gila nigrescens
Gila orcuttii
Gila pandora
Gila pulchra
Gila purpurea
Gila robusta
Gila seminuda
RODZAJ: Gnathopogon

Gnathopogon caerulescens
Gnathopogon elongatus
Gnathopogon herzensteini
Gnathopogon imberbis
Gnathopogon nicholsi
Gnathopogon polytaenia
Gnathopogon strigatus – kiełb kolczasty
Gnathopogon taeniellus
Gnathopogon tsinanensis
RODZAJ: Gobio

Gobio acutipinnatus
Gobio alverniae
Gobio battalgilae
Gobio brevicirris
Gobio bulgaricus
Gobio carpathicus
Gobio coriparoides
Gobio cynocephalus – kiełb syberyjski
Gobio delyamurei
Gobio feraeensis
Gobio fushunensis
Gobio gobio – kiełb pospolity, kiełb krótkowąsy, kiełb
Gobio gymnostethus
Gobio hettitorum
Gobio holurus
Gobio huanghensis
Gobio insuyanus
Gobio intermedius
Gobio kovatschevi
Gobio krymensis
Gobio kubanicus
Gobio lepidolaemus
Gobio lingyuanensis
Gobio lozanoi
Gobio macrocephalus
Gobio maeandricus
Gobio meridionalis
Gobio microlepidotus
Gobio obtusirostris – kiełb dunajski
Gobio occitaniae
Gobio ohridanus
Gobio rivuloides
Gobio sakaryaensis
Gobio sarmaticus – kiełb dniestrzański
Gobio sibiricus
Gobio skadarensis
Gobio soldatovi – kiełb dalekowschodni
Gobio volgensis
RODZAJ: Gobiobotia

Gobiobotia abbreviata
Gobiobotia brevibarba
Gobiobotia brevirostris
Gobiobotia cheni
Gobiobotia filifer
Gobiobotia guilingensis
Gobiobotia homalopteroidea
Gobiobotia jiangxiensis
Gobiobotia kolleri
Gobiobotia longibarba
Gobiobotia macrocephala
Gobiobotia meridionalis
Gobiobotia naktongensis
Gobiobotia nicholsi
Gobiobotia pappenheimi
Gobiobotia paucirastella
Gobiobotia tungi
Gobiobotia yuanjiangensis
RODZAJ: Gobiocypris

Gobiocypris rarus
RODZAJ: Gymnocypris

Gymnocypris chilianensis
Gymnocypris chui
Gymnocypris dobula
Gymnocypris eckloni
Gymnocypris namensis
Gymnocypris pengquensis
Gymnocypris potanini
Gymnocypris przewalskii
Gymnocypris scleracanthus
Gymnocypris waddellii
RODZAJ: Gymnodanio

Gymnodanio strigatus
RODZAJ: Gymnodiptychus

Gymnodiptychus dybowskii
Gymnodiptychus integrigymnatus
Gymnodiptychus pachycheilus
RODZAJ: Hainania

Hainania serrata
RODZAJ: Haludaria
Haludaria afasciata
Haludaria fasciata – brzanka pręgowana
Haludaria kannikattiensis
Haludaria melanampyx
RODZAJ: Hampala

Ampalong Hampala
Hampala bimaculata
Hampala dispar
Hampala lopezi
Hampala macrolepidota
Hampala sabana Inger
Hampala salweenensis
RODZAJ: Hemibarbus

Hemibarbus brevipennus
Hemibarbus labeo – kończak,koń biały
Hemibarbus lehoai
Hemibarbus longirostris
Hemibarbus macracanthus
Hemibarbus maculatus – koń pstry, koń plamisty
Hemibarbus medius
Hemibarbus mylodon
Hemibarbus qianjiangensis
Hemibarbus songloensis
Hemibarbus thacmoensis
Hemibarbus umbrifer
RODZAJ: Hemiculter

Hemiculter elongatus
Hemiculter krempfi
Hemiculter leucisculus – ostrobrzuszka pospolita, ostrobrzuszka
Hemiculter lucidus
Hemiculter songhongensis
Hemiculter tchangi
Hemiculter varpachovskii
RODZAJ: Hemiculterella

Hemiculterella macrolepis
Hemiculterella sauvagei
Hemiculterella wui
RODZAJ: Hemigrammocapoeta

Hemigrammocapoeta culiciphaga
RODZAJ: Hemigrammocypris

Hemigrammocypris rasborella
RODZAJ: Hemitremia

Hemitremia flammea
RODZAJ: Henicorhynchus

Henicorhynchus lineatus
Henicorhynchus lobatus
Henicorhynchus siamensis
RODZAJ: Herzensteinia

Herzensteinia microcephalus
RODZAJ: Hesperoleucus

Hesperoleucus symmetricus
RODZAJ: Hongshuia

Hongshuia banmo
Hongshuia microstomatus
Hongshuia paoli
RODZAJ: Horadandia

Horadandia atukorali
RODZAJ: Horalabiosa

Horalabiosa arunachalami
Horalabiosa joshuai
Horalabiosa palaniensis
RODZAJ: Huigobio

Huigobio chenhsienensis
Huigobio exilicauda
RODZAJ: Hybognathus

Hybognathus amarus
Hybognathus argyritis
Hybognathus hankinsoni
Hybognathus hayi
Hybognathus nuchalis
Hybognathus placitus
Hybognathus regius
RODZAJ: Hybopsis

Hybopsis amblops
Hybopsis amnis
Hybopsis hypsinotus
Hybopsis lineapunctata
Hybopsis rubrifrons
Hybopsis winchelli
RODZAJ: Hypophthalmichthys

Hypophthalmichthys harmandi
Hypophthalmichthys molitrix – tołpyga biała, tołpyga
Hypophthalmichthys nobilis – tołpyga pstra
RODZAJ: Hypselobarbus

Hypselobarbus basavarajai
Hypselobarbus bicolor
Hypselobarbus canarensis
Hypselobarbus carnaticus
Hypselobarbus curmuca
Hypselobarbus dobsoni
Hypselobarbus dubius
Hypselobarbus gracilis
Hypselobarbus jerdoni
Hypselobarbus keralaensis
Hypselobarbus kolus
Hypselobarbus kurali
Hypselobarbus kushavali
Hypselobarbus lithopidos
Hypselobarbus maciveri
Hypselobarbus menoni
Hypselobarbus micropogon
Hypselobarbus mussullah
Hypselobarbus nasutus
Hypselobarbus nilgiriensis
Hypselobarbus periyarensis
Hypselobarbus pseudomussullah
Hypselobarbus pulchellus
Hypselobarbus tamiraparaniei
Hypselobarbus thomassi
Hypselobarbus vaigaiensis
RODZAJ: Hypsibarbus

Hypsibarbus annamensis
Hypsibarbus lagleri
Hypsibarbus macrosquamatus
Hypsibarbus malcolmi
Hypsibarbus myitkyinae
Hypsibarbus oatesii
Hypsibarbus pierrei
Hypsibarbus salweenensis
Hypsibarbus suvattii
Hypsibarbus vernayi
Hypsibarbus wetmorei
RODZAJ: Iberochondrostoma

Iberochondrostoma almacai
Iberochondrostoma lemmingii – płoć pardilska, pardilla
Iberochondrostoma lusitanicum
Iberochondrostoma olisiponensis
Iberochondrostoma oretanum
RODZAJ: Incisilabeo

Incisilabeo behri
RODZAJ: Iotichthys

Iotichthys phlegethontis
RODZAJ: Iranocypris

Iranocypris typhlops
RODZAJ: Ischikauia

Ischikauia steenackeri
RODZAJ: Kalimantania

Kalimantania lawak
RODZAJ: Kottelatia

Kottelatia brittani
RODZAJ: Labeo

Labeo alluaudi
Labeo alticentralis
Labeo altivelis
Labeo angra
Labeo annectens
Labeo ansorgii
Labeo baldasseronii
Labeo barbatulus
Labeo barbatus
Labeo bata
Labeo batesii
Labeo boga
Labeo boggut
Labeo bottegi
Labeo boulengeri
Labeo brachypoma
Labeo caeruleus
Labeo calbasu
Labeo camerunensis
Labeo capensis
Labeo chariensis
Labeo chrysophekadion – grubowarg czarnozłoty
Labeo congoro
Labeo coubie
Labeo curchius
Labeo curriei
Labeo cyclopinnis
Labeo cyclorhynchus – Grubowarg wiśniowy
Labeo cylindricus
Labeo degeni
Labeo dhonti
Labeo dhonti
Labeo dussumieri
Labeo dyocheilus
Labeo erythropterus
Labeo falcipinnis
Labeo fimbriatus
Labeo fisheri
Labeo forskalii – grubowarg nilowy
Labeo fuelleborni
Labeo fulakariensis
Labeo gonius
Labeo greenii
Labeo gregorii
Labeo horie
Labeo indramontri
Labeo kawrus
Labeo kibimbi
Labeo kirkii
Labeo kontius
Labeo lineatus
Labeo longipinnis
Labeo lualabaensis
Labeo lukulae
Labeo luluae
Labeo lunatus
Labeo macmahoni
Labeo macrostoma
Labeo maleboensis
Labeo meroensis
Labeo mesops
Labeo microphthalmus
Labeo mokotoensis
Labeo molybdinus
Labeo moszkowskii
Labeo nandina
Labeo nasus
Labeo nigricans
Labeo nigripinnis
Labeo nunensis
Labeo pangusia
Labeo parvus
Labeo pellegrini
Labeo percivali
Labeo pierrei
Labeo pietschmanni
Labeo polli
Labeo porcellus
Labeo potail
Labeo quadribarbis
Labeo rajasthanicus
Labeo rectipinnis
Labeo reidi
Labeo ricnorhynchus
Labeo rohita
Labeo rosae
Labeo roseopunctatus
Labeo rouaneti
Labeo rubromaculatus
Labeo ruddi
Labeo sanagaensis
Labeo seeberi
Labeo senegalensis
Labeo simpsoni
Labeo sorex
Labeo stolizkae
Labeo trigliceps
Labeo udaipurensis
Labeo umbratus
Labeo victorianus
Labeo vulgaris
Labeo weeksii
Labeo werneri
Labeo worthingtoni
Labeo yunnanensis
RODZAJ: Labeobarbus

Labeobarbus acutirostris
Labeobarbus aeneus
Labeobarbus altianalis
Labeobarbus batesii
Labeobarbus brevicauda
Labeobarbus brevicephalus
Labeobarbus brevispinis
Labeobarbus capensis
Labeobarbus cardozoi
Labeobarbus caudovittatus
Labeobarbus codringtonii
Labeobarbus compiniei
Labeobarbus crassibarbis
Labeobarbus dainellii
Labeobarbus gorgorensis
Labeobarbus gorguari
Labeobarbus habereri
Labeobarbus intermedius
Labeobarbus johnstonii
Labeobarbus kimberleyensis
Labeobarbus litamba
Labeobarbus longissimus
Labeobarbus lucius
Labeobarbus macrophtalmus
Labeobarbus malacanthus
Labeobarbus marequensis
Labeobarbus mbami
Labeobarbus megastoma
Labeobarbus micronema
Labeobarbus mungoensis
Labeobarbus natalensis
Labeobarbus nedgia
Labeobarbus nthuwa
Labeobarbus platydorsus
Labeobarbus pojeri
Labeobarbus polylepis
Labeobarbus progenys
Labeobarbus rocadasi
Labeobarbus roylii
Labeobarbus surkis
Labeobarbus truttiformis
Labeobarbus tsanensis
Labeobarbus versluysii
RODZAJ: Labiobarbus

Labiobarbus fasciatus
Labiobarbus festivus
Labiobarbus lamellifer
Labiobarbus leptocheilus
Labiobarbus lineatus
Labiobarbus ocellatus
Labiobarbus sabanus
Labiobarbus siamensis
Labiobarbus spilopleura
RODZAJ:Ladigesocypris

Ladigesocypris irideus
Ladigesocypris mermere
RODZAJ:Ladislavia

Ladislavia taczanowskii
RODZAJ: Laocypris

Laocypris hispida
RODZAJ: Laubuka

Laubuka brahmaputraensis
Laubuka caeruleostigmata – śmiglaczek niebieski
Laubuka dadiburjori – śmiglaczek birmański
Laubuka fasciata
Laubuka insularis
Laubuka lankensis
Laubuka laubuca – śmiglaczek azjatycki
Laubuka ruhuna
Laubuka varuna
RODZAJ: Lavinia

Lavinia exilicauda
RODZAJ: Lepidomeda

Lepidomeda albivallis
Lepidomeda aliciae
Lepidomeda copei
Lepidomeda mollispinis
Lepidomeda vittata
RODZAJ: Lepidopygopsis

Lepidopygopsis typus
RODZAJ: Leptobarbus

Leptobarbus hoevenii – Brzanka jednopręga (Hovena)
Leptobarbus hosii
Leptobarbus melanopterus
Leptobarbus melanotaenia
Leptobarbus rubripinna – Brzanka czerwonopłetwa
RODZAJ: Leptocypris

Leptocypris crossensis
Leptocypris guineensis
Leptocypris konkoureensis
Leptocypris lujae
Leptocypris modestus
Leptocypris niloticus
Leptocypris taiaensis
Leptocypris weeksii
Leptocypris weynsii
RODZAJ: Leucalburnus

Leucalburnus satunini,
RODZAJ: Leucaspius

Leucaspius delineatus – słonecznica
RODZAJ: Leuciscus

Leuciscus aspius – boleń pospolity, boleń, rap, rapa
Leuciscus baicalensis – jelec syberyjski
Leuciscus bearnensis
Leuciscus bergi
Leuciscus burdigalensis
Leuciscus chuanchicus
Leuciscus danilewskii – jelec Danilewskiego
Leuciscus dzungaricus
Leuciscus idus – jaź
Leuciscus latus
Leuciscus lehmanni – jelec zierawszański
Leuciscus leuciscus – jelec pospolity, jelec europejski, jelec
Leuciscus lindbergi – jelec Lindberga
Leuciscus merzbacheri
Leptocypris niloticus
Leuciscus oxyrrhis
Leuciscus schmidti – czebak issykulski
Leuciscus vorax
Leuciscus waleckii – czebak amurski, jaź amurski
RODZAJ: Linichthys

Linichthys laticeps
RODZAJ: Lobocheilos

Lobocheilos bo
Lobocheilos erinaceus
Lobocheilos falcifer
Lobocheilos ixocheilos
Lobocheilos kajanensis
Lobocheilos lehat
Lobocheilos ovalis
Lobocheilos rhabdoura
Lobocheilos schwanefeldii
Lobocheilos tenura
Lobocheilos terminalis
Lobocheilos unicornis
RODZAJ: Longanalus

Longanalus macrochirous
RODZAJ: Longiculter

Longiculter siahi
RODZAJ: Luciobarbus

Luciobarbus aspius
Luciobarbus bocagei
Luciobarbus brachycephalus – brzana aralska
Luciobarbus capito – bułat
Luciobarbus caspius – brzana kaspijska
Luciobarbus comizo – brzana iberyjska
Luciobarbus escherichii
Luciobarbus esocinus
Luciobarbus graecus
Luciobarbus graellsii
Luciobarbus guiraonis
Luciobarbus kersin
Luciobarbus kosswigi
Luciobarbus kottelati
Luciobarbus lydianus
Luciobarbus microcephalus
Luciobarbus mursa
Luciobarbus mystaceus
Luciobarbus pectoralis
Luciobarbus pergamonensis
Luciobarbus sclateri
Luciobarbus steindachneri
Luciobarbus xanthopterus
RODZAJ: Luciobrama

Luciobrama macrocephalus
RODZAJ: Luciocyprinus

Luciocyprinus langsoni
Luciocyprinus striolatus
RODZAJ: Luciosoma

Luciosoma bleekeri
Luciosoma pellegrinii
Luciosoma setigerum
Luciosoma spilopleura
Luciosoma trinema
RODZAJ: Luxilus

Luxilus albeolus
Luxilus cardinalis
Luxilus cerasinus
Luxilus chrysocephalus
Luxilus coccogenis
Luxilus cornutus
Luxilus pilsbryi
Luxilus zonatus
Luxilus zonistius
RODZAJ: Lythrurus

Lythrurus alegnotus
Lythrurus ardens
Lythrurus atrapiculus
Lythrurus bellus
Lythrurus fasciolaris
Lythrurus fumeus
Lythrurus lirus
Lythrurus matutinus
Lythrurus roseipinnis
Lythrurus snelsoni
Lythrurus umbratilis
RODZAJ: Macrhybopsis

Macrhybopsis aestivalis
Macrhybopsis australis
Macrhybopsis boschungi
Macrhybopsis etnieri
Macrhybopsis gelida
Macrhybopsis hyostoma
Macrhybopsis marconis
Macrhybopsis meeki
Macrhybopsis pallida
Macrhybopsis storeriana
Macrhybopsis tetranema
Macrhybopsis tomellerii
RODZAJ: Macrochirichthys

Macrochirichthys macrochirus
RODZAJ: Malayochela

Malayochela maassi
RODZAJ: Margariscus

Margariscus margarita
Margariscus nachtriebi
RODZAJ: Meda

Margariscus margarita
Meda fulgida
RODZAJ: Megalobrama

Megalobrama amblycephala – leszcz chiński
Megalobrama elongata
Megalobrama mantschuricus
Megalobrama pellegrini
Megalobrama skolkovii
Megalobrama terminalis – leszczak czarny
RODZAJ: Mekongina

Mekongina bibarba
Mekongina erythrospila
Mekongina lancangensis
RODZAJ: Mesogobio

Mesogobio lachneri
Mesogobio tumenensis
RODZAJ: Mesopotamichthys

Mesopotamichthys sharpeyi
RODZAJ: Metzia

Metzia alba
Metzia bounthobi
Metzia formosae
Metzia hautus
Metzia lineata
Metzia longinasus
Metzia mesembrinum
Metzia parva
RODZAJ: Microdevario

Microdevario gatesi
Microdevario kubotai – Rozbora Kubotai
Microdevario nana
RODZAJ: Microphysogobio

Microphysogobio alticorpus
Microphysogobio amurensis
Microphysogobio anudarini
Microphysogobio brevirostris
Microphysogobio chenhsienensis
Microphysogobio chinssuensis
Microphysogobio elongatus
Microphysogobio exilicauda
Microphysogobio fukiensis
Microphysogobio hsinglungshanensis
Microphysogobio jeoni
Microphysogobio kachekensis
Microphysogobio kiatingensis
Microphysogobio koreensis
Microphysogobio labeoides
Microphysogobio liaohensis
Microphysogobio linghensis
Microphysogobio longidorsalis
Microphysogobio microstomus
Microphysogobio nudiventris
Microphysogobio pseudoelongatus
Microphysogobio rapidus
Microphysogobio tafangensis
Microphysogobio tungtingensis
Microphysogobio vietnamica
Microphysogobio wulonghensis
Microphysogobio xianyouensis
Microphysogobio yaluensis
Microphysogobio yunnanensis
Microphysogobio zhangi
RODZAJ: Microrasbora

Microrasbora microphthalma
Microrasbora rubescens
RODZAJ: Moapa

Moapa coriacea
RODZAJ: Mylocheilus

Mylocheilus caurinus
RODZAJ: Mylopharodon

Mylopharadon conocephalus
RODZAJ: Mylopharyngodon

Mylopharyngodon piceus – amur czarny
RODZAJ: Mystacoleucus

Mystacoleucus argenteus
Mystacoleucus atridorsalis
Mystacoleucus chilopterus
Mystacoleucus ectypus
Mystacoleucus greenwayi
Mystacoleucus lepturus
Mystacoleucus marginatus
Mystacoleucus padangensis
RODZAJ: Naziritor

Naziritor zhobensis
RODZAJ: Nematabramis

Nematabramis alestes
Nematabramis borneensis
Nematabramis everetti
Nematabramis steindachnerii
Nematabramis verecundus
RODZAJ: Neobarynotus

Neobarynotus microlepis
RODZAJ: Neobola

Neobola bottegoi
Neobola fluviatilis
Neobola nilotica
Neobola stellae
RODZAJ: Neolissochilus

Neolissochilus acutirostris
Neolissochilus baoshanensis
Neolissochilus benasi
Neolissochilus blanci
Neolissochilus blythii
Neolissochilus capudelphinus
Neolissochilus compressus
Neolissochilus dukai
Neolissochilus hendersoni
Neolissochilus heterostomus
Neolissochilus hexagonolepis
Neolissochilus hexastichus
Neolissochilus longipinnis
Neolissochilus micropthalmus
Neolissochilus minimus
Neolissochilus nigrovittatus
Neolissochilus paucisquamatus
Neolissochilus soro
Neolissochilus soroides
Neolissochilus spinulosus
Neolissochilus stevensonii
Neolissochilus stracheyi
Neolissochilus subterraneus
Neolissochilus sumatranus
Neolissochilus tamiraparaniensis
Neolissochilus thienemanni
Neolissochilus vittatus
Neolissochilus wynaadensis
RODZAJ: Nipponocypris

Nipponocypris koreanus
Nipponocypris sieboldii
Nipponocypris temminckii
RODZAJ: Nocomis

Nocomis asper
Nocomis biguttatus
Nocomis effusus
Nocomis leptocephalus
Nocomis micropogon
Nocomis platyrhynchus
Nocomis raneyi
RODZAJ: Notemigonus

Notemigonus crysoleucas
RODZAJ: Notropis

Notropis aguirrepequenoi
Notropis albizonatus
Notropis alborus
Notropis altipinnis
Notropis amabilis
Notropis amecae
Notropis ammophilus
Notropis amoenus
Notropis anogenus
Notropis ariommus
Notropis asperifrons
Notropis atherinoides
Notropis atrocaudalis
Notropis aulidion
Notropis baileyi
Notropis bairdi
Notropis bifrenatus
Notropis blennius
Notropis boops
Notropis boucardi
Notropis braytoni
Notropis buccula
Notropis buchanani
Notropis cahabae
Notropis calabazas
Notropis calientis
Notropis candidus
Notropis chalybaeus
Notropis chihuahua
Notropis chiliticus
Notropis chlorocephalus
Notropis chrosomus – Błyszczek tęczowy
Notropis cumingii
Notropis cummingsae
Notropis dorsalis
Notropis edwardraneyi
Notropis girardi
Notropis grandis
Notropis greenei
Notropis harperi
Notropis heterodon
Notropis heterolepis
Notropis hudsonius
Notropis hypsilepis
Notropis imeldae
Notropis jemezanus
Notropis leuciodus
Notropis longirostris
Notropis lutipinnis
Notropis maculatus
Notropis marhabatiensis
Notropis mekistocholas
Notropis melanostomus
Notropis micropteryx
Notropis moralesi
Notropis nazas
Notropis nubilus
Notropis orca
Notropis ortenburgeri
Notropis oxyrhynchus
Notropis ozarcanus
Notropis percobromus
Notropis perpallidus
Notropis petersoni
Notropis photogenis
Notropis potteri
Notropis procne
Notropis rafinesquei
Notropis rubellus
Notropis rubricroceus
Notropis rupestris
Notropis sabinae
Notropis saladonis
Notropis scabriceps
Notropis scepticus
Notropis semperasper
Notropis shumardi
Notropis simus
Notropis spectrunculus
Notropis stilbius
Notropis stramineus
Notropis suttkusi
Notropis telescopus
Notropis texanus
Notropis topeka
Notropis tropicus
Notropis uranoscopus
Notropis volucellus
Notropis wickliffi
Notropis xaenocephalus

RODZAJ: Ochetobius

Ochetobius elongatus
RODZAJ: Onychostoma

Onychostoma alticorpus
Onychostoma angustistomata
Onychostoma barbatulum
Onychostoma barbatum
Onychostoma breve
Onychostoma daduense
Onychostoma dongnaiensis
Onychostoma elongatum
Onychostoma fangi
Onychostoma fusiforme
Onychostoma gerlachi
Onychostoma krongnoensis
Onychostoma laticeps
Onychostoma leptura
Onychostoma lini
Onychostoma macrolepis
Onychostoma meridionale
Onychostoma minnanensis
Onychostoma ovale
Onychostoma rarum
Onychostoma simum
Onychostoma uniforme
Onychostoma virgulatum
RODZAJ: Opsaridium

Opsaridium boweni
Opsaridium engrauloides
Opsaridium leleupi
Opsaridium loveridgii
Opsaridium maculicauda
Opsaridium microcephalum
Opsaridium microlepis
Opsaridium peringueyi
Opsaridium splendens
Opsaridium tweddleorum
Opsaridium ubangiense
Opsaridium zambezense
RODZAJ: Opsariichthys

Opsariichthys bea
Opsariichthys bidens
Opsariichthys dienbienensis
Opsariichthys duchuunguyeni
Opsariichthys evolans
Opsariichthys hainanensis
Opsariichthys hieni
Opsariichthys kaopingensis
Opsariichthys minutus
Opsariichthys pachycephalus
Opsariichthys songmaensis
Opsariichthys uncirostris
RODZAJ: Opsarius

Opsarius barna
Opsarius barnoides
Opsarius bernatziki
Opsarius cocsa
Opsarius koratensis
Opsarius maculatus
Opsarius pulchellus
Opsarius tileo
RODZAJ: Opsopoeodus

Opsopoeodus emiliae
RODZAJ: Oregonichthys

Oregonichthys crameri
RODZAJ: Oreichthys

Oreichthys andrewi
Oreichthys coorgensis
Oreichthys cosuatis
Oreichthys crenuchoides – Brzanka żaglopłetwa
Oreichthys duospilus
Oreichthys incognito
Oreichthys parvus
RODZAJ: Oreoleuciscus

Oreichthys andrewi
Oreichthys coorgensis
Oreichthys cosuatis
Oreoleuciscus angusticephalus
Oreoleuciscus dsapchynensis
Oreoleuciscus humilis
Oreoleuciscus potanini
RODZAJ: Orthodon

Orthodon microlepidotus
RODZAJ: Osteobrama

Osteobrama alfredianus
Osteobrama bakeri
Osteobrama belangeri
Osteobrama cotio
Osteobrama cunma
Osteobrama feae
Osteobrama neilli
Osteobrama peninsularis
Osteobrama vigorsii
RODZAJ: Osteochilichthys

Osteochilichthys brevidorsalis
Osteochilichthys thomassi
RODZAJ: Osteochilus

Osteochilus bellus
Osteochilus bleekeri
Osteochilus borneensis
Osteochilus brachynotopteroides
Osteochilus chini
Osteochilus enneaporos
Osteochilus flavicauda
Osteochilus harrisoni
Osteochilus ingeri
Osteochilus intermedius
Osteochilus jeruk
Osteochilus kahajanensis
Osteochilus kappenii
Osteochilus kelabau
Osteochilus kerinciensis
Osteochilus kuekenthali
Osteochilus lini
Osteochilus longidorsalis
Osteochilus melanopleurus
Osteochilus microcephalus
Osteochilus nashii
Osteochilus partilineatus
Osteochilus pentalineatus
Osteochilus repang
Osteochilus salsburyi
Osteochilus sarawakensis
Osteochilus scapularis
Osteochilus schlegelii
Osteochilus serokan
Osteochilus sondhii
Osteochilus spilurus
Osteochilus striatus
Osteochilus vittatoides
Osteochilus vittatus
Osteochilus waandersii
RODZAJ: Oxygaster

Oxygaster anomalura
Oxygaster pointoni
RODZAJ: Oxygymnocypris

Oxygymnocypris stewartii
RODZAJ: Pachychilon

Pachychilon macedonicum
Pachychilon pictum
RODZAJ: Paedocypris

Paedocypris carbunculus
Paedocypris micromegethes
Paedocypris progenetica
RODZAJ: Parabramis

Parabramis pekinensis – Leszczak biały
RODZAJ: Paracanthobrama

Paracanthobrama guichenoti
RODZAJ: Parachela

Parachela cyanea
Parachela hypophthalmus
Parachela ingerkongi
Parachela maculicauda
Parachela oxygastroides – Śmiglaczek szklisty
Parachela siamensis
Parachela williaminae
RODZAJ: Parachondrostoma

Parachondrostoma arrigonis
Parachondrostoma miegii
Parachondrostoma toxostoma – świnka podkowoustna
Parachondrostoma turiensis
RODZAJ: Paracrossochilus

Paracrossochilus acerus
Paracrossochilus vittatus
RODZAJ: Paralaubuca

Paralaubuca barroni
Paralaubuca harmandi
Paralaubuca riveroi
Paralaubuca stigmabrachium
Paralaubuca typus
RODZAJ: Paraleucogobio

Paraleucogobio notacanthus
RODZAJ: Parapsilorhynchus

Parapsilorhynchus discophorus
Parapsilorhynchus elongatus
Parapsilorhynchus prateri
Parapsilorhynchus tentaculatus
RODZAJ: Parapsilorhynchus

Pararhinichthys bowersi
RODZAJ: Parasinilabeo

Parasinilabeo assimilis
Parasinilabeo longibarbus
Parasinilabeo longicorpus
Parasinilabeo longiventralis
Parasinilabeo maculatus
Parasinilabeo microps
RODZAJ: Paraspinibarbus

Paraspinibarbus macracanthus
RODZAJ: Parasqualidus

Parasqualidus maii
RODZAJ: Parazacco

Parazacco spilurus
RODZAJ: Pectenocypris

Pectenocypris balaena
Pectenocypris korthausae
Pectenocypris micromysticetus
RODZAJ: Pelasgus

Pelasgus epiroticus
RODZAJ: Pelecus

Pelecus cultratus – ciosa
RODZAJ: Percocypris

Percocypris pingi
Percocypris regani
Percocypris tchangi
RODZAJ: Pethia

Pethia ater
Pethia bandula
Pethia conchonius – brzanka różowa
Pethia cumingii – brzanka cejlońska
Pethia didi
Pethia erythromycter
Pethia expletiforis
Pethia gelius – brzanka kropkowana
Pethia khugae
Pethia macrogramma
Pethia meingangbii
Pethia melanomaculatus
Pethia muvattupuzhaensis
Pethia nankyweensis
Pethia narayani
Pethia nigripinnis
Pethia nigrofasciata – brzanka purpurowa
Pethia ornatus
Pethia padamya – Brzanka odeska (birmańska)
Pethia phutunio – brzanka karłowata
Pethia pookodensis
Pethia punctata
Pethia reval
Pethia setnai
Pethia shalynius
Pethia stoliczkana – brzanka Stoliczki
Pethia thelys
Pethia tiantian
Pethia ticto – brzanka dwuplama
Pethia yuensis
RODZAJ: Petroleuciscus

Petroleuciscus borysthenicus – bobyrec
Petroleuciscus esfahani
Petroleuciscus kurui
Petroleuciscus smyrnaeus
Petroleuciscus squaliusculus
Petroleuciscus ulanus
RODZAJ: Phenacobius

Phenacobius catostomus
Phenacobius crassilabrum
Phenacobius mirabilis
Phenacobius teretulus
Phenacobius uranops
RODZAJ: Phoxinellus

Phoxinellus alepidotus
Phoxinellus dalmaticus
Phoxinellus pseudalepidotus
RODZAJ: Phoxinus

Phoxinus bigerri
Phoxinus brachyurus
Phoxinus colchicus
Phoxinus issykkulensis
Phoxinus keumkang
Phoxinus lumaireul
Phoxinus oxycephalus
Phoxinus oxyrhynchus
Phoxinus phoxinus – strzebla potokowa
Phoxinus poljakowii
Phoxinus semotilus
Phoxinus septimaniae
Phoxinus steindachneri
Phoxinus strandjae
Phoxinus strymonicus
Phoxinus tchangi
Phoxinus ujmonensis
RODZAJ: Phreatichthys

Phreatichthys andruzzii
RODZAJ: Pimephales

Pimephales notatus
Pimephales promelas
Pimephales tenellus
Pimephales vigilax
RODZAJ: Placocheilus

Placocheilus bibarbatus
Placocheilus caudofasciatus
Placocheilus dulongensis
Placocheilus imbarbatus
RODZAJ: Placogobio

Placogobio bacmeensis
Placogobio nahangensis
RODZAJ: Plagiognathops

Plagiognathops microlepis
RODZAJ: Plagopterus

Plagopterus argentissimus
RODZAJ: Platygobio

Platygobio gracilis
RODZAJ: Platypharodon

Platypharodon extremus
RODZAJ: Platysmacheilus

Platysmacheilus exiguus
Platysmacheilus longibarbatus
Platysmacheilus nudiventris
Platysmacheilus zhenjiangensis
RODZAJ: Pogobrama

Pogobrama barbatula
RODZAJ: Pogonichthys

Pogonichthys macrolepidotus
RODZAJ: Poropuntius

Poropuntius alloiopleurus
Poropuntius angustus
Poropuntius bantamensis
Poropuntius birtwistlei
Poropuntius bolovenensis
Poropuntius brevispinus
Poropuntius burtoni
Poropuntius carinatus
Poropuntius chondrorhynchus
Poropuntius chonglingchungi
Poropuntius cogginii
Poropuntius consternans
Poropuntius daliensis
Poropuntius deauratus
Poropuntius exiguus
Poropuntius faucis
Poropuntius fuxianhuensis
Poropuntius genyognathus
Poropuntius hampaloides
Poropuntius hathe
Poropuntius heterolepidotus
Poropuntius huangchuchieni
Poropuntius huguenini
Poropuntius kontumensis
Poropuntius krempfi
Poropuntius laoensis
Poropuntius lobocheiloides
Poropuntius margarianus
Poropuntius melanogrammus
Poropuntius normani
Poropuntius opisthoptera
Poropuntius rhomboides
Poropuntius scapanognathus
Poropuntius schanicus
Poropuntius shanensis
Poropuntius smedleyi
Poropuntius solitus
Poropuntius speleops
Poropuntius susanae
Poropuntius tawarensis
RODZAJ: Probarbus

Probarbus jullieni
Probarbus labeamajor
Probarbus labeaminor
RODZAJ: Procypris

Procypris mera
Procypris rabaudi
RODZAJ: Prolabeo

Prolabeo batesi
RODZAJ: Prolabeops

Prolabeops melanhypopterus
Prolabeops nyongensis
RODZAJ: Protochondrostoma

Protochondrostoma genei – Świnka genueńska
RODZAJ: Protolabeo

Protolabeo protolabeo
RODZAJ: Pseudaspius

Pseudaspius leptocephalus
RODZAJ: Pseudobarbus

Pseudobarbus afer
Pseudobarbus asper
Pseudobarbus burchelli
Pseudobarbus burgi
Pseudobarbus calidus
Pseudobarbus capensis
Pseudobarbus erubescens
Pseudobarbus hospes
Pseudobarbus phlegethon
Pseudobarbus quathlambae
Pseudobarbus serra
Pseudobarbus skeltoni
Pseudobarbus tenuis
Pseudobarbus trevelyani
Pseudobarbus verloreni
RODZAJ: Pseudobrama

Pseudobrama simoni
RODZAJ: Pseudochondrostoma

Pseudochondrostoma duriense
Pseudochondrostoma polylepis – świnka iberyjska
Pseudochondrostoma willkommii – świnka gwadiańska
RODZAJ: Pseudocrossocheilus

Pseudocrossocheilus bamaensis
Pseudocrossocheilus liuchengensis
Pseudocrossocheilus longibullus
Pseudocrossocheilus nigrovittatus
Pseudocrossocheilus papillolabrus
Pseudocrossocheilus tridentis
RODZAJ: Pseudogobio

Pseudogobio banggiangensis
Pseudogobio esocinus
Pseudogobio guilinensis
Pseudogobio vaillanti
RODZAJ: Pseudogyrinocheilus

Pseudogyrinocheilus prochilus
RODZAJ: Pseudohemiculter

Pseudohemiculter dispar
Pseudohemiculter hainanensis
Pseudohemiculter kweichowensis
Pseudohemiculter pacboensis
RODZAJ: Pseudolaubuca

Pseudolaubuca engraulis
Pseudolaubuca hotaya
Pseudolaubuca jouyi
Pseudolaubuca sinensis
RODZAJ: Pseudophoxinus

Pseudophoxinus alii
Pseudophoxinus anatolicus
Pseudophoxinus antalyae
Pseudophoxinus atropatenus – płoć azerbejdżańska
Pseudophoxinus battalgilae
Pseudophoxinus caralis
Pseudophoxinus crassus
Pseudophoxinus drusensis
Pseudophoxinus egridiri
Pseudophoxinus elizavetae
Pseudophoxinus evliyae
Pseudophoxinus fahrettini
Pseudophoxinus firati
Pseudophoxinus handlirschi
Pseudophoxinus hasani
Pseudophoxinus hittitorum
Pseudophoxinus kervillei
Pseudophoxinus libani
Pseudophoxinus maeandri
Pseudophoxinus maeandricus
Pseudophoxinus ninae
Pseudophoxinus punicus
Pseudophoxinus sojuchbulagi
Pseudophoxinus syriacus
Pseudophoxinus zekayi
Pseudophoxinus zeregi – strzebla bliskowschodnia
RODZAJ: Pseudopungtungia

Pseudopungtungia nigra
Pseudopungtungia tenuicorpus
RODZAJ: Pseudorasbora

Pseudorasbora elongata
Pseudorasbora interrupta
Pseudorasbora parva – czebaczek amurski, kiełb amurski
Pseudorasbora pumila
RODZAJ: Pteronotropis

Pteronotropis euryzonus
Pteronotropis grandipinnis
Pteronotropis hubbsi
Pteronotropis hypselopterus
Pteronotropis merlini
Pteronotropis metallicus
Pteronotropis signipinnis
Pteronotropis stonei
Pteronotropis welaka
RODZAJ: Ptychidio

Ptychidio jordani
Ptychidio longibarbus
Ptychidio macrops
RODZAJ: Ptychobarbus

Ptychobarbus chungtienensis
Ptychobarbus conirostris
Ptychobarbus dipogon
Ptychobarbus kaznakovi
RODZAJ: Ptychocheilus

Ptychocheilus grandis
Ptychocheilus lucius
Ptychocheilus oregonensis
Ptychocheilus umpquae
RODZAJ: Puntigrus

Puntigrus anchisporus – Brzanka borneańska
Puntigrus navjotsodhii
Puntigrus partipentazona – brzanka kambodżańska
Puntigrus pulcher
Puntigrus tetrazona – brzanka sumatrzańska
RODZAJ: Pungtungia

Pungtungia herzi
RODZAJ: Puntioplites

Puntioplites bulu
Puntioplites falcifer
Puntioplites proctozystron
Puntioplites waandersi
RODZAJ: Puntius

Puntius amarus
Puntius ambassis
Puntius amphibius
Puntius aphya
Puntius arenatus
Puntius assimilis
Puntius aurotaeniatus
Puntius banksi
Puntius bantolanensis
Puntius bimaculatus – brzanka dwucętkowa
Puntius binotatus – brzanka dwupunktowa
Puntius bizonatus
Puntius bramoides
Puntius brevis
Puntius bunau
Puntius burmanicus
Puntius cataractae
Puntius cauveriensis
Puntius chalakkudiensis
Puntius chola
Puntius compressiformis
Puntius crescentus
Puntius deccanensis
Puntius denisonii – brzanka Denisona
Puntius disa
Puntius dorsalis
Puntius dorsimaculatus
Puntius dunckeri – brzanka Dunckera (Clown)
Puntius everetti – brzanka Everetta
Puntius flavifuscus
Puntius fraseri
Puntius gemellus
Puntius guganio
Puntius hemictenus
Puntius herrei
Puntius jacobusboehlkei
Puntius jayarami
Puntius johorensis – brzanka liniowana
Puntius kamalika
Puntius katolo
Puntius kelumi
Puntius khohi
Puntius kuchingensis
Puntius lanaoensis
Puntius lateristriga – brzanka czarnopręga
Puntius layardi
Puntius lindog
Puntius lineatus – brzanka prążkowana
Puntius madhusoodani
Puntius mahecola
Puntius manalak
Puntius manguaoensis
Puntius manipurensis
Puntius masyai
Puntius melanostigma
Puntius microps
Puntius morehensis
Puntius mudumalaiensis
Puntius muzaffarpurensis
Puntius nangalensis
Puntius oligolepis – brzanka wielkołuska
Puntius parrah
Puntius paucimaculatus
Puntius pugio
Puntius punjabensis
Puntius puntio
Puntius rhombeus
Puntius sahyadriensis
Puntius schanicus
Puntius sealei
Puntius semifasciolatus – brzanka zielona, brzanka siedmiopręga
Puntius sharmai
Puntius sirang
Puntius snyderi
Puntius sophore
Puntius sophoroides
Puntius spilopterus
Puntius takhoaensis
Puntius terio
Puntius thermalis
Puntius titteya – brzanka wysmukła, brzanka Titteya
Puntius trifasciatus
Puntius tumba
Puntius vittatus – brzanka pręgopłetwa
Puntius waageni
RODZAJ: Qianlabeo

Qianlabeo striatus
RODZAJ: Raiamas

Raiamas ansorgii
Raiamas batesii
Raiamas bola
Raiamas buchholzi
Raiamas christyi
Raiamas guttatus
Raiamas intermedius
Raiamas kheeli
Raiamas levequei
Raiamas longirostris
Raiamas moorii
Raiamas nigeriensis
Raiamas salmolucius
Raiamas scarciensis
Raiamas senegalensis
Raiamas shariensis
Raiamas steindachneri
RODZAJ: Rasbora

Rasbora amplistriga
Rasbora api
Rasbora aprotaenia
Rasbora argyrotaenia – razbora srebrzysta
Rasbora armitagei
Rasbora atranus
Rasbora atridorsalis
Rasbora aurotaenia
Rasbora baliensis
Rasbora bankanensis
Rasbora borapetensis – razbora czerwonopłetwa
Rasbora borneensis
Rasbora bunguranensis
Rasbora calliura
Rasbora caudimaculata – razbora ogonopręga
Rasbora caverii
Rasbora cephalotaenia – razbora dwupasa
Rasbora chrysotaenia
Rasbora cryptica
Rasbora dandia
Rasbora daniconius – razbora smukła
Rasbora dies
Rasbora dorsinotata
Rasbora dorsiocellata – razbora sumatrzańska
Rasbora dusonensis
Rasbora einthovenii – razbora brylantowa
Rasbora elegans – razbora piękna
Rasbora ennealepis
Rasbora gerlachi
Rasbora hobelmani
Rasbora hosii
Rasbora hubbsi
Rasbora jacobsoni
Rasbora johannae
Rasbora kalbarensis
Rasbora kalochroma – razbora pięknopłetwa
Rasbora kluetensis
Rasbora kobonensis
Rasbora kottelati
Rasbora labiosa
Rasbora lacrimula
Rasbora lateristriata
Rasbora laticlavia
Rasbora leptosoma
Rasbora meinkeni – razbora Meinkena
Rasbora myersi
Rasbora naggsi
Rasbora nematotaenia
Rasbora nodulosa
Rasbora notura
Rasbora ornata
Rasbora patrickyapi
Rasbora paucisqualis
Rasbora paviana
Rasbora philippina
Rasbora rasbora – razbora pospolita
Rasbora reticulata – razbora siatkowata
Rasbora rheophila
Rasbora rubrodorsalis
Rasbora rutteni
Rasbora sarawakensis
Rasbora semilineata
Rasbora septentrionalis
Rasbora spilotaenia
Rasbora steineri – razbora chińska
Rasbora subtilis
Rasbora sumatrana
Rasbora tawarensis
Rasbora tobana
Rasbora tornieri
Rasbora trifasciata
Rasbora trilineata – razbora szklista
Rasbora truncata
Rasbora tubbi
Rasbora tuberculata
Rasbora vaillanti
Rasbora volzii
Rasbora vulcanus
Rasbora vulgaris
Rasbora wilpita
RODZAJ: Rasborichthys

Rasborichthys helfrichii
RODZAJ: Rasboroides

Rasboroides nigromarginatus
Rasboroides pallidus
Rasboroides rohani
Rasboroides vaterifloris – rozbora perłowa
RODZAJ: Rasbosoma

Rasbosoma spilocerca
RODZAJ: Rastrineobola

Rastrineobola argentea
RODZAJ: Rectoris

Rectoris longibarbus
Rectoris longifinus
Rectoris luxiensis
Rectoris mutabilis
Rectoris posehensis
RODZAJ: Relictus

Relictus solitarius
RODZAJ: Rhinichthys

Rhinichthys atratulus
Rhinichthys cataractae
Rhinichthys cobitis
Rhinichthys evermanni
Rhinichthys falcatus
Rhinichthys obtusus
Rhinichthys osculus
Rhinichthys umatilla
RODZAJ: Rhinogobio

Rhinogobio cylindricus
Rhinogobio hunanensis
Rhinogobio nasutus
Rhinogobio typus
Rhinogobio ventralis
RODZAJ: Rhodeus

Rhodeus amarus – różanka europejska
Rhodeus amurensis
Rhodeus atremius
Rhodeus colchicus
Rhodeus fangi
Rhodeus haradai
Rhodeus hondae
Rhodeus laoensis
Rhodeus lighti
Rhodeus mantschuricus
Rhodeus meridionalis
Rhodeus monguonensis
Rhodeus notatus
Rhodeus ocellatus – różanka wschodnioazjatycka
Rhodeus pseudosericus
Rhodeus rheinardti
Rhodeus sciosemus
Rhodeus sericeus – różanka pospolita
Rhodeus shitaiensis
Rhodeus sinensis
Rhodeus smithii
Rhodeus spinalis
Rhodeus suigensis
Rhodeus uyekii

RODZAJ: Rhynchocypris

Rhynchocypris czekanowskii – strzebla Czekanowskiego
Rhynchocypris dementjevi
Rhynchocypris lagowskii – strzebla Łagowskiego
Rhynchocypris percnurus – strzebla przekopowa, strzebla błotna
RODZAJ: Richardsonius

Richardsonius balteatus
Richardsonius egregius
RODZAJ: Rohtee

Rohtee ogilbii
RODZAJ: Rohteichthys

Rohteichthys microlepis
RODZAJ: Romanogobio

Romanogobio albipinnatus – kiełb białopłetwy
Romanogobio amplexilabris
Romanogobio antipai
Romanogobio banaticus
Romanogobio belingi
Romanogobio benacensis
Romanogobio ciscaucasicus – kiełb kaukaski
Romanogobio elimeius
Romanogobio johntreadwelli
Romanogobio kesslerii – kiełb Kesslera
Romanogobio macropterus
Romanogobio parvus
Romanogobio pentatrichus
Romanogobio persus
Romanogobio tanaiticus
Romanogobio tenuicorpus
Romanogobio uranoscopus – kiełb długowąsy
Romanogobio vladykovi
RODZAJ: Rostrogobio

Rostrogobio liaohensis
RODZAJ: Rutilus

Rutilus aula
Rutilus aula
Rutilus basak
Rutilus caspicus – płoć kaspijska
Rutilus frisii – wyrozub
Rutilus heckelii – tarań
Rutilus kutum – kutum, kotum
Rutilus meidingerii – białopiór
Rutilus ohridanus
Rutilus panosi
Rutilus pigus – płoć alpejska
Rutilus prespensis
Rutilus rubilio – płoć adriatycka
Rutilus rutilus – płoć, płotka
Rutilus virgo
Rutilus ylikiensis
RODZAJ: Salmophasia

Salmophasia bacaila
Salmophasia phulo
Salmophasia balookee
Salmophasia novacula
Salmophasia sardinella
Salmophasia acinaces
Salmophasia untrahi
Salmophasia sladoni
Salmophasia punjabensis
Salmophasia boopis
Salmophasia horai
Salmophasia orissaensis
Salmophasia belachi
RODZAJ: Salmostoma

Salmostoma sladoni
RODZAJ: Sanagia

Sanagia velifera
RODZAJ: Sarcocheilichthys

Sarcocheilichthys biwaensis
Sarcocheilichthys caobangensis
Sarcocheilichthys czerskii – kiełb wargacz, pieskar-wargowiec Czerskiego
Sarcocheilichthys davidi
Sarcocheilichthys hainanensis
Sarcocheilichthys kiangsiensis
Sarcocheilichthys lacustris – leń jeziorowy, leń jeziorny
Sarcocheilichthys nigripinnis
Sarcocheilichthys parvus
Sarcocheilichthys sinensis
Sarcocheilichthys soldatovi
Sarcocheilichthys variegatus
RODZAJ: Saurogobio

Saurogobio dabryi
Saurogobio dumerili
Saurogobio gracilicaudatus
Saurogobio immaculatus
Saurogobio lissilabris
Saurogobio xiangjiangensis
RODZAJ: Sawbwa

Sawbwa resplendens – ukleja naga
RODZAJ: Scaphiodonichthys

Scaphiodonichthys acanthopterus
Scaphiodonichthys burmanicus
Scaphiodonichthys macracanthus
RODZAJ: Scaphognathops

Scaphognathops bandanensis
Scaphognathops stejnegeri
Scaphognathops theunensis
RODZAJ: Scardinius

Scardinius acarnanicus
Scardinius dergle
Scardinius elmaliensis
Scardinius erythrophthalmus – wzdręga, krasnopiórka
Scardinius graecus – wzdręga grecka
Scardinius hesperidicus
Scardinius knezevici
Scardinius plotizza
Scardinius racovitzai – wzdręga cieplicowa
Scardinius scardafa
RODZAJ: Schismatorhynchos

Schismatorhynchos endecarhapis
Schismatorhynchos heterorhynchos
Schismatorhynchos holorhynchos
Schismatorhynchos nukta
RODZAJ: Schizocypris

Schizocypris altidorsalis
Schizocypris brucei
Schizocypris ladigesi
RODZAJ: Schizopyge

Schizopyge dainellii
Schizopyge niger
RODZAJ: Schizopygopsis

Schizopygopsis anteroventris
Schizopygopsis kessleri
Schizopygopsis kialingensis
Schizopygopsis malacanthus
Schizopygopsis pylzovi
Schizopygopsis stoliczkai
Schizopygopsis thermalis
Schizopygopsis younghusbandi
RODZAJ: Schizothorax

Schizothorax argentatus – marynka bałchaska
Schizothorax beipanensis
Schizothorax biddulphi
Schizothorax chongi
Schizothorax cryptolepis
Schizothorax curvifrons – marynka pospolita
Schizothorax curvilabiatus
Schizothorax davidi
Schizothorax dolichonema
Schizothorax dulongensis
Schizothorax edeniana
Schizothorax elongatus
Schizothorax esocinus – marynka szczupacza
Schizothorax eurystomus
Schizothorax gongshanensis
Schizothorax grahami
Schizothorax griseus
Schizothorax heterochilus
Schizothorax heterophysallidos
Schizothorax huegelii
Schizothorax integrilabiatus
Schizothorax kozlovi
Schizothorax kumaonensis
Schizothorax labiatus
Schizothorax labrosus
Schizothorax lantsangensis
Schizothorax lepidothorax
Schizothorax lissolabiatus
Schizothorax longibarbus
Schizothorax macrophthalmus
Schizothorax macropogon
Schizothorax malacanthus
Schizothorax meridionalis
Schizothorax microcephalus
Schizothorax microstomus
Schizothorax molesworthi
Schizothorax myzostomus
Schizothorax nasus
Schizothorax nepalensis
Schizothorax ninglangensis
Schizothorax nudiventris
Schizothorax nukiangensis
Schizothorax oconnori
Schizothorax oligolepis
Schizothorax parvus
Schizothorax pelzami
Schizothorax plagiostomus
Schizothorax prenanti
Schizothorax progastus
Schizothorax prophylax
Schizothorax pseudoaksaiensis – marynka ilijska
Schizothorax raraensis
Schizothorax richardsonii
Schizothorax rotundimaxillaris
Schizothorax sinensis
Schizothorax skarduensis
Schizothorax waltoni
Schizothorax wangchiachii
Schizothorax yunnanensis
Schizothorax zarudnyi
RODZAJ: Securicula

Securicula gora
RODZAJ: Semilabeo

Semilabeo notabilis
Semilabeo obscurus
RODZAJ: Semiplotus

Semiplotus cirrhosus
Semiplotus manipurensis
Semiplotus modestus
RODZAJ: Semotilus

Semotilus atromaculatus
Semotilus corporalis
Semotilus lumbee
Semotilus thoreauianus
RODZAJ: Sikukia

Sikukia flavicaudata
Sikukia gudgeri
Sikukia longibarbata
Sikukia stejnegeri
RODZAJ: Sinibrama

Sinibrama affinis
Sinibrama longianalis
Sinibrama macrops
Sinibrama melrosei
Sinibrama taeniatus
Sinibrama wui
RODZAJ: Sinilabeo

Sinilabeo binhluensis
Sinilabeo brevirostris
Sinilabeo cirrhinoides
Sinilabeo hummeli
Sinilabeo longibarbatus
Sinilabeo longirostris
RODZAJ: Sinocrossocheilus

Sinocrossocheilus bamaensis
Sinocrossocheilus guizhouensis
Sinocrossocheilus labiatus
Sinocrossocheilus megalophthalmus
RODZAJ: Sinocyclocheilus

Sinocyclocheilus altishoulderus
Sinocyclocheilus anatirostris
Sinocyclocheilus angularis
Sinocyclocheilus angustiporus
Sinocyclocheilus anophthalmus
Sinocyclocheilus anshuiensis
Sinocyclocheilus aquihornes
Sinocyclocheilus biangularis
Sinocyclocheilus bicornutus
Sinocyclocheilus brevibarbatus
Sinocyclocheilus brevifinus
Sinocyclocheilus brevis
Sinocyclocheilus broadihornes
Sinocyclocheilus cyphotergous
Sinocyclocheilus donglanensis
Sinocyclocheilus flexuosdorsalis
Sinocyclocheilus furcodorsalis
Sinocyclocheilus gracilicaudatus
Sinocyclocheilus gracilis
Sinocyclocheilus grahami
Sinocyclocheilus guanduensis
Sinocyclocheilus guanyangensis
Sinocyclocheilus guilinensis
Sinocyclocheilus guishanensis
Sinocyclocheilus hei
Sinocyclocheilus huanglongdongensis
Sinocyclocheilus huaningensis
Sinocyclocheilus huanjiangensis
Sinocyclocheilus hugeibarbus
Sinocyclocheilus huizeensis
Sinocyclocheilus hyalinus
Sinocyclocheilus jii
Sinocyclocheilus jinxiensis
Sinocyclocheilus jiuxuensis
Sinocyclocheilus lateristriatus
Sinocyclocheilus liboensis
Sinocyclocheilus lingyunensis
Sinocyclocheilus longibarbatus
Sinocyclocheilus longifinus
Sinocyclocheilus luolouensis
Sinocyclocheilus luopingensis
Sinocyclocheilus macrocephalus
Sinocyclocheilus macrolepis
Sinocyclocheilus macrophthalmus
Sinocyclocheilus macroscalus
Sinocyclocheilus maculatus
Sinocyclocheilus maitianheensis
Sinocyclocheilus malacopterus
Sinocyclocheilus mashanensis
Sinocyclocheilus microphthalmus
Sinocyclocheilus multipunctatus
Sinocyclocheilus oxycephalus
Sinocyclocheilus purpureus
Sinocyclocheilus qiubeiensis
Sinocyclocheilus qujingensis
Sinocyclocheilus rhinocerous
Sinocyclocheilus robustus
Sinocyclocheilus tianlinensis
Sinocyclocheilus tileihornes
Sinocyclocheilus tingi
Sinocyclocheilus wui
Sinocyclocheilus wumengshanensis
Sinocyclocheilus xichouensis
Sinocyclocheilus xunlensis
Sinocyclocheilus yangzongensis
Sinocyclocheilus yaolanensis
Sinocyclocheilus yimenensis
RODZAJ: Siphateles

Siphateles alvordensis
Siphateles bicolor
Siphateles boraxobius
RODZAJ: Spinibarbus

Spinibarbus babeensis
Spinibarbus denticulatus
Spinibarbus hollandi
Spinibarbus maensis
Spinibarbus nammauensis
Spinibarbus ovalius
Spinibarbus sinensis
RODZAJ: Squalidus

Squalidus argentatus
Squalidus atromaculatus
Squalidus banarescui
Squalidus chankaensis – kiełb chankiński
Squalidus gracilis
Squalidus iijimae
Squalidus intermedius
Squalidus japonicus
Squalidus mantschuricus
Squalidus minor
Squalidus multimaculatus
Squalidus nitens
Squalidus wolterstorffi
RODZAJ: Squaliobarbus

Squaliobarbus curriculus
RODZAJ: Squalius

Squalius agdamicus
Squalius alburnoides – kalandino
Squalius albus
Squalius anatolicus
Squalius aphipsi – kleń kaukaski
Squalius aradensis
Squalius aristotelis
Squalius berak
Squalius cappadocicus
Squalius carinus
Squalius carolitertii
Squalius castellanus
Squalius cephaloides – klonek
Squalius cephalus – kleń
Squalius cii
Squalius ghigii
Squalius illyricus – kleń iliryjski, kleń jugosłowiański
Squalius irideus
Squalius janae
Squalius keadicus
Squalius kosswigi
Squalius kottelati
Squalius laietanus
Squalius lepidus
Squalius lucumonis
Squalius malacitanus
Squalius microlepis – jelec neretwiański
Squalius moreoticus
Squalius orientalis
Squalius orpheus
Squalius palaciosi
Squalius pamvoticus
Squalius peloponensis
Squalius platyceps
Squalius prespensis
Squalius pursakensis
Squalius pyrenaicus
Squalius recurvirostris
Squalius ruffoi
Squalius spurius
Squalius squalus
Squalius svallize – jelec adriatycki
Squalius tenellus
Squalius torgalensis
Squalius turcicus
Squalius valentinus
Squalius vardarensis
Squalius zrmanjae
RODZAJ: Stypodon

Stypodon signifer
RODZAJ: Sundadanio

Sundadanio atomus
Sundadanio axelrodi – Rozbora ‚blue’ (Axelroda)
Sundadanio echinus
Sundadanio gargula
Sundadanio goblinus
Sundadanio margarition
Sundadanio retiarius
Sundadanio rubellus
RODZAJ: Systomus

Systomus asoka
Systomus clavatus
Systomus compressiformis
Systomus endecanalis
Systomus foerschi
Systomus immaculatus
Systomus martenstyni
Systomus orphoides – brzanka czerwonopoliczkowa
Systomus pleurotaenia
Systomus rhomboocellatus
Systomus sarana
Systomus shanensis
Systomus spilurus
Systomus timbiri
Systomus xouthos
RODZAJ: Tampichthys

Tampichthys catostomops
Tampichthys dichromus
Tampichthys erimyzonops
Tampichthys ipni
Tampichthys mandibularis
Tampichthys rasconis
RODZAJ: Tanakia

Tanakia himantegus
Tanakia koreensis
Tanakia lanceolata
Tanakia latimarginata
Tanakia limbata
Tanakia shimazui
Tanakia signifer
Tanakia somjinensis
Tanakia tanago
RODZAJ: Tanichthys

Tanichthys albonubes – kardynałek chiński
Tanichthys micagemmae
Tanichthys thacbaensis
RODZAJ: Telestes

Telestes alfiensis
Telestes beoticus
Telestes croaticus
Telestes dabar
Telestes fontinalis
Telestes karsticus
Telestes metohiensis
Telestes miloradi
Telestes montenigrinus
Telestes muticellus
Telestes pleurobipunctatus – strzebla epirska
Telestes polylepis – jelec chorwacki
Telestes souffia – jelec nadkamiennik
Telestes turskyi – jelec żółtoboki
Telestes ukliva – jelec cetiński
RODZAJ: Thryssocypris

Thryssocypris ornithostoma
Thryssocypris smaragdinus
Thryssocypris tonlesapensis
Thryssocypris wongrati
RODZAJ: Thynnichthys

Thynnichthys polylepis
Thynnichthys sandkhol
Thynnichthys thynnoides
Thynnichthys vaillanti
RODZAJ: Tinca

Tinca tinca – Lin
RODZAJ: Tor

Tor ater
Tor dongnaiensis
Tor hemispinus
Tor khudree
Tor kulkarnii
Tor laterivittatus
Tor mosal
Tor mekongensis
Tor polylepis
Tor putitora
Tor remadevii
Tor sinensis
Tor tambra
Tor tambroides
Tor tor
Tor yingjiangensis
RODZAJ: Toxabramis

Toxabramis argentifer
Toxabramis hoffmanni
Toxabramis hotayensis
Toxabramis houdemeri
Toxabramis maensis
Toxabramis nhatleensis
Toxabramis swinhonis
RODZAJ: Tribolodon

Tribolodon brandtii – ugaj, uhaj
Tribolodon ezoe
Tribolodon hakonensis
Tribolodon nakamurai
Tribolodon sachalinensis
RODZAJ: Trigonopoma

Trigonopoma gracile
Trigonopoma pauciperforatum – razbora czerwonopręga
RODZAJ: Trigonostigma

Trigonostigma espei – rozbora espei
Trigonostigma hengeli – razbora Hengela
Trigonostigma heteromorpha – razbora klinowa
Trigonostigma somphongsi
RODZAJ: Troglocyclocheilus

Troglocyclocheilus khammouanensis
RODZAJ: Tropidophoxinellus

Tropidophoxinellus hellenicus
Tropidophoxinellus spartiaticus
RODZAJ: Typhlobarbus

Typhlobarbus nudiventris
RODZAJ: Typhlogarra

Typhlogarra widdowsoni
RODZAJ: Varicorhinus

Varicorhinus altipinnis
Varicorhinus ansorgii
Varicorhinus axelrodi
Varicorhinus beso
Varicorhinus brauni
Varicorhinus capoetoides
Varicorhinus clarkeae
Varicorhinus dimidiatus
Varicorhinus ensifer
Varicorhinus fimbriatus
Varicorhinus iphthimostoma
Varicorhinus jaegeri
Varicorhinus latirostris
Varicorhinus leleupanus
Varicorhinus longidorsalis
Varicorhinus lufupensis
Varicorhinus macrolepidotus
Varicorhinus mariae
Varicorhinus maroccanus
Varicorhinus nelspruitensis
Varicorhinus pellegrini
Varicorhinus platystomus
Varicorhinus pungweensis
Varicorhinus robertsi
Varicorhinus ruandae
Varicorhinus ruwenzorii
Varicorhinus sandersi
Varicorhinus semireticulatus
Varicorhinus steindachneri
Varicorhinus stenostoma
Varicorhinus tornieri
Varicorhinus upembensis
Varicorhinus varicostoma
Varicorhinus werneri
Varicorhinus wittei
Varicorhinus xyrocheilus
RODZAJ: Vimba

Vimba melanops – certa bałkańska
Vimba mirabilis
Vimba vimba – certa
RODZAJ: Xenobarbus

Xenobarbus loveridgei
RODZAJ: Xenocyprioides

Xenocyprioides carinatus
Xenocyprioides parvulus
RODZAJ: Xenocypris

Xenocypris davidi
Xenocypris fangi
Xenocypris hupeinensis
Xenocypris macrolepis – świnka amurska, czarnobrzuszka amurska
Xenocypris medius
Xenocypris schisturus
Xenocypris yunnanensis
RODZAJ: Xenophysogobio

Xenophysogobio boulengeri
Xenophysogobio nudicorpa
RODZAJ: Yuriria

Yuriria alta
Yuriria amatlana
Yuriria chapalae
RODZAJ: Zacco

Zacco acutipinnis
Zacco chengtui
Zacco platypus
Zacco taliensis
RODZAJ: Ellopostoma

Ellopostoma megalomycter
Ellopostoma mystax
RODZAJ: Aborichthys

Aborichthys elongatus
Aborichthys garoensis
Aborichthys kempi
Aborichthys rosammai
Aborichthys tikaderi
RODZAJ: Acanthocobitis

Acanthocobitis botia
Acanthocobitis chlorosoma
Acanthocobitis longipinnis
Acanthocobitis mandalayensis
Acanthocobitis mooreh
Acanthocobitis pavonacea
Acanthocobitis pictilis
Acanthocobitis rubidipinnis
Acanthocobitis urophthalmus – koza oczkoplama
Acanthocobitis zonalternans
RODZAJ: Afronemacheilus

Afronemacheilus abyssinicus
Afronemacheilus kaffa
RODZAJ: Barbatula

Barbatula altayensis
Barbatula barbatula – śliz pospolity, śliz zwyczajny
Barbatula compressirostris
Barbatula dgebuadzei
Barbatula golubtsovi
Barbatula potaninorum
Barbatula quignardi
Barbatula sawadai
Barbatula sturanyi
Barbatula toni – śliz syberyjski
Barbatula zetensis
RODZAJ: Claea

Claea dabryi
RODZAJ: Dzihunia

Dzihunia amudarjensis
Dzihunia ilan
Dzihunia turdakovi
RODZAJ: Heminoemacheilus

Heminoemacheilus hyalinus
Heminoemacheilus parvus
Heminoemacheilus zhengbaoshani
RODZAJ: Homatula

Homatula acuticephala
Homatula anguillioides
Homatula change
Homatula disparizona
Homatula erhaiensis
Homatula laxiclathra
Homatula longidorsalis
Homatula nanpanjiangensis
Homatula oligolepis
Homatula potanini
Homatula pycnolepis
Homatula variegata
Homatula wujiangensis
Homatula wuliangensis
RODZAJ: Indoreonectes

Indoreonectes evezardi
Indoreonectes keralensis
RODZAJ: Iskandaria

Iskandaria kuschakewitschi
RODZAJ: Lefua

Lefua costata
Lefua echigonia
Lefua hoffmanni
Lefua nikkonis
Lefua pleskei
Lefua sayu
RODZAJ: Longischistura

Longischistura striata
RODZAJ: Mesonoemacheilus

Mesonoemacheilus guentheri
Mesonoemacheilus herrei
Mesonoemacheilus menoni
Mesonoemacheilus pambarensis
Mesonoemacheilus petrubanarescui
Mesonoemacheilus pulchellus
Mesonoemacheilus remadevii
Mesonoemacheilus triangularis
RODZAJ: Metaschistura

Metaschistura cristata
RODZAJ: Micronemacheilus

Micronemacheilus zispi
RODZAJ: Nemacheilus

Nemacheilus anguilla
Nemacheilus arenicolus
Nemacheilus banar
Nemacheilus binotatus
Nemacheilus carletoni
Nemacheilus chrysolaimos
Nemacheilus cleopatra
Nemacheilus corica
Nemacheilus denisoni
Nemacheilus doonensis
Nemacheilus drassensis
Nemacheilus elegantissimus
Nemacheilus fasciatus
Nemacheilus gangeticus
Nemacheilus guentheri
Nemacheilus huapingensis
Nemacheilus inglisi
Nemacheilus jaklesii
Nemacheilus kaimurensis
Nemacheilus kapuasensis
Nemacheilus keralensis
Nemacheilus kodaguensis
Nemacheilus kullmanni
Nemacheilus lactogeneus
Nemacheilus longipectoralis
Nemacheilus longipinnis
Nemacheilus longistriatus
Nemacheilus lunanensis
Nemacheilus marang
Nemacheilus masyae
Nemacheilus menoni
Nemacheilus monilis
Nemacheilus nilgiriensis
Nemacheilus olivaceus
Nemacheilus ornatus
Nemacheilus oxianus – śliz amu-daryjski
Nemacheilus pallidus
Nemacheilus papillos
Nemacheilus paucimaculatus
Nemacheilus periyarensis
Nemacheilus petrubanarescui
Nemacheilus pfeifferae
Nemacheilus platiceps
Nemacheilus polytaenia
Nemacheilus pulchellus
Nemacheilus rueppelli
Nemacheilus saravacensis
Nemacheilus selangoricus
Nemacheilus semiarmatus
Nemacheilus shehensis
Nemacheilus shuangjiangensis
Nemacheilus singhi
Nemacheilus smithi
Nemacheilus spiniferus
Nemacheilus stigmofasciatus
Nemacheilus subfusca
Nemacheilus tebo
Nemacheilus triangularis
Nemacheilus troglocataractus
Nemacheilus tuberigum
Nemacheilus yingjiangensis
RODZAJ: Nemachilichthys

Nemachilichthys shimogensis
RODZAJ: Neonoemacheilus

Neonoemacheilus assamensis
Neonoemacheilus labeosus
Neonoemacheilus mengdingensis
Neonoemacheilus morehensis
Neonoemacheilus peguensis
RODZAJ: Oreonectes

Oreonectes anophthalmus
Oreonectes daqikongensis
Oreonectes donglanensis
Oreonectes duanensis
Oreonectes guananensis
Oreonectes luochengensis
Oreonectes platycephalus
Oreonectes polystigmus
Oreonectes shuilongensis
RODZAJ: Oxynoemacheilus

Oxynoemacheilus anatolicus
Oxynoemacheilus angorae – śliz turecki
Oxynoemacheilus araxensis
Oxynoemacheilus argyrogramma
Oxynoemacheilus banarescui
Oxynoemacheilus bergianus
Oxynoemacheilus brandtii
Oxynoemacheilus bureschi
Oxynoemacheilus ceyhanensis
Oxynoemacheilus cinicus
Oxynoemacheilus cyri
Oxynoemacheilus ercisiana
Oxynoemacheilus erdali
Oxynoemacheilus eregliensis
Oxynoemacheilus evreni
Oxynoemacheilus frenatus
Oxynoemacheilus galilaeus
Oxynoemacheilus germencicus
Oxynoemacheilus hamwii
Oxynoemacheilus insignis
Oxynoemacheilus kaynaki
Oxynoemacheilus kermanshahensis
Oxynoemacheilus kiabii
Oxynoemacheilus kosswigi
Oxynoemacheilus lenkoranensis
Oxynoemacheilus leontinae
Oxynoemacheilus mediterraneus
Oxynoemacheilus merga – śliz rosyjski
Oxynoemacheilus namiri
Oxynoemacheilus panthera
Oxynoemacheilus paucilepis
Oxynoemacheilus persa
Oxynoemacheilus phoxinoides
Oxynoemacheilus pindus
Oxynoemacheilus samanticus
Oxynoemacheilus seyhanensis
Oxynoemacheilus seyhanicola
Oxynoemacheilus simavicus
Oxynoemacheilus theophilii
Oxynoemacheilus tigris
Oxynoemacheilus tongiorgii
RODZAJ: Paracobitis

Paracobitis atrakensis
Paracobitis basharensis
Paracobitis boutanensis
Paracobitis ghazniensis
Paracobitis hagiangensis
Paracobitis hircanica
Paracobitis iranica
Paracobitis longicauda
Paracobitis malapterura
Paracobitis molavii
Paracobitis persa
Paracobitis phongthoensis
Paracobitis rhadinaea
Paracobitis vignai
Paracobitis zabgawraensis
RODZAJ: Paranemachilus

Paranemachilus genilepis
Paranemachilus pingguoensis
RODZAJ: Paraschistura

Paraschistura abdolii
Paraschistura alepidota
Paraschistura alta
Paraschistura aredvii
Paraschistura bampurensis
Paraschistura chrysicristinae
Paraschistura cristata
Paraschistura delvarii
Paraschistura hormuzensis
Paraschistura ilamensis
Paraschistura kessleri
Paraschistura lepidocaulis
Paraschistura lindbergi
Paraschistura microlabra
Paraschistura montana
Paraschistura naseeri
Paraschistura naumanni
Paraschistura nielseni
Paraschistura pasatigris
Paraschistura prashari
Paraschistura punjabensis
Paraschistura susiani
Paraschistura turcmenica
Paraschistura turcomana
RODZAJ: Physoschistura

Physoschistura brunneana
Physoschistura chhimtuipuiensis
Physoschistura chindwinensis
Physoschistura chulabhornae
Physoschistura dikrongensis
Physoschistura elongata
Physoschistura pseudobrunneana
Physoschistura raoi
Physoschistura rivulicola
Physoschistura shanensis
Physoschistura tigrinum
Physoschistura tuivaiensis
RODZAJ: Protonemacheilus

Protonemacheilus longipectoralis
RODZAJ: Pteronemacheilus

Pteronemacheilus lucidorsum
Pteronemacheilus meridionalis
RODZAJ: Schistura

Schistura acuticephalus
Schistura alta
Schistura alticrista
Schistura altipedunculatus
Schistura amplizona
Schistura anambarensis
Schistura antennata
Schistura aramis
Schistura arifi
Schistura athos
Schistura atra
Schistura aurantiaca
Schistura bachmaensis
Schistura bairdi
Schistura balteata
Schistura baluchiorum
Schistura bannaensis
Schistura beavani
Schistura bella
Schistura bolavenensis
Schistura breviceps
Schistura bucculenta
Schistura callichromus
Schistura callidora
Schistura carbonaria
Schistura cataracta
Schistura caudofurca
Schistura chapaensis
Schistura chindwinica
Schistura chrysicristinae
Schistura cincticauda
Schistura clatrata
Schistura conirostris
Schistura coruscans
Schistura crabro
Schistura cryptofasciata
Schistura curtistigma
Schistura dalatensis
Schistura daubentoni
Schistura dayi
Schistura deansmarti
Schistura defectiva
Schistura deignani
Schistura desmotes
Schistura devdevi
Schistura diminuta
Schistura disparizona
Schistura dorsizona
Schistura dubia
Schistura elongata
Schistura ephelis
Schistura fasciata
Schistura fascimaculata
Schistura fasciolata
Schistura finis
Schistura fowleriana
Schistura fusinotata
Schistura geisleri
Schistura globiceps
Schistura harnaiensis
Schistura himachalensis
Schistura hingi
Schistura horai
Schistura humilis
Schistura huongensis
Schistura imitator
Schistura implicata
Schistura incerta
Schistura irregularis
Schistura isostigma
Schistura jarutanini
Schistura kangjupkhulensis
Schistura kaysonei
Schistura kengtungensis
Schistura khamtanhi
Schistura khugae
Schistura kloetzliae
Schistura kohatensis
Schistura kohchangensis
Schistura kongphengi
Schistura kontumensis
Schistura laterimaculata
Schistura latidens
Schistura latifasciata
Schistura leukensis
Schistura lingyunensis
Schistura longa
Schistura machensis
Schistura macrocephalus
Schistura macrolepis
Schistura macrotaenia
Schistura maculiceps
Schistura maepaiensis
Schistura magnifluvis
Schistura mahnerti
Schistura malaisei
Schistura manipurensis
Schistura melarancia
Schistura menanensis
Schistura minutus
Schistura moeiensis
Schistura multifasciata
Schistura nagaensis
Schistura nagodiensis
Schistura nalbanti
Schistura namboensis
Schistura nandingensis
Schistura nasifilis
Schistura nebeshwari
Schistura nicholsi
Schistura nielseni
Schistura niulanjiangensis
Schistura nomi
Schistura notostigma – śliz pomarańczowoplamy
Schistura novemradiata
Schistura nudidorsum
Schistura obeini
Schistura oedipus
Schistura pakistanica
Schistura papulifera
Schistura paucicincta
Schistura paucifasciata
Schistura pellegrini
Schistura personata
Schistura pertica
Schistura pervagata
Schistura poculi
Schistura porthos
Schistura prashadi
Schistura pridii
Schistura procera
Schistura prolixifasciata
Schistura pseudofasciolata
Schistura psittacula
Schistura pumatensis
Schistura punctifasciata
Schistura punjabensis
Schistura quaesita
Schistura quasimodo
Schistura rara
Schistura reidi
Schistura rendahli
Schistura reticulata
Schistura reticulofasciata
Schistura rikiki
Schistura robertsi
Schistura rupecula
Schistura russa
Schistura savona – bocja himalajska
Schistura scaturigina
Schistura schultzi
Schistura scyphovecteta
Schistura sertata
Schistura sexcauda
Schistura shadiwalensis
Schistura sharavathiensis
Schistura sigillata
Schistura sijuensis
Schistura sikmaiensis
Schistura similis
Schistura sokolovi
Schistura sombooni
Schistura spekuli
Schistura spiesi
Schistura spiloptera
Schistura spilota
Schistura suber
Schistura susannae
Schistura tenura
Schistura thanho
Schistura tigrinum
Schistura tirapensis
Schistura tizardi
Schistura tubulinaris
Schistura udomritthiruji
Schistura vinciguerrae
Schistura waltoni
Schistura xhatensis
Schistura yersini
Schistura zonata
RODZAJ: Sectoria

Sectoria atriceps
Sectoria heterognathos
RODZAJ: Seminemacheilus

Seminemacheilus ispartensis
Seminemacheilus lendlii
RODZAJ: Sphaerophysa

Sphaerophysa dianchiensis
RODZAJ: Sundoreonectes

Sundoreonectes obesus
Sundoreonectes sabanus
RODZAJ: Triplophysa

Triplophysa alexandrae
Triplophysa aliensis
Triplophysa alticeps
Triplophysa altipinnis
Triplophysa aluensis
Triplophysa angeli
Triplophysa anterodorsalis
Triplophysa aquaecaeruleae
Triplophysa arnoldii
Triplophysa bashanensis
Triplophysa bleekeri
Triplophysa bombifrons
Triplophysa brachyptera
Triplophysa brahui
Triplophysa brevicauda
Triplophysa cakaensis
Triplophysa chandagaitensis
Triplophysa chondrostoma
Triplophysa choprai
Triplophysa coniptera
Triplophysa crassicauda
Triplophysa crassilabris
Triplophysa cuneicephala
Triplophysa dalaica
Triplophysa daqiaoensis
Triplophysa dingi
Triplophysa dorsalis – śliz szary
Triplophysa edsinica
Triplophysa eugeniae
Triplophysa farwelli
Triplophysa flavicorpus
Triplophysa furva
Triplophysa fuxianensis
Triplophysa gejiuensis
Triplophysa gerzeensis
Triplophysa gracilis
Triplophysa grahami
Triplophysa griffithii
Triplophysa gundriseri
Triplophysa hazaraensis
Triplophysa herzensteini
Triplophysa heyangensis
Triplophysa hialmari
Triplophysa hsutschouensis
Triplophysa huanjiangensis
Triplophysa huapingensis
Triplophysa hutjertjuensis
Triplophysa incipiens
Triplophysa intermedia
Triplophysa jianchuanensis
Triplophysa jiarongensis
Triplophysa kafirnigani
Triplophysa kashmirensis
Triplophysa kaznakowi
Triplophysa kungessana
Triplophysa labiata – śliz jednobarwny
Triplophysa lacusnigri
Triplophysa lacustris
Triplophysa ladacensis
Triplophysa laterimaculata
Triplophysa laticeps
Triplophysa leptosoma
Triplophysa lixianensis
Triplophysa longianguis
Triplophysa longibarbata
Triplophysa longipectoralis
Triplophysa macrocephala
Triplophysa macromaculata
Triplophysa macrophthalma
Triplophysa markehenensis
Triplophysa marmorata
Triplophysa microphthalma
Triplophysa microphysa
Triplophysa microps
Triplophysa minuta
Triplophysa moquensis
Triplophysa nandanensis
Triplophysa nasalis
Triplophysa nasobarbatula
Triplophysa naziri
Triplophysa ninglangensis
Triplophysa nujiangensa
Triplophysa obscura
Triplophysa obtusirostra
Triplophysa orientalis
Triplophysa papillosolabiata
Triplophysa pappenheimi
Triplophysa paradoxa
Triplophysa parvus
Triplophysa pedaschenkoi
Triplophysa polyfasciata
Triplophysa pseudoscleroptera
Triplophysa qiubeiensis
Triplophysa robusta
Triplophysa rosa
Triplophysa rossoperegrinatorum
Triplophysa rotundiventris
Triplophysa scapanognatha
Triplophysa scleroptera
Triplophysa sellaefer
Triplophysa sewerzowi
Triplophysa shaanxiensis
Triplophysa shehensis
Triplophysa shilinensis
Triplophysa siluroides – śliz sumowaty
Triplophysa stenura
Triplophysa stewarti
Triplophysa stoliczkai – śliz tybetański
Triplophysa strauchii – śliz plamisty
Triplophysa tanggulaensis
Triplophysa tenuicauda
Triplophysa tenuis
Triplophysa tianeensis
Triplophysa tibetana
Triplophysa trewavasae
Triplophysa turpanensis
Triplophysa ulacholica
Triplophysa venusta
Triplophysa waisihani
Triplophysa wuweiensis
Triplophysa xiangshuingensis
Triplophysa xiangxiensis
Triplophysa xichangensis
Triplophysa xingshanensis
Triplophysa xiqiensis
Triplophysa yaopeizhii
Triplophysa yasinensis
Triplophysa yunnanensis
Triplophysa zaidamensis
Triplophysa zamegacephala
Triplophysa zhaoi
Triplophysa zhenfengensis
RODZAJ: Troglocobitis

Troglocobitis starostini
RODZAJ: Tuberoschistura

Tuberoschistura baenzigeri
Tuberoschistura cambodgiensis
RODZAJ: Turcinoemacheilus

Turcinoemacheilus bahaii
Turcinoemacheilus hafezi
Turcinoemacheilus himalaya
Turcinoemacheilus kosswigi
Turcinoemacheilus minimus
Turcinoemacheilus saadii
RODZAJ: Yunnanilus

Yunnanilus altus
Yunnanilus analis
Yunnanilus bailianensis
Yunnanilus bajiangensis
Yunnanilus beipanjiangensis
Yunnanilus brevis
Yunnanilus caohaiensis
Yunnanilus chui
Yunnanilus cruciatus
Yunnanilus discoloris
Yunnanilus elakatis
Yunnanilus ganheensis
Yunnanilus jinxiensis
Yunnanilus longibarbatus
Yunnanilus longibulla
Yunnanilus macrogaster
Yunnanilus macrositanus
Yunnanilus nanpanjiangensis
Yunnanilus niger Kottelat
Yunnanilus nigromaculatus
Yunnanilus niulanensis
Yunnanilus obtusirostris
Yunnanilus pachycephalus
Yunnanilus paludosus
Yunnanilus parvus
Yunnanilus pleurotaenia
Yunnanilus pulcherrimus
Yunnanilus qujinensis
Yunnanilus retrodorsalis
Yunnanilus sichuanensis
Yunnanilus spanisbripes
RODZAJ: Psilorhynchus

Psilorhynchus amplicephalus
Psilorhynchus arunachalensis
Psilorhynchus balitora
Psilorhynchus brachyrhynchus
Psilorhynchus breviminor
Psilorhynchus chakpiensis
Psilorhynchus gokkyi
Psilorhynchus hamiltoni
Psilorhynchus homaloptera
Psilorhynchus kaladanensis
Psilorhynchus khopai
Psilorhynchus konemi
Psilorhynchus maculatus
Psilorhynchus melissa
Psilorhynchus microphthalmus
Psilorhynchus nepalensis
Psilorhynchus ngathanu
Psilorhynchus nudithoracicus
Psilorhynchus olliei
Psilorhynchus pavimentatus
Psilorhynchus piperatus
Psilorhynchus pseudecheneis
Psilorhynchus rahmani
Psilorhynchus robustus
Psilorhynchus rowleyi
Psilorhynchus sucatio
Psilorhynchus tenura
Psilorhynchus tysoni
RODZAJ: Serpenticobitis

Serpenticobitis cingulata
Serpenticobitis octozona
Serpenticobitis zonata
RODZAJ: Vaillantella

Vaillantella cinnamomea
Vaillantella euepiptera
Vaillantella maassi