(Beloniformes) – Belonokształtne

 

(Beloniformes) – Belonokształtne
RODZAJ: (Adrianichthys)
Adrianichthys kruyti – Kaczorek
Adrianichthys oophorus
Adrianichthys poptae
Adrianichthys roseni
RODZAJ: Oryzias
Oryzias bonneorum
Oryzias carnaticus
Oryzias celebensis
Oryzias curvinotus
Oryzias dancena
Oryzias eversi
Oryzias hadiatyae
Oryzias haugiangensis
Oryzias hubbsi
Oryzias javanicus – Ryżanka jawańska
Oryzias latipes – Ryżanka japońska, medaka, ryżówka japońska
Oryzias luzonensis
Oryzias marmoratus
Oryzias matanensis
Oryzias mekongensis
Oryzias melastigma
Oryzias minutillus
Oryzias nebulosus
Oryzias nigrimas
Oryzias orthognathus
Oryzias pectoralis
Oryzias profundicola
Oryzias sakaizumii
Oryzias sarasinorum – Kaczorek celebeski
Oryzias setnai
Oryzias sinensis
Oryzias songkhramensis
Oryzias timorensis
Oryzias uwai
Oryzias woworae
RODZAJ: (Cheilopogon)
Cheilopogon sp.
RODZAJ: (Cypselurus)
Cypselurus sp.
RODZAJ: (Danichthys)
Danichthys sp.
RODZAJ: (Exocoetus)
Exocoetus gibbosus
Exocoetus monocirrhus
Exocoetus obtusirostris
Exocoetus peruvianus
Exocoetus volitans – Ptaszor
RODZAJ: (Fodiator)
Fodiator sp.
RODZAJ: (Hirundichthys)
Hirundichthys sp.
RODZAJ: (Parexocoetus)
Parexocoetus sp.
RODZAJ: (Prognichthys)
Prognichthys sp.
RODZAJ: (Ablennes)
Ablennes hians
RODZAJ: (Belone)
Belone acus
Belone belone – belona, belona pospolita
Belone euxini – belona czarnomorska
Belone svetovidovi
RODZAJ: (Belonion)

Belonion apodion
Belonion dibranchodon
RODZAJ: (Petalichthys)
Petalichthys capensis
RODZAJ: (Platybelone)
Platybelone argalus
RODZAJ: (Potamorrhaphis)

Potamorrhaphis eigenmanni

Potamorrhaphis guianensis
Potamorrhaphis petersi
RODZAJ: (Pseudotylosurus)

Pseudotylosurus angusticeps
Pseudotylosurus microps
RODZAJ: (Strongylura)
Strongylura anastomella – belona pacyficzna
Strongylura exilis
Strongylura fluviatilis
Strongylura hubbsi
Strongylura incisa
Strongylura krefftii
Strongylura leiura – tyrus, tyrus indyjski
Strongylura marina – belona atlantycka
Strongylura notata
Strongylura scapularis
Strongylura senegalensis
Strongylura strongylura
Strongylura timucu
Strongylura urvillii
RODZAJ: (Tylosurus)

Tylosurus acus
Tylosurus choram
Tylosurus crocodilus
Tylosurus fodiator
Tylosurus gavialoides
Tylosurus pacificus
Tylosurus punctulatus
RODZAJ: (Xenentodon)
Xenentodon cancila – Belona słodkowodna
Xenentodon canciloides
RODZAJ: (Cololabis)
Cololabis adocetus
Cololabis saira – Sajra
RODZAJ: (Scomberesox)
Scomberesox saurus – Makrelosz
Scomberesox scombroides
Scomberesox simulans
RODZAJ: (Dermogenys)
Dermogenys bispina
Dermogenys brachynotopterus
Dermogenys bruneiensis
Dermogenys burmanica
Dermogenys collettei
Dermogenys orientalis
Dermogenys palawanensis
Dermogenys pusilla
– Póldziobek karłowaty
Dermogenys robertsi
Dermogenys siamensis
Dermogenys sumatrana
Dermogenys vogti
RODZAJ: (Hemirhamphodon)
Hemirhamphodon chrysopunctatus
Hemirhamphodon kapuasensis
Hemirhamphodon kuekenthali
Hemirhamphodon phaiosoma
Hemirhamphodon pogonognathus – Półdziobek smukły
Hemirhamphodon tengah
RODZAJ: (Nomorhamphus)
Nomorhamphus bakeri
Nomorhamphus brembachi
– Hakodziobek skromny
Nomorhamphus celebensis – Szczupak półdziobowy
Nomorhamphus ebrardtii
Nomorhamphus hageni
Nomorhamphus kolonodalensis
Nomorhamphus liemi
– Hakodziobek czarny
Nomorhamphus manifesta
Nomorhamphus megarrhamphus
Nomorhamphus pectoralis
Nomorhamphus philippina
Nomorhamphus pinnimaculata
Nomorhamphus ravnaki
– Hakodziobek Ravnacka
Nomorhamphus rex
Nomorhamphus rossi
Nomorhamphus towoetii
Nomorhamphus vivipara
– półdziobek filipiński
Nomorhamphus weberi

RODZAJ: (Tondanichthys)
Tondanichthys kottelati
RODZAJ: (Zenarchopterus)

Zenarchopterus alleni
Zenarchopterus buffonis
Zenarchopterus caudovittatus
Zenarchopterus clarus
Zenarchopterus dispar
Zenarchopterus dunckeri
Zenarchopterus dux
Zenarchopterus ectuntio
Zenarchopterus gilli
Zenarchopterus kampeni
Zenarchopterus novaeguineae
Zenarchopterus ornithocephala
Zenarchopterus pappenheimi
Zenarchopterus philippinus
Zenarchopterus quadrimaculatus
Zenarchopterus rasori
Zenarchopterus robertsi
Zenarchopterus striga
Zenarchopterus xiphophorus