ryby s.

Atlas ryb
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | X | Y | Z |
WYKAZ POLSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ż |
       Salamandrowiec     Lepidogalaxias salamandroides
      Samotniczek neonowy      Poecilocharax weitzmani
      Sandacz      Sander lucioperca
      Selenotoka wielopręga      Selenotoca multifasciata
      Sieja       – Coregonus lavaretus
      Sierpówka, Żyrardynka żółta      Girardinus falcatus
      Siewruga, Jesiotr gwiaździsty      Acipenser stellatus
      Skiffia dwupręga (Żyworódka dwusmugowa)       Skiffia bilineata
      Skiffia złota       – Skiffia  francesae
      Skrzeczyk karłowaty      Trichopsis pumila
      Skrzeczyk pręgowany      Trichopsis vittata
      Skrzeczyk średni      Trichopsis schalleri
      Skrzelopiór białopłetwy      Corynopoma riisei
      Słonecznica      –  Leucaspius delineatus
      Smuklacz plamisty      Pyrrhulina vittata
      Smukleń kropkowany      Copeina guttata
      Smukleń lamparci      Copella nattereri
      Smukleń pryskacz      Copella arnoldi
      Sorubim szpachlogłowy      Sorubim lima
      Stadnik długopłetwy (Alestes Chapera)      Brycinus longipinnis
      Srebrzak długopręgi      Cheirodon interruptus
      Srebrzyca, Szpadelek srebrzysty, (Monodaktyl)     Monodactylus argenteus
      Srebrzyca Seby     Monodactylus sebae
      Sterlet, Czeczuga      Acipenser ruthenus
      Stojaczek      Anostomus ternetzi
      Stojaczek marmurkowany      Abramites hypselonotus
      Stojaczek paskowany, Ukośnik wspaniały      Anostomus anostomus
      Stojaczek punktowany      Chilodus punctatus
      Strumieniak kubański      Rivulus cylindraceus
      Sturisoma złocista      Sturisoma aureum
      Strzebla potokowa      Phoxinus phoxinus
      Strzelczyk indyjski, Pryskacz      Toxotes jaculatrix
      Strzępiel słodkowodny, Tygrys syjamski      Datnoides microlepis
      Styczniówka      Phalloptychus januarius
      Sumatrzak Deissnera      Parosphromenus deissneri
      Sumatrzak Nagya      Parosphromenus nagyi
      Sumatrzak płomykoogonowy      Parosphromenus filamentosus
      Sum białowąsy, Bagr hinduski     Mystus tengara
      Sum czerwonoogonowy      Phractocephalus hemioliopterus
      Sum elektryczny      Malapterurus electricus
      Sumik czarny      Ameiurus melas
      Sumik karłowaty      Ameiurus nebulosus
      Sumik koci      Ameiurus catus
      Sumik pancerny      Callichthys callichthys
      Sum indyjski      Heteropneustes fossilis
      Sum jesiotrowy      Platystomatichthys sturio
      Sum kotwicowy       – Hara jerdoni
      Sum liniowy, Platydora kolczasta      Platydoras armatulus
      Sum marmurkowy      Rhinodoras dorbignyi
      Sum płaskopyski      Pseudoplatystoma fasciatum
      Sum pospolity      Silurus glanis
      Sum skrzeczący, (Żebrowień mrukliwy)      Amblydoras hancockii
      Sum szklisty      Kryptopterus bicirrhis
      Sum rekini      Pangasianodon hypophthalmus
      Sum zachodnioamerykański      Ariopsis seemanni
      Sum żabi      Chaca bankanensis
      Sum żyrafi      Auchenoglanis occidentalis
      Sylanus gangesowy      Sillaginopsis panijus
      Szczelinowiec Bueschera      Neolamprologus buescheri
      Szczelinowiec cylindryczny      Neolamprologus cylindricus
      Szczelinowiec dwupasiasty      Telmatochromis bifrenatus
      Szczelinowiec gładkolicy      Altolamprologus calvus
      Szczelinowiec Leleupa      Neolamprologus leleupi
      Szczelinowiec pięciopręgi      Neolamprologus tretocephalus
      Szczelinowiec wielopręgi      Neolamprologus multifasciatus
      Szczupaczek żyworodny      Belonesox belizanus
      Szczupak afrykański      Hepsetus odoe
      Szczupak amerykański      Esox americanus
      Szczupak pospolity      Esox lucius
      Szczupak półdziobowy      Nomorhamphus celebensis
      Szczupakogłów      Luciocephalus pulcher
      Szczupieniec czułkowy      Ctenolucius hujeta
      Szczupieniec plamisty      Boulengerella maculata
      Szczupieniec wenezuelski      Boulengerella lateristriga
      Szczupieniec złoty      Boulengerella lucius
      Szczupieńczyk Chapera      Epiplatys chaperi
      Szczupieńczyk Daya      Aplocheilus dayi
      Szczupieńczyk Dageta      Epiplatys dageti
      Szczupieńczyk Grahama      Epiplatys grahami
      Szczupieńczyk indyjski (niebieski)      Aplocheilus panchax
      Szczupieńczyk karłowaty      Pseudepiplatys annulatus
      Szczupieńczyk madagaskarski      Pachypanchax omalonotus
      Szczupieńczyk Playfaira      Pachypanchax playfairii
      Szczupieńczyk pręgowany      Aplocheilus lineatus
      Szczupieńczyk Spilauchena      Aplocheilichthys spilauchen
      Szczupieńczyk sześciopręgi      Epiplatys sexfasciatus
      Szklarek gwatemalski      Roeboides guatemalensis
      Szklistniczek nigeryjski      Pareutropius buffei
      Szydlik      Farlowella vittata
      Szydlik iglasty      Farlowella acus
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | X | Y | Z |
WYKAZ POLSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ż |