ryby s

Atlas ryb
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | X | Y | Z |
WYKAZ POLSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ż |
      Salmo salar       – Łosoś
     Salmo trutta      – Pstrąg
     Salminus brasiliensis      – Dorado brazylijskie
      Salvelinus fontinalis       – Pstrąg źródlany
     Sander lucioperca       – Sandacz
     Sarcocheilichthys czerskii       – Pieskar-wargowiec Czerskiego
     Sarotherodon melanotheron       – Tilapia wielkogłowa
     Satanoperca daemon       – Ziemiojad demon
     Satanoperca jurupari       – Ziemiojad spiczastogłowy
     Satanoperca leucosticta       – Ziemiojad pstry
     Satanoperca mapiritensis
     Sawbwa resplendens       – Ukleja naga
     Scaphirhynchus platorynchus       – Łopatonos amerykański
     Scardinius erythrophthalmus       – Wzdręga (Krasnopiórka)
     Scatophagus argus       – Argus zielony
     Schilbe intermedius
     Schilbe mystus
     Schistura balteata
     Schistura beavani
     Schistura corica
     Schistura notostigma       – Śliz pomarańczowoplamy
     Schistura savona       – Bocja himalajska
     Schistura scaturgina
     Sciaenochromis fryeri       – Pyszczak lazurowy
     Scleropages formosus       – Arowana azjatycka
     Scleropages jardinii       – Arowana australijska
    Scobinancistrus aureatus      – Zbrojnik L 014
     Scriptaphyosemion liberiense       – Proporczykowiec kalabarski
     Scriptaphyosemion roloffi       – Proporczykowiec Roloffa
     Scriptaphyosemion schmitti       – Proporczykowiec Schmitta
     Selenotoca multifasciata       – Selenotoka wielopręga
     Semaprochilodus insignis       – Flagowiec srebrny
     Semaprochilodus taeniurus       – Leszczanka nakrapiana
     Serrasalmus rhombeus       – Pirania cętkowana
     Sewellia lineolata        – Przylga siatkowana
      Sewellia marmorata       – Przylga wietnamska
     Sillaginopsis panijus       – Sylanus gangesowy
     Silurus glanis       – Sum pospolity
     Simpsonichthys santanae
       Sinibotia pulchra
     Skiffia bilineata       – Skiffia dwupręga (Żyworódka dwusmugowa) 
    Skiffia francesae       – Skiffia złota
      Skiffia multipunctata
     Sorubim lima       – Sorubim szpachlogłowy
     Sphaerichthys osphromenoides       – Gurami czekoladowy,  Czekoladowiec malajski
     Sphaerichthys selatanensis       – Czekoladowiec borneański
     Squalius squalus
     Steatocranus casuarius       – Garbacz hełmiasty
     Steatocranus irvinei       – Garbacz niebieskowargi
     Steatocranus tinanti       – Garbacz kataraktowy
    Steatocranus tinanti
     Stigmatogobius sadanundio       – Babka plamkowana
     Stiphodon atropurpureus       – Babka sumatrzańska
     Sturisoma aureum       – Sturisoma złocista
     Sturisoma nigrirostrum
     Sturisoma panamense
     Sundadanio axelrodi       – Rozbora ‚blue’ (Axelroda)
     Squalius cephalus        – Kleń
     Symphysodon aequifasciata       – Paletka (Dyskowiec)
     Symphysodon discus       – Dyskowiec właściwy (Paletka)
     Symphysodon heraldi       – Dyskowiec (Paletka)
     Synaptolaemus latofasciatus
     Syncrossus berdmorei       – Bocja indochińska
     Syncrossus helodes       – Bocja tygrysia
     Syncrossus hymenophysa       – Bocja tygrysia
     Synodontis acanthomias       – Giętkoząb białowąsy
     Synodontis afrofischeri       – Giętkoząb ciemnoplamy
     Synodontis alberti       – Giętkoząb Alberta
     Synodontis angelica       – Giętkoząb perlistoplamy
     Synodontis bastiani       – Giętkoząb lśniący
     Synodontis batesii       – Giętkoząb żółtoplamy
     Synodontis brichardi       – Giętkoząb strumieniowy
     Synodontis budgetti       – Giętkoząb brunatny
     Synodontis camelopardalis       – Giętkoząb marmurkowy (leopardzi)
     Synodontis caudovittatus       – Giętkoząb białopłetwy
     Synodontis clarias       – Giętkoząb rdzawy
     Synodontis congicus       – Giętkoząb kongijski
     Synodontis contractus       – Giętkoząb długopyski
     Synodontis courteti       – Giętkoząb łaciaty
     Synodontis decorus       – Giętkoząb ozdobny
     Synodontis euptera       – Giętkoząb wielkopłetwy
     Synodontis flavitaeniatus       – Giętkoząb żółtopasy
     Synodontis filamentosus       – Giętkoząb nakrapiany
     Synodontis frontosus       – Giętkoząb punktowany
     Synodontis gambiensis       – Giętkoząb złocisty
     Synodontis granulosus       – Giętkoząb obrzeżony
     Synodontis greshoffi       – Giętkoząb Greshoffa
     Synodontis haugi       – Giętkoząb czarny
     Synodontis longirostris       – Giętkoząb długonosy
     Synodontis macrops       – Giętkoząb wielkooki
     Synodontis marmoratus       – Giętkoząb marmurkowy
     Synodontis multipunctata       – Giętkoząb cętkowany
     Synodontis nigrita       – Giętkoząb ciemny, Sumik pierzastobrody
     Synodontis nigriventris       – Giętkoząb czarnobrzuchy (Opaczek)
     Synodontis nigromaculatus       – Giętkoząb kropkowany
     Synodontis njassae       – Giętkoząb malawijski
     Synodontis notatus       – Giętkoząb znaczony
     Synodontis nummifer       – Giętkoząb dwuplamy
     Synodontis obesus       – Giętkoząb błękitny
     Synodontis ocellifer       – Giętkoząb groszkoplamy
     Synodontis ornatipinnis       – Giętkoząb białopasy
     Synodontis petricola       – Giętkoząb czarnopłetwy
     Synodontis pleurops       – Giętkoząb widłosterny
     Synodontis polli       – Giętkoząb Polla
    Synodontis rebeli       – Giętkoząb kameruński
     Synodontis resupinatus       – Giętkoząb szary
     Synodontis robbianus       – Giętkoząb czerwonawy
     Synodontis robertsi       – Giętkoząb wielkoplamy
     Synodontis schall       – Giętkoząb Schalla
     Synodontis schoutedeni       – Gietkoząb lamparci
     Synodontis smiti       – Gietkoząb piaskowy
     Synodontis soloni       – Gietkoząb ostroogonowy
     Synodontis velifer       – Giętkoząb żaglopłetwy
     Synodontis victoriae       – Giętkoząb wiktoriański
     Synodontis waterloti       – Giętkoząb Waterlota
     Systomus orphoides       – Brzanka czerwonolica
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | X | Y | Z |
WYKAZ POLSKI
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ż |