Krewetki

krew4

Caridina japonica

krew5

 

 

Pierwszymi moimi krewetkami były tak zwane krewetki Amano, które zjadają glony. Umieściłem je w akwarium 50-cio litrowym w towarzystwie Gurami czekoladowych.

krew

 

Bardzo się zdziwiłem gdy w niedługim czasie znalazłem rano martwą krewetkę (tak wtedy pomyślałem, była to jak się później okazało wylinka z krewetki. I wszystko było w porządku krewetki sobie rosły i ale po pewnym czasie jednak dwie z nich padło. Nie znając przyczyny a będąc w sklepie kupiłem jeszcze kilka krewetek różnokolorowych.

krew1

krew3

Były to:
Neocaridina denticulata sinensis „Fire Red”                                 Caridina sp. „Hummel”
krew2krew7

W porównaniu z moimi „Amano” były bardzo malutkie i trudno ich było znaleźć wśród roślin. Krewetki często przechodziły wylinki pozostawiając po sobie kompletne pancerze, które można wyciągnąć z wody i wysuszyć.

krew6

Po pewnym czasie zebrałem kilkanaście różnej wielkości pancerzyków krewetek. Niestety okazało się że krewetki „Amano” są najbardziej odporne na wysokie temperatury, gdyż ja utrzymywałem około 28-29ºC, ze względu na Gurami czekoladowe. Wcześniej czy później inne krewetki padły a dwie „japoniki” zostały i żyją nadal.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krewetka filtrująca
(Atyopsis moluccensis)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Caridina sp. „Crystal Red”

cardina