The Art of the Planted Aquarium – Hannover

0

logo
0

W dniach 25-27 stycznia 2013 w Hanoverze odbył się szósty międzynarodowy konkurs „The Art of the Planted Aquarium” na targach zoologicznych „Pet Fair”. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach XL oraz Nano.

 

p1

Z Polski przybyła trzy osobowa reprezentacja.

p2

Uczestnicy konkursu mieli czas na urządzanie swoich akwariów od piątku 25-go od godziny 10.00 do soboty 26-go do godziny 13.00.

p3

Wymiary akwarium konkursowych to 100 x 50 x 50 cm (250 litrów) razem z kompletnym oświetleniem i techniką filtracyjną.

p4

Każdy uczestnik był zobligowany do przywiezienia swoich własnych materiałów dekoracyjnych i roślin. Firma Dennerle zapewniła uczestnikom podłoże.

p5

W konkursie XL brało udział 27 zbiorników.

p6s

Nagrodzonych zostało dziesięć zbiorników oraz jedenasty jako nagroda specjalna.

 

 

  1I miejsce – Adrie Bauman – „Valley of the Weeping Willow” – nagroda 2000 €

 

5

II miejsce – Volker Jochum – nagroda 1500 €

16

III miejsce – Piotr Dymowski – „Spring breath” – nagroda 1000 €

17

IV miejsce – Keith Eckardt – „Sylvan Spirits – Waldgeister”
– nagroda 500 €

20

V miejsce – Jan-Simon Knispel – nagroda 300 €

18

VI miejsce – Georg Werner Just – „Iwagumi” – nagroda 100 €

27

VII miejsce – Małgorzata Tarczyńska – „Rain Forest” – nagroda 100 €

15

VIII miejsce – Michał Maciejewicz – nagroda 100 €

13

IX miejsce – Tobias Firicke – nagroda 100 €

8

X miejsce – Oliver Knott – „Dragon Hunter” – nagroda 100 €

3

Nagroda specjalna – Jens Helemann – „Symbiose der Leidenschaft” – nagroda 500 €

2

Oliver Heinzel – „Avater under Water”

4

Dominik Müller – „Legende der Schwerter”

6

Lars Kindermann

7

Marcel Reiter – „Felsenland”

9

Marcel Runde – „Karumai”

10

Tim Schmiedeshoff – „Suruival of the fittest „

12

Bernd Terletzki

14

Gianni Lopopolo

19

Maciej Strzałko – „Aquascaping”

21

Jörg Obernolte

22

Renè Gummert – „Eine spontane Idee”

23

Garvin Borschewski i Dominik Niemeier – „An de Waterkant”

24

Ronald Behrmann

26

ADA Deutschland – Unzan Stone World

25

Svitlana Galusha – „Under the sky” „Unter dem Himmel”

28

Adam Votava

 

o1s1

W konkursie NANO brało udział 31 zbiorników. Nagrodzonych zostało pięć oraz szósty jako nagroda specjalna.

 

 

n28

I miejsce – Annika Reinke
– nagroda 800 €

n13

II miejsce – Tim Schmiedeshoff
– nagroda 500 €

n5

III miejsce – Volker Jochum
– nagroda 300 €

n27

IV miejsce – Maciej Strzalko
– nagroda 200 €

n31

V miejsce – Anja Floytrup
– nagroda 100 €

n17

VI miejsce – Tobias Fricke

n22

VII miejsce – Piotr Dymowski

n21

VIII miejsce – Andreas Ruppert

n9

IX miejsce – Oliver Knott

n29

X miejsce – Johannes July

n7

Nagroda specjalna – Matthias Kessel
– nagroda 200 €

n1

Adrie Bauman

n2

Jörg Buhlmamann

n3

Rene Gummert

n4

Chris & Jens Helemann

n6

Jurijs Jutjajevs

n8

Lars Kindermann

n12

Jessica Runde

n10

Frank & Carsten Logemann

n14

Aram Schneider

n15

Bernd Terletzki & Jonas Thielemann

n16

Karsten Thom

n18

Gianni Lopopolo

n23

Roland Numrich

n24

Henning Buck

n25

Keith Eckardt

n30

Mona Kuhnigk

n32

Garvin Borschewski

n33

Ronald Behrmann

n34

Mike Zimmmermann

i0

Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w sobotę 26 stycznia 2013 w trakcie imprezy „Scaper Night”

Share.

Leave A Reply