Wystawa Akva Expo 2016 Rychnov nad Kneznou

0

o1

Rychnov

o2

Nad Kneznou

o8

W Rychnovie nad Kneznou została zorganizowana  wystawa ryb akwariowych w dniach 17 – 21.0 2016r. W tym roku wystawa jest organizowana po raz 40. Pierwsza wystawa w Rychnovie odbyła się w 1976 roku. Wystawa jest organizowana w piętrowym budynku, który nosi nazwę „Dom hodowcy”.  W tym roku wystawiono ryby w 210 zbiornikach.
o7Zbiorniki  umieszczone na regałach posiadają opisy gatunków ryb oraz dane wystawcy.

1 1a

Betta prima2

Tanichthys albonubes3

Nanochromis transvestitus4 4a

Melanotaenia trifasciata

4b

Melanotaenia trifasciata 4cMelanotaenia bosemani

4d 5

Pelvicachromis taeniatus „Nigeria Red”5a

Melanotaenia praecox6

Gasteropelecus sternicla7 7a

Melanoteania australis7b

Glosolepis incisus8

Trigonostigma heteromorpha9

Devario aequipinnatus10 10a

Melanotaenia fredericki 10b

Chilatherina santanensis, Melanotaenia fredericki10c

Melanotaenia parkinsoni11

Danio kyathit12

Puntius nigrofasciatus12a

Botia striata

13 13a

Gymnocorymbus ternetzi14

Inpaichthys kerri15

Chromobotia macracanthus

16 16a

Macropodus opercularis17Hemigrammus caudovittatus

18

Hyphessonrycon  megalopterus19 19aPhenacogrammus interruptus20

Hyphessobrycon flammeus21

Monekhausia pittieri22

Trichopodus leerii, Trichopodus trichopterus23 23a

Pleurodeles waltl24

Procambarus clarkii „orange”25 26

Prinobrama filigera27

Procambarus alleni28

Procambarus fallax29 29a

Cyclocheilichthys janthochir

29b

Puntius mahecola 30 30a

Trichopodus trichopterus30b

Mesonauta festivus, Helostoma temminkii31 31a

Glossolepis incisus31b

Melanotaenia herbertaxelrodi32 32a 32b

Pseudotropheus socolofi, Labidochromis coeruleus, Maylandia zebra33 33b

Amatitlania nigrofasciata „calico’33z

Amatitlania nigrofasciata 34

Hyphessobrycon eques35

Hyphessobrycon flammeus36 37

Thorichthys meeki38

Puntius tetrazona „green”39 39a

Lithochromis rubripinnis40

Poecilia  reticulata41

Puntius titteya42 42a

Puntius denisonii43

Paracheirodon axelrodi „gold”44Nannostomus backfordi „red”

44a

Nannostomus eques45 45a

Puntius fasciatus „panda”45b

Puntius fasciatus „panda” 45c

Puntius tetrazona45d

Puntius semifasciolatus46 46a

Hyphessobrycon herbertaxelrodi, Paracheirodon innesi „gold”47 47a

Hemenochirus curtipes48 48a

Trichopodus leerii49

Trichogaster chuna50

Puntius lateristriga, Epalzeorhynchus frenatum51 51a

Heros severus51b

Pimelodus pictus52 52a

Thayeria boehlkei53

Paracheirodon innesi53a 54

Neocaridina heteropoda55 55a

Crenicichla saxatilis56

o10Na pietrze zbiorniki ustawione są w podobny sposób.  W tym roku zgromadzono na wystawie dużo odmian skalarów.

57a

Carasius auratus

58 58a

Pterophyllum scalare „Rio Putumayo”

59

Pterophyllum scalare „Guyana red spotted” 60

Scatophagus argus61

Heteropneustes fossilis62 62a

Pterophyllum scalare „Rio Itaya” 63

Pterophyllum scalare „Rio Itaya blue” 64

Synodontis velifer65

Synodontis ornatus66 66a

Pterophyllum scalare „blue California” 67

Pterophyllum scalare „Rio Manacapuru” 68

Synodontis nigrita „gold”69

Synodontis nigrita70 70a

Pterophyllum scalare „blue merble” 71

Pterophyllum scalare „Rio Tocantis diamond” 72

Maylandia zebra red/red73 73a

Pterophyllum scalare „diamond cobalt” 73b

Pterophyllum scalare „cobalt” 74

Pterophyllum scalare ‚Cobalt” 75

Cleithracara maronii76 76a

Pterophyllum scalare „black” 77

Pterophyllum scalare „koi” 79

Hemichromis sp.80 80a

Pterophyllum scalare „California” 81

Pterophyllum scalare „Rio Tocantis” 84 84a

Pterophyllum scalare „blue diamant” 85

Pterophyllum scalare „merble” 86

Guianocara stergiosi88 88a

Pterophyllum scalare sp.89

Pterophyllum scalare „gold”

90

Ancistrus sp. long fin93

Loricaraia tucumanensis94 94a

Pterophyllum scalare 95

Pterophyllum scalare „leopard snake” 96

Ancistrus tamboensis97

Rinoloricaraia lanceolata

98

Hypancistrus sp. L-270100a

Neolamprologus tetrocephalus103

Hypancistrus sp. L-333105 105a

Placidochromis electra107

Peckoltia compta L-134

108

Hypancistrus sp. L-401110110aPseudotropheus crabro

o11

Szereg zbiorników ozdobnych wolnostojących.

115

Malawi mix

116 116a

Glosolepis incisus116b 117

Poecilia reticulata – mix117a 118

Trichogaster lalius119

Symphysodon sp.119a

Wystawca z  Polski Andrzej Nowicki – Superdiscus120

Krewetki121

Pterophyllum scalare – mix121a 122

Tropheus moori ‚Moliro”122a

o13

W środkowej części ustawiono więcej zbiorników jednak mniejszych do ekspozycji małych i drobnych ryb.

123 123a

Synodontis multipunctata

123bAulonocara sp.

o12 124

W górnym rzędzie wyeksponowano różne odmiany mieczyków natomiast w dolnym kiryski.124a

Xiphophorus hellerii „koi”129

Corydoras nanus

131

Corydoras rabauti133

Corydoras leopardus 134 135

Xiphophorus hellerii „blue neon” 137

Xiphophorus hellerii „Berlin” 140

Corydoras aeneus „Venezuela black”141

Corydoras sterbai142

Corydoras agassizi

143

Corydoras julii144 145

Xiphophorus maculatus „Mickey mouse”

147

Xiphophorus maculatus  „gold WG spitz” 148

Xiphophorus maculatus „Moscow”

152

Corydoras aeneus „gold stripe”154 160

Corydoras aeneus „gold”164

Symphysodon sp.164a

Andrzej Nowicki – Superdiscus165 165a

Betta splendens166

Iriatherina werneri168

Psedomugil liminatus169

Apistogramma agassizi „double red”172

Apistogramma cacatuoides „orange”175 175a

Epiplatys dageti „monroviae”176

Fundulopanchax gardneri „makurdi”

177

Aphyosemion australe „hjerrseni”178

Aphyosemion australe 181

Apistogramma hongsloi187 195

Poecilia reticulata198 199 205

Macrobachium dayanum

206

Macrobachium asperulum208

Rineloricaria lanceolata „red” o4

Na zewnątrz budynku wystawiły się firmy akwarystyczne z różnego rodzaju sprzętem i akcesoriami.

o5

W czasie trwania wystawy przeprowadzono kilka prelekcji. Między innymi wykład poprowadził Andrzej Nowicki o hodowli dyskowców dzikich i hodowlanych.o6

Na zakończenie swojej prelekcji Andrzej wszystkim uczestnikom wręczył plakaty z dyskowcami ze swojej hodowli Superdiscus w Katowicach.o9Organizatorzy wystawy z przedstawicielami akwarystów z Polski.

Share.

Leave A Reply