Wystawa Rychnov nad Kneznou – cz.II

0

 

ryhnov
h21
Rozpoczynamy zwiedzanie na piętrze. Jak zwykle przy takich okazjach sprzedawane są ryby, których wybór był dość duży.
h2
Rośliny akwariowe też stanowiły ofertę handlowa w czasie trwania wystawy.
sala21
Wchodzimy na drugą salę wystawową, która łączyła się z trzecią mniejszą gdzie była wystawa terrarystyczna. W około 30 terrariach wystawiono, węże, jaszczurki, żółwie, straszyki, patyczaki i pająki.

t1
Heteropteryx dilatata
– Straszyk malajskit2
Oreophoetes peruana
– Patyczak czerwonysala23
Przy wejściu ze schodów na krótszej ścianie mniejsze akwaria z rybkami żyworodnymi oraz małymi pielęgniczkami.

sala2
Dalej dość ciekawy zbiór sumików z rodziny Mochokidae czyli ryb z rodzaju Synodontis, oraz wieksze zbiorniki z różnymi gatunkami pielęgnic

sala24
Regał z małymi akwariami w których były proporczykowce, a większe zbiorniki z tęczankami.

sala22
Po środku stało kilka zbiorników z bojownikami oraz zbiornik ozdobny z krewetkami.

sala25
Z dugiej zaś strony po środku to akwaria gdzie pływały ryby labiryntowe i brzanki. Bardzo dobrze ogląda się taką wystawę gdzie ryby są pogrupowane rodzinami czy tez grupami. Można uzmysłowić sobie liczebność odmian danych ryb lub bezpośrednio porównać wygląd poszczególnych gatunków, czy też form kolorystycznych.

sala26

Moje zainteresowanie wzbudziła gablota ze zbiorami starych książek i czasopism o tematyce akwarystycznej. Najstarsze wydawnictwo nosiło datę 1885.

p1p2

p3p4

 



101. Xiphophorus helleri Kosek Robert
102. Xiphophorus helleri – var. tuxedo Trejtnar Jaroslav
103. Xiphophorus helleri – ćervena Trejtnar Jaroslav
104. Xiphophorus helleri – var WG Trejtnar Jaroslav
105. Xiphophorus helleri – zelena Pafćo Lukaś
106. Apistogramma cacatuoides „Orange” Havel Zdenek
107. Apistogramma cacatuoides „Double Red” Havel Zdenek
108. Apistogramma agassizi „Double Red” Havel Zdenek
109. Apistogramma hongsloi Havel Zdenek
110. Apistogramma viejta Nemec Jiri
111. Xiphophorus maculatus „Moskva” Havel Zdenek
112. Xiphophorus maculatus „Tuxedo” Trejtnar Jaroslav
113. Xiphophorus maculatus „Rainbow Red” Trejtnar Jaroslav
114. Xiphophorus maculatus „Rainbow” Trejtnar Jaroslav
115. Xiphophorus maculatus „Sunset calico” Trejtnar Jaroslav
116. Apistogramma trifasciata Nemec Jiri
117. Apistogramma agassizi Nemec Jiri
118. Heterandria formosa Hulman Vladimir
119. Phalloceros caudimaculatus reticulatus Hulman Vladimir
120. Poecilia wingei Friml Zdenek
121. Xiphophorus maculatus Havel Zdenek
122. Xiphophorus maculatus „Coral” Michera Milan
123. Poecilia sphenops Friml Zdenek
124. Poecilia sphenops Michera Milan
125. Poecilia sphenops Kroupa Milos
126. Poecilia caucana Profi Aquarium
127. Poecilia reticulata „Filigran” Kroupa Milos
128. Poecilia reticulata Havel Zdenek
129. Poecilia reticulata Havel Zdenek
130. Poecilia reticulata Havel Zdenek
131. Poecilia reticulata Nemec Jiri
132. Poecilia reticulata Pohl Josef
133. Aulonocara sp. „Red Rubin”
Aulonocara steveni „Usisya”
Chmelar Josef
134. Cyprichromis leptosoma „Utinta fluorescent”
Julidochromis transcriptus
Chmelar Josef
135. Synodontis angelicus Eśpandr Josef
136. Synodontis schoutedeni Eśpandr Josef
137. Placidochromis electra
Melanochromis johanni
Chmelar Josef
138. Synodontis flavitaentiatus Havel Zdenek
139. Synodontis nigriventris Eśpandr Josef
140. Labeotropheus trewavasae „Rosa” Kroupa Miloś
141. Synodontis decorus Eśpandr Josef
142. Synodontis ocellifer Eśpandr Josef
143. Labidochromis coeruleus„Yellow”
Pseudotropheus zebra „Red/Red”
Kovarićkova Miroslava
144. Synodontis velifer Eśpandr Josef
145. Synodontis multimaculatus Eśpandr Josef
146. Pseudotropheus crabro Kovarićkova Miroslava
147. Synodontis nigrita „Gold” Eśpandr Josef
148. Synodontis nigrita Eśpandr Josef
149. Pseudotropheus saulosi Kovarićkova Miroslava
150. Phenacogrammus interruptus Havel Zdenek
151. Hemigrammopetersius caudalis
Brycinus longipinnis
Doćekal Zdenek
152. Hemichromis lifalili Hartman Luboś
153. Haplochromis sp. CH 44 Kovarićkova Miroslava
154. Hemichromis stellifer Felgr Jaroslav
155. Altolamprologus calvus Hartman Luboś
156. Neolamprologus leleupi Kosek Robert
157. Pseudocrenilabrus nicholsi Kosek Robert
158. Aphyosemion striatum Nemec Jiri
159. Aphyosemion cognatum Nemec Jiri
160. Aphyosemion bivittatum biafra Nemec Jiri
161. Aphyosemion australe Nemec Jiri
162. Aphyosemion australe hjerreseni Nemec Jiri
163. Nothobranchius rachovii Michera Milan
164. Nothobranchius guentheri „Red” Michera Milan
165. Epiplatys dageti Michera Milan
166. Pseudepiplatys annulatus Michera Milan
167. Aphyosemion gardneri Michera Milan
168. Melanotaenia irianjaya
Melanotaenia trifasciata „Goyder River”
Melanotaenia herbertaxelrodi
Havel Zdenek
169. Bedotia geayi Havel Zdenek
170. Melanotaenia praecox Paulus Jaroslav
171. Melanotaenia boesemani „Red”
Chilaterina sentaniensis
Glossolepis incisus
Doćekal Zdenek
172. Glossolepis dorityi
Glossolepis wanamensis
Chilatherina bleheri
Havel Zdenek
173. Melanotaenia splendida australis Doćekal Zdenek
174. Melanotaenia parkinsoni Doćekal Zdenek
175. Pseudotropheus sp. „Msobo” SRN – Hoyeswerda
176. Barbus semifasciolatus SRN – Hoyeswerda
177. Apistogramma viejita SRN – Hoyeswerda
178. Devario aequipinnatus Eśpandr Josef
179. Trichogaster microlepis
Macropodus opercularis „Super Red”
Profi Aquarium
180. Carassius auratus auratus var. bicaudatus Trejtnar Jaroslav
181. Macropodus opercularis
Macropodus opercularis „Red”
Hulman Vladimir
182. Cyrinocheilus aymonieri
Nomorhamphus liemi
Havel Zdenek
183. Trigonostigma heteromorpha Martinec Milan
184. Trichogaster leeri
Colisa lalia
Trichogaster trichopterus trichopterus
Martinec Milan
Libra Dusan
185. Tetraodon palembangensis Profi Aquarium
186. Puntius fasciatus pradhani Trejtnar Jaroslav
187. Trichogaster leeri
Trichogaster trichopterus sumatr. „Cosby”
Doćekal Zdenek
188. Puntius conchonius Trejtnar Jaroslav
189. Puntius denisonii Hartman Luboś
190. Chromobotia macracanthus
Barbus schuberti
Puntius semifasciolatus
Barbus lateristriga
Eśpandr Josef
191. Puntius tetrazona
Puntius tetrazona – var. mechova
Puntius tetrazona – albin
Kosek Robert
192. Puntius spec. „Odessa”
Puntius nigrofasciatus
Hulman Vladimir
193. Polypterus ornatipinnis
Polypterus Senegalu
Polypterus sp.
Erpetoichthys calabaricus<
Friml Zdenek
194. Pangio kuhlii kuhlii Hulman Vladimir
195. Macropodus erytroptherus Kosek Robert
196. Betta imbellis Kosek Robert
197. Betta splendens Felgr Jaroslav
198. Betta splendens Hulman Vladimir
199. Betta sp. von Satun Boudny Martin
200. Puntius nigrofasciatus Espandr Josef
201. Neocaridina Felgr Jaroslav

 

 

101
Xiphophorus helleri – var. tuxedo,                  Xiphophorus helleri
102a
Xiphophorus helleri – var. tuxedo
104
Xiphophorus helleri – zelena,                Xiphophorus helleri – var. WG
106
Apistogramma cacatuoides „Orange”
106a
107
Apistogramma agassizi „Double Red”, Apistogramma cacatuoides „Double Red”
107a
Apistogramma cacatuoides „Double Red”
109
Apistogramma viejta,      Apistogramma hongsloi 109a
Apistogramma hongsloi 110a
Apistogramma viejta
111
Xiphophorus maculatus „Tuxedo”,       Xiphophorus maculatus „Moskva” 111a
Xiphophorus maculatus „Moskva”
112a
Xiphophorus maculatus „Tuxedo”
113
Xiphophorus maculatus „Sunsed calico”,   Xiphophorus maculatus „Rainbow”,   Xiphophorus maculatus „Rainbow Red”
113a
Xiphophorus maculatus „Rainbow Red”
114a
Xiphophorus maculatus „Rainbow”
115a
Xiphophorus maculatus „Sunsed calico”
116
Apistogramma agassizi,    Apistogramma trifasciata 116a
Apistogramma trifasciata
117a
Apistogramma agassizi
118
Poecilia wingei ,   Phalloceros caudimaculatus reticulatus,    Heterandria formosa
118a
Heterandria formosa
119a
Phalloceros caudimaculatus reticulatus
125
Poecilia caucana,                  Poecilia sphenops
126a
Poecilia caucana
133
Aulonocara sp. „Red Rubin”,  Aulonocara steveni „Usisya”
133a
Aulonocara sp. „Red Rubin”
133b
Aulonocara steveni „Usisya”
134
Cyprichromis leptosoma „Utinta fluorescent”,   Julidochromis transcriptus
134a
Julidochromis transcriptus
135
Synodontis angelicus
135a
136
Synodontis schoutedeni 136a
137
Placidochromis electra,   Melanochromis johanni
138
Synodontis flavitaentiatus
138a
139
Synodontis nigriventris
139a
140
Labeotropheus trewavasae „Rosa”
141
Synodontis decorus
141a
142
Synodontis ocellifer
142a
143
Labidochromis coeruleus „Yellow”,     Pseudotropheus zebra „Red/Red”
144
Synodontis velifer
144a
145
Synodontis multimaculatus
145a
146
Pseudotropheus crabro
146a
147
Synodontis nigrita „Gold”
148
Synodontis nigrita
149
Pseudotropheus saulosi
150
Phenacogrammus interruptus
150a
151
Hemigrammopetersius caudalis ,   Brycinus longipinnis
152
Hemichromis lifalili
153
Haplochromis sp. CH 44
154
Hemichromis stellifer
154a
155
Altolamprologus calvus
155a156

Neolamprologus leleupi
157
Pseudocrenilabrus nicholsi
158
Aphyosemion striatum,        Aphyosemion cognatum,        Aphyosemion bivittatum biafra
158a
Aphyosemion striatum
161
Aphyosemion australe ,        Aphyosemion australe hjerreseni
161a
Aphyosemion australe
163
Nothobranchius rachovii,         Nothobranchius guentheri „Red”
164a
Nothobranchius guentheri „Red”
165
Epiplatys dageti,        Pseudepiplatys annulatus,        Aphyosemion gardneri „Gold”
165a
Epiplatys dageti
166a
Pseudepiplatys annulatus
167a
Aphyosemion gardneri „Gold”
168
Melanotaenia irianjaya,    Melanotaenia trifasciata „Goyder River”
168a
169
Bedotia geayi
169a
169b
170
Melanotaenia praecox
171
Melanotaenia boesemani „Red”
171a
172
Glossolepis dorityi,   Glossolepis wanamensis,   Chilatherina bleheri
172a
173
Melanotaenia splendida australis
173a
174
Melanotaenia parkinsoni
174a
175
Pseudotropheus sp. „Msobo”
176
Barbus semifasciolatus
176a
177
Apistogramma viejita
177a
178
Devario aequipinnatus
178a
179
Trichogaster microlepis,    Macropodus opercularis „Super Red”
180
Carassius auratus auratus var. bicaudatus
181
Macropodus opercularis,   Macropodus opercularis „Red”
181a
182
Cyrinocheilus aymonieri,   Nomorhamphus liemi
182a
183
Trigonostigma heteromorpha
184
Trichogaster leeri,   Colisa lalia ,   Trichogaster trichopterus trichopterus
186
Puntius fasciatus pradhani
186a
187
Trichogaster leeri,   Trichogaster trichopterus sumatr. „Cosby”
188
Puntius conchonius
189
Puntius denisonii
189a
190
Chromobotia macracanthusBarbus schubertiPuntius semifasciolatusBarbus lateristriga
191
Puntius tetrazona,    Puntius tetrazona – var. mechova,    Puntius tetrazona – albin
192
Puntius spec. „Odessa”,   Puntius nigrofasciatus
193
Polypterus ornatipinnis,   Polypterus Senegalu,   Polypterus sp.,   Erpetoichthys calabaricus
193a
193b
193c
Marisa cornuarietis
194
Macropodus erytroptherus,         Pangio kuhlii kuhlii
195a
Macropodus erytroptherus
196
Betta splendens,           Betta imbellis
196a
Betta imbellis
197a
Betta splendens
198
Betta splendens,      Betta splendens
199a
Betta sp. von Satun
200
Puntius nigrofasciatus
201
Neocardinia
bar
Na dole jest bar, gdzie można w zaciszu wypić kawę czy też herbatkę i nie tylko. I tam także jest akwarium z rybkami. Zaskoczeniem jest to, że w tak małej miejscowości zorganizowana jest tak duża wystawa. Zgromadzona ilość gatunków ryb naprawdę może zaskoczyć każdego odwiedzającego to urocze miejsce.
 

Share.

Leave A Reply