XXIV Zachodniopomorska Wystawa Akwarystyczna i Konkurs Ryb Żyworodnych

0

0
W Szczecińskim Klubie akwarystów „Molinezja” odbyły się:
Mistrzostwa Europy Hodowców Gupika 2009 – pary
Drugi Międzynarodowy Konkurs Ryb Żyworodnych im. Ireny Szerszeń
XXIV Zachodniopomorska Wystawa Akwarystyczna
szczecin
1

Aby zorganizować to przedsięwzięcie w Klubie zostało wystawionych dużo więcej zbiorników niż w roku ubiegłym.

 

wynik34

87910

Pełne wyniki Mistrzostw Europy Hodowców Gupika 2009 – pary

2

wynik545465611121314

Pełne wyniki Drugiego Międzynarodowego Konkursu Ryb Żyworodnych

szczecin1

17fu8j

Szczecińskie Stowarzyszenie „Molinezja” organizując coroczną wystawę zbiorników ozdobnych, ogłasza konkurs na najładniejszy zbiornik w trzech kategoriach.
Cytat z zasad sędziowania akwariów dekoracyjnych z roślinami.
„Jeden najwyżej oceniony przez sędziów zbiornik akwariowy otrzymuje GRAND PRIX, puchar przechodni i medal. Po trzykrotnym zdobyciu tego pucharu, przechodzi on na własność.”

Trzy najlepsze zbiorniki z roślinami dużej wielkości. 19
Antoni Kujawa – 86,53 pkt.

20

Piotr Robakowski – 82,33 pkt.

21
Krzysztof Murawski – 82,00 pkt.

 

Zwycięzcy w kategorii małych zbiorników ozdobnych z roślinami.

22

Artur Silicki – 90,00 pkt.

23
Krzysztof Kujawa – 85,66 pkt.

24

Piotr Mazurek – 85,66 pkt.

Trzy najładniejsze zbiorniki bez roślin

25

Ernest Plichta – 83,00 pkt.

26

Krzysztof Walczak – 81,66 pkt.

27
Krzysztof Marel – 80,66 pkt.

18

28

Krzysztof Kujawa:     Żaglowiec wysoki – Pterophyllum altum,
Bystrzyk – Hyphessobrycon bentosi

29
Maria Bzdek

30

Bożena Krzymańska:     Molinezja

31
Piotr Mazurek:     Ziemiojad pręgolicy – Geophagus, Peckoltia vittata

32

Krzysztof Kujawa:     Xiphophorus variatus

33
Krzysztof Murawski:     Apistogramma pandurini

34
Krzysztof Kujawa:     Platynka

47

35

Adam Rzemieniecki – Welony

36
Krzysztof Murawski
49

Fabrycy Fitzermann – Paletki

48

37
Grzegorz Rupert – Neon Innesa

43
Slepy zoologiczne PUPIL – Akwarium morskie

38

Iwona Rupert – Mieczyk ‚Koi’

15
Pani Iwona w czasie karmienia ryb na wystawie.

39
Iwona Rupert – Platynki
40
Antoni Kujawa – Skalary

41

Maciej Krzywobłocki – Pyszczaki

42

Krzysztof Murawski – Gupiki

44
Krzysztof Kujawa – Tęczanki

50

Piotr Robakowski – Bystrzyk pieknopłetwy, Corydoras sp. ‚Black’

51
Jerzy Kijko – Gupik

52
Artur Silicki – Krewetka Amano, Żwawik Rathbuniego

53

Jerzy Kijko – Gupik dwumiecz


Trzeba przyznać że wystawy w Szczecinie są przygotowywane wprost perfekcyjnie. Na szczególną uwage zasługują zbiorniki, można powiedzieć „rodzinne”. Para Dyskowców z młodymi, para Skalarów diamentowych, albinosów z młodymi, para Frontoz z młodymi i jeszcze jedna para Skalarów z młodymi. Nic piękniejszego nie ma jak zgodnie pływajaca rodzina rybek.

Jeszcze kilka rarytasków wystawy akwarystycznej w Szczecinie.

54
Cryptocoryne cordata Griffith ‚Rosanervig’

55
Złota rybka – Ranchu – Lwia główka

56

Pterophyllum altum – Skalar wysoki

57

Pterophyllum altum – Skalar wysoki

58
Skalar albinos diamentowy

59

Aphyocharax rathbuni – Żwawik Rathbuniego

60

16
DO ZOBACZENIA !

Share.

Leave A Reply