Akademia Magazynu Akwarium – Nadarzyn

0

 

W czasie trwania Targów Animal Days w Nadarzynie w dniach 6-8.04.2018r redakcja Magazynu Akwarium zorganizowała strefę zwaną Akademia Magazynu Akwarium. W ramach tego przedsięwzięcia odbyła się wystawa akwarystyczno-terrarystyczna oraz szereg pokazów i prelekcji. W „Akademii Magazynu Akwarium” wzięło udział trzy stowarzyszenia oraz ponad 15 firm, hodowli i sklepów związanych z branżą zoologiczną. Zorganizowanie wykładów i prelekcji wśród wystawców przyniosło dobry efekt dowolności i nieskrępowania w uczestnictwie słuchaczy w dowolnych momentach trwania. Na wystawie natomiast pokazano wiele ciekawych okazów ryb oraz  ciekawe rozwiązania aranżacyjne zbiorników. Firmy miały okazje zaprezentować swoje artykuły i sprzęt bezpośrednio wśród zainteresowanych akwarystów.

Głównym organizatorem Akademii Magazynu Akwarium był redaktor naczelny Paweł Czapczyk, który przeprowadził pokaz zakładania terrarium tropikalnego od podstaw.

Pozostając w temacie terrarystyki to w ramach Akademii Magazynu Akwarium wystawiono stoisko Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych,  gdzie można było zobaczyć różnorodne odmiany pająków oraz innych zwierząt terraryjnych.

Firma Terradise zaprezentowała wspaniałe i kolorowe terrarium z częścią wodną w której pływały ryby.

Klub Miłośników Tanganiki obchodzi 10-cio lecie powstania. Z tej to okazji odbyło się właśnie w Nadarzynie spotkanie  klubowiczów na którym założyciele klubu otrzymali podziękowanie w formie pamiątkowych statuetek.

Klub Miłośników Tanganiki na wystawie zaprezentował sześć zbiorników akwariowych. Trzeba przyznać że jako nieliczni mieli przy zbiornikach opisy wystawionych ryb.

 

Zbiornik z muszlowcami – Neolamprologus similis

 

Ectodus decampsi

Xenotilapia singularis

Lepidolamprologus kendali

Callochromis macrops, Neolamprologus tetrocephalus

Lepidolamprologus kendali,  Neolamprologus tetrocephalus

Cyprichromis leptosoma,  Synodontis polli ‚white’

Lamprologus lemairii

Cyprichromis leptosoma

Cyprichromis leptosoma

Xenotilapia melanogenys

Neolamprologus pulcher

Cyphotilapia frontosa

Lechosław Łątka z Klubu Miłośników Tanganiki omówił temat: „Trofeusy w akwarium”

Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów wystawiło trzy  zbiorniki akwariowe, terraria z pająkami oraz terrarium z drzewołazami.

Trzecim stowarzyszeniem które się wystawiło w ramach Akademii Magazynu Akwarium był Polski Klub Miłośników Dyskowców.

W ramach wystawy PKMD ryby ze swojej hodowli pokazał w trzech zbiornikach Kazimierz Kraćkowski.

Drugą  cześć wystawy PKMD zajmowała firma Discus Food ze swoim artykułami, wśród których znajdował się mały ozdobny zbiorniczek.

ZOOLEK to firma która na swoim stoisku zorganizowała laboratorium do badania wody.

Zbiornik zaaranżowany w czasie pokazu zakładania akwarium roślinnego przez Małgorzatę Tarczyńską oraz Dominikę Milewską

Drugim pokazem zakładania akwarium tym razem biotopowego zajął się Kamil Hazy (Biotope Team Poland) Poniżej slajdy z bardzo ciekawej prelekcji Kamila.

Firma Oase zaprezentowała szereg produktów, a były to filtry akwarystyczne oraz ozdobne zbiorniki akwarystyczno terrarystyczne o różnych kształtach

Zbiornik ozdobny w kształcie kuli zaaranżowany przez Pawła Czapczyka

Stoisko firmy Tropical producenta pokarmów dla ryb akwariowych.

Rola probiotyków w żywieniu ryb to temat który omówiła Aleksandra Kwaśniak-Płacheta

Podążając dalej po strefie Akademii Magazynu Akwarium zwiedzamy stoisko które zorganizowała Oceanika. Jest to stała wystawa akwarystyczna znajdująca się w Chrustach koło Kielc w ramach ośrodka wypoczynkowo rekreacyjnego Świętokrzyska Polana. Na swoim stoisku pokazali trzy zbiorniki z rybami morskimi oraz cztery nano akwaria w których wyeksponowano ciekawe zwierzęta takie jak krewetki, kraby, mułoskoczki i traszki

 

Oceanika wystawiła także jeden z okazów wystawy zwanej „Potwory z głębin” Bardziej zainteresowani tematyką mogli wysłuchać wystąpienia Michała Miernika o potworach z morskich głębin wygłoszonego w ramach Akademii Magazynu Akwarium.

Stoisko firmy salarias.pl z asortymentem akwarystyki morskiej.

Aquaforest to kolejna firma  zajmująca się akwarystyką  morską, ale także słodkowodną

Firma Juwel wspierała mocno wystawę poprzez dostarczenie zbiorników akwariowych. Szymon Zając i Marcin Wawrzyniak z firmy Juwel wygłosili referat na temat” Akwaria przyjazne ludziom i rybom”

 

W trakcie trwania wystawy zwiedzający mogli zaopatrzyć się w wybrane, darmowe numery Magazynu Akwarium.

Akwarium na stoisku firmy Juwel z różnymi odmianami pyszczaków

Laboratorium 313 to firma która produkuje rosliny in vitro. Mariusz Pożoga właściciel firmy Laboratorium 313 przedstawił rośliny in vitro  w swojej prelekcji, jako akwarystykę XXI wieku.

 

Stoisko firmy Plantis z roślinami uprawianymi w tradycyjny sposób czyli albo emersyjnie  nad wodą w warunkach dużej wilgotności powietrza lub submersyjnie czyli pod wodą.

Stoisko firmy Tabu – Tomasz Maszczyński gdzie można było zobaczyć różne gatunki piranii oraz mało spotykane gatunki sumów,

Sumy Calophysus mactopterus  zwane  machete catfish – maczeta

Tomasz Maszczyński w czasie karmienia pirani czerwonych

Kolejne stoisko  sklepu Płaszczka z Gliwic z bardzo ciekawymi rybami. Tutaj można było podziwiać płaszczki słodkowodne,  ciekawe i rzadkie zbrojniki oraz węgorze elektryczne.

Firma Hobby która jest dystrybutorem marki Fluval oraz Exo-Terra, wystawiła zbiornik ozdobny na bazie którego został przeprowadzony pokaz ” Moje pierwsze akwarium – Akwarystyka dla najmłodszych”

Senastian Dudek  przedstawiciel firmy Aquael omówił temat: „Oświetlenie LED w akwarystyce”.

Firma Alu-mar zaprezentowała regały akwarystyczne oraz terrarystyczne.

Jako ostatnie stoisko przedstawiamy firmę Nano Studio Art chyba z najładniejszą aranżacja stoiska na całej wystawie. Cztery zbiorniczki nano,  jak wskazuje nazwa firmy wkomponowane w ozdobny pejzaż przyciągały wzrok każdego zwiedzającego.

Akademia Magazynu Akwarium  to sposób połączenia wystawy, pokazów i wykładów w jedną wspólną całość.gromadzącą  akwarystów słodkowodnych i morskich, tych od akwarystki ozdobnej, naturalnej i biotopowej czy też po prostu hodowców ryb krewetek, krabów,  gadów i płazów. Do części akwarystycznej została wkomponowana terrarystyka, która jest mocno związana ze światem podwodnym. W jednym miejscu można było zobaczyć ciekawe ryby czy inne zwierzęta,  a tuż obok dzięki firmom wspierającym ten projekt,  artykuły i sprzęt do ich hodowli, opieki czy też karmienia naszych podopiecznych.  To wszystko dzięki redakcji Magazynu Akwarium, jedynego czasopisma ogólnakwarystycznego na naszym rodzimym rynku.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.