AQUA TERRA SHOW – KIJÓW

0

W Kijowie, w centrum wystawienniczym „ACCO”, od 31 sierpnia do 2 września, odbyły się Międzynarodowe Specjalistyczne Targi „Aquaterra Show – 2018”, zorganizowane przez  Zoobiznes Ukrainy i Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie Akwarystów. W trakcie targów przeprowadzono wiele konkursów , wystaw tematycznych oraz seminariów w których brało udział wiele firm zagranicznych między innymi z Białorusi, Polski i  Niemiec. W skład targów wchodziły wystawy: Betta Show, Discus Show, Angel Show, Corydoras Show, Caridina Show, Exo Show, Guppy Show, Konkurs aranżacji akwariów dla dzieci, konkurs „Mikroakwarium 2018”, konkurs Fluval Flex.

Głównymi sponsorami zagranicznymi targów były firmy Aquel, Tropical i Tetra. Na głównym stoisku zaprezentowano najnowsze produkty tych firm.

Najnowszy produkt firmy Aquael – zbiornik morski  – Glossy Marine

 

Stoisko wystawiennicze głównych firm oraz sponsorów na targach.

Głównym sponsorem ukraińskim była firma Aqua Lighter, która zaprezentowała szereg swoich produktów, rozpoczynając od zbiorników akwariowych poprzez oświetlenie , napowietrzanie oraz inny sprzęt akwarystyczny.

Sponsorem generalnym trzeciej  ukraińskiej wystawy bojowników ( Betta Show)był włąśnie Aqua Lighter. Na wystawie zostało zaprezentowanych przez  czołowych hodowców Ukrainy około 70 ryb z rodzaju Betta w szerokiej gamie kolorów, kształtów, a także unikalnych hybryd i linii hodowlanych.

Organizatorem wystawy bojowników był Ukraiński Klub Betta (Элена Тринита).

Firma Fluval była sponsorem konkursu aranżacji zbiorników. W konkursie zostało wykonanych sześć akwariów z nowoczesnych zbiornikach firmy Fluval Flex.

Zwycięzca konkursu  otrzymał nagrodę od firmy Fluval w postaci bonu o wartości nominalnej 500 USD

Akwarium ozdobne na stoisku firmy Fluval.

Sponsorem wystawa skalarów (Angel Show0 była firma Tetra. W dziesięciu zbiornikach zaprezentowano różne odmiany barwne skalarów. Były pokazane ryby dorosłe oraz młode, które można było zakupić.

Cамиляк Cергей zaprezentował odmianę bułgarską skalarów.

Firma Tropical była sponsorem wystawy dyskowców (Discus Show). Zaprezentowano wiele odmian kolorystycznych dyskowców hodowlanych ale były także dyskowce dzikie.

 

Pierwsze ukraińskie mistrzostwa dla dzieci w aranżacji akwariów których sponsorem była firma Tetra.

Autorem projektu Pierwszych Ukraińskich Mistrzostw Młodzieżowych była: Светлана Будник.

Sponsorami nagród były firmy:   АquaLighter,  Природа,  Tetra,  AQUAEL

Konkurs aranżacji mikro zbiorników został rozegrany w dwóch konkurencjach dla dzieci oraz dla dorosłych akwarystów.  W konkursie dla dorosłych brało udział 11 aranżacji dla dzieci 5 zbiorników. W trakcie wystawy wszyscy zwiedzający mieli możliwość głosowania na najładniejsza akwarium konkursu „Mikroakwarium 2018”.

Wystawa kirysów została przeprowadzona  19 zbiornikach a głównym sponsorem była firma Aquael.

Brochis splendens

Corydoras af. aeneus „Green Laser”

Corydoras trilineatus

Corydoras delphax

Corydoras rabauti

Corydoras pygmaeus

Corydoras caudimaculatus

Corydoras arcuatus

Corydoras similis

Corydoras knaacki (CW 032)

Corydoras aeneus

Corydoras cf. brevirostris (CW 027 Highfin)

Corydoras paleatus

 

Corydoras duplicareus

Corydoras sp. (CW 021)

Corydoras schultzei „Black Venezuela”

Corydoras panda

Corydoras venezuelanus

Aspidoras spilotus

Wystawa krewetek akwariowych której sponsorem była firma Aquael.

Neocaridina var Bloody Mary

Caridina multidentata

Neocaridina var. Blue Dream

Wystawa gupików i ryb żyworodnych.

Ryby żyworodne były zaprezentowane także w kilkunastu zbiornikach firmy Tetra

Przed wejściem na główną hale można było oglądać konkurs mikroakwarium, jak również zakupić ryby rośliny i inne artykuły akwarystyczne.

Firma Aquarium Plus w swojej ofercie posiadała żwirki oraz podłoża akwarystyczne.

Pokarmy dla ryb akwariowych

Rośliny owadożerne

Stoisko firmy w ofercie której były testy akwariowe.

 

Na stoisku Lotos Aqua zaprezentowano zbiorniki akwariowe jak, aranżacje akwaterarystyczne oraz wybór roślin akwariowych in vitro.

Aranżacje kwiatowe w kulach szklanych a nawet w  stoliku pokojowym.

Stoisko sklepu, który wystawił produkty kilku firm, między innymi Zoolek, Aqua Forest, Aqua Nova, ATG, Schego i Eheim

Sponsorem wystawy terrarystycznej (Exo Show) była firma ExoTerra.

Targi Aqua Terra Show 2018 w Kijowie wywarły na Nas pozytywne wrażenie. Impreza wyłącznie akwarystyczno-terrarystyczna zgromadziła wiele firm rodzimych ale także zagranicznych, co w naszym kraju się nie udaje. W Polsce organizowane są targi, ale typowo zoologiczne, gdzie akwarystyka jest cząstką całości a od wielu lat dominuje pies i kot. Może u nas nastawiamy się na masowe imprezy. W Kijowie  Aqua Terra Show nie były zbytnio reklamowane. Chodząc po ulicach spotkaliśmy tyko na jednej stacji metra plakat, co świadczy że szeroka reklama poszła poprzez internet. Centrum wystawowe znajduje się w głębi parku im. Aleksandra Puszkina i w pobliżu nie spotkaliśmy informacji o targach, ale frekwencja zwiedzających była duża. Akwaryści otwarci na rozmowy i dyskusje.  Bilet normalny kosztował 40 UAH czyli około 10,50 PLN. Trzeba nadmienić jeszcze że przez dwa dni targom towarzyszyły  wykłady i prelekcje na różnorodne tematy związane z akwarystyką i terrarystyką.

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.