Drozdowo

0

 

DROZDOWO

logo
7

W sobotnie popołudnie wybraliśmy się do Drozdowa. Muzeum właśnie przygotowywało się do XVII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża

6

W Parku wśród zieleni oraz nad tutejszym stawem można by spędzić cały dzień jednak na nas czekały akwaria w muzeum.

4

Nową i ciekawą inwestycją jest budowa ścieżki edukacyjnej która będzie miała za zadanie wprowadzić i zagłębić zwiedzających w tajemnice tutejszej przyrody rozwijającej się na ciekach wodnych.

1

Schodzimy do muzealnych piwnic gdzie umiejscowionych jest 26 zbiorników z rybami z całego świata. Dodatkowo znajduje się 5 mniejszych zbiorników edukacyjnych z fauną naszych wód.

8

Ania (Andooszka) zajęła się natychmiast urządzaniem zbiornika z piraniami. To właśnie Ania była inspiratorem tego sobotnio-niedzielnego przedsięwzięcia. Połączyć przyjemny wyjazd z pomocną dłonią dla muzealnych zbiorników.

12

Zbiornik pod jej ręką zmienił swój wygląd, a ryby na pewno będą się w nim lepiej czuły. Trzeba tu nadmienić że to właśnie Ania jest sponsorem roślin, które przywiozła do urządzenia zbiorników z biotopów amerykańskich.

9

3

11

Generalnym założeniem zmian w zbiornikach było oddzielenie pielęgnic severum od skalarów. Na pewno duże już pielęgnice w oddzielnym zbiorniku będą się czuły lepiej i swobodniej.

2
10

Skalary pozostały w swoim zbiorniku, któremu wspólnie nadaliśmy nowy wygląd.

13

Akwaryści to tacy ludzie że lubią moczyć ręce w wodzie akwariowej i przy okazji dokonać mniejszych lub większych zmian poprawiających stanowczo ogólny wygląd zbiornika. Kilka zbiorników uległo podobnemu „liftingowi”, ale aby to zobaczyć zapraszam serdecznie do Drozdowa. Do uroczego i ciekawego miejsca.

5

   Zostałem przyłapany. Siedzę i patrzę w akwarium. To tutaj można przez wiele godzin spędzić przed zbiornikami w ciszy i spokoju obserwując na przykład tarło afrykańskich pyszczaków lub inne ciekawe zachowania ryb z innych zakątków świata. W Drozdowie jest to wszystko możliwe.
Obserwacja ryb to także zadanie opiekunów w Drozdowskim Muzeum. To pod ich wprawnym okiem ryby są zdrowe, dobrze karmione, nie pożądane egzemplarze są odławiane oddzielane i selekcjonowane. To wszystko się odkłada na efekt w postaci pięknych okazów ryb i dobrze utrzymanych zbiorników.
Utrzymanie takich pięknych miejsc to zadania akwarystyki, akwarystów, i każdego z Nas kochającego przyrodę i naturę. Jeżeli będziemy dążyć do rozwoju części akwarystycznej muzeum, to zwiększymy popularność tego miejsca. Ten, kto raz przyjechał, przyjedzie drugi raz, zobaczyć co doszło a co się zmieniło. Ci co nie byli przyjdą na pewno zobaczyć wiele ładnych rzeczy nie tylko akwarystycznych.
Muzeum oferuje wiele atrakcji w tym również ofertę hotelową.

logo

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.