Warszawskie Dni Akwarystyki

0
Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 19/05/2018 - 20/05/2018
Całodniowe

Lokalizacja
SGGW

Kategorie


W ramach Warszawskich Dni Akwarystyki 19-20 maja na Wydziale Nauk o Zwierzętach odbędzie się V Warszawska Konferencja Akwarystyczna połączona z Warsztatami Akwarystycznymi. Poniżej przedstawiamy Państwu wstępny program konferencji i warsztatów:

10.00 Otwarcie Warszawskich Dni Akwarystyki 2018

11.00 Konkurs Wiedzy Akwarystycznej

11.30 Dr inż. Maciej Kamaszewski
SGGW w Warszawie

12.00 Bartłomiej Lipczyński
Aqua Art

12.30 Bartłomiej Mróz
Krewetki Ketrab

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Patrick Tawil
Klub Malawi

15.00 Qi Zhang
Aqua Art

17.00 Zakończenie pierwszego dnia Warszawskich Dni Akwarystyki 2018

W ramach pierwszego dnia V Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej Dr inż. Maciej Kamaszewski przedstawi temat danio pręgowanego jako zwierzęcia laboratoryjnego, Bartłomiej Lipczyński opowie o dobrej praktyce w akwarystyce naturalnej, natomiast Bartłomiej Mróz – o praktykach stosowanych w polskich hodowlach krewetek ozdobnych. Po przerwie obiadowej będziemy gościć po raz kolejny specjalistę od ryb z Wielkich Jezior Afrykańskich – Patrick Tawil na zaproszenie Klubu Malawi opowie o mieszkańcach jeziora Malawi, a na koniec, nasz kolejny gość zaproszony przez firmę Aqua Art, czyli Qi Zhang opowie o aktualnych trendach w hodowli złotych rybek.

10.00 Otwarcie II dnia Warszawskich Dni Akwarystyki 2018

11.00 Rafał Maciaszek
Kumak Shrimp / SGGW w Warszawie / TNBZ „ANIMALIAN”

12.00 Monika Poehler
Shrimp Art

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Witold Sosnowski
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

15.00 Dr Barbara Kazuń
Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie / TNBZ „ANIMALIAN”

15.30 Dr inż. Krzysztof Kazuń
Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie / TNBZ „ANIMALIAN”

16.00 Oficjalne zakończenie Warszawskich Dni Akwarystyki:
– wręczenie nagród i upominków dla uczestników
– wspólna fotografia uczestników

17.00 Zakończenie drugiego dnia Warszawskich Dni Akwarystyki 2018

Drugi dzień V Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej rozpoczną wystąpienia dotyczące hodowli krewetek ozdobnych, które poprowadzi Rafał Maciaszek wraz z zaproszonymi gośćmi, a następnie Monika Poehler przybliży metody selekcji ubarwienia krewetek. Po przerwie obiadowej gościć będziemy przedstawicieli polskich instytucji naukowych: Witold Sosnowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie poruszy kilka zagadnień związanych z hodowlą ryb akwariowych, a następnie Dr Barbara Kazuń oraz Dr inż. Krzysztof Kazuń omówią wybrane choroby ryb akwariowych.

Zapraszamy do udostępniania informacji o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/603354539997173

Patroni medialni:
Akwarium iNFO
Akwarysta.EU
Magazyn Akwarium
akwa-mania.mud.pl Strona poświęcona akwarystyce
ZooBranża
Muszlowce.pl

 

Warszawskie Dni Akwarystyki to obecnie jedno z kluczowych wydarzeń akwarystycznych w Polsce, które każdego roku powiększa się o nowe pomysły wychodzące od współtworzących je pasjonatów i naukowców. W ramach nadchodzącej 5-tej edycji wydarzenia odbędą się m.in.:

V Warszawska Konferencja Akwarystyczna – międzynarodowa konferencja naukowa, w ramach której przewidziano wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców i specjalistów z zakresu szeroko pojętej ichtiobiologii i akwarystyki!

Międzynarodowa Wystawa Akwariów – największa wystawa akwarystyczna w Warszawie, na której prezentowana jest przede wszystkim różnorodność podwodnego świata – zarówno ryb, skorupiaków i mięczaków, jak również ich środowisk. Do zobaczenia są tu zbiorniki w stylu naturalnym, akwaria biotopowe, ozdobne, z krewetkami i rakami. Nie zabraknie akwarystyki morskiej! Wszystkie zbiorniki biorą udział w konkursie na Najlepsze Akwarium WDA2018!

Warsztaty Akwarystyczne – w jaki sposób założyć akwarium? jak je pielęgnować? jak zapewnić właściwe warunki do chowu i hodowli zwierząt? – o tym w ramach Warsztatów powiedzą zaproszeni specjaliści z Polski i zagranicy!

Konkurs Wiedzy Akwarystycznej – konkurs polegający na prawidłowym rozpoznaniu gatunku ryby, skorupiaka lub mięczaka poprzez podanie jego nazwy gatunkowej i zwyczajowej!

Warsaw Shrimp Contest – międzynarodowe mistrzostwa krewetek ozdobnych, które oceniane będą przez międzynarodowe Jury. Oceniane są m.in. zdrowie zwierząt i ich długość ciała, ale przede wszystkim ubarwienie, które w przypadku tych skorupiaków jest bardzo różnorodne!

Warsaw Aquascaping Contest – konkurs polegający na stworzeniu aranżacji w stylu naturalnym!

Akwarium dla Przedszkolaka – zakładamy akwaria z krewetkami w przedszkolach, które dostarczyły nam najciekawsze prace 3D przedstawiające wodne stworzenia!

Sesja Młodych Ichtiobiologów – nagradzamy najlepsze prace badawcze młodych polskich naukowców!

Warszawskie Dni Akwarystyki to często jedna z nielicznych możliwości poznania zwierząt wodnych, jak również ich opiekunów, a także pasjonatów i specjalistów chcących dzielić się swoim doświadczeniem z innymi!

Niestety, organizacja tak rozbudowanego wydarzenia wiąże się z całkiem dużymi kosztami. Chciałbym by Warszawskie Dni Akwarystyki mogły być organizowane na coraz wyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu ich dotychczasowej formy – wolnego wstępu dla wystawców i zwiedzających.

Uruchomiono zbiórkę, z której rzecz jasna całkowity dochód przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów związanych z organizacją Warszawskich Dni Akwarystyki. Za wsparcie  – wybierając poszczególne progi otrzymujecie zatem wymienione w nich nagrody 🙂

Uwaga! Jeśli chcesz zdobyć nagrody zawarte w danym progu wsparcia, wpłacając środki koniecznie wybierz ten próg wsparcia – o ile jest jeszcze dostępny; nie wpłacaj wymaganej kwoty bez wcześniejszego kliknięcia na próg z nagrodami.

A oto nagrody, które czekają na Was w poszczególnych progach wsparcia:

PRZYKŁADOWE FOTOGRAFIE MIKROSKOPOWE KREWETEK

PRZYKŁADOWE PLAKATY ZE WZORCAMI RASOWYMI KREWETEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/AkwaWawa/

 

https://www.facebook.com/events/1888809461375315/

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.