Giełda i Zoo w Łodzi

0


1

   W niedziele w Łodzi przy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58 odbywają się giełdy zwierząt. Giełda ta w odróżnieniu od hurtowej przy ul. Równej prowadzi sprzedaż detaliczną dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny. Przed wejściem do hali rozstawione są stoiska gdzie można zakupić ryby oraz rośliny do oczek wodnych. Na giełdzie można kupić wiele gatunków roślin i krzewów i kolorowych kwiatów. Są także ptaki, gryzonie oraz psy i koty, często w atrakcyjnych cenach.

2

Większość hali zajmują stoiska z rybkami akwariowymi, których na całej giełdzie można zobaczyć oraz kupić bardzo dużo gatunków i odmian. Ale oprócz ryb są stoiska które preferują akwarystykę roślinną. Firma „Podwodne ogrody” prowadzi właśnie sprzedaż artykułów do założenia oraz opieki nad akwarium w stylu ‚nature’.

3

Można więc tam się zaopatrzyć nie tylko w rośliny ale także nawozy oraz gotowe preparaty do opieki nad flora akwariową.

4

Są tam rośliny akwariowe, które nadają się do obsadzenia wszystkich części zbiornika oraz różne odmiany mchów i wątrobowców. Same zakupy to nie wszystko bo tutaj można dowiedzieć się bardzo dużo na temat aranżowania oraz prowadzenia zbiorników w stylu ‚nature’ od właścicielki „Podwodnych ogrodów” Pani Małgorzaty Tarczyńskiej, która ma duże doświadczenie w tym zakresie.

5

Można zakupić gotowe korzenie z obsadzonymi mchami czy mikrozoriami oraz rośliny w koszyczkach oraz z hodowli in vitro.

6

Wielbiciele popularnych w ostatnim czasie krewetek akwariowych znajdą tutaj także stoiska z wyborem różnego rodzaju preparatów oraz pokarmów z najnowszych linii dla tych bezkręgowców.

7

to co nieodłączne przy tworzeniu kompozycji w akwarystyce naturalnej czyli korzenie można zakupić na stoisku u Pana Henia, który o przygotowaniu oraz preparacji korzeni do akwarium wie wszystko

8

Kolejne stoisko na giełdzie gdzie preferuje akwarystyka roślinna.

9

Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie i swoich preferencji akwarystycznych.

10

W hali znajdują się stoiska przeznaczone do sprzedaży pożywienia i zabawek dla zwierząt. Można znaleźć również klatki dla ptaków i gryzoni.

11

Akwarystyka to nie tylko ryby ale także rośliny do akwarium, których możemy znaleźć bardzo duży wybór. Są tutaj rośliny nie tylko podwodne ale także takie które mogą upiększyć nasze otoczenie wokół zbiornika z rybkami.

12

Ryby są sprzedawane z różnego rodzaju zbiorników, jedne z większych inne z mniejszych.

13

Są także ryby już zapakowane w worki, tak jak te dyskowce.

14
15
16
17
18

Dużym plusem takich zakupów jest fakt że ryby możemy zakupić w wielu przypadkach bezpośrednio od hodowcy.

19


23
Pozostając w tematyce zoologiczno-botanicznej odwiedziliśmy z przyjaciółmi Łódzkie ZOO
24
Jeden z nowszych wybiegów bardzo estetycznie urządzony w którym mieszka Żbik.
25
Niestety Żbik nie chciał pozować do wspólnej fotki.
20

Akwarium to główny punkt naszych odwiedzin.

21

Zbiorniki akwariowe są estetycznie i czysto utrzymane. Ryby i aranżacje pozostają nie zmienione od pewnego czasu ale na tym polega idea ZOO że zwierzęta żyją tam mimo że w niewoli to pod dobra opieką, do końca swoich dni.

22

W akwarium Łódzkiego Zoo jest 21 zbiorników o różnej pojemności i wielkości z rybami, płazami oraz bezkręgowcami z wszystkich kontynentów włączając także morza i oceany, gdyż są także dwa akwaria morskie.

 

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.