Hodowla krewetek mosura.com.pl

0

 

Hodowla krewetek Rolanda

mosura 1

Odwiedziliśmy hodowle krewetek w Siedlcach u Rolanda Dąbrowskiego. Jego krewetki zdobyły czołowe miejsca na Pierwszych Otwartych Mistrzostwach Krewetek we Wrocławiu zorganizowanych na Zoobotanice 2010. Dzięki temu został jednym z najlepszych hodowców krewetek w Polsce.


8


2

Swoją hodowlę krewetek Roland prowadzi w dwóch regałach w których mieści się 22 zbiorniki różnej wielkości.


9

3

Roland jest bardzo otwartym człowiekiem. Pokazał nam w jaki sposób urządził akwaria. Jakie zastosował rozwiązania filtracyjne. Filtrację w swoich zbiornikach oparł na jednej dużej pompie powietrznej napędzającej filtry „hamburskie” we wszystkich zbiornikach.

10

1112

4

W dużym pokoju ozdobne akwarium otwarte oświetlone lampa HQI z filtrem kubełkowym oraz dozowaniem dwutlenku węgla z butli wysokociśnieniowej.

7

Oczywiście w tym akwarium także mnóstwo krewetek. We wszystkich swoich zbiornikach Roland stosuje liście migdałecznika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najnowsze akwarium morskie – Nano Reef ustawione jest w pokoju najmłodszego akwarysty w tej rodzinie, czteromiesięcznego synka Rolanda – Kuby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5

Mimo że nasza wizyta była nagła i niespodziewana to małżonka Rolanda przygotowała bardzo smaczne ciasto za które serdecznie dziękujemy. Niestety z braku czasu nie mogliśmy dość dokładnie obejrzeć wszystkich tajników siedleckiej hodowli krewetek – mosura.com.pl . Jak widać nie koniecznie trzeba mieć dużo miejsca. Amatorską hodowlę można prowadzić w mieszkaniu i osiągać sukcesy w tej dziedzinie. Rolandowi i jego zonie dziękujemy za miłe przyjęcie i życzymy wielu osiągnięć w hodowli krewetek.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.