I Wystawa i Targi Akwarystyczne – Częstochowa cz II.

0
1
CZĘŚĆ I
2
CZĘŚĆ II
3
CZĘŚĆ III

b3

W wystawie oprócz stowarzyszeń i klubów wystawiły się także firmy i sklepy. To właśnie dzięki nim można było ufundować nagrody dla uczestników wielu konkursów zaplanowanych przez organizatorów. W imprezie wzięło udział 15 firm i sklepów co spowodowało że śmiało można było nazwać to przedsięwzięcie targami. Podczas wystawy dzięki sprzyjającej pogodzie część wystawców mogła swój asortyment pokazać na wolnym powietrzu.

b1

Centrum Kamienia Ogrodowego to firma, która przyjechała spod Warszawy – mimo swojej nazwy to wiele artykułów z tego stoiska nadaje się do wykorzystania w akwarystyce. Na pewno wybór skał i kamieni zainteresował wszystkich hodowców pyszczaków.

b4

Ozdobne kamienie do ogrodu wspaniale będą się komponować przy wszelkiego rodzaju oczkach wodnych, natomiast skały wspaniale pasują do zbiorników z ryba z jezior Malawi czy Tanganika.

b5

MORENO firma o podobnym asortymencie w ofercie której można znaleźć kamienie, żwiry i piaski.

b6

Aldona Badora uważa że wiele z tych różnorodnych artykułów ma zastosowanie w akwarystyce, terrarystyce i do oczek wodnych.

2

Sklep zoologiczno-wędkarski adamiak-zoo.pl z Radomska na swoim stoisku zaprezentował dwa akwaria ozdobne.

2a

Aranżacja pod nazwa „Korzeniowy chaos” w zbiorniku 80 x 35 x40 cm. Do dekoracji korzeni użyto roślin: Subwassertang, Gigant Willow moss, Willow moss, Taiwan moss, Java moss,     Ryby: Oryzias woworay (Ryżanka japońska), Ancistrus sp. Gold Long Fin

2b

krewetki – Fire Red (Red Cherry)

2c

Oryzias woworay

2d

Oryzias woworay

3

Drugi zbiornik 80 x 35 x 40 z aranżacją korzeniowo-kamienną na podłożu Aqua Substrate II i piasku kwarcowym. Rośliny: Hemianthus callitrichoides, Rotala rotundifolia, Cryptocoryne wendtii green/brown, Vallisneria americana, Eleocharis parvula W akwarium pływały mieczyki oraz Raczki Cambarellus patzcuarense Orange

3a

Xiphophorus helleri

d

Stoisko firmy DENNERLE
da

Patryk Wiśniowski jest przedstawicielem firmy Dennerle w Polsce.

db

Na stoisku firmy wystawiono jeden zbiornik roślinny z pełnym oprzyrządowaniem i akcesoriami do jego obsługi.

dc

DENNERLE Kostka NanoCube

dd

W kostce można było zobaczyć wystawione krewetki karłowate.

as

Sklep akwarystyczny AKWA-ŚWIAT z Katowic w swojej ofercie przedstawił większość artykułów przeznaczonych do akwariów morskich . Na swoim stoisku wystawił zbiornik morski z pełnym wyposażeniem.

asa

Akwarium morskie o pojemności około 120 litrów. W zbiorniku wśród kolorowych koralowców pływały Błazenki zwane popularnie „Nemo” oraz różne gatunki Garbików

asb

Chrysiptera parasema

asc

 

 

Amphiprion ocellaris – Błazenek okoniowyasd

 

 

 

 

Amblyglyphidodon aureus

ase

Stoisku Sklepu Akwa-Świat było odwiedzane przez akwarystów morskich jednak widok akwarium morskiego wzbudzał zainteresowanie wszystkich zwiedzających.

asp

Paweł Kaczmarczyk – przedstawił prelekcje zatytułowaną: „Zakładanie zbiornika morskiego-podstawy”

ma2

Wydawnictwo Pet Publications jest znane przez akwarystów poprzez czasopisma MAGAZYN AKWARIUM, ZESZYTY AKWARYSTYCZNE i AKWARIUM

ma1

Na Częstochowskiej wystawie można było nabyć aktualne numery czasopism oraz uzupełnić brakujące archiwalia.

ma

Obecnie Pet Pulications wydaje najnowsze czasopismo ZooBiznes, które jest skierowane przede wszystkim do firm oraz sklepów zoologicznych.

t

Stoisko firmy TROPICAL Można było zapoznać się z nowymi produktami stworzonymi specjalnie dla nano akwarystów – Nanovit Tablets i Nanovit Granulat. Jednym z najnowszych produktów to preparaty do czarnych wód: Ketapang Extract, Blacklarin oraz Sól – Sanital + Ketapang

313

Hodowla roślin in-vitro Laboratorium 313 ze Starachowic zajmuje się mikro rozmnażaniem roślin akwariowych oraz produkcją roślin akwariowych in vitro. W swojej ofercie firma przedstawiła wiele gatunków roślin do akwarystyki ozdobnej. Jednym z ich nowszych produktów to Rotala colorata oraz Hygrophila araguaia.

313b

313d313c

Na stoisku zaprezentowano możliwości wykorzystania roślin z hodowli in vitro w różnego rodzaju kompozycjach.

313a

Mariusz Pożoga przedstawił temat: „Rośliny w żelu – nowoczesna akwarystyka”

313e

W drugim dniu Mariusz Pożoga przeprowadził warsztaty z praktycznego zastosowania roślin in-vitro w akwarystyce. Podczas warsztatów pokazał sposób przygotowania roślin „z żelu” do sadzenia w akwarium, sposoby sadzenia i szereg innych informacji przydatnych do opieki nad akwarium roślinnym.

z

Stoisko firmy ZOOLEK na którym zaprezentowano bardzo duży wybór preparatów które wspomagają hodowle ryb akwariowych słodkowodnych jak i morskich.

z1

Zostały zaprezentowane preparaty do systemu nawożenia AQUAFLORA w którego skład wchodzi dziesięć różnorakich produktów do opieki nad roślinami.

po

Stoisko firmy i sklepu PODWODNE OGRODY z Łodzi

po1

Na stoisku akwarium ozdobne z aranżacją autorstwa Małgorzaty Tarczyńskiej.

po2

W zbiorniku pływały Gupiki bardzo ładnej odmiany.

po3

Dwie maleńkie kosteczki prezentowały rośliny oraz ryby, krewetki oraz ślimaki.

po4

po5

po6

po7

Microdevario kubotai

po8

Zbiornik z którego była prowadzona sprzedaż roślin akwariowych.

oya

Internetowy sklep zoologiczno-ogrodniczy „OYA pl” który na swoim stoisku zaprezentował sprzęt akwarystyczny firmy JUWEL oraz rośliny in vitro firmy MASTA

oya1

W pierwszym dniu wystawy Krzysztof Tomaszewski zapoznał z tematem: „Arowany srebrne”

oya2

     Agnieszka i Krzysztof Tomaszewski zaprosili wszystkich na IV Sympozjum Akwarystyczne,
które odbędzie się 29 czerwca 2014 roku w Żychlinie.

n

AQUADIS to firma z Częstochowy produkująca nawozy dla roślin akwariowych. W ofercie mają nawozy Mikro, Makro, Fe, K+, Carbo w butelkach 500 oraz 250ml z dozownikami.

a24

Stoisko sklepu AKWARYSTYCZNY 24 ze Świdwina na którym wystawiono bardzo dużą ofertę różnorakich artykułów akwarystycznych.

ter

Było także stoisko terrarystyczne na którym można było zobaczyć różnorakie pająki duże i małe, które pochodziły z hodowli „PIRANIA” Józefa Mordarskiego

ter1

Młody pająk – Avicularia metallica

zb

Wszyscy uczestnicy I wystawy i targów akwarystycznych AQUAJURA w Czestochowie.

i16
Spotkanie integracyjne odbyło się w Klubie Tori

 


1
CZĘŚĆ I
2
CZĘŚĆ II
3
CZĘŚĆ III

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.