I Wystawa i Targi Akwarystyczne – Częstochowa cz III.

0
1
CZĘŚĆ I
2
CZĘŚĆ II
3
CZĘŚĆ III

dz

W Częstochowie postanowiono ze postawy akwarystyczne należy kształtować on najmłodszych lat. W tym celu w zorganizowanym kąciku dziecięcym pociechy zwiedzających wystawę mogły w różnoraki sposób spędzić czas przy miłej zabawie.

dz2

Dla dzieci przygotowane były różnorakie kolorowanki oczywiście z rybkami.

dz3

Były także inne zabawy gdzie można było wymyśleć i wybudować różne rzeczy z klocków ‚Fischer’, ale przede wszystkim były to rybki i roślinki, które wcześniej dzieci widziały w oglądanych zbiornikach na wystawie.

dz4

Tak prezentowały się prace dzieci.

dz1

Kolorowanki rybek też były przepiękne a prezentowane były przez cały czas wystawy w kąciku dziecięcym. Prace wykonane przez dzieciaków uczestniczyły w konkursie dla najmłodszych uczestników.

dz5

Wszystkie prace były ocenione i spośród nich wyłoniono najlepszą. Materiały do konkursu oraz wszystkie nagrody i upominki ufundował sklep z zabawkami nefere.pl i La-sorciere

dz6

Nagrodę główną w postaci przepięknego latawca otrzymała Patrycja lat 7.   Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki.


kk

W drugim konkursie na najładniejszą aranżację akwarystyczną wzięły udział starsze dzieci czyli kolejne pokolenie akwarystów. Konkurs polegał na wykonaniu suchej aranżacji zbiornika akwariowego. Zbiorniki do konkursu dostarczyła firma AQUAEL a wszystkie materiały potrzebne do aranżacji akwarium Sklep AKWARYSTYCZNY 24. W konkursie wzięło udział 10 uczestników.

kka

Wszyscy uczestnicy konkursu sami wybierali sobie podłoże, które mogło być jasne lub ciemne jednolite lub mieszane.
kkb

Podobnie zostały wybierane elementy wystroju takie jak korzenie czy też kamienie.

kkc

Po zakończeniu pracy przez dzieci wszystkie zbiorniki zostały ocenione przez jury w skład którego weszli przedstawiciele stowarzyszeń, firm i sklepów akwarystycznych.

kkf

Nagrodami w konkursie były sprzęt i preparaty akwarystyczne ufundowane przez firmy: Akwarystyczny 24, oya.pl, Tropical, Zoolek, zoolight.pl  Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zbiorniki w których wykonali aranżacje wraz z ich zawartością. Wydawnictwo Pet Publications ufundowało prenumeraty MAGAZYNU AKWARIUM dla trzech pierwszych miejsc oraz zestawy ZESZYTÓW AKWARYSTYCZNYCH dla pozostałych uczestników. 

kkm1

I miejsce zajął Czarek z Częstochowy 

kk8

I miejsce – zbiornik nr 8

kkm2

II miejsce zajął Sambor

kk3

II miejsce – zbiornik nr 3

kkm3

III miejsce zajął Jarosław

kk4

III miejsce – zbiornik nr 4

kkm4

IV miejsce zajął Dawid z Częstochowy

kk7

IV miejsce – zbiornik nr 7

kkm5

V miejsce

kk10

V miejsce – zbiornik nr 10

kkm6

VI miejsce zajęły Julia i Natalia

kk1

VI miejsce – zbiornik nr 1

kkm7

Izabella aranżowała zbiornik nr 2

kk2

Zbiornik nr 2

kkm8

Hubert aranżował zbiornik nr 6

kk6

Zbiornik nr 6

kkm9

Kamil aranżował zbiornik nr 5

kk5

Zbiornik nr 5

kkm10

Karolina aranżowała zbiornik nr 9

kk9

Zbiornik nr 9

kkd

Uczestnicy konkursu którzy aranżowali zbiorniki nr 1 do 5 przy swoich pracach.

kke

Uczestnicy konkursu, którzy aranżowali zbiorniki nr 6 do 10 przy swoich pracach. Wielkie brawa dla wszystkich startujących oraz dla organizatorów za organizację pierwszego tego rodzaju konkursu.

kkg

Małgorzata Tarczyńska dodatkowo wręczyła nagrody od firmy PODWODNE OGRODY


ks

Kolejny z konkursów dla pokolenia akwarystów, które obecnie kształtuje obraz i kierunki polskiej akwarystyki. To właśnie na ich podwalinie będą i już są kształtowane oraz budowane postawy nowych pokoleń akwarystów. Konkurs na najładniejsze akwarium wśród zbiorników wystawionych przez stowarzyszenia, kluby i fora akwarystyczne. Zbiorniki organizatorów wystawy czyli członków AQUAJURA (Aqua Forum Częstochowa) zostały wyłączone z konkursu. Akwaria oceniane były przez Jury w składzie: Szymon Nawrot – Akwa Świat, Grzegorz Wężyk – Zoolek, Małgorzata Tarczyńska – Podwodne Ogrody, Krzysztof Tomaszewski – Oya, Paulina Mierzwa – Akwarystyczny 24, Izabella Janik – Tropical, Hanna Stepnowska – Pet Publications,

 

27b
Miejsce I zajęło akwarium nr 27 wykonane przez DiscusForum.adamn.pl
4a
Miejsce II zajęło akwarium nr 4 wykonane przez Forum Akwarystyczne AQUAREBELS
5
Miejsce III zajęło akwarium nr 5 wykonane przez Forum Akwarystyczne AQUAREBELS
ks1

Sponsorami nagród w tym konkursie byli: Akwarystyczny 24, oya.pl, Tropical, Zoolek, zoolight.pl

ks2

Firma Laboratorium 313 dodatkowo nagrodziła zwycięzców zestawami roślin in vitro.

ks3

Zwycięzca konkursu otrzymał od wydawnictwa Pet Publications roczną, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali półroczne prenumeraty MAGAZYNU AKWARIUM.

ks4

Okazało się że nagród było bardzo dużo, ku radości i uciesze zwycięzców.


kp2

Przez cały czas trwania wystawy zwiedzający mogli głosować w konkursie na najładniejsze akwarium wystawy. W konkursie na Grand Prix publiczności zostało oddanych 407 głosów z czego 398 ważnych.
17I miejsce zajął zbiornik nr 17 na który oddano 74 głosy
27bII miejsce zajął zbiornik nr 27 na który oddano 49 głosów.
13III miejsce zajął zbiornik nr 13 na który oddano 31 głosów.

kp

Wśród osób głosujących na Grand Prix publiczności wylosowano nagrodę dla Pani Eli Solnickiej.

h

Podczas trwania wystawy została przeprowadzana zbiórka charytatywna na cele Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie przez Wolontariuszy Hospicjum.

kp1

Drugie losowanie odbyło się wśród osób które wsparły hospicjum i wypełniły kupon. Osobą wylosowaną wśród zwiedzających, którzy wsparli Częstochowskie Hospicjum okazał się Stanisław Grudzień.

p

   Po wręczeniu pamiątkowych podziękowań wszystkim uczestnikom imprezy Konrad ‚Kodi’ Miodek zakończył pierwszą, ale jakże udaną wystawę i targi akwarystyczne. Dziękując wszystkim sponsorom za wsparcie wystawy szczególne podziękowania skierował do firm które zaopatrzyły wystawców w zbiorniki akwariowe czyli Aquarium-Fisch i AquaEl. To dzięki nim ta wystawa mogła się odbyć. Jednocześnie zaprosił wszystkich na Biesiadę Akwarystyczną, która ma się odbyć w Jurajskim Grodzie w Janowie w dniach 20-22 czerwca 2014, a w dalszych planach na jeszcze doskonalszą wystawę AQUAJURA 2015.

1
CZĘŚĆ I
2
CZĘŚĆ II
3
CZĘŚĆ III

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.