II Forum Akwarystyki Polskiej – Toruń

0

 

II Forum Akwarystyki Polskiej – Toruń
23 – 24.06.2001

ak
Opis wystawy z czasopisma

AKWARIUM Nr 4/2001
 

Materiały z nieistniejącej w sieci strony – http://www.akwarium.pl/torun2001/
4zlot2forum

II Forum Akwarystyki Polskiej
IV Zlot Internetowego Związku Akwarystów
TORUŃ 23-24 czerwca 2001

23 i 24 czerwca Toruń zgromadzi rzeszę akwarystów z całego kraju. To właśnie w tych dniach odbędzie się II Forum Akwarystyki Polskiej i IV Zlot Internetowego Związku Akwarystów. Poprzez połączenie tych imprez nie będzie budziło wątpliwości, że będziemy mieli do czynienia z największą imprezą akwarystyczną roku 2001 w kraju. Skąd idea połączenia? Na pewno niektórzy z Was pamiętają zeszłoroczne Forum i Zlot IZA. Były dylematy co wybrać, w której imprezie uczestniczyć (i tak większość z Was była na obu). W tym roku tego problemu nie będzie. Zapewniamy Wam (i tutaj nowość!) całe dwa dni i jedną noc „mącenia głowy”. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

W imieniu organizatorów:
Mariusz Rutkowski

Program zjazdu

Sobota – 23 czerwca 2001

11.00
Powitanie uczestników
11.15 – 12.10
Robert Augustyn – „Fenomen elektronicznego akwarium, akwarium.org.pl”
12.15 – 13.10
Marzenna Kielan – „Ewolucja a przystosowania troficzne pyszczaków z Jeziora Malawi”
13.15 – 14.10
Prezentacja: ZOOLEK®
14.15 – 15.00
Przerwa na posiłek, zwiedzanie wystawy Muzeum Przyrodniczego UMK
15.00 – 15.55
Maja Prusińska – „Tropheus i jego życie codzienne”
16.00 – 16.55
Stefan Kornobis – „Właściwości wody w akwarium, a uprawa roślin”
17.00 – 19.00
Czas wolny, zwiedzanie Torunia
19.00
Rozpoczęcie tzw. części nieoficjalnej

Niedziela – 24 czerwca 2001

10.29
Powitanie uczestników drugiego dnia
10.30 – 11.25
Tomasz Nidecki – „Ziemiojady”
11.30 – 12.25
Paweł Szewczak – „Organizacja życia w akwarium rafowym (Czyli jak wyszukać właściwe miejsce dla zwierząt)”
12.30 – 13.25
Krzysztof Kaźmierczak – „www.Malawi.PL – sztuka porażania podwodnym pięknem”
13.30 – 14.00

Rozstrzygnięcie konkursu FotoAqua 2001

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu.

Fotki ze zlotu

Zdjęcia autorstwa Doroty Saramy

 

16bez podpisu… MajaMaja
DorotaDorota, Wikary, LAC … aRTIaRTI
MarzankaMarzanka i Maniek MirekMirek z żoną
MootleyMootley i Wikary PlatynkaPlatynka, LAC i TMH
RzufRzuF i … TMHPlatynka i TMH
WiadomoWojtek, Adam i …  

 

Zdjęcia autorstwa Adama Adamskiego

 

torunaulaAula Instytutu Biologii Uniwersytetu
Mikołaja Kopernika w Toruniu
torunamp.Andrzej Mikuła torungwar?
torunmkMarzanka torunkazmieRed@KK
torunmpMaja torunorganiOrganizatorzy: Adam,
Wojtek, Mariusz
torunpsPaweł „Atoll” torunraAugustyn
toruntnTonid torunstoiskohobbyStoisko HOBBY
torunstoiskonaStoisko „Naszego Akwarium” toruntropicalStoisko TROPICAL
torunzoolekStoisko ZOOLEK  

 

Zdjęcia autorstwa Wojciecha Tomanika

(podpisy webmastera ;-P )

 

03To jak, panowie, zaczynacie, czy ktoś jeszcze ma przyjechać ? 02Wszyscy już poszli na piwo – to co my tu u licha jeszcze robimy…
01Sucha bułka z piw^H^H^Hherbatą 04Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina…
05No to idziemy, żona się nic nie dowie 🙂 06… a w ostatnim z wypadków, Wasze ukwiały mają już przechlastane. Dziękuję za uwagę.
07Nie chcecie się przyznać ? Zaraz znajdę, kto się 2 razy wpisał ! 10No przecież, że przed zjazdem byłem u dentysty !
11Już ja wam tutaj pokażę !  

 

 

Materiały z nieistniejącej w sieci strony – http://www.akwarystyka.pl

belka

 

II Forum Akwarystyki Polskiej, IV zlot IZA

Toruń, 23-24 czerwca 2001 r.


II Forum Akwarystyki Polskiej oraz IV zlot IZA było imprezą bardzo udaną. Dopisali zarówno uczestnicy, jak i sponsorzy oraz atmosfera, jedynym mankamentem okazała się aura, która spowodowała iż Toruń przypominał ogromne akwarium z potężnym filtrem kaskadowym. To jednak nie zniechęciło akwarystów do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów.
Na tegorocznym Forum Akwarystycznym pojawiło się znacznie więcej uczestników, niż w roku ubiegłym. Jest to dowodem na postępujący rozwój polskiej akwarystyki i ogromne wysiłki organizatorów, by imprezę spopularyzować. Tym razem wśród osób obecnych na wykładach i na imprezie towarzyskiej zobaczyć mogliśmy znacznie większą liczbę nie-internautów. Organizatorzy imprezy spisali się wzorowo, co podkreślały praktycznie wszystkie osoby obecne na Forum.


001

Organizatorzy – Adam Adamski, Wojciech Hapke, Mariusz Rutkowski


Wykłady w pierwszym dniu trwania Forum rozpoczęły się z niewielkim opóźnieniem. Winna była aura, która utrudniła wykładowcom spoza Torunia dotarcie na miejsce. Pierwszy wykład poprowadził Robert Augustyn, osoba znana bardzo dobrze w środowisku internetowych akwarystów jako „szef Serwisu Akwarystycznego. Zaprezentował on ideę Serwisu oraz przedstawił kierunki rozwoju i obecnie prowadzone prace.


002

Robert Augustyn – Serwis Akwarystyczny


Po wykładzie Roberta wywiązała się spora dyskusja, którą zapoczątkował Wojciech Hapke z magazynu „Nasze Akwarium”. Dotyczyła ona możliwości wprowadzenia do Serwisu elementów komercyjnych. Zdanie Roberta na ten temat nie zmieniło się już od kilku lat – pragnie on zachować Serwis w formie całkowicie niekomercyjnej, nawet jeśli ma oznaczać to większe trudności ze zdobyciem materiałów i narzędzi do pracy. Jego zdanie popiera większość współtwórców Serwisu, zaś na Forum swoją aprobatę wyraził również Robert Ginglas, Prezes Polskiego Związku Akwarystów. Mimo kontrowersji, jakie budzi stanowisko Roberta, akwaryści wyrazili szacunek do tak stabilnej i konsekwentnej linii strategicznej przyjętej przez Serwis.


003

Robert Ginglas – Polski Związek Akwarystów


Następny wykład poprowadziła Marzenna Kielan, osoba bardzo dobrze znana w kręgach internetowych akwarystów, redaktor m.in. serwisu Polskie Malawi oraz portalu IFP. Dotyczył on sposobów zdobywania pokarmu wśród ryb z jeziora Malawi. Mimo, iż tematyka wykładu była odrobinę bardziej naukowa, niż praktyczna, uczestnicy forum z zapartym tchem słuchali informacji o tym, jak fascynujące są drogi ewolucji.


004

Tomasz Nidecki i Kinga


Trzeci wykład poprowadził Andrzej Mikuła, prezes firmy Zoolek, znanego polskiego producenta preparatów akwarystycznych. Wykład ten, mimo wielokrotnego nawiązywania do produktów firmy, nie miał charakteru reklamowego. Wprost przeciwnie – była to ogromna dawka praktycznej wiedzy na temat chemii wody oraz stosowania różnych preparatów w akwarium. Po wykładzie akwaryści „oblegli” A. Mikułę, by uzyskać więcej szczegółowych informacji.


005

Darek Firlej – Ocean/IFP


Po wykładzie Andrzeja Mikuły nastąpiła przerwa obiadowa, w trakcie której akwaryści udali się do toruńskiego sklepu Ocean. Niestety część redakcji IFP spędziła w sklepie więcej czasu, w związku z czym nie udało się nam posłuchać z pewnością bardzo interesującego wykładu Maji Prusińskiej (redaktora Serwisu Tanganikańskiego) na tematy związane z rybami z jeziora Tanganika.


008

Maja Prusińska – Tropheusy


Niestety drugi poobiedni wykład nie odbył się, z powodu nieobecności Prof. Kornobisa (zatrzymały go sprawy służbowe). W tym czasie Wojtek Hapke oraz Marzenna Kielan przedstawili akwarystom wstępne informacje na temat powstającego, specjalistycznego kwartalnika akwarystycznego Akwa-Forum. Wydawcą kwartalnika będzie Nasze Akwarium, zaś redaktorem naczelnym – Marzenna Kielan.
Po zakończeniu wykładów akwaryści udali się na krótki odpoczynek, po czym zebrali się ponownie na „części nieoficjalnej”, czyli kolacji w jednej z toruńskich restauracji. Rozmowy trwały do późnych godzin nocnych.


006

Tomasz Nidecki – ziemiojady


Następny dzień wykładów na Forum odbył się również z niewielkim opóźnieniem, które tym razem wynikało z późnego przybycia większości słuchaczy. Niestety wielu uczestników zmuszonych było opuścić Toruń jeszcze w sobotę, przez co frekwencja była nieco mniejsza, niż dnia poprzedniego.
Niedzielne wykłady rozpoczął Tomasz Nidecki prezentując praktyczne informacje na temat utrzymania i hodowli ziemiojadów – grupy pielęgnic z Południowej Ameryki. Następny wykład poprowadził Paweł Szewczak, właściciel warszawskiego sklepu Atoll ZOO, znany jako jeden z najlepszych krajowych specjalistów w tematyce akwarium rafowego. Wyjątkowo ciekawa prelekcja dotyczyła praktycznych aspektów urządzania akwarium rafowego. Ostatnim prelegentem był Krzysztof Kaźmierczak, który przedstawił serwis Polskie Malawi oraz rezultaty konkursu fotograficznego Foto-Aqua.


007

Paweł Szewczak – akwarium morskie


Ogromną rolę w sukcesie forum spełnili sponsorzy. Już pierwszego dnia, zanim wygłoszono pierwsze prelekcje, przedstawiciele firmy Tropical wręczyli symboliczne „złote rybki” osobom, które uznano za zasłużone do rozwoju polskiej akwarystyki (przede wszystkim w Internecie). Po zakończeniu niedzielnych wykładów rozlosowano nagrody. Nagrodę od firmy ISA Colisa dla osoby, która przebyła najdłuższą drogę do Torunia otrzymał Robert Augustyn z Serwisu Akwarystycznego. Inne nagrody wylosowali Krzysztof Biczysko, Leszek Misiak oraz jego zięć.


009

Stoiska sponsorów


Sponsorzy obdarowali prezentami wszystkich uczestników Forum, którzy dotrwali do końca. Prezenty od firm: Zoolek, Tropical, Euro-ZOO i Ocean w postaci pokarmów, preparatów i sprzętu akwarystycznego ledwie zmieściły się w torbach, które zawieźli do domu akwaryści.

Tekst: Tomasz Nidecki
Zdjęcia: Artur Białosiewicz

 


Fotorelacja ze strony internetowej Andrzeja Zabawskiego  http://www.akwafoto.pl

FOTOREPORTAŻ

IV Zlot IZA, II Forum Akwarystyki Polskiej

23-24.06.2001 – Toruń

POWITANIE

1

od lewej: Adam Adamski, Wojciech Hapke, Mariusz Rutkowski

2

od lewej: Wojciech Hapke, Mariusz Rutkowski, Adam Adamski

WRĘCZENIE „ZŁOTYCH RYBEK”

3

Tomasz Nidecki

4

Tomasz Trocha

5

3.

6

4.

7

5.

8

6.

9

Dorota Sarama

PRELEKCJE

8a

Maja Prusińska

9a

Paweł ‚Atol’ Szewczak

10

Robert Augustyn

11

Robert Ginglas

12

Tomasz Nidecki z narzeczoną Kinga

13

Michał Pręgowski

14

Dariusz Firlej

15

Ania Kaczmarska, Sławek Siudakiewicz, Tomasz Trocha

16

17

18

STOISKA

20

Tropical

21

Galeria FotoAkwa

22

Hobby / Tetra

23

Zoolek

24ROZDANIE UPOMINKÓW2627

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.