IV Zlot Miłośników Krewetek

0

krewetki
0
Paweł Szewczak – ATOLL ZOO – główny organizator Zlotu Miłośników Krewetek.


2
Każdy uczestnik zlotu przy wejściu otrzymywał koszulkę z nadrukiem nazwy imprezy oraz sponsorów. 1 Około godziny 10 sala zapełniła się aczkolwiek na zlot przybyło ponad sto osób. Jak się okazuje był to największy jak do tej pory zlot krewetkomaniaków.
35

Nowości firmy TETRA dla krewetkomaniaków przedstawił Tomasz Bielski.
Nowościami tymi były: uzdatniacz wody przeznaczonej do hodowli krewetek Crusta Aqua Safe, Safe Start, pokarmy dla krewetek i krabów Crusta Menu i Crab Meal, Tetra Fresh Delica.

Paweł Zarzyński przedstawił produkty firmy AQUAEL przeznaczone dla krewetkomaniaków. Były to przede wszystkim krewetkaria w trzech wielkościach 10, 20, i 30 litrów. Obecnie firma produkuje lampy oświetleniowe do krewetkariów jako oddzielny produkt. Przedstawiono także pokarm dla skorupiaków ACTI Crus Tabs. Torebki z pokarmem zostały rozdane pośród uczestników zlotu.

4

Najnowszy produkt firmy AQUAEL to Nano Reef miniaturowe akwarium morskie może być przeznaczone do hodowli krewetek morskich. Nano reef będzie produkowany w dwóch wersjach 20 i 30 litrowe. Filtry w tych zbiornikach to kaskady podwieszane z tyłu zbiornika. Aby nie widać było filtra zastosowano niebieskie tło na tylnej ściance. do oświetlenia wykorzystano nowa oprawę z podwójną lampą 2 x 11 W, dającą światło dzienne oraz aktyniczne potrzebne do rozwoju koralowców.

104

Paweł Zarzyński zaprosił wszystkich do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu wiedzy o akwarystyce zorganizowanego przez firmę AQUAEL – „Priums Inter Pares”
Zaproponował także udział w konkursie na najładniejsze krewetkarium zorganizowanym najprawdopodobniej we wrześniu w czasie trwania targów ZOOMARKET 2010
Ku radości wszystkich krewetkomaniaków zapowiedział wydanie w niedługim czasie, książki o krewetkach słodkowodnych jego autorstwa.
6
Przerwy były wykorzystywane do spożycia kawy, herbaty oraz posiłków przygotowanych przez sponsorów spotkania. Ale nie tylko do konsumpcji były przerwy. Wtedy właśnie był czas na wymianę doświadczeń czy też poznanie nowych kolegów krewetkomaniaków. 7


Następna prelekcja odbyła się „online”. Karlsten Logeman – Wyprawa na Sulawesi. Michał Paczkowski jako tłumacz poprowadził bardzo dobrze tą prelekcję. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia z naturalnych środowisk życia krewetek, krajobrazy oraz warunki życia tamtejszych ludzi no i wreszcie zobaczyć ogrom niesamowicie kolorowych krewetek.

29

Małe białe, puka w szybkę czyli o wypławku słów kilka – tak rozpoczął swoja prelekcję Tadeusz Zuber z Krakowskiego Stowarzyszenia Akwarystów
30

Tadeusz dokładnie przedstawił nam wypławka. Do jakiej gromady, rzędu i rodziny należy, jego kształt oraz budowę wewnętrzną
69

Jednym z ciekawszych zagadnień to zdolności regeneracyjne wypławków.
70

No i najważniejsza rzecz dla miłośników krewetek skąd się biorą oraz czym zwalczyć wypławka bo okazuje się że może być zagrożeniem dla krewetek, szczególnie przy ich rozmnażaniu.
31

Ta kolejka ustawiła się gdy tylko Firma AQUAEL dowiozła swoje smakowitości.
33

34

32

Friedrich Bitter – redaktor naczelny czasopisma „Caridina – Garnele, Krebs & Co” – przedstawił krewetki z różnych zakątków świata, zapoznał także nas z hodowlami krewetek. Drugą prelekcje poświecił amerykańskim rakom.

 

67

„Żywienie krewetek i raków” to temat prelekcji Renaty Wolanin.
Aby dobrze karmić zwierzęta, którymi się opiekujemy trzeba wiedzieć, czym zwierzęta żywią się w warunkach naturalnych.
Ta myśl przewodnia przyświecała w czasie całej prelekcji oraz późniejszego panelu dyskusyjnego na temat karmienia krewetek i raków.
68


Podano też przepis na dobry pokarm dla krewetek.
71

Ogłoszony był także konkurs na najładniejsze akwarium dla krewetek
Wyróżniono dziewięć zbiorników których właściciele otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów zlotu. Zwycięzca otrzymał także statuetkę upamiętniającą zwycięstwo w czasie IV Międzynarodowego Zlotu Miłośników Krewetek.
Każdy uczestnik zlotu otrzymał pamiątkowy plakat.

pl

72

KLUB MANDALA

 

 

 

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.