IV Zoobotanica Wrocław

0

IV ZOOBOTANICA  WROCŁAWphoca_thumb_l_38

 
Fotorelacja na stronie WTA


Zapraszam do krótkiego fotoreportażu z ostatniej imprezy akwarystyczno – zoologicznej, która odbywała się od 16 do 18 września tego roku we Wrocławiu.

Wystawa akwarystyczna oraz targi zoologiczne ZOO-BOTANICA 2005 organizowane przez firmę Wigor odbyły się, jak co roku, w malowniczym Wrocławiu, w słynnej Hali Ludowej. Znalazłem się tam dzięki uprzejmości firmy AquaSzut, która wręczyła mi zaproszenie, za co bardzo dziękuję.


Największą atrakcją dla akwarystów była m.in. bardzo ładna wystawa WTA – Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego licząca wiele świetnie urządzonych akwariów. Nota bene były one produkcji AquaSzut, więc można było przy okazji obejrzeć naocznie te całkiem świeże produkty.
Wszystkie akwaria były ładnie opisane.

Widać powyżej na pierwszym planie bardzo ciekawe akwarium zimnowodne , w którym prezentowane były nasze rodzime gatunki ryb!

Na zdjęciu kiełb Gobio gobio w towarzystwie młodych okoni Perca fluviatilis

Nie zabrakło też raka

kolejny zbiornik – stadko młodych skalarów

kogo nie zauroczy taka wspaniała ławica świecących neonków?

mini „Tanganika” prezentowała przede wszystkim tak popularne dziś sztuczne skałki 😉 kolejny zbiornik – trofcie


Branżę związaną z akwarystyką prezentowały najwyraźniej firmy AquaSzut, Tropical, InterZOO Adam, Aqualog, Nasze Akwarium i kilka innych.

Największe stoisko z pewnością należało do firmy AquaSzut. Prezentowany był na nim chyba cały zakres ich oferty. Szczególnie ważne miejsce zajmowały prezentacje nowej serii pokarmów sprzedawanych pod marką Argo , oraz seria nowych filtrów wewnętrznych. Bardzo gustowne szafki z pokrywami od niedawna są również w ofercie AquaSzut. W środku wspomniane wyżej pokarmy. Nowsze i starsze konstrukcje tworzą całkiem pokaźną ofertę filtrów akwariowych. Było też coś dla miłośników bojowników – małe zestawy akwariowe, a poniżej duże filtry przeznaczone do oczek wodnych. Senior BIO bez trzeciej nadstawki – widać jak łatwo składa się te nowe filtry z części. Trzeba przyznać, że wygląda bardzo nowocześnie.Ciekawostką na stoisku AquaSzut była śliczna mini rafa koralowa. Chyba nikt nie mógł przejść obojętnie obok tak bogatego zbioru pokarmów i preparatów na kolorowym stoisku firmy Tropical 🙂 Sztandarowe produkty dla bardziej wymagających hodowców. Pokarmy z serii professional prezentują się naprawdę nieźle. Niezła gratka – na stoisku wydawnictwa JM Stefko można było nabyć dowolne numery archiwalne czasopisma „Nasze akwarium”, oraz świetnie oprawione całe roczniki.Kolejne wydawnictwo – lecz traktujące również o innych domowych zwierzętach – „fauna&flora”.

Bardzo ładnie prezentowały się też niektóre akwaria prezentowane przez firmy specjalizujące się w tworzeniu podwodnych kreacji.
Powyżej marzenie każdego wielbiciela biotopu Malawi – stadko pyszczaków wśród skał wapiennych i… ładnych korzeni, które jednak nie koniecznie pasują do tego biotopu.Niestety nie zabrakło też niemiłego akcentu – zestaw plastikowych kubeczków, napełnionych do połowy wodą, w których męczą się bojowniki. Wstyd… Było też sporo atrakcji dla miłośników terrariów. Wylinki pająków wyglądały jak żywe – aż strach podejść 🙂 Stoisko „Klubu Malawi” Obecne było też wydawnictwo specjalistyczne Aqualog.

InterZOO Adam prezentował efekty specjalne jakie można sobie zafundować do akwarium,

oraz akwaria z odlewaną szybą frontową, ciekawie się prezentujące ale czy praktyczne…?

Na koniec udałem się na ciekawą prelekcję zorganizowaną przez firmę AquaSzut, dotyczącą przede wszystkim nowości w jej ofercie – pokarmów dla ryb akwariowych.
Utkwiło mi zwłaszcza to, że producent Argo
, bo tak nazywają się te pokarmy, kładzie duży nacisk na jakość oraz na właściwe dobranie składników dla wybranych grup ryb. Dlatego jest tak duża różnorodność – każdy znajdzie coś optymalnego dla swoich podopiecznych.

Pani Iza, która prowadziła prelekcję szczegółowo omówiła każdy z rodzajów pokarmów, wymieniając m.in. zależność zawartości poszczególnych składników od przeznaczenia. Można było dowiedzieć się też wiele nt. zasad żywienia ryb.

Wrocław należy do bardzo malowniczych miast, jest mnóstwo do zwiedzania, więc mieliśmy co robić. Nie obyło się też bez zwiedzenia słynnego ZOO, z którego też postaram się zamieścić kilka fotek.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Malkowski

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.