IX Zoobotanica

0

 

image001

Według oficjalnych statystyk Wrocławskich targów ZOO-BOTANICA 2010:
– liczba wystawców – 154
– liczba odwiedzających – 17,5 tys. osób
– powierzchnia targów brutto: 6700 m2
Jak widać na planie akwarystyczne stoiska – kolor niebieski, zajmowały bardzo dużą część w stosunku do pozostałych wystawców. Już od kilku lat, właśnie akwarystyka prowadzi prym na targach we Wrocławiu. Na ponad 30 stoiskach zaprezentowały swoje produkty firmy, hurtownie i sklepy akwarystyczne, natomiast stowarzyszenia akwarystyczne pokazały swój potencjał oraz możliwości. W czasie trwania targów zorganizowano wiele atrakcji takich jak:
III Konkurs na najciekawsze akwarium targów,
Wystawę tanganikańska
I Otwarte Mistrzostwa Krewetek.
Wystawę fotograficzną „100 x PASJA”
Bardzo dużym plusem dla wrocławskich targów jest nacisk na reklamowanie tej imprezy. Było to widać po plakatach rozmieszczonych na mieście. Informacje na temat programu oraz imprez odbywających się w czasie targów były ogólnodostępne, a ponadto cały czas podawane z biura targów poprzez system nagłaśniający halę targową. Ważnym elementem jest także wydany „Katalog Targowy” zawierający niezbędne informacje o wystawcach, z których skorzystałem w trakcie tworzenia tej fotorelacji.


0

Jako patron medialny targów chciałbym podziękować Pani Martynie Celuch z biura targów za miłe przyjęcie oraz dotychczasową współpracę.


0a

Hala Ludowa jest wpisana do rejestru zabytków i uznana jako obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. W momencie powstania stanowiła obiekt wyjątkowy, posiadając żelbetowe przykrycie o największej rozpiętości na świecie. Hala ma 42 m wysokości, a nakrywająca ją kopuła 67 m średnicy. Maksymalna szerokość wnętrza Hali wynosi 95 metrów, a dostępna powierzchnia wynosi 14,0 tys. m².

1

NATURA DISCUS to hodowla z ponad 20-letnią tradycją. Zbierając jak najlepszy materiał genetyczny z całego świata, poprzez odpowiedni dobór par i selekcję doprowadzono do stworzenia i utrwalenia kilku odmian barwnych, stanowiących po dzień dzisiejszy podstawę tej hodowli. Natura discus to największa hodowla w Polsce oferująca ryby najwyższej jakości, wielokrotnie nagradzane na wystawach i imprezach targowych z w Polsce i za granicą.


2

GURAMI 1 P.H.P.U.P – zajmuje się produkcją elementów dekoracyjnych do akwarium, terrarium i oczek wodnych. Bazują tylko na naturlanych komponentach (korzenie, minerały, konary, kora, mech leśny, żwir) w niektórych przypadkach łaczone za pomocą kleju silikonowego.

2a

Główną ich specjalnością są korzenie do akwarium, a nadrzędnym celem jakość produktów. Od 1995 roku obecni na Wrocławskiej Giełdzie Zoologicznej, a od 1999 na Łódzkiej. Z ich towarów korzystają akwaryści i terraryści z całej polski. Współpracują z najbardziej liczącymi się sklepami akwarystycznymi oraz firmami urządzającymi akwaria w kraju i nie tylko. Ich artykuły można też zakupić na ‚allegro.pl’

2b
2c
2d


3

AQUAKRIS Marian Wojtaszek – projektowanie, budowanie i aranżacja akwariów.

3a

3b

AQUA NATURAL -skrupulatne wykradanie tajemnic przyrody.
AQUA NATURAL SUBSTRATE – naturalne żwiry, naturalna woda. To system prowadzenia akwariów roślinnych bez sztucznego zasilania także CO2. Profesjonalne przygotowanie korzeni mokrych, oraz bezżyłkowej osady roślin, rośliny uprawy submersyjnej.

3c
„Galeria u Mariana” – zaprasza –
edukacja młodego pokolenia, laboratorium podłoży i oświetlenia.
3d

Firma AquaKris otrzymała nagrodę za NAJCIEKAWSZE STOISKO w kategorii BOTANIKA – za piękne i naturalne aranżacje akwariowe.

3e3f3g
3h


4

DIVERSA – producent szerokiej gamy produktów akwarystycznych: akwaria, terraria, oświetlenie z aluminium i tworzyw sztucznych, meble akwarystyczne, kule akwarystyczne, podłoża do akwarium, akcesoria akwarystyczne. Realizują również zamówienia specjalne według indywidualnych wymiarów.

4a

33
DIVERSA była obecna także przed halą, gdzie można było zakupić dowolny zbiornik.


5a

100 x PASJA – Wystawa fotografi Adama Adamskiego zawodowo związanego z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. pełni tam funkcje kierownika Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. W swojej pracy stara się połączyć Naukę i Sztukę. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Współautor dwóch książek akwarystycznych, autor zdjęć w wielu pozycjach wydawniczych. Współpracownik polskiej prasy akwarystycznej. uczestnik licznych zbiorowych i indywidualnych wystaw fotograficznych.

5


6

JAMA S.C. M. Wróblewski, J. Dyrkacz – Hurtownia akwarystyczna; import i dystrybucja produktów takich firm jak: BRIGHTWELL, AQUATICS, NEW ERA AQUACULTURE, WATERLIFE. W ich ofercie znajdują się najwyższej jakości preparaty oraz pokarmy przeznaczone dla akwarystyki słodkowodnej oraz morskiej. Prowadzi także sprzedaż hurtową produktów firm Eheim, JBL, Aquael oraz Sylvania.


7

J S TRADE Jacek Szmaj – Dystrybutor najwyższej jakości zestawów akwariowych „EKOL Professional” – zawierających pełny system filtracji biologiczno-mechanicznej.

7a
Zestawy produkowane są w dwóch wymiarach 60 i 80 cm długości.
7b

7c
Firma jest też dystrybutorem samoczyszczących podłoży
do akwariów o różnych kolorach i granulacjach.


8

ARGUS – AKWARYSTYKA   Salon profesjonalnej akwarystyki słodko i słonowodnej. Produkcja akwariów oraz profesjonalnych zestawów akwarystycznych. Montaże akwariów dekoracyjnych, serwis i opieka nad akwariami. produkcja podłoży akwarystycznych i substratów pod uprawę roślinności submersyjnej. Hodowla roślinności. Dystrybucja produktów ADA, osprzętu akwarystycznego, oświetlenia, pokarmów, instalacji CO2 oraz chemii akwarystycznej. Produkcja skał strukturalnych, oczek wodnych oraz ozdób ogrodowych. Import naturalnego kamienia, kolorowych żwirów naturalnych, preparowanych korzeni z przeznaczeniem do akwarystyki i ogrodu.

8a
8b

8c


9

SIGNIFER Michał Paczkowski – jest firmą na bazie doświadczenia w hodowli hobbystycznej. Obecnie oprócz profesjonalnej hodowli krewetek słodkowodnych zajmuje się dystrybucją produktów tak renomowanych firm jak: Shirakura, Dennerle, Eheim.

9aa

Firma Signifer jest organizatorem I Otwartych Mistrzostw Krewetek
9a
9b
9c


10a

 

TRZMIEL – firma istnieje od 1993 roku i jest owocem połączenia pasji, jaką od zawsze była fascynacja akwarystyką ze sposobem na życie. Obecnie prowadzi go już drugie pokolenie pasjonatów i fachowców w zakresie akwarystyki słodkowodnej i morskiej oraz oczek wodnych. Trzmiel jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki ADA na zachodni region Polski. Obecnie oferta handlowa jest bardzo szeroka, zawiera ponad 300 produktów. Główna siedziba firmy, sklep i magazyn hurtowy mieszczą się we Wrocławiu ale firma prowadzi także sprzedaż wysyłkową.

10e10g10f

W tym roku nagrodę w kategorii NAJCIEKAWSZE STOISKO – ZOOLOGIA otrzymała firma Trzmiel- za różnorodność i piękno prezentowanych na stoisku akwariów.

10h10i

10y

Zbiornik ten zwyciężył w konkursie na Najciekawsze Akwarium Targów, w kategorii profesjonalista przyznano 1 nagrodę główną – ufundowaną przez hotel Vivaldi.

10r
Autorem aranżacji jest Dawid Staś
10j
10k

10l10m10n10o10

 

AQUA SZUT – firma oferuje produkty akwarystyczne, terrarystyczne i ogrodnicze. W jej asortymencie znajduje się wszystko, co niezbędne do założenia i utrzymania idealnej czystości akwarium, terrarium oraz oczka wodnego, a także preparaty do wody oraz pokarmy zarówno dla ryb akwariowych, jak i stawowych.

10b

10c10d

10p

10s10t10u10v10x10z


11

Forum o krewetkach – www.akwaria.pl/forum – Krewetki to piękne zwierzęta, które urzekły nas swoim zachowaniem, kształtem, różnorodnością kolorów, mnogością odmian i łatwością w hodowli. Wierzymy że wszyscy, którzy zobaczyli je na żywo, zakochali się w nich jak my. Tak mówią o sobie miłośnicy krewetek, którzy zapraszają wszystkich akwarystów do odwiedzenia ich forum na którym można znaleźć wszystko, co powinno się wiedzieć o krewetkach.

11a
11b
11c
11d


32

Organizatorem I Otwartych Mistrzostw Krewetek były
Agencja Reklamowa WIGOR, Aqua Szut Sp. z o.o. oraz Signifer
32c
32a

Konkurs oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
Carsten Logemann (Garnelen Haus) – na zdjęciu
Frank Logemann (Garnelen Haus) – na zdjęciu
Michał Paczkowski (Signifer)
Grzegorz Nowiński (Stowarzyszenie RED BEE)

32b

W kategorii Tiger:
tylko dwa sety spełniały kryteria oceny

1 i 2 miejsce zajął Roland Dąbrowski
Nagroda została ufundowana przez firmę Badis.
Laureaci wszystkich kategorii otrzymali zestawy nagród od firmy Tropical.

W kategorii Heteropoda:

1 miejsce Łukasz Leżuch
2 miejsce Michał Maciejewicz
3 miejsce Roland Dąbrowski
Nagroda dla zwycięzcy pochodzi od firmy Signifer.

W kategorii Cantonensis:

1 miejsce Michał Maciejewicz
2 miejsce Roland Dąbrowski
3 miejsce Łukasz Leżuch
Nagroda została ufundowana przez firmę Aqua Szut.

W kategorii Open:
przyznano tylko dwa miejsca

1 miejsce Paweł Szewczak
2 miejsce Roland Dąbrowski
Nagroda ufundowana przez firmę Tropical.

32d

Roland Dąbrowski
32e

Michał Maciejewicz


1212f

JUWEL POLSKA Sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor marki Juwel Aquarium.
Firma oferuje:
– kompletne zestawy akwariowe,
– komplet wszystkich składowych części zestawów,
– elementy wyposażenia i wykończeniowe,
– akwarystyczne artykuły dekoracyjne,
– materiały filtracyjne, pokrywy oświetleniowe T5 i T8,
– wysokiej jakości świetlówki T5 i T8,
– odbłyśniki do świetlówek.
Na stoisku firmy JUWEL można było zakupić rośliny w żelu firmy „MASTA” – Pani Marii Lisowiec

 

12a
12b
12c
12d
12e
12g
12h


13

Kieleckie Forum Akwarystyczne KFA. Obszerny serwis poświecony tematyce akwarystycznej, zrzeszający wszystkich miłośników przepięknego podwodnego świata w naszych akwariach. Odwiedzają serwis starsi i młodsi, początkujący i zaawansowani. Znaleźć można tu wszystko o akwarystyce: wiele ciekawych artykułów, forum dyskusyjne, odpowiedzi na nurtujące pytania, galerię zdjęć akwariów członków KFA oraz giełdę na której można się wymieniać, sprzedawać i kupować.

13a
13b
13c


14

KRAKOWSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW – na swoim koncie mają organizację zlotów i spotkań dla akwarystów z całej Polski. Codzienna ich działalność opiera się na uczestnictwie w imprezach krajowych, organizacji comiesięcznych prelekcji osób znanych ze świata akwarystyki, mają własna stronę internetową oraz forum, a ponieważ są organizacją non-profit wszystko jest oferowane gratis.

14b
14e

W Konkursie na Najciekawsze Akwarium Targów Stowarzyszenie zajęło II miejsce w kategorii Hobbysta. Nagrodę ufundowały firmy Tropical, Nasze akwarium, Naturadiscus oraz Wydawnictwo Galaktyka

14a
14c

Członkowie KSA przed swoim stoiskiem – zapraszają na Ogólnopolski Zlot Akwarystów który odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2010 w Krakowie.

14d
Na stoisku KSA nie tylko ryby i akwarystyka była na topie.


15

MAGAZYN AKWARIUM jest miesięcznikiem popularnonaukowym o tematyce akwarystycznej przeznaczonym dla początkujacych i praktykujących akwarystów. Zawiera artykuły, wiadomości encyklopedyczne, materiały instruktażowe, wywiady i reportaże z zakresu akwarystyki morskiej i słodkowodnej, a także na temat oczka wodnego i terrarystyki. Czasopismo wychodzi od 2001 roku. W ramach wydawnictwa od 2009 roku wychodzi również seria monotematycznych opracowań pod nazwą „Zeszyty akwarystyczne”.


16

www.discusforum.pl – Forum Dyskusyjne Amatorów Dyskowców – internetowe forum na temat pielęgnic Ameryki Południowej – Dyskowców. Tam można znaleźć wszystkie przydatne informacje jak hodować dyskowce, jak urządzić zbiornik, jak dobrać rośliny oraz innych mieszkańców akwarium, jak zapewnić zdrowie naszym podopiecznym i cieszyć się pięknem tych wspaniałych ryb. Forum zaprasza wszystkich do dyskusji w przyjaznej atmosferze oraz udziału w licznych konkursach.


17

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Pielęgnic „KLUB MALAWI” – zrzesza hodowców, a także miłośników pielęgnic z afrykańskiego jeziora Malawi. Ich działalność skupia się na propagowaniu poprzez internet, spotkania akwarystów, a także inne środki komunikacji, tej gałęzi akwarystyki. Oferują dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną przekazywaną poprzez forum internetowe oraz Serwis klubowy. W galerii można znaleźć wiele pięknych zdjęć akwarii i ryb z naszego ulubionego biotopu.

17a

17b17c

17d
17aa


18a

W Konkursie na Najciekawsze Akwarium Targów I miejsce w kategorii Hobbysta zajęło akwarium Kieleckiego Forum akwarystycznego. Nagrodę ufundowały firmy Tropical, Nasze akwarium, Naturadiscus oraz Wydawnictwo Galaktyka

18
Wystawa Stowarzyszeń Akwarystycznych


19

PKMD – 11 września 2004 członkowie założyciele powołali do życia Polski Klub Miłośników Dyskowców. Klub propaguje hodowlę w akwariach ryb z rodzaju Symphysodon, popularnie nazywanych dyskowcami, jak również innych ryb z wód Ameryki Południowej. Są organizatorami takich imprez jak: Zoofestiwal, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Dyskowców, Mistrzostwa Żaglowców (skalarów).

19a
19b
26aa
Andrzej Nowicki – SUPER DISCUS
19d
19e
26ab

Andrzej Sieniawski założyciel PKMD
19c
19aa
Rafał Mamątow i Tomasz Uler – członkowie PKMD


20

WYSTAWA TANGANIKAŃSKA Różnorodność kształtów, barw, a przede wszystkim fascynujące i nietuzinkowe zachowania to cechy, które powodują, że ryby z jeziora Tanganika są niepowtarzalne. Każdy, kto raz spróbował hodować gatunki tanganickie w akwarium wie, że znalazł pasję swojego życia.

20a
20b
20c
20aa
20d
20e
20f
20g
20h
20i
20j


21

KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI – ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów ryb z jeziora Tanganika. Istnieje od 2008 roku. Klub prowadzi stronę internetową oraz forum dyskusyjne. Celem jest propagowanie i rozpowszechnianie pozytywnie rozumianej akwarystyki ze szczególnym zwróceniem uwagi na biotop jeziora Tanganika.

W Konkursie na Najciekawsze Akwarium Targów Klub zajął III miejsce w kategorii Hobbysta. Nagrodę ufundowały firmy Tropical, Nasze akwarium, Naturadiscus oraz Wydawnictwo Galaktyka


22a

AFRIKA CICHLIDEN Andrzejczak Przemysław. Akwarystyka – pełne wyposażenie, projektowanie i aranżacja akwariów, ryby akwariowe – import i hodowla, pokarmy dla ryb, kamienie ozdobne, regały akwarystyczne z aluminium, oświetlenie.

22


23

23b

AQUANETTA – producent autorskiego sprzętu dla akwarystyki słodkowodnej i morskiej; inwazyjnych systemów filtracyjnych bez wkładów (mułapka), bioreaktorów kształtujących skład chemiczny wody, systemów oświetlenia, dyfuzorów CO2 i powietrza oraz ceramiki akwarystycznej, m. in. rurek mieszkalnych i donic. Wszystkie prezentowane przez firmę urządzenia za zgodne z Doktryną OmniAquarium (www. omniaquarium.pl) i umożliwiają zakładanie i prowadzenie akwariów w sposób maksymalnie naśladujący procesy zachodzące w naturze. Mułapka wyłapuje muł, napowietrza, odpienia i formuje ruch wody. Bioreaktor rozkłada związki azotu i wprowadza wapń do wody w akwariach tanganikańskich lub morskich.

23a


24

TROPHEUS – „Tanganika Magazyn” to jeden z kierunków działalności firmy Tropheus z Krakowa. Jest to półrocznik poświęcony rybom z jeziora Tanganika. Podstawą działalności firmy jest bezpośredni import ryb z Afryki. Obecna na rynku szeroka grupa pokarmów akwarystycznych o nazwie Naturefood to kolejne produkty oferowane przez tę firmę. Tropheus organizuje też coroczne ogólnopolskie Spotkania Tanganickie w Krakowie, odbywające się niezmiennie w kwietniu.


25

AQUA MEDIC POLAND – jest producentem sprzętu i akcesoriów do profesjonalnej akwarystyki zarówno morskiej jak i słodkowodnej. Zaplecze techniczne pozwala im budować akwaria o dowolnych rozmiarach. Importują ryby, koralowce oraz bezkręgowce. Posiadają profesjonalna kwarantannę, gwarantując dostawy zdrowych ryb.

25a

25b25c


27

TAN-MAL – Największy w Polsce wybór ryb z Tanganiki i Malawi. ponad 35 lat doświadczenia w hodowli. Wyłączny importer O.S.I. do Polski


28

IT Ichtyhyo Trophic Sp. z o.o. – firma jest liderem w produkcji żywego oraz mrożonego pokarmu dla rybek akwariowych w Europie. Pokarmy żywe pochodzą z własnej hodowli oraz z połowów krajowych, co zapewnia ich stałą świeżość. pokarmy mrożone pochodzą również z własnej produkcji oraz z importu. Ich wysoka jakość oraz estetyczne opakowanie pozwala dotrzeć do konsumenta końcowego. W tym roku asortyment został poszerzony o szeroka gamę pokarmów suchych, które dostępne są w różnorakich opakowaniach co zaspokoi gusta wszystkich klientów.


30

NASZE AKWARIUM – to miesięcznik akwarystyczny (z dodatkiem terrarystycznym) skierowany do pasjonatów podwodnego świata. Od ponad 10 lat skupia wokół siebie grono wybitnych fachowców i miłośników akwarystyki. Co miesiąc Czytelnicy mogą znaleźć w nim bogato ilustrowane artykuły, praktyczne porady, ciekawostki, reportaże, wywiady oraz informacje o bieżących wydarzeniach i nowościach na rynku.


31

BADIS Sp.z o.o. – hurtownia artykułów zoologicznych. Przedstawiciel i wyłączny dystrybutor firm Eheim, Jager, MP, Animonda, Meyer, Aquarium Systems, Arcadia. Importer produktów JBL, Tropica, Rataj. Właściciel marki Ikola

31a
Cichlasoma salvinii – Pielęgnica diamentowa
31b

Hurtownia Badis otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii ZOOLOGIA – w uznaniu za reprezentowanie wiodących marek zachodnich produktów na polskim rynku.

WIECZORNE SPOTKANIE

legwan

Wśród wielu innych zwierząt można było znaleźć żywą maskotkę towarzyszącą od kilku lat Wrocławskim Targom.

Podsumowując tegoroczne targi trzeba zwrócić uwagę na mniejszą ilość wystawianych awarii. Bardzo wiele zbiorników to nano-akwaria, które w ostatnim okresie królują w polskiej jak i światowej akwarystyce. Aby utrzymać poziom wystaw akwarystycznych większą dbałością trzeba w przyszłości otoczyć Stowarzyszenia Akwarystyczne, które zadbają o różnorodność, pomysłowość i inwencję. Krewetkaria i krewetki, to jeden z wiodących nurtów obecnie kreowanej akwarystyki. Dało się zauważyć ze położono nacisk na opisanie w zbiornikach właśnie krewetek, a zapomniano o opisach ryb.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.