Łomżyńskie Stowarzyszenie Akwarystyczne

0

0

W dniu 13.12.2009 odwiedziliśmy Łomżyńskich Akwarystów 5 radio

Łukasz Kulesza i Patryk Oleński przy akwarium biotopowym Łukasza w którym rozmnaża pielęgniczki z rodzaju Apistogramma. To oni wzięli udział w programie Polskiego Radia Białystok Zielone Oko
Program ten można odsłuchać z archiwum z 3.12.2009 „Akwarysci podbijają Podlasie” – wciskając baner Radia Białystok

 

 

1213

1415

Łukasz w swoich połączonych zbiornikach używa rośliny doniczkowej do filtracji biologicznej. 6 W drugim zbiorniku możemy znaleźć popularne Pawie oczka oraz ryby pochodzące z odłowu.


78
A są nimi dwa gatunki Smukleni z rodzaju Copella

1011

Oraz młode pielęgniczki Apistogramma

1
Odwiedziliśmy także Drozdowo gdzie w przy muzealnym parku nadal szata jesienna, ale na wodzie pojawił się cienki lód.
2
To już III spotkanie akwarystów z Łomżynskiego Stowarzyszenia Akwarystów w Muzeum przyrody w Drozdowie.
3
Na spotkaniu pojawili się goście. Pan dr. Roman Pawlak opiekun Akwarium w Drozdowskim Muzeum oraz Pan Andrzej Sieniawski z Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców, który zachęcał do udziału w I Polskich Mistrzostwach Żaglowców, które odbedą się w Poznaniu w ramach Targów Akwarystycznych AQUAZOO w dniach 29 -31.02.2010r.
4
Ustalono że następne spotkanie odbędzie się 17.01.2010 o godz.16.00 na którym Łukasz Kulesza wygłosi krótką prelekcję o pielęgniczkach z rodzaju Apistogramma. Odbędzie się także ustalenie programu działania na 2010 rok, oraz wybór zarządu stowarzyszenia.

Życzymy akwarystom z Łomży i okolic aby ich spotkania były jak najliczniejsze, a nowo powstałe Stowarzyszenie rozkwitało i wypłynęło na szersze wody Polskiej Akwarystyki.

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.