Malta National Aquarium

0

(Zdjęcia Adam Karwowski)

1mal

Malta National Aquarium położone jest w północno-wschodniej części wyspy, w miejscowości o nazwie Qawra. Budynek akwarium ma  charakterystyczne kształty przypominające wielką rozgwiazdę Sąsiadująca promenada zapewnia dodatkowe atrakcje,  rekreacje i wypoczynek dla turystów. 3Akwarium  posiada 26 zbiorników z rybami całego świata, w tym ryby powszechnie spotykane w wodach maltańskich.

6a2a6W zbiornikach zbudowano  repliki historycznych artefaktów, które można znaleźć w morzach wokół wysp maltańskich.

a11

t3

Między akwariami umieszczono także część zwierząt terrarystycznych, takich jak pająki warany, gekony, węże i jaszczurki. Stanowi to ciekawy  przerywnik w oglądaniu podwodnego świata.tt1t2

a13a14a15 Główny zbiornik posiada około 12 metrów średnicy. Ogromne wrażenie robi tutaj tunel, przechodząc nim nad naszymi głowami pływają ryby pochodzące z Oceanu Indyjskiego, w tym rekiny czarnopłetwe, orlenie, płaszczki, mureny i inne egzotyczne gatunki.

a16aa17

planWiększość zbiorników posiada półokrągłe lub całkowicie cylindryczne kształty.

a18a18aa19a20

Replika posągu przedstawiająca Jezusa Chrystusa, który został zatopiony na pamiątkę wizyty Papieża na Maltę w 1990 roku w pobliżu wyspy St Paul.

a21Dużym atutem jest pokazanie ryb które plywają dookola Malty i Gozo.

a21aW akwarium przy dziobie wraku, można zobaczyć kilka dużych śródziemnomorskich gatunków ryb, między innymi murenę.a23Na końcu znajduje się kilka zbiorników z rybami słodkowodnymi,  które zamieszkują rzeki, jeziora i strumienie Ameryki Południowej

 

a22a22aa22b


a25a26a24Są też afrykańskie pyszczaki.

2Zdjęcia udostępnił Adam Karwowski przebywając na Malcie w sierpniu 2016 roku

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.