Mega Akwarium w Kownie

0

1W Kownie w Centrum Handlowym „Mega” znajduje się ogromne akwarium morskie. Akwarium ma wysokość około 10 metrów a znajduje się w nim 170 000 litrów wody morskiej. Akwarium  jest  jako najwyższe na Litwie  wpisane do litewskiej księgi rekordów oraz jest  jednym z dziesięciu najwyższych akwariów świata.

2Akwarium zostało wybudowane w 2005 roku. jest usytuowane przy  schodach pozwalających na obserwacje ryb z różnych wysokości.
15

Według umieszczonych informacji w akwarium żyje ponad 800 ryb z 30 gatunków pochodzących
z wód Oceanu Spokojnego, Atlantyku, Oceanu Indyjskiego, Morza Czerwonego i Śródziemnego. Oprócz egzotycznych, kolorowych ryb w akwarium znajduje się kilka rekinów o długości ciała sięgającej do 2 metrów.

5Informacje o poszczególnych gatunkach ryb umieszczone są przy podstawie zbiornika. Podobno kosztowało 3,5 mln euro, takie informacje przeczytamy przy akwarium.  W budowie brali udział specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Południowej Afryki oraz Litwy. Ściany wykonane są z 90 ton akrylu i mają do 30 cm grubości. Korale znajdujące się w środku zostały przywiezione z Republiki Południowej Afryki.

6 Karmienie rekinów odbywa się  od góry i  można je zobaczyć codziennie o godzinie 17.00, a w soboty i święta o 13.00.

7Średnia temperatura w akwarium wynosi 25 stopni.  Utrzymaniem idealnych warunków zajmują się specjaliści z Litewskiego Muzeum Morskiego.

89

Rekiny oraz inne ryby maja dość dużo miejsca do pływania zwłaszcza że wysokość akwarium jest imponująca.

101112413140Centrum handlowe obecnie w rozbudowie mieszczące się przy ul. Islandijos road 32, położone jest przy obwodnicy Kowna (trasa łącząca Kłajpedę z Wilnem).

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.