Mielecki Klub Akwarystów

0

 

1

 

10.08.2014

2

W czasie wakacji odwiedziliśmy akwarystów z Mieleckiego Klubu.


3

Klub zajmuje dwa pomieszczenia piwniczne w budynku przy ul. Biernackiego1/5. Jest jednym z nielicznych Stowarzyszeń Akwarystycznych w Polsce, które posiadają swoja stałą siedzibę.


4

Zbiorniki ozdobne prowadzone przez klubowiczów umieszczone są w ściance na której umieszczone są informacje o gatunkach ryb w poszczególnych akwariach. Większość zbiorników prowadzonych jest z dużą ilością roślin co daje bardzo dobry efekt wizualny. Akwaria obsługiwane są od tyłu.


5

W pierwszym pomieszczeniu znajduje się 16 zbiorników ozdobnych oraz dodatkowych pięć małych na górnej półce.


a1


a2


a3


a4


a5


a6


a8


a11


a12


a13


a14


a15


a16


6

Drugie pomieszczenie klubowe przypomina raczej sklep. Na regałach ustawione s.a. mniejsze akwaria z rybami przygotowanymi do sprzedaży. W taki sposób klub uzyskuje pieniądze na opłacenie utrzymania lokalu oraz zwierząt tam hodowanych.


7


8

Oprócz akwariów z rybkami w klubie znajduje się także kącik z żółwiami wodnymi, terraria z wężami oraz klatki z gryzoniami i ptakami.


9

Prezes Mieleckiego Klubu Akwarystów Pan Dariusz Batog jest miłośnikiem nie tylko ryb akwariowych. W klubie znajdują opiekę zwierzęta oddane, niechciane czasami podrzucone pod drzwi klubu.

 

Adres:
ul. Biernackiego 1/5
39-300 Mielec

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.