Akwarium 10 litrów – 2012

 

AKWARIUM 10 litrów – 2012

12

12a

 

Krewetkarium Shrimp Set 10. Zbiornik jest założony na mieszance podłoża JBL Manado oraz substracie Rataj Profi Soil. Mimo że nie pasuje do wystroju to prawie od roku rośnie w tym zbiorniku Lagenandra meeboldii

lm

Roślina ta była zasadzona w dużym zbiorniku jednak zaczęła powoli tracić liście więc już malutka sadzonkę przełożyłem do krewetkarium. Jak widać na zdjęciu jej liście były bardziej okrągłe oraz intensywniej wybarwione brązem. Tylko okolice nerwów miały kolor bardziej zielony. Obecnie taki kolor utrzymuje się na całej blaszce liściowej, która się wydłużyła i bardziej zaostrzyła. Ale od roku roślina utrzymywana jest w formie submersyjnej.

12krew

Krewetka na liściu Lagenandry

12oryzias

Do zbiornika zostały wpuszczone Oryziasy woworae Samice co kilka dni przy płetwie odbytowej nosiły porcje jaj, które były składane wśród roślin. Ikra przyczepiana była na kleistych nitkowatych wyrostkach. Niestety dorosłe ryby same zjadały ikrę, ale także podskubywały krewetki.

12oryzias1

Dorosłe ryby zostały więc usunięte ze zbiornika. Po kilku dniach pojawiły się młode rybki. Tak więc pozostawione jajeczka wylęgły się gdy nie było już dorosłych. Obecnie pływa około dziesięciu młodych rybek, mających kilka milimetrów. Rybki rosną bez jakichkolwiek specjalnych zabiegów są karmione od początku sproszkowaną suchą karmą. Jak widać są to rybki bardzo łatwe w rozmnażaniu oraz wychowywaniu.

12oryziasy

Dorosłe ryby zostały więc usunięte ze zbiornika. Stadko podrośniętych i już ładnie wybarwionych Oryziasów.

12b

Krewetkarium po zmianie aranżacji zostało przekazane do sklepu z herbatą:   teastore.pl

testore