(Characiformes) – Kąsaczokształtne

  (Characiformes) – Kąsaczokształtne

RODZAJ: (Acestrorhynchus)
Acestrorhynchus abbreviatus
Acestrorhynchus altus
Acestrorhynchus britskii
Acestrorhynchus falcatus
Acestrorhynchus falcirostris
Acestrorhynchus grandoculis
Acestrorhynchus heterolepis
Acestrorhynchus isalineae
Acestrorhynchus lacustris
Acestrorhynchus maculipinna
Acestrorhynchus microlepis
Acestrorhynchus minimus
Acestrorhynchus nasutus
Acestrorhynchus pantaneiro
RODZAJ: (Gilbertolus)
Gilbertolus alatus
Gilbertolus atratoensis
Gilbertolus maracaiboensis
RODZAJ: (Gnathocharax)
Gnathocharax steindachneri
RODZAJ: (Heterocharax)
Heterocharax leptogrammus
Heterocharax macrolepis
Heterocharax virgulatus
RODZAJ: (Hoplocharax)
Hoplocharax goethei
RODZAJ: (Lonchogenys)
Lonchogenys ilish
RODZAJ: (Roestes)
Roestes itupiranga
Roestes molossus
Roestes ogilviei
RODZAJ: (Alestes)
Alestes ansorgii
Alestes baremoze
Alestes dentex
Alestes inferus
Alestes liebrechtsii
Alestes macrophthalmus
Alestes stuhlmannii
RODZAJ: (Alestopetersius)
Alestopetersius brichardi
Alestopetersius caudalis – Świecik żółty
Alestopetersius compressus
Alestopetersius conspectus
Alestopetersius hilgendorfi
Alestopetersius leopoldianus
Alestopetersius nigropterus
Alestopetersius smykalai
RODZAJ: (Arnoldichthys)
Arnoldichthys spilopterus – Świecik wielkołuski
RODZAJ: (Bathyaethiops)
Bathyaethiops atercrinis
Bathyaethiops breuseghemi
Bathyaethiops caudomaculatus
Bathyaethiops greeni
RODZAJ: (Brachypetersius)
Brachypetersius cadwaladeri
Brachypetersius huloti
Brachypetersius notospilus
Brachypetersius pseudonummifer
RODZAJ: (Brycinus)
Brycinus abeli
Brycinus affinis
Brycinus bartoni
Brycinus batesii
Brycinus bimaculatus
Brycinus brevis
Brycinus carmesinus
Brycinus carolinae
Brycinus comptus
Brycinus derhami
Brycinus ferox
Brycinus fwaensis
Brycinus grandisquamis
Brycinus humilis
Brycinus imberi – Barwieniec czerwony
Brycinus intermedius
Brycinus jacksonii
Brycinus kingsleyae
Brycinus lateralis
Brycinus leuciscus
Brycinus longipinnis – Stadnik długopłetwy
Brycinus luteus
Brycinus macrolepidotus
Brycinus minutus
Brycinus nigricauda
Brycinus nurse
Brycinus opisthotaenia
Brycinus peringueyi
Brycinus poptae
Brycinus rhodopleura
Brycinus sadleri
Brycinus schoutedeni
Brycinus taeniurus
Brycinus tessmanni
Brycinus tholloni
RODZAJ: (Bryconaethiops)
Bryconaethiops boulengeri
Bryconaethiops macrops
Bryconaethiops microstoma
Bryconaethiops quinquesquamae
Bryconaethiops yseuxi
RODZAJ: (Clupeocharax)
Clupeocharax schoutedeni
RODZAJ: (Duboisialestes)
Duboisialestes bifasciatus
Duboisialestes tumbensis
RODZAJ: (Hemigrammopetersius)
Hemigrammopetersius barnardi
Hemigrammopetersius pulcher
RODZAJ: (Hydrocynus)
Hydrocynus brevis
Hydrocynus forskahlii
Hydrocynus goliath
Hydrocynus tanzaniae
Hydrocynus vittatus
RODZAJ: (Ladigesia)
Ladigesia roloffi
RODZAJ: (Lepidarchus)
Lepidarchus adonis
RODZAJ: (Micralestes)
Micralestes acutidens – Świecik ostrozębny
Micralestes ambiguus
Micralestes argyrotaenia
Micralestes comoensis
Micralestes congicus
Micralestes eburneensis
Micralestes elongatus
Micralestes fodori
Micralestes holargyreus
Micralestes humilis
Micralestes lualabae
Micralestes occidentalis
Micralestes pabrensis
Micralestes sardina
Micralestes schelly
Micralestes stormsi – Świecik niebieskopręgi
Micralestes vittatus
RODZAJ: (Nannopetersius)
Nannopetersius lamberti
Nannopetersius mutambuei
RODZAJ: (Petersius)
Petersius conserialis
RODZAJ: (Phenacogrammus)
Phenacogrammus altus
Phenacogrammus ansorgii
Phenacogrammus aurantiacus
Phenacogrammus bleheri
Phenacogrammus deheyni
Phenacogrammus gabonensis
Phenacogrammus interruptus – Świecik kongolański
Phenacogrammus major
Phenacogrammus polli
Phenacogrammus stigmatura (
Phenacogrammus taeniatus
Phenacogrammus urotaenia
RODZAJ: (Rhabdalestes)
Rhabdalestes aeratis
Rhabdalestes brevidorsalis
Rhabdalestes leleupi
Rhabdalestes maunensis
Rhabdalestes rhodesiensis
Rhabdalestes septentrionalis – Świecik czerwony
Rhabdalestes tangensis
Rhabdalestes yokai
RODZAJ: (Tricuspidalestes)
Tricuspidalestes caeruleus
RODZAJ: (Abramites)
Abramites hypselonotus – Stojaczek marmurkowany
Abramites eques
RODZAJ: (Anostomoides)
Anostomoides atrianalis
Anostomoides laticeps
Anostomoides passionis
RODZAJ: (Anostomus)
Anostomus anostomus – Ukośnik wspaniały
Anostomus garmani
Anostomus gracilis
Anostomus plicatus
Anostomus spiloclistron
Anostomus taeniatus
Anostomus ternetzi – Stojaczek
Anostomus trimaculatus
Anostomus varius
RODZAJ: (Gnathodolus)
Gnathodolus bidens
RODZAJ: (Hypomasticus)
Hypomasticus despaxi
Hypomasticus garmani
Hypomasticus julii
Hypomasticus lineomaculatus
Hypomasticus megalepis
Hypomasticus mormyrops
Hypomasticus pachycheilus
Hypomasticus thayeri
RODZAJ: (Laemolyta)
Laemolyta fasciata
Laemolyta fernandezi
Laemolyta garmani
Laemolyta macra
Laemolyta nitens
Laemolyta orinocensis
Laemolyta proxima
Laemolyta taeniata
Laemolyta varia
RODZAJ: (Leporellus)
Leporellus cartledgei
Leporellus pictus
Leporellus retropinnis
Leporellus vittatus
RODZAJ: (Leporinus)
Leporinus acutidens
Leporinus affinis
Leporinus agassizi
Leporinus alternus
Leporinus amae
Leporinus amazonicus
Leporinus amblyrhynchus
Leporinus apollo
Leporinus arcus
Leporinus aripuanaensis
Leporinus badueli
Leporinus bahiensis
Leporinus bimaculatus
Leporinus bistriatus
Leporinus bleheri
Leporinus boehlkei
Leporinus brinco
Leporinus britskii
Leporinus brunneus
Leporinus conirostris
Leporinus copelandii
Leporinus cylindriformis
Leporinus desmotes
Leporinus ecuadorensis
Leporinus elongatus
Leporinus falcipinnis
Leporinus fasciatus – Poziomnik pręgowany
Leporinus friderici
Leporinus geminis
Leporinus gomesi
Leporinus gossei
Leporinus granti
Leporinus guttatus
Leporinus holostictus
Leporinus jamesi
Leporinus jatuncochi
Leporinus klausewitzi
Leporinus lacustris
Leporinus lebaili
Leporinus leschenaulti
Leporinus macrocephalus
Leporinus maculatus
Leporinus marcgravii
Leporinus melanopleura
Leporinus melanopleurodes
Leporinus melanostictus
Leporinus microphthalmus
Leporinus microphysus
Leporinus moralesi
Leporinus multifasciatus
Leporinus muyscorum
Leporinus nattereri
Leporinus niceforoi
Leporinus nigrotaeniatus
Leporinus nijsseni
Leporinus obtusidens
Leporinus octofasciatus
Leporinus octomaculatus
Leporinus ortomaculatus
Leporinus pachyurus
Leporinus parae
Leporinus paralternus
Leporinus paranensis
Leporinus parvulus
Leporinus pearsoni
Leporinus pellegrinii
Leporinus piau
Leporinus piavussu
Leporinus pitingai
Leporinus platycephalus
Leporinus punctatus
Leporinus reinhardti
Leporinus reticulatus
Leporinus santosi
Leporinus sexstriatus
Leporinus spilopleura
Leporinus steindachneri
Leporinus steyermarki
Leporinus striatus
Leporinus subniger
Leporinus taeniatus
Leporinus taeniofasciatus
Leporinus tigrinus
Leporinus trifasciatus
Leporinus trimaculatus
Leporinus tristriatus
Leporinus uatumaensis
Leporinus unitaeniatus
Leporinus vanzoi
Leporinus venerei
Leporinus wolfei
Leporinus y-ophorus
RODZAJ: (Petulanos)
Petulanos intermedius
Petulanos plicatus
Petulanos spiloclistron
RODZAJ: (Pseudanos)
Pseudanos gracilis
Pseudanos irinae
Pseudanos trimasculatus
Pseudanos varii
Pseudanos winterbottomi
RODZAJ: (Rhytiodus)
Rhytiodus argenteoteofuscus
Rhytiodus elongatus
Rhytiodus lauzannei
Rhytiodus microlepis
RODZAJ: (Sartor)
Sartor elongatus
Sartor respectus
Sartor tucuruiense
RODZAJ: (Schizodon)
Schizodon altoparanae
Schizodon australis
Schizodon borellii
Schizodon corti
Schizodon dissimilis
Schizodon fasciatus
Schizodon intermedius
Schizodon isognathus
Schizodon jacuiensis
Schizodon knerii
Schizodon nasutus
Schizodon platae
Schizodon rostratus
Schizodon scotorhabdotus
Schizodon succinctus
Schizodon vittatus
RODZAJ: (Synaptolaemus)
Synaptolaemus cingulatus
Synaptolaemus latofasciatus
RODZAJ: (Brycon)
Brycon alburnus
Brycon amazonicus
Brycon argenteus
Brycon atrocaudatus
Brycon behreae
Brycon bicolor
Brycon cephalus
Brycon chagrensis
Brycon coquenani
Brycon costaricensis
Brycon coxeyi
Brycon dentex
Brycon devillei
Brycon falcatus
Brycon ferox
Brycon fowleri
Brycon gouldingi
Brycon guatemalensis
Brycon henni
Brycon hilari
Brycon insignis
Brycon labiatus
Brycon medemi
Brycon meeki
Brycon melanopterus
Brycon moorei
Brycon nattereri
Brycon obscurus
Brycon oligolepis
Brycon opalinus
Brycon orbignyanus
Brycon orthotaenia
Brycon pesu
Brycon petrosus
Brycon polylepis
Brycon posadae
Brycon rubricauda
Brycon sinuensis
Brycon stolzmanni
Brycon striatulus
Brycon unicolor
Brycon vermelha
Brycon whitei
RODZAJ: (Chilobrycon)
Chilobrycon deuterodon
RODZAJ: (Henochilus)
Henochilus wheatlandii
RODZAJ: (Salminus)
Salminus affinis
Salminus brasiliensis
Salminus franciscanus
Salminus hilarii
RODZAJ: (Chalceus)
Chalceus epakros
Chalceus erythrurus
Chalceus fasciatus
Chalceus guaporensis
Chalceus latus
Chalceus macrolepidotus – Kruszczyk wielkołuski
Chalceus spilogyros
Chalceus taeniatus
RODZAJ: (Acanthocharax)
Acanthocharax microlepis
RODZAJ: (Acestrocephalus)
Acestrocephalus acutus
Acestrocephalus anomalus
Acestrocephalus boehlkei
Acestrocephalus ginesi
Acestrocephalus maculosus
Acestrocephalus nigrifasciatus
Acestrocephalus pallidus
Acestrocephalus sardina
Acestrocephalus stigmatus
RODZAJ: (Acinocheirodon)
Acinocheirodon melanogramma
RODZAJ: (Acrobrycon)
Acrobrycon ipanquianus
Acrobrycon ortii
Acrobrycon starnesi
RODZAJ: (Amazonspinther)
Amazonspinther dalmata
RODZAJ: (Aphyocharacidium)
Aphyocharacidium bolivianum
Aphyocharacidium melandetum
RODZAJ: (Aphyocharax)
Aphyocharax agassizii
Aphyocharax alburnus – Żwawik srebrzysty
Aphyocharax anisitsi – Żwawik czerwieniak
Aphyocharax colifax
Aphyocharax dentatus
Aphyocharax erythrurus
Aphyocharax gracilis
Aphyocharax nattereri
Aphyocharax paraguayensis – Żwawik paragwajski
Aphyocharax pusillus
Aphyocharax rathbuni – Żwawik Rathbuniego
Aphyocharax yekwanae
RODZAJ: (Aphyocheirodon)
Aphyocheirodon hemigrammus
RODZAJ: (Aphyodite)
Aphyodite grammica
RODZAJ: (Argopleura)
Argopleura chocoensis
Argopleura conventus
Argopleura diquensis
Argopleura magdalenensis
RODZAJ: (Astyanacinus)
Astyanacinus moorii
Astyanacinus multidens
Astyanacinus platensis
Astyanacinus yariguies
RODZAJ: (Astyanax)
Astyanax abramis
Astyanax aeneus
Astyanax ajuricaba
Astyanax altior
Astyanax altiparanae
Astyanax angustifrons
Astyanax anterior
Astyanax aramburui
Astyanax argyrimarginatus
Astyanax asuncionensis
Astyanax atratoensis
Astyanax aurocaudatus
Astyanax bifasciatus
Astyanax bimaculatus
Astyanax biotae
Astyanax bockmanni
Astyanax bourgeti
Astyanax brachypterygium
Astyanax brevirhinus
Astyanax burgerai
Astyanax caucanus
Astyanax chaparae
Astyanax chico
Astyanax clavitaeniatus
Astyanax cocibolca
Astyanax cordovae
Astyanax correntinus
Astyanax courensis
Astyanax cremnobates
Astyanax daguae
Astyanax depressirostris
Astyanax dissimilis
Astyanax dnophos
Astyanax eigenmanniorum
Astyanax elachylepis
Astyanax endy
Astyanax epiagos
Astyanax erythropterus
Astyanax fasciatus
Astyanax fasslii
Astyanax festae
Astyanax filiferus
Astyanax gisleni
Astyanax giton
Astyanax goyacensis
Astyanax goyanensis
Astyanax gracilior
Astyanax guaporensis
Astyanax guianensis
Astyanax gymnodontus
Astyanax gymnogenys
Astyanax hastatus
Astyanax henseli
Astyanax hermosus
Astyanax incaicus
Astyanax integer
Astyanax intermedius
Astyanax ita
Astyanax jacobinae
Astyanax jacuhiensis
Astyanax janeiroensis
Astyanax jenynsii
Astyanax jordanensis
Astyanax jordani – ślepiec Jordana
Astyanax kennedyi
Astyanax kompi
Astyanax kullanderi
Astyanax lacustris
Astyanax latens
Astyanax laticeps
Astyanax leonidas
Astyanax leopoldi
Astyanax lineatus
Astyanax longior
Astyanax longirhinus
Astyanax maculisquamis
Astyanax magdalenae
Astyanax marionae
Astyanax maximus
Astyanax megaspilura
Astyanax metae
Astyanax mexicanus – lustrzeń meksykański
Astyanax microlepis
Astyanax microschemos
Astyanax minor
Astyanax multidens
Astyanax mutator
Astyanax myersi
Astyanax nasutus
Astyanax nicaraguensis
Astyanax novae
Astyanax obscurus
Astyanax ojiara
Astyanax orbignyanus
Astyanax orthodus
Astyanax pampa
Astyanax paraguayensis
Astyanax parahybae
Astyanax paranae
Astyanax paranahybae
Astyanax paris
Astyanax pelecus
Astyanax pelegrini
Astyanax pirapuan
Astyanax poetzschkei
Astyanax puka
Astyanax pynandi
Astyanax ribeirae
Astyanax rivularis
Astyanax robustus
Astyanax ruberrimus
Astyanax rupununi
Astyanax rutilus
Astyanax saguazu
Astyanax saltor
Astyanax scabripinnis
Astyanax schubarti
Astyanax scintillans
Astyanax serratus
Astyanax siapae
Astyanax stenohalinus
Astyanax stilbe
Astyanax superbus
Astyanax symmetricus
Astyanax taeniatus
Astyanax totae
Astyanax trierythropterus
Astyanax troya
Astyanax tumbayaensis
Astyanax tupi
Astyanax turmalinensis
Astyanax unitaeniatus
Astyanax utiariti
Astyanax validus
Astyanax varzeae
Astyanax venezuelae
Astyanax vermilion
Astyanax villwocki
Astyanax xavante
RODZAJ: (Atopomesus)
Atopomesus pachyodus
RODZAJ: (Attonitus)
Attonitus bounites
Attonitus ephimeros
Attonitus irisae
RODZAJ: (Aulixidens)
Aulixidens eugeniae
RODZAJ: (Axelrodia)
Axelrodia lindeae
Axelrodia riesei
Axelrodia stigmatias – Latarniczek Axelroda
RODZAJ:(Bario)
Bario steindachneri
RODZAJ:(Boehlkea)
Boehlkea fredcochui – Maranka niebieska
RODZAJ:(Brachychalcinus)
Brachychalcinus copei
Brachychalcinus nummus
Brachychalcinus orbicularis
Brachychalcinus parnaibae
Brachychalcinus retrospina
RODZAJ:(Bramocharax)
Bramocharax baileyi
Bramocharax bransfordii
Bramocharax caballeroi
Bramocharax dorioni
RODZAJ:(Brittanichthys)
Brittanichthys axelrodi
Brittanichthys myersi
RODZAJ:(Bryconacidnus)
Bryconacidnus ellisi
Bryconacidnus hemigrammus
Bryconacidnus paipayensis
RODZAJ: (Bryconadenos)
Bryconadenos tanaothoros
Bryconadenos weitzmani
RODZAJ: (Bryconamericus)
Bryconamericus agna
Bryconamericus alfredae
RODZAJ: (Bryconella)
Bryconella pallidifrons
RODZAJ: (Bryconexodon)
Bryconexodon juruenae
Bryconexodon trombetasi
RODZAJ: (Caiapobrycon)
Caiapobrycon tucurui
RODZAJ: (Carlana)
Carlana eigenmanni
RODZAJ: (Carlastyanax)
Carlastyanax aurocaudatus
RODZAJ: (Ceratobranchia)
Ceratobranchia binghami
Ceratobranchia delotaenia
Ceratobranchia elatior
Ceratobranchia joanae
Ceratobranchia obtusirostris
RODZAJ: (Charax)
Charax apurensis
Charax caudimaculatus
Charax condei
Charax gibbosus
Charax hemigrammus
Charax leticiae
Charax macrolepis
Charax metae
Charax michaeli
Charax niger
Charax notulatus
Charax pauciradiatus
Charax rupununi
Charax stenopterus
Charax tectifer
Charax unimaculatus
RODZAJ: (Cheirodon)
Cheirodon australe
Cheirodon galusdai
Cheirodon ibicuhiensis
Cheirodon interruptus – Srebrzak długopręgi
Cheirodon jaguaribensis
Cheirodon kiliani
Cheirodon luelingi
Cheirodon ortegai
Cheirodon parahybae
Cheirodon pisciculus
RODZAJ: (Cheirodontops)
Cheirodontops geayi
RODZAJ: (Chrysobrycon)
Chrysobrycon eliasi
Chrysobrycon hesperus
Chrysobrycon myersi
RODZAJ: (Compsura)
Compsura gorgonae
Compsura heterura
RODZAJ: (Coptobrycon)
Coptobrycon bilineatus
RODZAJ: (Corynopoma)
Corynopoma riisei – Skrzelopiór białopłetwy
RODZAJ: (Creagrutus)
Creagrutus affinis
Creagrutus beni – Jutrzenka srebrzysta
RODZAJ: (Ctenobrycon)
Ctenobrycon alleni
Ctenobrycon hauxwellianus
Ctenobrycon multiradiatus
Ctenobrycon oliverai
Ctenobrycon spilurus – Tarczyk srebrzysty
RODZAJ: (Cyanocharax)
Cyanocharax alegretensis
Cyanocharaxdicropotamicus
Cyanocharax itaimbe
Cyanocharax lepiclastus
Cyanocharax tipiaia
Cyanocharax uruguayensis
RODZAJ: (Cynopotamus)
Cynopotamus amazonum
Cynopotamus argenteus
Cynopotamus atratoensis
Cynopotamus bipunctatus
Cynopotamus essequibensis
Cynopotamus gouldingi
Cynopotamus juruenae
Cynopotamus kincaidi
Cynopotamus magdalenae
Cynopotamus tocantinensis
Cynopotamus venezuelae
Cynopotamus xinguano
RODZAJ: (Dectobrycon)
Dectobrycon armeniacus
RODZAJ: (Deuterodon)
Deuterodon iguape
Deuterodon langei
Deuterodon longirostris
Deuterodon parahybae
Deuterodon potaroensis
Deuterodon rosae
Deuterodon singularis
Deuterodon stigmaturus
Deuterodon supparis
RODZAJ: (Diapoma)
Diapoma pyrrhopteryx
Diapoma speculiferum
Diapoma terofali
Diapoma thauma
RODZAJ: (Ectrepopterus)
Ectrepopterus uruguayensis
RODZAJ: (Erythrocharax)
Erythrocharax altipinnis
RODZAJ: (Exodon)
Exodon paradoxus – Kąsacz dwuplamy
RODZAJ: (Galeocharax)
Galeocharax gulo
Galeocharax humeralis
Galeocharax knerii
RODZAJ: (Genycharax)
Genycharax tarpon
RODZAJ: (Gephyrocharax)
Gephyrocharax atracaudatus
Gephyrocharax caucanus
Gephyrocharax chaparae
Gephyrocharax chocoensis
Gephyrocharax intermedius
Gephyrocharax major
Gephyrocharax martae
Gephyrocharax melanocheir
Gephyrocharax sinuensis
Gephyrocharax torresi
Gephyrocharax valencia
Gephyrocharax venezuelae
Gephyrocharax whaleri
RODZAJ: (Glandulocauda)
Glandulocauda caerulea
Glandulocauda melanopleura
RODZAJ: (Grundulus)
Grundulus bogotensis
Grundulus cochae
Grundulus quitoensis
RODZAJ: (Gymnocharacinus)
Gymnocharacinus bergii
RODZAJ: (Gymnocorymbus)
Gymnocorymbus bondi
Gymnocorymbus ternetzi – Żałobniczka – Czarna tetra
Gymnocorymbus thayeri – Żałobniczka Thayera
RODZAJ: (Gymnotichthys)
Gymnotichthys hildae
RODZAJ: (Hasemania)
Hasemania crenuchoides
Hasemania hanseni
Hasemania kalunga
Hasemania maxillaris
Hasemania melanura
Hasemania nambiquara
Hasemania nana – Miedzik obrzeżony
Hasemania piatan
RODZAJ: (Hemibrycon)
Hemibrycon beni
RODZAJ: (Hemigrammus)
Hemigrammus aereus
Hemigrammus analis
Hemigrammus arua
Hemigrammus barrigonae – Zwinnik Barrigona
Hemigrammus bellottii
Hemigrammus bleheri – Zwinnik Blehera
Hemigrammus boesemani
Hemigrammus brevis
Hemigrammus coeruleus
Hemigrammus cupreus
Hemigrammus cylindricus
Hemigrammus diagonicus
Hemigrammus elegans
Hemigrammus erythrozonus – Zwinnik jarzeniec
Hemigrammus filamentosus
Hemigrammus geisleri
Hemigrammus gracilis
Hemigrammus guyanensis
Hemigrammus haraldi
Hemigrammus hyanuary – Zwinnik zielony, Costello
Hemigrammus iota
Hemigrammus levis – Zwinnik srebrzystopręgi
Hemigrammus luelingi
Hemigrammus lunatus
Hemigrammus mahnerti
Hemigrammus marginatus – Zwinnik obrzeżony
Hemigrammus matei
Hemigrammus maxillaris
Hemigrammus megaceps
Hemigrammus melanochrous
Hemigrammus micropterus
Hemigrammus microstomus
Hemigrammus mimus
Hemigrammus neptunus
Hemigrammus newboldi
Hemigrammus ocellifer – Zwinnik latarnik
Hemigrammus ora
Hemigrammus orthus
Hemigrammus parana
Hemigrammus pretoensis
Hemigrammus pulcher – Zwinnik nadobny
Hemigrammus rhodostomus – Zwinnik czerwonousty
Hemigrammus rodwayi – Zwinnik złoty
Hemigrammus schmardae
Hemigrammus silimoni
Hemigrammus skolioplatus
Hemigrammus stictus – Zwinnik ogonoplamy
Hemigrammus taphorni
Hemigrammus tocantinsi
Hemigrammus tridens
Hemigrammus ulreyi – Zwinnik Ulreya
Hemigrammus unilineatus – Zwinnik jednopręgi
Hemigrammus vorderwinkleri
Hemigrammus yinyang
RODZAJ: (Heterocharax)
Heterocharax leptogrammus
Heterocharax macrolepis
Heterocharax virgulatus
RODZAJ: (Heterocheirodon)
Heterocheirodon jacuiensis
Heterocheirodon  yatai
RODZAJ: (Hollandichthys)
Hollandichthys multifasciatus
Hollandichthys taramandahy
RODZAJ: (Hyphessobrycon)
Hyphessobrycon acaciae
Hyphessobrycon agulha
Hyphessobrycon albolineatum
Hyphessobrycon amandae – Bystrzyk karlik
Hyphessobrycon amapaensis
Hyphessobrycon amaronensis
Hyphessobrycon anisitsi – Zwinnik ogonopręgi
Hyphessobrycon arianae
Hyphessobrycon auca
Hyphessobrycon axelrodi – Barwieniec (Żwawik) poziomkowy
Hyphessobrycon balbus
Hyphessobrycon bentosi – Bystrzyk ozdobny
Hyphessobrycon bifasciatus – Bystrzyk dwupręgi
Hyphessobrycon borealis
Hyphessobrycon boulengeri
Hyphessobrycon brumado
Hyphessobrycon cachimbensis
Hyphessobrycon catableptus
Hyphessobrycon chocoensis
Hyphessobrycon coelestinus
Hyphessobrycon columbianus – Bystrzyk kolumbijski
Hyphessobrycon compressus
Hyphessobrycon condotensis
Hyphessobrycon copelandi – Bystrzyk Kopelanda
Hyphessobrycon cyanotaenia
Hyphessobrycon diancistrus
Hyphessobrycon duragenys
Hyphessobrycon ecuadorensis
Hyphessobrycon eilyos
Hyphessobrycon elachys
Hyphessobrycon eos – Bystrzyk słoneczny
Hyphessobrycon epicharis
Hyphessobrycon eques – Bystrzyk barwny
Hyphessobrycon erythrostigma – Bystrzyk czerwonoplamy (Pereza)
Hyphessobrycon eschwartzae
Hyphessobrycon fernandezi
Hyphessobrycon flammeus – Bystrzyk czerwony (z Rio)
Hyphessobrycon frankei
Hyphessobrycon georgettae – Bystrzyk Georgetta
Hyphessobrycon gracilior
Hyphessobrycon griemi – Bystrzyk cynobrowy (Griema)
Hyphessobrycon guarani
Hyphessobrycon hamatus
Hyphessobrycon haraldschultzi
Hyphessobrycon hasemani
Hyphessobrycon heliacus
Hyphessobrycon herbertaxelrodi – Bystrzyk Axelroda, Neon czarny
Hyphessobrycon heteresthes
Hyphessobrycon heterorhabdus – Bystrzyk trójpręgi
Hyphessobrycon hexastichos
Hyphessobrycon hildae
Hyphessobrycon igneus
Hyphessobrycon iheringi
Hyphessobrycon inconstans
Hyphessobrycon isiri
Hyphessobrycon itaparicensis
Hyphessobrycon kayabi
Hyphessobrycon khardinae
Hyphessobrycon langeanii
Hyphessobrycon latus
Hyphessobrycon loretoensis – Bystrzyk loretański (z Loreto)
Hyphessobrycon loweae
Hyphessobrycon luetkenii
Hyphessobrycon mavro
Hyphessobrycon maculicauda
Hyphessobrycon megalopterus – Fantom – Barwieniec czarny
Hyphessobrycon melanostichos
Hyphessobrycon melasemeion
Hyphessobrycon melazonatus
Hyphessobrycon meridionalis
Hyphessobrycon metae
Hyphessobrycon micropterus
Hyphessobrycon milleri
Hyphessobrycon minimus
Hyphessobrycon minor
Hyphessobrycon moniliger
Hyphessobrycon mutabilis
Hyphessobrycon negodagua
Hyphessobrycon nigricinctus
Hyphessobrycon notidanos
Hyphessobrycon ocasoensis
Hyphessobrycon oritoensis
Hyphessobrycon otrynus
Hyphessobrycon panamensis
Hyphessobrycon pando
Hyphessobrycon parvellus
Hyphessobrycon paucilepis
Hyphessobrycon peruvianus – Bystrzyk peruwiański
Hyphessobrycon piabinhas
Hyphessobrycon poecilioides
Hyphessobrycon procerus
Hyphessobrycon proteus
Hyphessobrycon pulchripinnis – Bystrzyk pięknopłetwy
Hyphessobrycon pyrrhonotus
Hyphessobrycon pytai
Hyphessobrycon reticulatus
Hyphessobrycon robustulus
Hyphessobrycon rosaceus – Bystrzyk różowy
Hyphessobrycon roseus – Fantom – Barwieniec różowy
Hyphessobrycon rutiliflavidus
Hyphessobrycon saizi
Hyphessobrycon santae
Hyphessobrycon savagei
Hyphessobrycon schauenseei
Hyphessobrycon scholzei – Bystrzyk czarnopręgi
Hyphessobrycon scutulatus
Hyphessobrycon simulatus
Hyphessobrycon socolofi – Bystrzyk Socolofa
Hyphessobrycon sovichthys
Hyphessobrycon stegemanni
Hyphessobrycon stramineus
Hyphessobrycon sweglesi – Fantom – Barwieniec czerwony
Hyphessobrycon takasei
Hyphessobrycon taurocephalus
Hyphessobrycon tenuis
Hyphessobrycon togoi
Hyphessobrycon tortuguerae
Hyphessobrycon tropis
Hyphessobrycon tukunai
Hyphessobrycon tuyensis
Hyphessobrycon uruguayensis
Hyphessobrycon vilmae
Hyphessobrycon vinaceus
Hyphessobrycon wajat
Hyphessobrycon weitzmanorum
Hyphessobrycon werneri
RODZAJ: (Hypobrycon)
Hypobrycon leptorhynchus
Hypobrycon maromba
Hypobrycon poi
RODZAJ: (Hysteronotus)
Hysteronotus megalostomus
RODZAJ: (Inpaichthys)
Inpaichthys kerri – Gromadnica królewska
RODZAJ: (Iotabrycon)
Iotabrycon praecox
RODZAJ: (Jupiaba)
Jupiaba abramoides
Jupiaba acanthogaster
Jupiaba anteroides
Jupiaba apenima
Jupiaba asymmetrica
Jupiaba atypindi
Jupiaba elassonaktis
Jupiaba essequibensis
Jupiaba iasy
Jupiaba keithi
Jupiaba kurua
Jupiaba maroniensis
Jupiaba meunieri
Jupiaba minor
Jupiaba mucronata
Jupiaba ocellata
Jupiaba paranatinga
Jupiaba pinnata
Jupiaba pirana
Jupiaba poekotero
Jupiaba polylepis
Jupiaba poranga
Jupiaba potaroensis
Jupiaba scologaster
Jupiaba yarina
Jupiaba zonata
RODZAJ: (Knodus)
Knodus borki
Knodus breviceps
Knodus caquetae
Knodus chapadae
Knodus delta
Knodus gamma
Knodus geryi
Knodus heteresthes
Knodus longus
Knodus megalops
Knodus meridae
Knodus mizquae
Knodus moenkhausii
Knodus orteguasae
Knodus pasco
Knodus savannensis
Knodus septentrionalis
Knodus shinahota
Knodus smithi
Knodus tiquiensis
Knodus victoriae
RODZAJ: (Kolpotocheirodon)
Kolpotocheirodon figueiredoi
KolpotocheirodoRODZAJ:  n theloura
RODZAJ: (Landonia)
Landonia latidens
RODZAJ: (Lepidocharax)
Lepidocharax burnsi
Lepidocharax diamantina
RODZAJ: (Leptagoniates)
Leptagoniates pi
Leptagoniates steindachneri
RODZAJ: (Leptobrycon)
Leptobrycon jatuaranae
RODZAJ: (Lignobrycon)
Lignobrycon myersi
RODZAJ: (Lonchogenys)
Lonchogenys ilisha
RODZAJ: (Lophiobrycon)
Lophiobrycon weitzmani
RODZAJ: (Macropsobrycon)
Macropsobrycon uruguayanae
Macropsobrycon xinguensis
RODZAJ: (Markiana)
Markiana geayi
Markiana nigripinnis
RODZAJ: (Microgenys)
Microgenys lativirgata
Microgenys minuta
Microgenys weyrauchi
RODZAJ: (Microschemobrycon)
Microschemobrycon callops
Microschemobrycon casiquiare
Microschemobrycon elongatus
Microschemobrycon geisleri
Microschemobrycon guaporensis
Microschemobrycon melanotus
Microschemobrycon meyburgi
RODZAJ: (Mimagoniates)
Mimagoniates barberi – Gruczołowiec niebieskopręgi
Mimagoniates inequalis
Mimagoniates lateralis
Mimagoniates microlepis
Mimagoniates pulcher
Mimagoniates rheocharis
Mimagoniates sylvicola
RODZAJ: (Mixobrycon)
Mixobrycon ribeiroi
RODZAJ: (Moenkhausia)
Moenkhausia affinis
Moenkhausia agnesae
Moenkhausia atahualpiana
Moenkhausia barbouri
Moenkhausia bonita
Moenkhausia browni
Moenkhausia ceros
Moenkhausia chrysargyrea
Moenkhausia collettii – Błyszczyk przeźroczysty
Moenkhausia comma
Moenkhausia copei
Moenkhausia cosmops
Moenkhausia costae
Moenkhausia cotinho
Moenkhausia crisnejas
Moenkhausia diamantina
Moenkhausia dichroura – Błyszczyk pręgoogonowy
Moenkhausia diktyota
Moenkhausia doceana
Moenkhausia dorsinuda
Moenkhausia eigenmanni
Moenkhausia forestii
Moenkhausia georgiae
Moenkhausia gracilima
Moenkhausia grandisquamis
Moenkhausia hasemani
Moenkhausia heikoi
Moenkhausia hemigrammoides
Moenkhausia hysterosticta
Moenkhausia inrai
Moenkhausia intermedia
Moenkhausia jamesi
Moenkhausia justae
Moenkhausia lata
Moenkhausia latissima
Moenkhausia lepidura
Moenkhausia levidorsa
Moenkhausia lopesi
Moenkhausia loweae
Moenkhausia margitae
Moenkhausia megalops
Moenkhausia melogramma
Moenkhausia metae
Moenkhausia miangi
Moenkhausia moisae
Moenkhausia naponis
Moenkhausia newtoni
Moenkhausia nigromarginata
Moenkhausia oligolepis – Błyszczyk wielkołuski
Moenkhausia orteguasae
Moenkhausia ovalis
Moenkhausia pankilopteryx
Moenkhausia petymbuaba
Moenkhausia phaenota
Moenkhausia pittieri – Błyszczyk brylantowy
Moenkhausia pyrophthalma
Moenkhausia rara
Moenkhausia robertsi
Moenkhausia sanctaefilomenae – Błyszczyk parański
Moenkhausia simulata
Moenkhausia surinamensis
Moenkhausia takasei
Moenkhausia tergimacula
Moenkhausia tridentata
Moenkhausia xinguensis
RODZAJ: (Monotocheirodon)
Monotocheirodon pearsoni
RODZAJ: (Myxiops)
Myxiops aphos
RODZAJ: (Nanocheirodon)
Nanocheirodon insignis
RODZAJ: (Nantis)
Nantis indefessus
RODZAJ: (Nematobrycon)
Nematobrycon palmeri – Tetra cesarska
Nematobrycon lacortei – Tetra tęczowa
RODZAJ: (Nematocharax)
Nematocharax costai
Nematocharax venustus
RODZAJ: (Odontostilbe)
Odontostilbe dialeptura
Odontostilbe dierythrura
Odontostilbe ecuadorensis
Odontostilbe fugitiva
Odontostilbe microcephala
Odontostilbe mitoptera
Odontostilbe nareuda
Odontostilbe pao
Odontostilbe paraguayensis
Odontostilbe parecis
Odontostilbe pequira
Odontostilbe pulchra
Odontostilbe roloffi
Odontostilbe splendida
Odontostilbe stenodon
RODZAJ: (Odontostoechus)
Odontostoechus lethostigmus
RODZAJ: (Oligobrycon)
Oligobrycon microstomus
RODZAJ: (Oligosarcus)
Oligosarcus acutirostris
Oligosarcus argenteus
Oligosarcus bolivianus
Oligosarcus brevioris
Oligosarcus hepsetus
Oligosarcus itau
Oligosarcus jacuiensis
Oligosarcus jenynsii
Oligosarcus longirostris
Oligosarcus macrolepis
Oligosarcus menezesi
Oligosarcus oligolepis
Oligosarcus paranensis
Oligosarcus perdido
Oligosarcus pintoi
Oligosarcus planaltinae
Oligosarcus robustus
Oligosarcus schindleri
Oligosarcus solitarius
RODZAJ: (Orthospinus)
Orthospinus franciscensis
RODZAJ: (Othonocheirodus)
Othonocheirodus eigenmanni
RODZAJ: (Oxybrycon)
Oxybrycon parvulus
RODZAJ: (Paracheirodon)
Paracheirodon axelrodi – Neon czerwony
Paracheirodon innesi – Neon Innesa
Paracheirodon simulans – Neon zielony
RODZAJ: (Paragoniates)
Paragoniates alburnus
RODZAJ: (Parapristella)
Parapristella aubynei
Parapristella georgiae
RODZAJ: (Parastremma)
Parastremma album
Parastremma pulchrum
Parastremma sadina
RODZAJ: (Parecbasis)
Parecbasis cyclolepis
RODZAJ: (Petitella)
Petitella georgiae – Czerwonogłówka
RODZAJ: (Phallobrycon)
Phallobrycon adenacanthus
RODZAJ: (Phenacobrycon)
Phenacobrycon henni
RODZAJ: (Phenacogaster)
Phenacogaster apletostigma
Phenacogaster beni
Phenacogaster calverti
Phenacogaster capitulatus
Phenacogaster carteri
Phenacogaster franciscoensis
Phenacogaster jancupa
Phenacogaster maculoblongus
Phenacogaster megalostictus
Phenacogaster microstictus
Phenacogaster napoatilis
Phenacogaster ojitatus
Phenacogaster pectinatus
Phenacogaster prolatus
Phenacogaster retropinnus
Phenacogaster simulatus
Phenacogaster suborbitalis
Phenacogaster tegatus
Phenacogaster wayampi
Phenacogaster wayana
RODZAJ: (Phenagoniates)
Phenagoniates macrolepis – Płomiennik panamski
RODZAJ: (Piabarchus)
Piabarchus analis
Piabarchus torrenticola
RODZAJ: (Piabina)
Piabina anhembi
Piabina argentea
RODZAJ: (Planaltina)
Planaltina britskii
Planaltina glandipedis
Planaltina myersi
RODZAJ: (Poptella)
Poptella brevispina
Poptella compressa
Poptella longipinnis
Poptella paraguayensis
RODZAJ: (Priocharax)
Priocharax ariel
Priocharax pygmaeus
RODZAJ: (Prionobrama)
Prionobrama filigera – Promieniak białopłetwy
Prionobrama paraguayensis
RODZAJ: (Pristella)
Pristella maxillaris – Prystelka barwna
RODZAJ: (Probolodus)
Probolodus heterostomus
RODZAJ: (Prodontocharax)
Prodontocharax alleni
Prodontocharax howesi
Prodontocharax melanotus
RODZAJ: (Psellogrammus)
Psellogrammus kennedyi
RODZAJ: (Pseudochalceus)
Pseudochalceus bohlkei
Pseudochalceus kyburzi
Pseudochalceus lineatus
Pseudochalceus longianalis
RODZAJ: (Pseudocheirodon)
Pseudocheirodon arnoldi
Pseudocheirodon terrabae
RODZAJ: (Pseudocorynopoma)
Pseudocorynopoma doriae – Płetwianka Dorii
Pseudocorynopoma heterandria
RODZAJ: (Pterobrycon)
Pterobrycon landoni
Pterobrycon myrnae
RODZAJ: (Ptychocharax)
Ptychocharax rhyacophila
RODZAJ: (Rachoviscus)
Rachoviscus crassiceps
Rachoviscus graciliceps
RODZAJ: (Rhinobrycon)
Rhinobrycon negrensis
RODZAJ: (Rhinopetitia)
Rhinopetitia myersi
RODZAJ: (Rhoadsia)
Rhoadsia altipinna
Rhoadsia minor
RODZAJ: (Roeboexodon)
Roeboexodon geryi
Roeboexodon guyanensis
RODZAJ: (Roeboides)
Roeboides affinis
Roeboides araguaito
Roeboides biserialis
Roeboides bouchellei
Roeboides bussingi
Roeboides carti
Roeboides dayi
Roeboides descalvadensis
Roeboides dientonito
Roeboides dispar
Roeboides quatemalensis – Szklarek gwatemalski
Roeboides ilseae
Roeboides loftini
Roeboides margareteae
Roeboides microlepis
Roeboides myersii
Roeboides numerosus
Roeboides occidentalis
Roeboides oligistos
Roeboides sazimai
Roeboides xenodon
RODZAJ: (Saccoderma)
Saccoderma hastata
Saccoderma melanostigma
Saccoderma robusta
RODZAJ: (Schultzites)
Schultzites axelrodi
RODZAJ: (Scissor)
Scissor macrocephalus
RODZAJ: (Scopaeocharax)
Scopaeocharax atopodus
Scopaeocharax rhinodus
RODZAJ: (Serrabrycon)
Serrabrycon magoi
RODZAJ: (Serrapinnus)
Serrapinnus calliurus
Serrapinnus gracilis
Serrapinnus heterodon
Serrapinnus kriegi
Serrapinnus littoris
Serrapinnus microdon
Serrapinnus micropterus
Serrapinnus notomelas
Serrapinnus piaba
Serrapinnus sterbai
RODZAJ: (Spintherobolus)
Spintherobolus ankoseion
Spintherobolus broccae
Spintherobolus leptoura
Spintherobolus papilliferus
RODZAJ: (Stethaprion)
Stethaprion crenatum
Stethaprion erythrops
RODZAJ: (Stichonodon)
Stichonodon insignis
RODZAJ: (Stygichthys)
Stygichthys typhlops
RODZAJ: (Tetragonopterus)
Tetragonopterus anostomus
Tetragonopterus araguaiensis
Tetragonopterus argenteus
Tetragonopterus carvalhoi
Tetragonopterus chalceus
Tetragonopterus denticulatus
Tetragonopterus rarus
Tetragonopterus signatus
RODZAJ: (Thayeria)
Thayeria boehlkei – Hokejówka amazońska
Thayeria ifati
Thayeria obliqua – Hokejówka krótkopręga
RODZAJ: (Thrissobrycon)
Thrissobrycon pectinifer
RODZAJ: (Trochilocharax)
Trochilocharax ornatus
RODZAJ: (Tucanoichthys)
Tucanoichthys tucano
RODZAJ: (Tyttobrycon)
Tyttobrycon dorsimaculatus
Tyttobrycon hamatus
Tyttobrycon marajoara
Tyttobrycon spinosus
Tyttobrycon xeruini
RODZAJ: (Tyttocharax)
Tyttocharax cochui
Tyttocharax madeirae
Tyttocharax metae
Tyttocharax tambopatensis
RODZAJ: (Xenagoniates)
Xenagoniates bondi
RODZAJ: (Xenurobrycon)
Xenurobrycon coracoralinae
Xenurobrycon heterodon
Xenurobrycon macropus
Xenurobrycon polyancistrus
Xenurobrycon pteropus
RODZAJ: (Caenotropus)
Caenotropus labyrinthicus
Caenotropus maculosus
Caenotropus mestomorgmatos
Caenotropus schizodon
RODZAJ: (Chilodus)
Chilodus fritillus
Chilodus gracilis
Chilodus punctatus – Stojaczek punktowany
Chilodus zunevei
RODZAJ: (Citharidium)
Citharidium ansorgii
RODZAJ: (Citharinops)
Citharinops distichodoides
RODZAJ: (Citharinus)
Citharinus citharus – Prostnik leszczowaty
Citharinus congicus
Citharinus eburneensis
Citharinus gibbosus
Citharinus latus
Citharinus macrolepis
RODZAJ: (Ammocryptocharax)
Ammocryptocharax elegans
Ammocryptocharax lateralis
Ammocryptocharax minutus
Ammocryptocharax vintonae
RODZAJ: (Characidium)
Characidium alipioi
Characidium bahiense
Characidium bimaculatum
Characidium boavistae
Characidium boehlkei
Characidium bolivianum
Characidium borellii
Characidium brevirostre
Characidium caucanum
Characidium chupa
Characidium crandellii
Characidium declivirostre
Characidium etheostoma
Characidium etzeli
Characidium fasciatum – Przydennik pręgowany
Characidium gomesi
Characidium grajahuensis
Characidium hasemani
Characidium heinianum
Characidium heirmostigmata
Characidium interruptum
Characidium japuhybense
Characidium lagosantense
Characidium lanei
Characidium laterale
Characidium lauroi
Characidium longum
Characidium macrolepidotum
Characidium marshi
Characidium nupelia
Characidium occidentale
Characidium oiticicai
Characidium orientale
Characidium pellucidum
Characidium phoxocephalum
Characidium pteroides
Characidium pterostictum
Characidium purpuratum
Characidium rachovii – Przydennik Rachowa
Characidium roesseli
Characidium sanctjohanni
Characidium schindleri
Characidium schubarti
Characidium serrano
Characidium steindachneri
Characidium stigmosum
Characidium tenue
Characidium timbuiense
Characidium vestigipinne
Characidium vidali
Characidium xanthopterum
Characidium xavante
Characidium zebra
RODZAJ: (Crenuchus)
Crenuchus spilurus – Agresor tęczowy
RODZAJ: (Elachocharax)
Elachocharax junki
Elachocharax pulcher
RODZAJ: (Geryichthys)
Geryichthys sterbai
RODZAJ: (Klausewitzia)
Klausewitzia ritae
RODZAJ: (Leptocharacidium)
Leptocharacidium omospilus
RODZAJ: (Melanocharacidium)
Melanocharacidium auroradiatum
Melanocharacidium blennioides
Melanocharacidium compressus
Melanocharacidium depressum
Melanocharacidium dispilomma
Melanocharacidium melanopteron
Melanocharacidium nigrum
Melanocharacidium pectorale
Melanocharacidium rex
RODZAJ: (Microcharacidium)
Microcharacidium eleotrioides
Microcharacidium geryi
Microcharacidium gnomus
Microcharacidium weitzmani
RODZAJ: (Odontocharacidium)
Odontocharacidium aphanes
RODZAJ: (Poecilocharax)
Poecilocharax boravallii
Poecilocharax weitzmani – Samotniczek neonowy
RODZAJ: (Skiotocharax)
Skiotocharax meizon
RODZAJ: (Curimata)
Curimata acutirostris
Curimata aspera
Curimata cerasina
Curimata cisandina
Curimata cyprinoides
Curimata incompta
Curimata inornata
Curimata knerii
Curimata macrops
Curimata mivartii
Curimata ocellata
Curimata roseni
Curimata vittata
RODZAJ: (Curimatella)
Curimatella alburna
Curimatella dorsalis
Curimatella immaculata
Curimatella lepidura
Curimatella meyeri
RODZAJ: (Curimatopsis)
Curimatopsis crypticus
Curimatopsis evelynae
Curimatopsis macrolepis
Curimatopsis microlepis
Curimatopsis myersi
RODZAJ: (Cyphocharax)
Cyphocharax abramoides
Cyphocharax aninha
Cyphocharax aspilos
Cyphocharax biocellatus
Cyphocharax derhami
Cyphocharax festivus
Cyphocharax gangamon
Cyphocharax gilbert
Cyphocharax gillii
Cyphocharax gouldingi
Cyphocharax helleri
Cyphocharax laticlavius
Cyphocharax leucostictus
Cyphocharax magdalenae
Cyphocharax meniscaprorus
Cyphocharax mestomyllon
Cyphocharax microcephalus
Cyphocharax modestus
Cyphocharax multilineatus
Cyphocharax nagelii
Cyphocharax nigripinnis
Cyphocharax notatus
Cyphocharax oenas
Cyphocharax pantostictos
Cyphocharax pinnilepis
Cyphocharax platanus
Cyphocharax plumbeus
Cyphocharax punctatus
Cyphocharax saladensis
Cyphocharax santacatarinae
Cyphocharax signatus
Cyphocharax spilotus
Cyphocharax spiluropsis
Cyphocharax spilurus
Cyphocharax stilbolepis
Cyphocharax vanderi
Cyphocharax vexillapinnus
Cyphocharax voga
RODZAJ: (Potamorhina)
Potamorhina altamazonica
Potamorhina laticeps
Potamorhina latior
Potamorhina pristigaster
Potamorhina squamoralevis
RODZAJ: (Psectrogaster)
Psectrogaster amazonica
Psectrogaster ciliata
Psectrogaster curviventris
Psectrogaster essequibensis
Psectrogaster falcata
Psectrogaster rhomboides
Psectrogaster rutiloides
Psectrogaster saguiru
RODZAJ: (Pseudocurimata)
Pseudocurimata boehlkei
Pseudocurimata boulengeri
Pseudocurimata lineopunctata
Pseudocurimata patiae
Pseudocurimata peruana
Pseudocurimata troschelii
RODZAJ: (Steindachnerina)
Steindachnerina amazonica
Steindachnerina argentea
Steindachnerina atratoensis
Steindachnerina bimaculata
Steindachnerina binotata
Steindachnerina biornata
Steindachnerina brevipinna
Steindachnerina conspersa
Steindachnerina corumbae
Steindachnerina dobula
Steindachnerina elegans
Steindachnerina fasciata
Steindachnerina gracilis
Steindachnerina guentheri
Steindachnerina hypostoma
Steindachnerina insculpta
Steindachnerina leucisca
Steindachnerina notograptos
Steindachnerina notonota
Steindachnerina planiventris
Steindachnerina pupula
Steindachnerina quasimodoi
Steindachnerina seriata
Steindachnerina varii
RODZAJ: (Belonophago)
Belonophago hutsebouti
Belonophago hutsebouti
RODZAJ: (Congocharax)
Congocharax olbrechtsi
Congocharax spilotaenia
RODZAJ: (Distichodus)
Distichodus affinis – Łaskownik
Distichodus altus
Distichodus antonii
Distichodus atroventralis
Distichodus brevipinnis
Distichodus decemmaculatus
Distichodus engycephalus
Distichodus fasciolatus
Distichodus hypostomatus
Distichodus kolleri
Distichodus langi
Distichodus lusosso – Łaskownik Lusosso
Distichodus maculatus
Distichodus mossambicus
Distichodus nefasch
Distichodus noboli
Distichodus notospilus
Distichodus petersii
Distichodus rostratus
Distichodus rufigiensis
Distichodus schenga
Distichodus sexfasciatus – Łaskownik sześciopręgi
Distichodus teugelsi
RODZAJ: (Dundocharax)
Dundocharax bidentatus
RODZAJ: (Eugnathichthys)
Eugnathichthys eetveldii
Eugnathichthys macroterolepis
Eugnathichthys virgatus
RODZAJ: (Hemigrammocharax)
Hemigrammocharax angolensis
Hemigrammocharax lineostriatus
Hemigrammocharax machadoi
Hemigrammocharax minutus
Hemigrammocharax monardi
Hemigrammocharax multifasciatus
Hemigrammocharax ocellicauda
Hemigrammocharax rubensteini
Hemigrammocharax uniocellatus
Hemigrammocharax wittei
RODZAJ: (Hemistichodus)
Hemistichodus lootensi
Hemistichodus mesmaekersi
Hemistichodus vaillanti
RODZAJ: (Ichthyborus)
Ichthyborus besse
Ichthyborus monodi
Ichthyborus ornatus
Ichthyborus quadrilineatus
RODZAJ: (Mesoborus)
Mesoborus crocodilus
RODZAJ: (Microstomatichthyoborus)
Microstomatichthyoborus bashforddeani
Microstomatichthyoborus katangae
RODZAJ: (Nannaethiops)
Nannaethiops bleheri
Nannaethiops unitaeniatus – Etiopka jednopręga (Abisynka)
RODZAJ: (Nannocharax)
Nannocharax altus
Nannocharax ansorgii
Nannocharax brevis
Nannocharax elongatus
Nannocharax fasciatus – Gwinejka prążkowana
Nannocharax fasciolaris
Nannocharax gracilis
Nannocharax hollyi
Nannocharax intermedius
Nannocharax latifasciatus
Nannocharax lineomaculatus
Nannocharax luapulae
Nannocharax macropterus
Nannocharax maculicauda
Nannocharax micros
Nannocharax niloticus
Nannocharax occidentalis
Nannocharax ogoensis
Nannocharax parvus
Nannocharax procatopus
Nannocharax pteron
Nannocharax reidi
Nannocharax rubrolabiatus
Nannocharax schoutedeni
Nannocharax signifer
Nannocharax taenia
Nannocharax usongo
Nannocharax zebra
RODZAJ: (Neolebias)
Neolebias ansorgii – Etiopka zielona
Neolebias axelrodi
Neolebias gossei
Neolebias gracilis
Neolebias kerguennae
Neolebias lozii
Neolebias philippei
Neolebias powelli
Neolebias trewavasae
Neolebias trilineatus – Etiopka trójpręga
Neolebias unifasciatus
RODZAJ: (Paradistichodus)
Paradistichodus dimidiatus
RODZAJ: (Paraphago)
Paraphago rostratus
RODZAJ: (Phago)
Phago boulengeri
Phago intermedius
Phago loricatus
RODZAJ: (Xenocharax)
Xenocharax spilurus
RODZAJ: (Erythrinus)
Erythrinus erythrinus – Wilk
Erythrinus sp. Madre de Dios- Wilk
Erythrinus kessleri
RODZAJ: (Hoplerythrinus)
Hoplerythrinus cinereus
Hoplerythrinus gronovii
Hoplerythrinus unitaeniatus
RODZAJ: (Hoplias)
Hoplias aimara
Hoplias australis – Wilk
Hoplias brasiliensis
Hoplias curupira
Hoplias lacerdae
Hoplias macrophthalmus
Hoplias malabaricus – Wilk 
Hoplias microcephalus
Hoplias patana
Hoplias patana
RODZAJ: (Anodus)
Anodus elongatus
Anodus orinocensis
RODZAJ: (Argonectes)
Argonectes longiceps
Argonectes robertsi
RODZAJ: (Bivibranchia)
Bivibranchia bimaculata
Bivibranchia fowleri
Bivibranchia notata
Bivibranchia simulata
Bivibranchia velox
RODZAJ: (Hemiodus)
Hemiodus amazonum
Hemiodus argenteus
Hemiodus atranalis
Hemiodus goeldii
Hemiodus gracilis – Tuńczak wysmukły
Hemiodus huraulti
Hemiodus immaculatus
Hemiodus iratapuru
Hemiodus jatuarana
Hemiodus langeanii
Hemiodus microlepis
Hemiodus orthonops
Hemiodus parnaguae
Hemiodus quadrimaculatus
Hemiodus semitaeniatus
Hemiodus sterni
Hemiodus ternetzi
Hemiodus thayeria
Hemiodus tocantinensis
Hemiodus unimaculatus
Hemiodus vorderwinkleri
RODZAJ: (Micromischodus)
Micromischodus sugillatus
RODZAJ: (Hepsetus)
Hepsetus kingsleyae
Hepsetus lineata
Hepsetus odoe – Szczupak afrykański
Hepsetus occidentalis
RODZAJ: (Bryconops)
Bryconops affinis
Bryconops alburnoides
Bryconops caudomaculatus
Bryconops colanegra
Bryconops colaroja
Bryconops collettei
Bryconops cyrtogaster
Bryconops disruptus
Bryconops durbini
Bryconops giacopinii
Bryconops gracilis
Bryconops humeralis
Bryconops imitator
Bryconops magoi
Bryconops melanurus – Plamiak wysmukły
Bryconops piracolina
Bryconops transitoria
Bryconops vibex
RODZAJ: (Iguanodectes)
Iguanodectes adujai
Iguanodectes geisleri
Iguanodectes gracilis
Iguanodectes polylepis
Iguanodectes purusii
Iguanodectes rachovii
Iguanodectes spilurus – Jaszczurnica smukła
Iguanodectes variatus
RODZAJ: (Piabucus)
Piabucus caudomaculatus
Piabucus dentatus
Piabucus melanostoma
RODZAJ: (Copeina)
Copeina guttata – Smukleń kropkowany
Copeina osgoodi
RODZAJ: (Copella)
Copella arnoldi – Smukleń pryskacz
Copella carsevennensis
Copella compta
Copella eigenmanni
Copella meinkeni
Copella metae
Copella nattereri – Smukleń lamparci
Copella nigrofasciata
Copella vilmae
RODZAJ: (Derhamia)
Derhamia hoffmannorum
RODZAJ: (Lebiasina)
Lebiasina ardilai
Lebiasina bimaculata
Lebiasina chocoensis
Lebiasina chucuriensis
Lebiasina colombia
Lebiasina floridablancaensis
Lebiasina intermedia
Lebiasina marilynae
Lebiasina melanoguttata
Lebiasina minuta
Lebiasina multimaculata – Rozbójniczek kolumbijski
Lebiasina narinensis
Lebiasina ortegai
Lebiasina provenzanoi
Lebiasina taphorni
Lebiasina uruyensis
Lebiasina yepezi
Lebiasina yuruaniensis
RODZAJ: (Nannostomus)
RODZAJ: (Piabucina)
Piabucina astrigata
Piabucina aureoguttata
Piabucina boruca
Piabucina elongata
Piabucina erythrinoides
Piabucina festae
Piabucina panamensis
Piabucina pleurotaenia
Piabucina unitaeniata
RODZAJ: (Pyrrhulina)
Pyrrhulina australis
Pyrrhulina beni
Pyrrhulina brevis
Pyrrhulina elanoare
Pyrrhulina elongata
Pyrrhulina filamentosa
Pyrrhulina laeta
Pyrrhulina lugubris
Pyrrhulina marilynae
Pyrrhulina maxima
Pyrrhulina melanostoma
Pyrrhulina obermulleri
Pyrrhulina rachoviana
Pyrrhulina semifasciata
Pyrrhulina spilota
Pyrrhulina stoli
Pyrrhulina vittata – Smuklacz plamisty
Pyrrhulina zigzag
RODZAJ: (Apareiodon)
Apareiodon affinis
Apareiodon agmatos
Apareiodon argenteus
Apareiodon cavalcante
Apareiodon davisi
Apareiodon gransabana
Apareiodon hasemani
Apareiodon ibitiensis
Apareiodon itapicuruensis
Apareiodon machrisi
Apareiodon orinocensis
Apareiodon piracicabae
Apareiodon tigrinus
Apareiodon vittatus
Apareiodon vladii
RODZAJ: (Parodon)
Parodon alfonsoi
Parodon apolinari
Parodon atratoensis
Parodon bifasciatus
Parodon buckleyi
Parodon caliensis
Parodon carrikeri
Parodon guyanensis
Parodon hilarii
Parodon magdalenensis
Parodon moreirai
Parodon nasus
Parodon pongoensis
Parodon suborbitalis
RODZAJ: (Saccodon)
Saccodon dariensis
Saccodon terminalis
Saccodon wagneri
RODZAJ: (Ichthyoelephas)
Ichthyoelephas humeralis
Ichthyoelephas longirostris
RODZAJ: (Prochilodus)
Prochilodus argenteus
Prochilodus brevis
Prochilodus britskii
Prochilodus costatus
Prochilodus hartii
Prochilodus lacustris
Prochilodus lineatus
Prochilodus magdalenae
Prochilodus mariae
Prochilodus nigricans
Prochilodus reticulatus
Prochilodus rubrotaeniatus
Prochilodus vimboides
RODZAJ: (Semaprochilodus)
Semaprochilodus brama
Semaprochilodus insignis
Semaprochilodus kneri
Semaprochilodus laticeps
Semaprochilodus taeniurus – Leszczanka nakrapiana
Semaprochilodus varii
RODZAJ: (Acnodon)
Acnodon normani
Acnodon oligacanthus
Acnodon senai
RODZAJ: (Catoprion)
Catoprion mento – Łuskożer
RODZAJ: (Colossoma)
Colossoma macropomum – Pirania Pacu
RODZAJ: (Metynnis)
Metynnis altidorsalis
Metynnis argenteus – Płaskobok
Metynnis cuiaba
Metynnis fasciatus
Metynnis guaporensis
Metynnis hypsauchen – Płaskobok tępogłowy
Metynnis lippincottianus – Płaskobok czarnobrzeżony
Metynnis longipinnis
Metynnis luna
Metynnis maculatus
Metynnis mola
Metynnis orinocensis
Metynnis otuquensis
Metynnis polystictus
RODZAJ: (Mylesinus)
Mylesinus paraschomburgkii
Mylesinus paucisquamatus
Mylesinus schomburgkii
RODZAJ: (Myleus)
Myleus altipinnis
Myleus arnoldi
Myleus asterias
Myleus knerii
Myleus latus
Myleus levis
Myleus lobatus
Myleus micans
Myleus pacu
Myleus rhomboidalis
Myleus schomburgkii – Pirania pasiasta
Myleus setiger
Myleus ternetzi
Myleus tiete
Myleus torquatus
RODZAJ: (Myloplus)
Myloplus planquettei
Myloplus rubripinnis
RODZAJ: (Mylossoma)
Mylossoma acanthogaster
Mylossoma aureum
Mylossoma duriventre – Płyszczynka srebrzysta
RODZAJ: (Ossubtus)
Ossubtus xinguense
RODZAJ:(Piaractus)
Piaractus brachypomus
Piaractus mesopotamicus
RODZAJ: (Pristobrycon)
Pristobrycon aureus
Pristobrycon calmoni
Pristobrycon careospinus
Pristobrycon maculipinnis
Pristobrycon striolatus
RODZAJ: (Pygocentrus)
Pygocentrus cariba
Pygocentrus nattereri – Pirania czerwona, czarnoogonowa, Natterera
Pygocentrus palometa
Pygocentrus piraya – Pirania
RODZAJ: (Pygopristis)
Pygopristis denticulata
RODZAJ: (Serrasalmus)
Serrasalmus altispinis
Serrasalmus altuvei
Serrasalmus auriventris
Serrasalmus brandtii
Serrasalmus compressus
Serrasalmus eigenmanni
Serrasalmus elongatus
Serrasalmus emarginatus
Serrasalmus geryi
Serrasalmus gibbus
Serrasalmus gouldingi
Serrasalmus hastatus
Serrasalmus hollandi
Serrasalmus humeralis
Serrasalmus irritans
Serrasalmus maculatus
Serrasalmus manueli
Serrasalmus marginatus
Serrasalmus medinai
Serrasalmus nalseni
Serrasalmus neveriensis
Serrasalmus nigricans
Serrasalmus nigricauda
Serrasalmus odyssei
Serrasalmus rhombeus – Pirania cętkowana
Serrasalmus sanchezi
Serrasalmus scotopterus
Serrasalmus serrulatus
Serrasalmus spilopleura
Serrasalmus stagnatilis
Serrasalmus undulatus
RODZAJ: (Tometes)
Tometes camunani
Tometes lebaili
Tometes makue
Tometes trilobatus
RODZAJ: (Utiaritichthys)
Utiaritichthys longidorsalis
Utiaritichthys sennaebragai
RODZAJ: (Agoniates)
Agoniates anchovia
Agoniates halecinus
RODZAJ: (Clupeacharax)
Clupeacharax anchoveoides
RODZAJ: (Engraulisoma)
Engraulisoma taeniatum
RODZAJ: (Lignobrycon)
Lignobrycon myersi
RODZAJ: (Triportheus)
Triportheus albus
Triportheus angulatus – Kątnik cętkowany
Triportheus auritus
Triportheus brachipomus
Triportheus culter
Triportheus curtus
Triportheus guentheri
Triportheus magdalenae
Triportheus nematurus
Triportheus orinocensis
Triportheus pantanensis
Triportheus pictus
Triportheus rotundatus
Triportheus signatus
Triportheus trifurcatus
Triportheus venezuelensis