(Cyprinodontiformes) – Karpieńcokształtne

 

(Cyprinodontiformes) – Karpieńcokształtne

RODZAJ: (Anableps)
Anableps anableps – czworook, argusek,
Anableps dowei
Anableps microlepis
RODZAJ: (Jenynsia)
Jenynsia alternimaculata
Jenynsia diphyes
Jenynsia eigenmanni
Jenynsia eirmostigma
Jenynsia lineata – jenynsia liniowana
Jenynsia maculata
Jenynsia multidentata
Jenynsia obscura
Jenynsia onca
Jenynsia sanctaecatarinae
Jenynsia tucumana
Jenynsia unitaenia
Jenynsia weitzmani
RODZAJ: (Oxyzygonectes)
Oxyzygonectes dovii
RODZAJ: (Aphanius)

Aphanius almiriensis
Aphanius anatoliae
Aphanius apodus
– karpieńczyk algierski
Aphanius asquamatus
Aphanius baeticus
Aphanius burdurensis
Aphanius danfordii
Aphanius dispar
Aphanius farsicus
Aphanius fasciatus
– karpieńczyk pręgowany
Aphanius ginaonis
Aphanius iberus
– karpieńczyk hiszpański
Aphanius isfahanensis
Aphanius mento
Aphanius mesopotamicus
Aphanius punctatus
Aphanius saourensis
Aphanius sirhani
Aphanius sophiae
Aphanius stiassnyae
Aphanius sureyanus
Aphanius transgrediens
Aphanius villwocki
Aphanius vladykovi
RODZAJ: (Cualac)

Cualac tessellatus
RODZAJ: (Cubanichthys)

Cubanichthys cubensis
Cubanichthys pengelleyi
RODZAJ: (Cyprinodon)

Cyprinodon albivelis
Cyprinodon alvarezi
– karpieniec Alvareza
Cyprinodon arcuatus
Cyprinodon artifrons
Cyprinodon atrorus
Cyprinodon beltrani
Cyprinodon bifasciatus
Cyprinodon bobmilleri
Cyprinodon bondi
Cyprinodon bovinus
Cyprinodon brontotheroides
Cyprinodon dearborni
Cyprinodon desquamator
Cyprinodon diabolis
– karpieniec diabli
Cyprinodon elegans
Cyprinodon eremus
Cyprinodon esconditus
Cyprinodon eximius
Cyprinodon fontinalis
Cyprinodon higuey
Cyprinodon julimes
Cyprinodon labiosus
Cyprinodon laciniatus
Cyprinodon longidorsalis
Cyprinodon macrolepis
Cyprinodon macularius
– karpieniec pustynny
Cyprinodon maya
Cyprinodon meeki
Cyprinodon nazas
Cyprinodon nevadensis
Cyprinodon nicholsi
Cyprinodon pachycephalus
Cyprinodon pecosensis
Cyprinodon pisteri
Cyprinodon radiosus
Cyprinodon riverendi
Cyprinodon rubrofluviatilis
Cyprinodon salinus
Cyprinodon salvadori
Cyprinodon simus
Cyprinodon suavium
Cyprinodon tularosa
Cyprinodon variegatus
– karpieniec zmienny
Cyprinodon verecundus
Cyprinodon veronicae
RODZAJ: (Floridichthys)

Floridichthys carpio
Floridichthys polyommus
RODZAJ: (Garmanella)

Garmanella pulchra
RODZAJ: (Jordanella)

Jordanella floridae
– jordanelka florydzka
RODZAJ: (Megupsilon)

Megupsilon aporus
RODZAJ: (Orestias)

Orestias agassizii
Orestias albus
Orestias ascotanensis
Orestias chungarensis
Orestias crawfordi
Orestias ctenolepis
Orestias cuvieri
Orestias elegans
Orestias empyraeus
Orestias forgeti
Orestias frontosus
Orestias gilsoni
Orestias gloriae
Orestias gracilis
Orestias gymnotus
Orestias hardini
Orestias imarpe
Orestias incae
Orestias ispi
Orestias jussiei
Orestias laucaensis
Orestias luteus
Orestias minimus
Orestias minutus
Orestias mooni
Orestias mulleri
Orestias multiporis
Orestias mundus
Orestias olivaceus
Orestias parinacotensis
Orestias pentlandii
Orestias piacotensis
Orestias polonorum
Orestias puni
Orestias richersoni
Orestias robustus
Orestias silustani
Orestias taquiri
Orestias tchernavini
Orestias tomcooni
Orestias tschudii
Orestias tutini
Orestias uruni
Orestias ututo
RODZAJ: (Adinia)

Adinia xenica
RODZAJ: (Fundulus)

Fundulus albolineatus
Fundulus bermudae
Fundulus bifax
Fundulus blairae
Fundulus catenatus
Fundulus chrysotus
Fundulus cingulatus
Fundulus confluentus
Fundulus diaphanus
Fundulus dispar
Fundulus escambiae
Fundulus euryzonus
Fundulus grandis
Fundulus grandissimus
Fundulus heteroclitus – przydenka żebrowata, fundulus
Fundulus jenkinsi
Fundulus julisia
Fundulus kansae
Fundulus lima
Fundulus lineolatus
Fundulus luciae
Fundulus majalis
Fundulus notatus
Fundulus nottii
Fundulus olivaceus
Fundulus parvipinnis
Fundulus persimilis
Fundulus philpisteri
Fundulus pulvereus
Fundulus rathbuni
Fundulus relictus
Fundulus rubrifrons
Fundulus sciadicus
Fundulus seminolis
Fundulus similis
Fundulus stellifer
Fundulus waccamensis
Fundulus zebrinus
RODZAJ: (Leptolucania)

Leptolucania ommata
RODZAJ: (Lucania)

Lucania goodei
Lucania interioris
Lucania parva
RODZAJ: (Allodontichthys)

Allodontichthys hubbsi
Allodontichthys polylepis
Allodontichthys tamazulae
Allodontichthys zonistius
RODZAJ: (Alloophorus)

Alloophorus robustus
RODZAJ: (Allotoca)

Allotoca catarinae
Allotoca diazi
Allotoca dugesii
Allotoca goslinei
Allotoca maculata
Allotoca meeki
Allotoca regalis
Allotoca zacapuensis
RODZAJ: (Ameca)

Ameca splendens
– Ameka wspaniała
RODZAJ: (Ataeniobius)

Ataeniobius toweri
RODZAJ: (Chapalichthys)

Chapalichthys encaustus
Chapalichthys pardalis
Chapalichthys peraticus
RODZAJ: (Characodon)

Characodon audax
– żyworódka źródlana
Characodon garmani
Characodon lateralis
– żyworódka tęczowa
RODZAJ: (Crenichthys)

Crenichthys baileyi
Crenichthys nevadae
RODZAJ: (Empetrichthys)

Empetrichthys latos
Empetrichthys merriami
RODZAJ: (Girardinichthys)

Girardinichthys ireneae
Girardinichthys multiradiatus
Girardinichthys viviparus
RODZAJ: (Goodea)

Goodea atripinnis
Goodea gracilis
Goodea luitpoldii
RODZAJ: (Hubbsina)

Hubbsina turneri
RODZAJ: (Ilyodon)

Ilyodon cortesae
Ilyodon furcidens
Ilyodon lennoni
Ilyodon whitei
Ilyodon xantusi
RODZAJ: (Skiffia)

Skiffia bilineata – żyworódka dwusmugowa
Skiffia francesae – Skiffia złota
Skiffia lermae
Skiffia multipunctata
RODZAJ: (Xenoophorus)

Xenoophorus captivus
RODZAJ: (Xenotaenia)

Xenotaenia resolanae
RODZAJ: (Xenotoca)

Xenotoca eiseni – ksenotoka
Xenotoca melanosoma
Xenotoca variata
RODZAJ: (Zoogoneticus)

Zoogoneticus purhepechus
Zoogoneticus quitzeoensis
Zoogoneticus tequila
RODZAJ: (Aphyosemion)

Aphyosemion abacinum
Aphyosemion ahli – proporczykowiec Ahla
Aphyosemion alpha
Aphyosemion amoenum
Aphyosemion aureum
Aphyosemion australe – proporczykowiec z Kap Lopez
Aphyosemion bamilekorum
Aphyosemion bitaeniatum – proporczykowiec wielobarwny
Aphyosemion bivittatum – proporczykowiec dwupręgi
Aphyosemion bochtleri
Aphyosemion bualanum – proporczykowiec fioletowy
Aphyosemion buytaerti
Aphyosemion callipteron
Aphyosemion calliurum – proporczykowiec flagowy
Aphyosemion cameronense – proporczykowiec kameruński
Aphyosemion campomaanense
Aphyosemion castaneum
Aphyosemion caudofasciatum
Aphyosemion celiae
Aphyosemion chauchei
Aphyosemion christyi
Aphyosemion citrineipinnis
Aphyosemion coeleste
Aphyosemion cognatum – proporczykowiec czerwony
Aphyosemion congicum – proporczykowiec kongijski
Aphyosemion cyanostictum
Aphyosemion dargei
Aphyosemion decorsei
Aphyosemion ecucuense
Aphyosemion edeanum
Aphyosemion elberti
Aphyosemion elegans
Aphyosemion erythron
Aphyosemion escherichi
Aphyosemion etsamense
Aphyosemion exigoideum
Aphyosemion ferranti
Aphyosemion franzwerneri
Aphyosemion fulgens
Aphyosemion gabunense – proporczykowiec gaboński
Aphyosemion georgiae
Aphyosemion guineense
Aphyosemion hanneloreae
Aphyosemion heinemanni
Aphyosemion hera
Aphyosemion herzogi
Aphyosemion hofmanni
Aphyosemion joergenscheeli
Aphyosemion kouamense
Aphyosemion koungueense
Aphyosemion labarrei
Aphyosemion lamberti
Aphyosemion lefiniense
Aphyosemion lividum
Aphyosemion loennbergii
Aphyosemion louessense
Aphyosemion lugens
Aphyosemion lujae – proporczykowiec czerwonopręgi
Aphyosemion maculatum
Aphyosemion malumbresi
Aphyosemion melanogaster
Aphyosemion melinoeides
Aphyosemion microphtalmum
Aphyosemion mimbon
Aphyosemion musafirii
Aphyosemion obscurum
Aphyosemion ocellatum
Aphyosemion ogoense
Aphyosemion omega
Aphyosemion pamaense
Aphyosemion pascheni
Aphyosemion passaroi
Aphyosemion plagitaenium
Aphyosemion poliaki
Aphyosemion polli
Aphyosemion primigenium
Aphyosemion pseudoelegans
Aphyosemion punctatum
Aphyosemion punctulatum
Aphyosemion raddai
Aphyosemion rectogoense
Aphyosemion riggenbachi
Aphyosemion schluppi
Aphyosemion schoutedeni
Aphyosemion seegersi
Aphyosemion splendopleure
Aphyosemion striatum – proporczykowiec czerwonopręgi
Aphyosemion teugelsi
Aphyosemion thysi
Aphyosemion tirbaki
Aphyosemion volcanum
Aphyosemion wachtersi
Aphyosemion wildekampi
Aphyosemion wuendschi
Aphyosemion zygaima
RODZAJ: (Callopanchax)

Callopanchax monroviae
RODZAJ: (Epiplatys)

Epiplatys annulatus – szczupieńczyk karłowaty
Epiplatys ansorgii
Epiplatys azureus
Epiplatys barmoiensis
Epiplatys berkenkampi
Epiplatys biafranus
Epiplatys bifasciatus
Epiplatys chaperi – szczupieńczyk abidżański, szczupieńczyk Chapera
Epiplatys chevalieri
Epiplatys coccinatus
Epiplatys dageti – szczupieńczyk Dageta
Epiplatys duboisi
Epiplatys esekanus
Epiplatys etzeli
Epiplatys fasciolatus – szczupieńczyk obrzeżony
Epiplatys grahami – szczupieńczyk Grahama
Epiplatys guineensis
Epiplatys hildegardae
Epiplatys huberi
Epiplatys infrafasciatus
Epiplatys josianae
Epiplatys lamottei
Epiplatys longiventralis
Epiplatys maeseni
Epiplatys mesogramma
Epiplatys multifasciatus
Epiplatys neumanni
Epiplatys njalaensis
Epiplatys olbrechtsi
Epiplatys phoeniceps
Epiplatys roloffi
Epiplatys ruhkopfi
Epiplatys sangmelinensis
Epiplatys sexfasciatus – szczupieńczyk sześciopręgi
Epiplatys singa – szczupieńczyk szmaragdowy
Epiplatys spilargyreius – szczupieńczyk senegalski
Epiplatys steindachneri
Epiplatys zenkeri
RODZAJ: (Episemion)

Episemion callipteron
Episemion krystallinoron
RODZAJ: (Fenerbahce)

Fenerbahce devosi
Fenerbahce formosus
RODZAJ: (Foerschichthys)

Foerschichthys flavipinnis
RODZAJ: (Fundulopanchax)

Fundulopanchax amieti – proporczykowiec Amieta
Fundulopanchax arnoldi – proporczykowiec Arnolda
Fundulopanchax avichang
Fundulopanchax batesii
Fundulopanchax cinnamomeum – proporczykowiec cynamonowy
Fundulopanchax deltaense
Fundulopanchax fallax
Fundulopanchax filamentosus – proporczykowiec nakrapiany
Fundulopanchax gardneri – proporczykowiec Gardnera, proporczykowiec nigeryjski
Fundulopanchax gresensi
Fundulopanchax gularis – proporczykowiec błękitny, proporczykowiec żółty
Fundulopanchax intermittens
Fundulopanchax kamdemi
Fundulopanchax kribianus
Fundulopanchax marmoratus
Fundulopanchax mirabilis
Fundulopanchax moensis
Fundulopanchax ndianus
Fundulopanchax oeseri – proporczykowiec Meinkena
Fundulopanchax powelli
Fundulopanchax puerzli
Fundulopanchax robertsoni
Fundulopanchax rubrolabialis
Fundulopanchax scheeli – proporczykowiec Scheela
Fundulopanchax sjostedti – proporczykowiec niebieski
Fundulopanchax spoorenbergi
Fundulopanchax traudeae
Fundulopanchax walkeri – proporczykowiec Walkera
RODZAJ: (Nimbapanchax)

Nimbapanchax jeanpoli
Nimbapanchax leucopterygius
Nimbapanchax melanopterygius
Nimbapanchax petersi
Nimbapanchax viridis
RODZAJ: (Nothobranchius) - Zagrzebki

Nothobranchius albimarginatus
Nothobranchius annectens
Nothobranchius bojiensis
Nothobranchius boklundi
Nothobranchius brieni
Nothobranchius cardinalis
Nothobranchius eggersi
Nothobranchius elongatus
Nothobranchius fasciatus
Nothobranchius flammicomantis
Nothobranchius foerschi
Nothobranchius furzeri
Nothobranchius fuscotaeniatus
Nothobranchius geminus
Nothobranchius guentheri – suszec Günthera, zagrzebka afrykańska, zagrzebka Günthera
Nothobranchius hassoni
Nothobranchius hengstleri
Nothobranchius interruptus
Nothobranchius janpapi
Nothobranchius jubbi
Nothobranchius kadleci
Nothobranchius kafuensis
Nothobranchius kilomberoensis
Nothobranchius kirki
Nothobranchius korthausae – zagrzebka zielona
Nothobranchius krammeri
Nothobranchius krysanovi
Nothobranchius kuhntae
Nothobranchius lourensi
Nothobranchius lucius
Nothobranchius luekei
Nothobranchius makondorum
Nothobranchius malaissei
Nothobranchius melanospilus – zagrzebka wysmukła
Nothobranchius microlepis
Nothobranchius mkuziensis
Nothobranchius neumanni
Nothobranchius niassa
Nothobranchius nubaensis
Nothobranchius ocellatus
Nothobranchius oestergaardi
Nothobranchius orthonotus – zagrzebka czerwona
Nothobranchius palmqvisti – zagrzebka usambarańska
Nothobranchius patrizii – zagrzebka Patriziego
Nothobranchius pienaari
Nothobranchius polli
Nothobranchius rachovii – suszec Rachowa, zagrzebka Rachowa
Nothobranchius robustus
Nothobranchius rosenstocki
Nothobranchius rubripinnis
Nothobranchius rubroreticulatus
Nothobranchius ruudwildekampi
Nothobranchius seegersi
Nothobranchius steinforti
Nothobranchius symoensi
Nothobranchius taeniopygus
Nothobranchius thierryi – proporczykowiec Thierrego
Nothobranchius ugandensis
Nothobranchius virgatus
Nothobranchius vosseleri
Nothobranchius willerti
RODZAJ: (Scriptaphyosemion)

Scriptaphyosemion banforense
Scriptaphyosemion bertholdi – proporczykowiec Bertholda
Scriptaphyosemion brueningi
Scriptaphyosemion cauveti
Scriptaphyosemion chaytori
Scriptaphyosemion etzeli
Scriptaphyosemion fredrodi
Scriptaphyosemion geryi – proporczykowiec Gerya
Scriptaphyosemion guignardi
Scriptaphyosemion liberiense – proporczykowiec kalabarski
Scriptaphyosemion nigrifluvi
Scriptaphyosemion roloffi – proporczykowiec Roloffa
Scriptaphyosemion schmitti
Scriptaphyosemion wieseae
RODZAJ: (Alfaro)

Alfaro cultratus – nożówka
Alfaro huberi
RODZAJ: (Aplocheilichthys)

Aplocheilichthys spilauchen – Szczupieńczyk Spilauchena
RODZAJ: (Belonesox)

Belonesox belizanus – szczupaczek żyworodny
RODZAJ: (Brachyrhaphis)

Brachyrhaphis cascajalensis
Brachyrhaphis episcopi
Brachyrhaphis hartwegi
Brachyrhaphis hessfeldi
Brachyrhaphis holdridgei
Brachyrhaphis olomina
Brachyrhaphis parismina
Brachyrhaphis punctifer
Brachyrhaphis rhabdophora
Brachyrhaphis roseni
Brachyrhaphis roswithae
Brachyrhaphis terrabensis
RODZAJ: (Carlhubbsia)

Carlhubbsia kidderi
Carlhubbsia stuarti
RODZAJ: (Cnesterodon)

Cnesterodon brevirostratus
Cnesterodon carnegiei
Cnesterodon decemmaculatus – żyworódka dziesięcioplama
Cnesterodon holopteros
Cnesterodon hypselurus
Cnesterodon iguape
Cnesterodon omorgmatos
Cnesterodon pirai
Cnesterodon raddai
Cnesterodon septentrionalis
RODZAJ: (Fluviphylax)

Fluviphylax obscurus
Fluviphylax palikur
Fluviphylax pygmaeus
Fluviphylax simplex
Fluviphylax zonatus
RODZAJ: (Gambusia)

Gambusia affinis – gambuzja pospolita
Gambusia alvarezi
Gambusia amistadensis
Gambusia atrora
Gambusia aurata
Gambusia beebei
Gambusia bucheri
Gambusia clarkhubbsi
Gambusia dominicensis
Gambusia eurystoma
Gambusia gaigei
Gambusia geiseri
Gambusia georgei
Gambusia heterochir
Gambusia hispaniolae
Gambusia holbrooki – gambuzja Holbrooka
Gambusia hurtadoi
Gambusia krumholzi
Gambusia lemaitrei
Gambusia longispinis
Gambusia luma
Gambusia manni – gambuzja bahamska
Gambusia marshi
Gambusia melapleura
Gambusia monitcola
Gambusia myersi
Gambusia nicaraguensis
Gambusia nobilis
Gambusia panuco
Gambusia pseudopunctata
Gambusia punctata – gambuzja kropkowana
Gambusia puncticulata
Gambusia regani – gambuzja Regana
Gambusia rhizophorae
Gambusia senilis
Gambusia sexradiata
Gambusia speciosa
Gambusia vittata
Gambusia wrayi
Gambusia xanthosoma
Gambusia yucatana
Gambusia zarskei
RODZAJ: (Girardinus)

Girardinus creolus
Girardinus cubensis
Girardinus denticulatus
Girardinus falcatus – żyrardynka żółta
Girardinus metallicus – żyrardynka, żyworódka metaliczna, żerardynka metaliczna
Girardinus microdactylus
Girardinus uninotatus
RODZAJ: (Heterandria)

Heterandria attenuata
Heterandria bimaculata – mieczyk dwukropek
Heterandria formosa – drobniczka jednodniówka, drobniczka
Heterandria tuxtlaensis
RODZAJ: (Heterophallus)

Heterophallus milleri
Heterophallus rachovii
RODZAJ: (Hylopanchax)

Hylopanchax leki
Hylopanchax moke
Hylopanchax ndeko
Hylopanchax paucisquamatus
Hylopanchax silvestris
Hylopanchax stictopleuron
RODZAJ: (Hypsopanchax)

Hypsopanchax catenatus
Hypsopanchax deprimozi
Hypsopanchax jobaerti
Hypsopanchax jubbi
Hypsopanchax modestus
Hypsopanchax platysternus
Hylopanchax silvestris
Hypsopanchax zebra
RODZAJ: (Lamprichtys)

Lamprichthys tanganicanus – Karpieniec tanganicki
RODZAJ: (Limia)

Limia caymanensis
Limia dominicensis – limka dominikańska
Limia fuscomaculata
Limia garnieri
Limia grossidens
Limia heterandria – limka barwna, limka karłowata
Limia immaculata
Limia melanogaster – limka czarnobrzucha
Limia melanonotata
Limia miragoanensis
Limia nicholsi
Limia nigrofasciata – garbatka, limka garbatka, limka czarnopręga, molinezja pręgowana
Limia ornata – limka ozdobna
Limia perugiae
Limia rivasi
Limia sulphurophila
Limia tridens
Limia versicolor
Limia vittata – limka pręgowana, limka kubańska
Limia yaguajali
RODZAJ: (Micropanchax)

Micropanchax bracheti
Micropanchax camerunensis
Micropanchax ehrichi
Micropanchax hutereaui
Micropanchax johnstoni
Micropanchax katangae
Micropanchax keilhacki
Micropanchax kingii
Micropanchax loati
Micropanchax macrophthalmus – błyskotek wielkooki, lśniącooczka wielkooka
Micropanchax pfaffi
Micropanchax rudolfianus
Micropanchax scheeli
RODZAJ: (Micropoecilia)

Micropoecilia bifurca
Micropoecilia branneri
Micropoecilia minima
Micropoecilia picta
RODZAJ: (Neoheterandria)

Neoheterandria cana
Neoheterandria elegans – drobnotka nadobna
Neoheterandria tridentiger
RODZAJ: (Neoheterandria)

Neoheterandria cana
Neoheterandria elegans – drobnotka nadobna
Neoheterandria tridentiger
RODZAJ: (Pamphorichthys)

Pamphorichthys araguaiensis
Pamphorichthys hasemani
Pamphorichthys hollandi
Pamphorichthys minor
Pamphorichthys pertapeh
Pamphorichthys scalpridens
RODZAJ: (Pantanodon)

Pantanodon madagascariensis
Pantanodon stuhlmanni
RODZAJ: (Phallichthys)

Phallichthys amates – wesoła wdówka
Phallichthys fairweatheri
Phallichthys quadripunctatus
Phallichthys tico
RODZAJ: (Phalloceros)

Phalloceros alessandrae
Phalloceros anisophallos
Phalloceros aspilos
Phalloceros buckupi
Phalloceros caudimaculatus – jednoplamek żyworodny, jednoplamka, jednoplamek,żyworódka jednoplamka
Phalloceros elachistos
Phalloceros enneaktinos
Phalloceros harpagos
Phalloceros heptaktinos
Phalloceros leptokeras
Phalloceros leticiae
Phalloceros lucenorum
Phalloceros malabarbai
Phalloceros megapolos
Phalloceros mikrommatos
Phalloceros ocellatus
Phalloceros pellos
Phalloceros reisi
Phalloceros spiloura
Phalloceros titthos
Phalloceros tupinamba
Phalloceros uai
RODZAJ: (Phalloptychus)

Phalloptychus eigenmanni
Phalloptychus iheringii
Phalloptychus januarius – styczniówka
RODZAJ: (Phallotorynus)

Phallotorynus dispilos
Phallotorynus fasciolatus
Phallotorynus jucundus
Phallotorynus pankalos
Phallotorynus psittakos
Phallotorynus victoriae
RODZAJ: (Plataplochilus)

Plataplochilus chalcopyrus
Plataplochilus loemensis
Plataplochilus miltotaenia
Plataplochilus mimus
Plataplochilus ngaensis
Plataplochilus pulcher
Plataplochilus terveri
RODZAJ: (Platypanchax)

Platypanchax modestus
RODZAJ: (Poecilia)

Poecilia bifurca
Poecilia boesemani
Poecilia branneri – cytrynówka
Poecilia butleri
Poecilia catemaconis
Poecilia caucana
Poecilia caudofasciata – limka prążkowana
Poecilia chica
Poecilia dauli
Poecilia dominicensis
Poecilia elegans
Poecilia formosa – molinezja meksykańska
Poecilia gillii
Poecilia hispaniolana
Poecilia hondurensis
Poecilia koperi
Poecilia kykesis
Poecilia latipinna – molinezja szerokopłetwa
Poecilia latipunctata – molinezja szerokokropkowana
Poecilia marcellinoi
Poecilia maylandi
Poecilia mechthildae
Poecilia mexicana
Poecilia minima
Poecilia nelsoni
Poecilia obscura
Poecilia orri
Poecilia parae – karzełek parański
Poecilia petenensis
Poecilia picta
Poecilia reticulata – pawie oczko, gupik, gupik pawie oczko,
Poecilia rositae
Poecilia salvatoris
Poecilia sarrafae
Poecilia sphenops – molinezja ostropyska, molinezja ostrousta
Poecilia sulphuraria
Poecilia teresae
Poecilia thermalis
Poecilia vandepolli
Poecilia velifera – molinezja żaglopłetwa
Poecilia vivipara – piękniczka
Poecilia waiapi
Poecilia wandae
Poecilia wingei – gupik Endlera
Poecilia zonata
RODZAJ: (Poeciliopsis)

Poeciliopsis baenschi
Poeciliopsis balsas
Poeciliopsis catemaco
Poeciliopsis elongata
Poeciliopsis fasciata
Poeciliopsis gracilis
Poeciliopsis hnilickai
Poeciliopsis infans
Poeciliopsis latidens
Poeciliopsis letoni
Poeciliopsis lucida
Poeciliopsis lutzi
Poeciliopsis monacha
Poeciliopsis occidentalis
Poeciliopsis paucimaculata
Poeciliopsis pleurospilus – żyworódka kropkowana
Poeciliopsis presidionis
Poeciliopsis prolifica
Poeciliopsis retropinna
Poeciliopsis santaelena
Poeciliopsis scarlli
Poeciliopsis sonoriensis
Poeciliopsis turneri
Poeciliopsis turrubarensis
Poeciliopsis viriosa
RODZAJ: (Poropanchax)

Poropanchax brichardi
Poropanchax luxophthalmus
Poropanchax myersi – błyskotek Myersa
Poropanchax normani – lśniącooczka
Poropanchax rancureli
Poropanchax scheeli
Poropanchax stigmatopygus
RODZAJ: (Priapella)

Priapella bonita – dobrotka pasiasta
Priapella chamulae – piękniczka niebieskooka
Priapella compressa
Priapella intermedia – piękniczka błękitnooka
Priapella lacandonae
Priapella olmecae
RODZAJ: (Priapichthys)

Priapichthys annectens
Priapichthys caliensis
Priapichthys chocoensis
Priapichthys darienensis
Priapichthys nigroventralis
Priapichthys panamensis
Priapichthys puetzi
RODZAJ: (Procatopus)

Procatopus abbreviatus
Procatopus aberrans – lśniącooczka zielona
Procatopus cabindae
Procatopus nototaenia – błyskotek czerwonogrzbiety, lśniącooczka czerwonogrzbieta
Procatopus similis
RODZAJ: (Pseudopoecilia)

Pseudopoecilia austrocolumbiana
Pseudopoecilia festae
Pseudopoecilia fria
RODZAJ: (Quintana)

Quintana atrizona – pięciosmużka
RODZAJ: (Scolichthys)

Scolichthys greenwayi
Scolichthys iota
RODZAJ: (Tomeurus)

Tomeurus gracilis
RODZAJ: (Xenodexia)

Xenodexia ctenolepis
RODZAJ: (Xenophallus)

Xenophallus umbratilis
RODZAJ: (Xiphophorus)

Xiphophorus alvarezi – mieczyk Alvareza
Xiphophorus andersi – zmienniak Andersa
Xiphophorus birchmanni
Xiphophorus clemenciae
Xiphophorus continens
Xiphophorus cortezi – mieczyk Korteza
Xiphophorus couchianus
Xiphophorus evelynae
Xiphophorus gordoni – zmienniak Gordona
Xiphophorus hellerii – mieczyk Hellera, mieczyk zielony
Xiphophorus kallmani – mieczyk Kallmana
Xiphophorus kosszanderi
Xiphophorus maculatus – zmienniak plamisty, platka
Xiphophorus malinche
Xiphophorus mayae
Xiphophorus meyeri – zmienniak Meyera
Xiphophorus milleri
Xiphophorus mixei
Xiphophorus montezumae – mieczyk Montezumy
Xiphophorus monticolus
Xiphophorus multilineatus
Xiphophorus nezahualcoyotl – mieczyk Nezahualcoyotla
Xiphophorus nigrensis – mieczyk czarnomieczowy
Xiphophorus pygmaeus – mieczyk karłowaty, mieczyk pigmejowaty
Xiphophorus roseni
Xiphophorus signum
Xiphophorus variatus – zmienniak wielobarwny, zmienniak różnobarwny
Xiphophorus xiphidium
RODZAJ: (Profundulus)

Profundulus balsanus
Profundulus guatemalensis
Profundulus kreiseri
Profundulus mixtlanensis
Profundulus oaxacae
Profundulus punctatus
RODZAJ: (Aphyolebias)

Aphyolebias boticarioi
Aphyolebias claudiae
Aphyolebias manuensis
Aphyolebias obliquus
Aphyolebias peruensis – zagrzebiec peruwiański
Aphyolebias rubrocaudatus
Aphyolebias schleseri
Aphyolebias wischmanni
RODZAJ: (Austrofundulus)

Austrofundulus guajira
Austrofundulus leohoignei
Austrofundulus leoni
Austrofundulus limnaeus
Austrofundulus myersi
Austrofundulus rupununi
Austrofundulus transilis
RODZAJ: (Austrolebias)

Austrolebias adloffi – wachlarek pręgowany
Austrolebias affinis
Austrolebias alexandri
Austrolebias apaii
Austrolebias arachan
Austrolebias bellottii – wachlarek Belotta, wachlarek Bellotta, wachlarek niebieski
Austrolebias carvalhoi
Austrolebias charrua
Austrolebias cheradophilus
Austrolebias cinereus
Austrolebias cyaneus – wachlarek mniejszy
Austrolebias duraznensis
Austrolebias elongatus – wachlarek olbrzymi
Austrolebias gymnoventris
Austrolebias ibicuiensis
Austrolebias jaegari
Austrolebias juanlangi
Austrolebias litzi
Austrolebias luteoflammulatus
Austrolebias melanoorus
Austrolebias minuano
Austrolebias monstrosus
Austrolebias nachtigalli
Austrolebias nigripinnis – wachlarek czarnopłetwy
Austrolebias nigrofasciatus
Austrolebias nonoiuliensis
Austrolebias paranaensis
Austrolebias patriciae
Austrolebias paucisquama
Austrolebias periodicus
Austrolebias prognathus
Austrolebias quirogai
Austrolebias reicherti
Austrolebias robustus
Austrolebias toba
Austrolebias univentripinnis
Austrolebias vandenbergi
Austrolebias varzeae
Austrolebias vazferreirai
Austrolebias viarius
Austrolebias wolterstorffi
RODZAJ: (Campellolebias)

Campellolebias brucei
Campellolebias chrysolineatus
Campellolebias dorsimaculatus
Campellolebias intermedius
RODZAJ: (Cynolebias)

Cynolebias albipunctatus
Cynolebias altus
Cynolebias attenuatus
Cynolebias gibbus
Cynolebias gilbertoi
Cynolebias griseus
Cynolebias itapicuruensis
Cynolebias leptocephalus
Cynolebias microphthalmus
Cynolebias paraguassuensis
Cynolebias parnaibensis
Cynolebias perforatus
Cynolebias porosus
Cynolebias vazabarrisensis
RODZAJ: (Cynopoecilus)

Cynopoecilus fulgens
Cynopoecilus intimus
Cynopoecilus melanotaenia
Cynopoecilus multipapillatus
Cynopoecilus nigrovittatus
RODZAJ: (Gnatholebias)

Gnatholebias zonatus
RODZAJ: (Kryptolebias)

Kryptolebias brasiliensis
Kryptolebias campelloi
Kryptolebias caudomarginatus
Kryptolebias gracilis
Kryptolebias hermaphroditus
Kryptolebias marmoratus – strumieniak marmurkowany
Kryptolebias ocellatus
Kryptolebias sepia
RODZAJ: (Leptolebias)

Leptolebias aureoguttatus
Leptolebias citrinipinnis
Leptolebias cruzi
Leptolebias itanhaensis
Leptolebias leitaoi
Leptolebias marmoratus
Leptolebias opalescens
Leptolebias splendens
RODZAJ: (Llanolebias)

Llanolebias stellifer
RODZAJ: (Maratecoara)

Maratecoara formosa
Maratecoara lacortei
Maratecoara splendida
RODZAJ: (Micromoema)

Micromoema xiphophora
RODZAJ: (Millerichthys)

Millerichthys robustus
RODZAJ: (Moema)

Moema apurinan
Moema hellneri
Moema heterostigma
Moema nudifrontata
Moema pepotei
Moema piriana
Moema portugali
Moema quiii
Moema staecki
RODZAJ: (Nematolebias)

Nematolebias papilliferus
Nematolebias whitei – wachlarek brazylijski
RODZAJ: (Neofundulus)

Neofundulus acutirostratus
Neofundulus guaporensis
Neofundulus ornatipinnis
Neofundulus paraguayensis
Neofundulus parvipinnis
RODZAJ: (Notholebias)

Notholebias fractifasciatus
Notholebias minimus
RODZAJ: (Papiliolebias)

Papiliolebias bitteri
Papiliolebias hatinne
RODZAJ: (Pituna)

Pituna brevirostrata
Pituna compacta
Pituna obliquoseriata
Pituna poranga
Pituna schindleri
Pituna xinguensis
RODZAJ: (Plesiolebias)

Plesiolebias altamira
Plesiolebias aruana
Plesiolebias canabravensis
Plesiolebias filamentosus
Plesiolebias fragilis
Plesiolebias glaucopterus
Plesiolebias lacerdai
Plesiolebias xavantei
RODZAJ: (Prorivulus)

Prorivulus auriferus
RODZAJ: (Pterolebias)

Pterolebias hoignei
Pterolebias longipinnis – zagrzebiec długopłetwy
Pterolebias phasianus
Pterolebias zonatus
RODZAJ: (Rachovia)

Rachovia brevis
Rachovia hummelincki
Rachovia maculipinnis
Rachovia pyropunctata – rachowia czerwonocętkowa
RODZAJ: (Renova)

Renova oscari
RODZAJ: (Rivulus) - Strumieniak

Rivulus cylindraceus – strumieniak kubański
Rivulus formonensis
Rivulus insulaepinorum
Rivulus roloffi
Rivulus staecki
RODZAJ: (Simpsonichthys)

Simpsonichthys boitonei
Simpsonichthys bokermanni
Simpsonichthys chacoensis
Simpsonichthys cholopteryx
Simpsonichthys constanciae
Simpsonichthys costai
Simpsonichthys delucai
Simpsonichthys filamentosus
Simpsonichthys inaequipinnatus
Simpsonichthys izecksohni
Simpsonichthys margaritatus
Simpsonichthys myersi
Simpsonichthys nigromaculatus
Simpsonichthys parallelus
Simpsonichthys perpendicularis
Simpsonichthys reticulatus
Simpsonichthys rosaceus
Simpsonichthys santanae
Simpsonichthys semiocellatus
Simpsonichthys suzarti
Simpsonichthys zonatus
RODZAJ: (Spectrolebias)

Spectrolebias bellidoi
Spectrolebias brousseaui
Spectrolebias chacoensis
Spectrolebias costai
Spectrolebias filamentosus
Spectrolebias inaequipinnatus
Spectrolebias pilleti
Spectrolebias reticulatus
Spectrolebias semiocellatus
RODZAJ: (Stenolebias)

Stenolebias bellus
Stenolebias damascenoi
RODZAJ: (Terranatos)

Terranatos dolichopterus
RODZAJ: (Trigonectes)

Trigonectes aplocheiloides
Trigonectes balzanii
Trigonectes macrophthalmus
Trigonectes rogoaguae
Trigonectes rubromarginatus
Trigonectes strigabundus