(Perciformes) – Okoniokształtne

(Perciformes) – Okoniokształtne

RODZAJ:  Acanthurus
RODZAJ:  Ctenochaetus
RODZAJ:  Naso
RODZAJ:  Paracanthurus
RODZAJ:  Prionurus
RODZAJ:  Zebrasoma
RODZAJ: Acropoma
RODZAJ: Doederleinia
RODZAJ: Malakichthys
RODZAJ: Synagrops
RODZAJ: Verilus
RODZAJ: Anabas - Łaźce
Anabas cobojius
Anabas testudineus – łaziec indyjski
RODZAJ: Ctenopoma - Buszowce
Ctenopoma acutirostre – buszowiec ostropyski
Ctenopoma ashbysmithi
Ctenopoma gabonense
Ctenopoma garuanum
Ctenopoma kingsleyae – buszowiec Kingsleya, (buszowiec senegalski, buszowiec srebrzysty)
Ctenopoma machadoi
Ctenopoma maculatum
Ctenopoma multispine
Ctenopoma muriei
Ctenopoma nebulosum
Ctenopoma nigropannosum
Ctenopoma ocellatum
Ctenopoma pellegrini
Ctenopoma petherici
Ctenopoma weeksii – buszowiec krępy
RODZAJ: Microctenopoma
Microctenopoma ansorgii – buszowiec Ansorga
Microctenopoma congicum – buszowiec kongijski
Microctenopoma damasi
Microctenopoma fasciolatum – buszowiec pręgowany
Microctenopoma intermedium
Microctenopoma lineatum
Microctenopoma milleri
Microctenopoma nanum
Microctenopoma nigricans
Microctenopoma ocellifer
Microctenopoma pekkolai
Microctenopoma uelense
RODZAJ: Sandelia
Sandelia bainsii
Sandelia capensis
RODZAJ:  Amarsipus
RODZAJ: Ammodytes
RODZAJ: Ammodytoides
RODZAJ: Bleekeria
RODZAJ: Gymnammodytes
RODZAJ: Hyperoplus
RODZAJ: Lepidammodytes
RODZAJ: Protammodytes
RODZAJ:  Anarhichas
RODZAJ: Anarrhichthys
RODZAJ:  Aplodactylus
RODZAJ: (Apogon)
RODZAJ: (Apogonichthyoides)
RODZAJ: (Apogonichthys)
RODZAJ: (Archamia)
RODZAJ: (Astrapogon)
RODZAJ: (Cercamia)
RODZAJ: (Cheilodipterus)
RODZAJ: (Coranthus)
RODZAJ: (Foa)
RODZAJ: (Glossamia)
RODZAJ: (Gymnapogon)
RODZAJ: (Holapogon)
RODZAJ: (Jaydia)
RODZAJ: (Lachneratus)
RODZAJ: (Lepidamia)
RODZAJ: (Neamia)
RODZAJ: (Nectamia)
RODZAJ: (Ostorhinchus)
RODZAJ: (Paxton )
RODZAJ: (Phaeoptyx)
RODZAJ: (Pristiapogon )
RODZAJ: (Pristicon)
RODZAJ: (Pseudamia)
RODZAJ: (Pseudamiops)
RODZAJ: (Pterapogon)
RODZAJ: (Quinca)
RODZAJ: (Rhabdamia)
RODZAJ: (Siphamia)
RODZAJ: (Sphaeramia)
RODZAJ: (Vincentia)
RODZAJ: (Zapogon)
RODZAJ: (Zoramia)
RODZAJ: (Arioma)
RODZAJ: (Artedidraco)
RODZAJ: (Dolloidraco)
RODZAJ: (Histiodraco)
RODZAJ: (Pogonophryne)
RODZAJ: (Badis)
Badis assamensis
Badis badis – badis błękitnopłetwy
Badis blosyrus
Badis chittagongis
Badis corycaeus
Badis dibruensis
Badis ferrarisi
Badis juergenschmidti
Badis kanabos
Badis khwae
Badis kyar
Badis pyema
Badis ruber
Badis siamensis
Badis singenensis
Badis triocellii
Badis tuivaiei
RODZAJ: (Dario)
Dario dario – Badis bengalski
Dario dayingensis
Dario hysginon
Dario kajal
Dario urops
RODZAJ:  (Banjos)
RODZAJ:  (Bathyclupea)
RODZAJ: Acanthodraco
RODZAJ: Akarotaxis
RODZAJ: Bathydraco
RODZAJ: Cygnodraco
RODZAJ: Gerlachea
RODZAJ: Gymnodraco
RODZAJ: Parachaenichthys
RODZAJ: Prionodraco
RODZAJ: Psilodraco
RODZAJ: Racovitzia
RODZAJ: Vomeridens
RODZAJ:  (Bathymaster)
RODZAJ: (Rathbunella)
RODZAJ: (Ronquilus)
RODZAJ:  (Adelotremus )
RODZAJ:  (Aidablennius)
RODZAJ:  (Aidablennius)
RODZAJ:  (Alticus)
RODZAJ:  (Andamia)
RODZAJ:  (Antennablennius)
RODZAJ:  (Aspidontus)
RODZAJ:  (Atrosalarias)
RODZAJ:  (Bathyblennius)
RODZAJ:  (Blenniella)
RODZAJ:  (Blennius)
RODZAJ:  (Chalaroderma)
RODZAJ:  (Chasmodes)
RODZAJ:  (Cirripectes)
RODZAJ:  (Cirrisalarias)
RODZAJ:  (Coryphoblennius)
RODZAJ:  (Crossosalarias)
RODZAJ:  (Dodekablennos)
RODZAJ:  (Ecsenius)
RODZAJ:  (Enchelyurus)
RODZAJ:  (Entomacrodus)
RODZAJ:  (Exallias)
RODZAJ:  (Glyptoparus)
RODZAJ:  (Haptogenys)
RODZAJ:  (Hirculops)
RODZAJ:  (Hypleurochilus)
RODZAJ:  (Hypsoblennius)
RODZAJ:  (Istiblennius)
RODZAJ:  (Laiphognathus)
RODZAJ:  (Lipophrys)
RODZAJ:  (Litobranchus)
RODZAJ:  (Lupinoblennius)
RODZAJ:  (Medusablennius)
RODZAJ:  (Meiacanthus)
RODZAJ:  (Microlipophrys)
RODZAJ:  (Mimoblennius)
RODZAJ:  (Nannosalarias)
RODZAJ:  (Oman)
RODZAJ:  (Omobranchus)
RODZAJ:  (Omox)
RODZAJ:  (Ophioblennius)
RODZAJ:  (Parablennius)
RODZAJ:  (Parahypsos)
RODZAJ:  (Paralticus)
RODZAJ:  (Parenchelyurus)
RODZAJ:  (Pereulixia)
RODZAJ:  (Petroscirtes)
RODZAJ:  (Phenablennius)
RODZAJ:  (Plagiotremus)
RODZAJ:  (Praealticus)
RODZAJ:  (Rhabdoblennius)
RODZAJ:  (Salaria)
RODZAJ:  (Salarias)
RODZAJ:  (Scartella)
RODZAJ:  (Scartichthys)
RODZAJ:  (Spaniblennius)
RODZAJ:  (Stanulus)
RODZAJ:  (Xiphasia)
RODZAJ:  (Bovichtus)
RODZAJ: (Cottoperca)
RODZAJ: (Halaphritis)
RODZAJ:  (Brama)
RODZAJ: (Eumegistus)
RODZAJ: (Grammonus)
RODZAJ: (Pteraclis)
RODZAJ: (Pterycombus)
RODZAJ: (Taractes )
RODZAJ: (Taractichthys)
RODZAJ: (Xenobrama)
RODZAJ:  (Caesio)
RODZAJ: (Dipterygonotus)
RODZAJ: (Gymnocaesio)
RODZAJ: (Pterocaesio)
RODZAJ:  (Callanthias)
RODZAJ: (Grammatonotus)
RODZAJ: (Anaora)
RODZAJ: (Bathycallionymus)
RODZAJ: (Callionymus)
RODZAJ: (Calliurichthys)
RODZAJ: (Chalinops)
RODZAJ: (Dactylopus)
RODZAJ: (Diplogrammus)
RODZAJ: (Draculo)
RODZAJ: (Eleutherochir )
RODZAJ: (Eocallionymus)
RODZAJ: (Minysynchiropus)
RODZAJ: (Neosynchiropus)
RODZAJ: (Paracallionymus )
RODZAJ: (Protogrammus )
RODZAJ: (Pseudocalliurichthys)
RODZAJ: (Repomucenus)
RODZAJ: (Spinicapitichthys)
RODZAJ: (Synchiropus)
RODZAJ: (Tonlesapia)
RODZAJ:  (Antigonia)
RODZAJ:    (Capros)
RODZAJ:   (Alectis)
RODZAJ:   (Alepes)
RODZAJ:   (Atropus)
RODZAJ:   (Atule)
RODZAJ:   (Campogramma)
RODZAJ:   (Carangoides)
RODZAJ:   (Caranx)
RODZAJ:   (Chloroscombrus)
RODZAJ:   (Decapterus)
RODZAJ:   (Elagatis)
RODZAJ:   (Gnathanodon)
RODZAJ:   (Hemicaranx)
RODZAJ:   (Lichia)
RODZAJ:   (Megalaspis)
RODZAJ:   (Naucrates)
RODZAJ:   (Oligoplites)
RODZAJ:   (Pantolabus)
RODZAJ:   (Parastromateus)
RODZAJ:   (Parona)
RODZAJ:   (Pseudocaranx)
RODZAJ:   (Scomberoides)
RODZAJ:   (Selar)
RODZAJ:   (Selaroides)
RODZAJ:   (Selene)
RODZAJ:   (Seriola)
RODZAJ:   (Seriolina)
RODZAJ:   (Trachinotus)
RODZAJ:   (Trachurus)
RODZAJ:   (Ulua)
RODZAJ:   (Uraspis)
RODZAJ:   (Caristius)
RODZAJ:   (Neocaristius)
RODZAJ:   (Paracaristius)
RODZAJ:   (Platyberyx)
RODZAJ: Acantharchus
Acantharchus pomotis
RODZAJ: Ambloplites
Ambloplites ariommus
Ambloplites cavifrons
Ambloplites constellatus
Ambloplites rupestris – bass czerwonooki
RODZAJ: Archoplites
Archoplites interruptus
RODZAJ: Centrarchus
Centrarchus macropterus – okoń pawik
RODZAJ: Enneacanthus
Enneacanthus chaetodon – bass tarczowy
Enneacanthus gloriosus – okończyk diamentowy
Enneacanthus obesus – bassek zielony, okoń diamentowy
RODZAJ: Lepomis
Lepomis auritus – bass różowy
Lepomis cyanellus – bass zielony
Lepomis gibbosus – bass słoneczny, słonecznica pstra
Lepomis gulosus
Lepomis humilis
Lepomis macrochirus – bass niebieski, bass pręgowany, bass błękitnoskrzelny
Lepomis marginatus
Lepomis megalotis
Lepomis microlophus
Lepomis miniatus
Lepomis peltastes
Lepomis punctatus
Lepomis symmetricus
RODZAJ: Micropterus
Micropterus cataractae
Micropterus coosae
Micropterus dolomieu – bass małogębowy
Micropterus floridanus
Micropterus henshalli
Micropterus notius
Micropterus punctulatus
Micropterus salmoides – bass wielkogębowy
Micropterus treculii
RODZAJ: Pomoxis
Pomoxis annularis
Pomoxis nigromaculatus
RODZAJ:  (Centracanthus)
RODZAJ:  (Spicara)
RODZAJ:   (Centrogenys)
RODZAJ:  (Centrolophus)
RODZAJ:  (Hyperoglyphe)
RODZAJ:  (Icichthys)
RODZAJ:  (Psenopsis)
RODZAJ:  (Schedophilus)
RODZAJ:  (Seriolella)
RODZAJ:  (Tubbia)
RODZAJ:  (Acanthocepola)
RODZAJ:  (Cepola)
RODZAJ:  (Owstonia)
RODZAJ:  (Pseudocepola)
RODZAJ:  (Sphenanthias)
RODZAJ:  (Acanthemblemaria)
RODZAJ:  (Chaenopsis)
RODZAJ:  (Cirriemblemaria)
RODZAJ:  (Coralliozetus)
RODZAJ:  (Ekemblemaria)
RODZAJ:  (Emblemaria)
RODZAJ:  (Emblemariopsis)
RODZAJ:  (Hemiemblemaria)
RODZAJ:  (Lucayablennius)
RODZAJ:  (Mccoskerichthys)
RODZAJ:  (Neoclinus)
RODZAJ:  (Protemblemaria)
RODZAJ:  (Stathmonotus)
RODZAJ:  (Tanyemblemaria)
 RODZAJ:   (Amphichaetodon)
RODZAJ:  (Chaetodon)
RODZAJ:  (Chelmon)
RODZAJ:  (Chelmonops)
RODZAJ:  (Coradion)
RODZAJ:  (Forcipiger)
RODZAJ:  (Hemitaurichthys)
RODZAJ:  (Heniochus)
RODZAJ:  (Johnrandallia)
RODZAJ:  (Parachaetodon)
RODZAJ:  (Prognathodes)
RODZAJ:  (Roa)
RODZAJ:   (Champsodon)
RODZAJ: Ambassis
Ambassis agassizii – przeźroczka Agassiza
Ambassis agrammus
Ambassis ambassis
Ambassis buruensis – przeźroczka czernica
Ambassis buton
Ambassis dussumieri
Ambassis elongata
Ambassis fontoynonti
Ambassis gymnocephalus
Ambassis interrupta
Ambassis jacksoniensis
Ambassis kopsii
Ambassis macleayi
Ambassis macracanthus
Ambassis marianus
Ambassis miops
Ambassis nalua
Ambassis natalensis
Ambassis thermalis
Ambassis urotaenia
Ambassis vachellii
RODZAJ: Chanda
Chanda nama – przeźroczka większa
RODZAJ: Denariusa
Denariusa australis
RODZAJ: Gymnochanda
Gymnochanda filamentosa
Gymnochanda flamea
Gymnochanda limi
Gymnochanda verae
RODZAJ: Paradoxodacna
Paradoxodacna piratica
RODZAJ: Parambassis
Parambassis alleni
Parambassis altipinnis
Parambassis apogonoides
Parambassis baculis
Parambassis bistigmata
Parambassis confinis
Parambassis dayi
Parambassis gulliveri
Parambassis lala
Parambassis macrolepis
Parambassis notatus
Parambassis pulcinella – przeźroczka hełmiasta
Parambassis ranga – przeźroczka indyjska
Parambassis siamensis
Parambassis tenasserimensis
Parambassis thomassi
Parambassis vollmeri
Parambassis wolffii
RODZAJ: Pseudambassis
Pseudambassis roberti
RODZAJ: Tetracentrum
Tetracentrum apogonoides
Tetracentrum caudovittatus
Tetracentrum honessi
RODZAJ:  (Chaenocephalus)
RODZAJ:  (Chaenodraco)
RODZAJ:  (Champsocephalus)
RODZAJ:  (Channichthys)
RODZAJ:  (Chionobathyscus)
RODZAJ:  (Chionodraco)
RODZAJ:  (Chionodraco)
RODZAJ:  (Dacodraco)
RODZAJ:  (Neopagetopsis)
RODZAJ:  (Pagetopsis)
RODZAJ:  (Pseudochaenichthys)
RODZAJ: (Cheilodactylus)
RODZAJ: (Chirodactylus)
RODZAJ: (Dactylophora)
RODZAJ: (Nemadactylus)
RODZAJ: (Chiasmodon)
RODZAJ: (Dysalotus)
RODZAJ: (Kali)
RODZAJ: ( Pseudoscopelus)
RODZAJ:  (Chironemus)
RODZAJ: (Threpterius)
RODZAJ: (Abactochromis)
Abactochromis labrosus – Pyszczak grubowargi
RODZAJ: (Acarichthys) - Kopiki
Acarichthys heckelii – Kopik Heckla
RODZAJ: (Acaronia) - Akaronie
Acaronia nassa – Akaronia boliwijska
Acaronia vultuosa – Akaronia kolumbijska
RODZAJ: (Aequidens) - Akary
Aequidens chimantanus
Aequidens diadema – Akara diadema
Aequidens epae
Aequidens filamentosus
Aequidens gerciliae
Aequidens mauesanus
Aequidens metae – Akara żółta
Aequidens michaeli
Aequidens pallidus – Akara dwuplama
Aequidens patricki
Aequidens plagiozonatus
Aequidens rondoni
Aequidens superomaculatus
Aequidens tetramerus
Aequidens tubicen
Aequidens viridis
RODZAJ: (Alcolapia)
Alcolapia alcalica
Alcolapia grahami
Alcolapia latilabris
Alcolapia ndalalani
RODZAJ: (Allochromis)
Allochromis welcommei
RODZAJ: (Alticorpus)
Alticorpus geoffreyi
Alticorpus macrocleithrum
Alticorpus mentale
Alticorpus peterdaviesi
Alticorpus profundicola
RODZAJ: (Altolamprologus)
Altolamprologus calvus – Szczelinowiec gładkolicy
Altolamprologus compressiceps
Altolamprologus fasciatus
RODZAJ: (Amatitlania)
Amatitlania altoflavus
Amatitlania kanna
Amatitlania myrnae
Amatitlania nanoluteus – Pielęgnica z Guabo
Amatitlania nigrofasciata – Pielęgnica zebra
Amatitlania sajica – Pielęgnica Saica
Amatitlania septemfasciata
Amatitlania siquia
Amatitlania sp.’honduras red point’
RODZAJ: (Amphilophus )
Amphilophus amarillo
Amphilophus astorquii
Amphilophus chancho
Amphilophus citrinellus – Pielęgnica cytrynowa
Amphilophus flaveolus
Amphilophus globosus
Amphilophus hogaboomarum
Amphilophus istlanus
Amphilophus labiatus – Pielęgnica „Czerwony diabeł”
Amphilophus lyonsi
Amphilophus sagittae
Amphilophus supercilius
Amphilophus tolteca
Amphilophus trimaculatus – Pielęgnica trójplama
Amphilophus viridis
Amphilophus xiloaensis
Amphilophus zaliosus
RODZAJ: (Andinoacara)
Andinoacara biseriatus
Andinoacara blombergi
Andinoacara coeruleopunctatus – Akara panamska
Andinoacara latifrons – Akara platynowa
Andinoacara pulcher – Akara błękitna
Andinoacara rivulatus – Akara pomarańczowopłetwa
Andinoacara sapayensis – Akara z Sapayo
Andinoacara stalsbergi
RODZAJ: (Anomalochromis)
Anomalochromis thomasi – Pielęgnica (Barwniak) Thomasa
RODZAJ: (Apistogramma)
Apistogramma acrensis
Apistogramma agassizii – Pielęgniczka Agassiza
Apistogramma aguarico
Apistogramma alacrina
Apistogramma allpahuayo
Apistogramma angayuara
Apistogramma arua
Apistogramma atahualpa
Apistogramma baenschi
Apistogramma barlowi
Apistogramma bitaeniata – Pielęgniczka dwupręga
Apistogramma borelli – Pielęgniczka żółta
Apistogramma brevis
Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka kakadu
Apistogramma caetei
Apistogramma caudomaculata
Apistogramma cinilabra
Apistogramma commbrae
Apistogramma cruzi
Apistogramma diplotaenia
Apistogramma eleutheria
Apistogramma elizabethae
Apistogramma eremnopyge
Apistogramma erythrura
Apistogramma eunotus – Pielęgniczka peruwiańska
Apistogramma feconat
Apistogramma flabellicauda
Apistogramma flavipedunculata
Apistogramma geisleri
Apistogramma gephyra
Apistogramma gibbiceps
Apistogramma gossei
Apistogramma guttata
Apistogramma helkeri
Apistogramma hippolytae
Apistogramma hoignei
Apistogramma hongsloi
Apistogramma huascar
Apistogramma inconspicua
Apistogramma iniridae
Apistogramma inornata
Apistogramma intermedia
Apistogramma juruensis
Apistogramma kullanderi
Apistogramma lineata
Apistogramma linkei
Apistogramma luelingi
Apistogramma macmasteri – Pielęgniczka czerwonogrzbieta
Apistogramma martini
Apistogramma megaptera
Apistogramma megastoma
Apistogramma meinkeni
Apistogramma mendezi
Apistogramma minima
Apistogramma moae
Apistogramma nijsseni – Pielęgniczka Nijssena
Apistogramma norberti
Apistogramma nororientalis
Apistogramma ortegai
Apistogramma ortmanni – Pielęgniczka Ortmanna
Apistogramma panduro
Apistogramma pantalone
Apistogramma parva
Apistogramma paucisquamis
Apistogramma paulmuelleri
Apistogramma payaminonis
Apistogramma pedunculata
Apistogramma personata
Apistogramma pertensis – Pielęgniczka amazońska
Apistogramma piaroa
Apistogramma piauiensis
Apistogramma playayacu
Apistogramma pleurotaenia – Pielęgniczka kratkowana
Apistogramma pulchra
Apistogramma regani – Pielęgniczka Regana
Apistogramma resticulosa
Apistogramma rositae
Apistogramma rubrolineata
Apistogramma rupununi
Apistogramma salpinction
Apistogramma similis
Apistogramma sororcula
Apistogramma staecki – Pielęgniczka boliwijska
Apistogramma steindachneri – Pielęgniczka pięknopłetwa
Apistogramma taeniata
Apistogramma trifasciata – Pielęgniczka trójpręga
Apistogramma tucurui
Apistogramma uaupesi
Apistogramma urteagai
Apistogramma velifera
Apistogramma viejita
Apistogramma wapisana
Apistogramma wolli
RODZAJ: (Apistogrammoides)
Apistogrammoides pucallpaensis
RODZAJ: (Archocentrus)
Archocentrus centrarchus – Pielęgnica kraterowa
RODZAJ: (Aristochromis)
Aristochromis christyi
RODZAJ: (Asprotilapia)
Asprotilapia leptura
RODZAJ: Astatheros
Astatheros macracanthus
Astatheros margaritifer
RODZAJ: (Astatoreochromis)
Astatoreochromis alluaudi
Astatoreochromis straeleni
RODZAJ: (Astatotilapia)
Astatotilapia aeneocolor
Astatotilapia barbarae
Astatotilapia bloyeti
Astatotilapia brownae
Astatotilapia burtoni – Gębacz trójbarwny
Astatotilapia calliptera
Astatotilapia cinerea
Astatotilapia desfontainii
Astatotilapia dolorosa
Astatotilapia eduardi
Astatotilapia elegans
Astatotilapia engystoma
Astatotilapia flaviijosephi
Astatotilapia lacrimosa
Astatotilapia latifasciata
Astatotilapia macrops
Astatotilapia martini
Astatotilapia megalops
Astatotilapia melanopus
Astatotilapia nubila
Astatotilapia pallida
Astatotilapia paludinosa
Astatotilapia roberti
Astatotilapia schubotziella
Astatotilapia sparsidens
Astatotilapia stappersi
Astatotilapia swynnertoni
Astatotilapia tchadensis
Astatotilapia tweddlei
Astatotilapia velifer
RODZAJ: (Astronotus) - Oskary
Astronotus crassipinnis
Astronotus ocellatus – Pielęgnica pawiooka
RODZAJ: (Aulonocara)
Aulonocara aquilonium
Aulonocara auditor
Aulonocara baenschi
Aulonocara brevinidus
Aulonocara ethelwynnae
Aulonocara „fire fish”
Aulonocara gertrudae
Aulonocara guentheri
Aulonocara hueseri
Aulonocara jacobfreibergi
Aulonocara kandeense
Aulonocara koningsi
Aulonocara korneliae
Aulonocara maylandi – Pyszczak Maylanda
Aulonocara nyassae – Pyszczak cesarski
Aulonocara OB
Aulonocara rostratum
Aulonocara saulosi
Aulonocara stonemani
Aulonocara stuartgranti
Aulonocara trematocephalum
RODZAJ: (Aulonocranus)
Aulonocranus dewindti
RODZAJ: (Australoheros)
Australoheros acaroides
Australoheros angiru
Australoheros autochthon
Australoheros autrani
Australoheros barbosae
Australoheros capixaba
Australoheros charrua
Australoheros facetus – Pielęgnica Chanchito
Australoheros forquilha
Australoheros guarani
Australoheros ipatinguensis
Australoheros kaaygua
Australoheros macacuensis
Australoheros macaensis
Australoheros mattosi
Australoheros minuano
Australoheros montanus
Australoheros muriae
Australoheros paraibae
Australoheros perdi
Australoheros ribeirae
Australoheros robustus
Australoheros sanguineus
Australoheros saquarema
Australoheros scitulus
Australoheros taura
Australoheros tavaresi
Australoheros tembe
Australoheros ykeregua
RODZAJ: (Baileychromis)
Baileychromis centropomoides
RODZAJ: (Bathybates)
Bathybates fasciatus
Bathybates ferox
Bathybates graueri
Bathybates hornii
Bathybates leo
Bathybates minor
Bathybates vittatus
RODZAJ: (Benitochromis)
Benitochromis batesii
Benitochromis conjunctus
Benitochromis finleyi
Benitochromis nigrodorsalis
Benitochromis riomuniensis
Benitochromis ufermanni
RODZAJ: (Benthochromis)
Benthochromis horii
Benthochromis melanoides
Benthochromis tricoti
RODZAJ: (Biotodoma) - Grzebce
Biotodoma cupido – Grzebiec zielony
Biotodoma wavrini – Grzebiec Wawriniego
RODZAJ: (Biotoecus)
Biotoecus dicentrarchus
Biotoecus opercularis
RODZAJ: (Boulengerochromis)
Boulengerochromis microlepis
RODZAJ: (Buccochromis)
Buccochromis atritaeniatus
Buccochromis heterotaenia
Buccochromis lepturus
Buccochromis nototaenia
Buccochromis rhoadesii
Buccochromis spectabilis
RODZAJ: (Bujurquina)
Bujurquina apoparuana
Bujurquina cordemadi
Bujurquina eurhinus
Bujurquina hophrys
Bujurquina huallagae
Bujurquina labiosa
Bujurquina mariae
Bujurquina megalospilus
Bujurquina moriorum
Bujurquina oenolaemus
Bujurquina ortegai
Bujurquina pardus
Bujurquina peregrinabunda
Bujurquina robusta
Bujurquina syspilus
Bujurquina tambopatae
Bujurquina vittata
Bujurquina zamorensis
RODZAJ: (Callochromis)
Callochromis macrops
Callochromis melanostigma
Callochromis pleurospilus
RODZAJ: (Caprichromis)
Caprichromis liemi
Caprichromis orthognathus
RODZAJ: (Caquetaia)
Caquetaia kraussii
Caquetaia myersi
Caquetaia spectabilis
RODZAJ: (Cardiopharynx)
Cardiopharynx schoutedeni
RODZAJ: (Chaetobranchopsis)
Chaetobranchopsis australis
Chaetobranchopsis orbicularis
RODZAJ: (Chaetobranchus)
Chaetobranchus flavescens
Chaetobranchus semifasciatus
RODZAJ: (Chalinochromis)
Chalinochromis brichardi – Naskalnik Bricharda
Chalinochromis cyanophleps
Chalinochromis popelini – Naskalnik dwupasy
RODZAJ: (Champsochromis)
Champsochromis caeruleus
Champsochromis spilorhynchus
RODZAJ: (Chetia)
Chetia brevicauda
Chetia brevis
Chetia flaviventris
Chetia gracilis
Chetia mola
Chetia welwitschi
RODZAJ: Chiapaheros
Chiapaheros grammodes
RODZAJ: (Chilochromis)
Chilochromis duponti
RODZAJ: (Chilotilapia)
Chilotilapia euchilus
Chilotilapia rhoadesii
RODZAJ: Chindongo
Chindongo ater
Chindongo bellicosus
Chindongo cyaneus
Chindongo demasoni – Malawik pasiasty
Chindongo elongatus – Pyszczak wydłużony
Chindongo flavus
Chindongo heteropictus
Chindongo longior
Chindongo minutus
Chindongo saulosi – Pyszczak Saulosa
Chindongo socolofi – Pyszczak Socolofa
RODZAJ: Chocoheros
Chocoheros microlepis
RODZAJ: Chortiheros
Chortiheros wesseli
RODZAJ: (Chromidotilapia)
Chromidotilapia cavalliensis
Chromidotilapia elongata
Chromidotilapia guntheri – Barwniak Günthera
Chromidotilapia kingsleyae – Barwniak Kingsleja
Chromidotilapia linkei
Chromidotilapia mamonekenei
Chromidotilapia melaniae
Chromidotilapia mrac
Chromidotilapia nana
Chromidotilapia regani
Chromidotilapia schoutedeni
RODZAJ: Chuco
Chuco godmanni
Chuco intermedium
Chuco microphthalmus
RODZAJ: (Cichla)
Cichla intermedia
Cichla jariina
Cichla kelberi
Cichla melaniae
Cichla mirianae
Cichla monoculus
Cichla nigromaculata
Cichla ocellaris
Cichla orinocensis
Cichla pinima
Cichla piquiti
Cichla pleiozona
Cichla temensis
Cichla thyrorus
Cichla vazzoleri
RODZAJ: (Cichlasoma)
Cichlasoma amazonarum
Cichlasoma araguaiense
Cichlasoma bimaculatum – Akara niebieska
Cichlasoma boliviense
Cichlasoma dimerus
Cichlasoma orientale
Cichlasoma orinocense
Cichlasoma paranaense
Cichlasoma portalegrensis – Pielęgnica pręgowana – Akara z Porto Alegro
Cichlasoma pusillum
Cichlasoma Red Parrot – Pielęgnica papuzia
Cichlasoma sanctifranciscense
Cichlasoma taenia
Cichlasoma trimaculatum – Pielęgnica trójplama
Cichlasoma zarskei
RODZAJ: Cincelichthys
Cincelichthys bocourti
Cincelichthys pearsei
RODZAJ: (Cleithracara )
Cleithracara maronii – Akara z Maroni
RODZAJ: Coelotilapia
Coelotilapia joka
RODZAJ: (Congochromis)
Congochromis dimidiatus – Pielęgniczka afrykańska
Congochromis pugnatus
Congochromis sabinae
Congochromis squamiceps
RODZAJ: Congolapia
Congolapia bilineata
Congolapia crassa
Congolapia louna
RODZAJ: (Copadichromis)
Copadichromis atripinnis
Copadichromis azureus
Copadichromis borleyi – Pyszczak Borleya
Copadichromis chizumuluensis
Copadichromis chrysonotus
Copadichromis cyaneus
Copadichromis cyanocephalus
Copadichromis diplostigma
Copadichromis geertsi
Copadichromis ilesi
Copadichromis insularis
Copadichromis jacksoni
Copadichromis likomae
Copadichromis mbenjii
Copadichromis melas
Copadichromis mloto
Copadichromis nkatae
Copadichromis parvus
Copadichromis pleurostigma
Copadichromis pleurostigmoides
Copadichromis quadrimaculatus
Copadichromis trewavasae
Copadichromis trimaculatus – Pyszczak trójplamy
Copadichromis verduyni
Copadichromis virginalis
RODZAJ: Coptodon
Coptodon bakossiorum
Coptodon bemini
Coptodon bythobates
Coptodon cameronensis
Coptodon camerunensis
Coptodon congicus
Coptodon dageti
Coptodon deckerti
Coptodon discolor
Coptodon ejagham
Coptodon flavus
Coptodon fusiformis
Coptodon guineensis
Coptodon gutturosus
Coptodon imbrifernus
Coptodon ismailiaensis
Coptodon konkourensis
Coptodon kottae
Coptodon louka
Coptodon margaritaceus
Coptodon nigrans
Coptodon nyonganus
Coptodon rendalli
Coptodon rheophila
Coptodon snyderae
Coptodon spongotroktis
Coptodon tholloni
Coptodon thysi
Coptodon walteri
Coptodon zillii – Tilapia Zilla, czerwonobrzucha
RODZAJ: (Corematodus)
Corematodus shiranus
Corematodus taeniatus
RODZAJ: (Crenicara)
Crenicara latruncularium
Crenicara punctulatum
RODZAJ: (Crenicichla) - Grzebienice
Crenicichla acutirostris
Crenicichla adspersa
Crenicichla albopunctata
Crenicichla alta
Crenicichla anamiri
Crenicichla anthurus
Crenicichla brasiliensis
Crenicichla britskii
Crenicichla cametana
Crenicichla celidochilus
Crenicichla chicha
Crenicichla cincta
Crenicichla compressiceps – Grzebienica pręgowana
Crenicichla conibos
Crenicichla coppenamensis
Crenicichla cyanonotus
Crenicichla cyclostoma
Crenicichla dandara
Crenicichla empheres
Crenicichla frenata
Crenicichla gaucho
Crenicichla geayi
Crenicichla gillmorlisi
Crenicichla hadrostigma
Crenicichla haroldoi
Crenicichla heckeli
Crenicichla hemera
Crenicichla hu
Crenicichla hummelincki
Crenicichla igara
Crenicichla iguapina
Crenicichla iguassuensis
Crenicichla inpa
Crenicichla isbrueckeri
Crenicichla jaguarensis
Crenicichla jegui
Crenicichla johanna
Crenicichla jupiaensis
Crenicichla jurubi
Crenicichla labrina
Crenicichla lacustris
Crenicichla lenticulata
Crenicichla lepidota
Crenicichla lucenai
Crenicichla lucius
Crenicichla lugubris
Crenicichla macrophthalma
Crenicichla maculata
Crenicichla mandelburgeri
Crenicichla marmorata
Crenicichla minuano
Crenicichla missioneira
Crenicichla monicae
Crenicichla mucuryna
Crenicichla multispinosa
Crenicichla nickeriensis
Crenicichla niederleinii
Crenicichla notophthalmus
Crenicichla pellegrini
Crenicichla percna
Crenicichla phaiospilus
Crenicichla ploegi
Crenicichla prenda
Crenicichla proteus
Crenicichla punctata
Crenicichla pydanielae
Crenicichla regani – Grzebienica Regana
Crenicichla reticulata
Crenicichla rosemariae
Crenicichla santosi
Crenicichla saxatilis
Crenicichla scottii
Crenicichla sedentaria
Crenicichla semicincta
Crenicichla semifasciata
Crenicichla sipaliwini
Crenicichla stocki
Crenicichla strigata
Crenicichla sveni
Crenicichla taikyra
Crenicichla tapii
Crenicichla tendybaguassu
Crenicichla ternetzi
Crenicichla tesay
Crenicichla tigrina
Crenicichla tingui
Crenicichla urosema
Crenicichla vaillanti
Crenicichla virgatula
Crenicichla vittata
Crenicichla wallacii
Crenicichla yaha
Crenicichla ypo
Crenicichla zebrina
RODZAJ: Cribroheros
Cribroheros alfari – Pielęgnica pastelowa
Cribroheros altifrons
Cribroheros bussingi
Cribroheros diquis
Cribroheros longimanus
Cribroheros rhytisma
Cribroheros robertsoni
Cribroheros rostratus
RODZAJ: (Cryptoheros)
Cryptoheros chetumalensis
Cryptoheros cutteri – Pielęgnica Cuttera
Cryptoheros spilurus – Pielęgnica błękitnooka
RODZAJ: (Ctenochromis)
Ctenochromis horei
Ctenochromis luluae
Ctenochromis oligacanthus
Ctenochromis pectoralis
Ctenochromis polli
RODZAJ: (Ctenopharynx)
Ctenopharynx intermedius
Ctenopharynx nitidus
Ctenopharynx pictus
RODZAJ: (Cunningtonia)
Cunningtonia longiventralis
RODZAJ: (Cyathochromis)
Cyathochromis obliquidens
RODZAJ: (Cyathopharynx)
Cyathopharynx foae
Cyathopharynx furcifer
RODZAJ: (Cyclopharynx)
Cyclopharynx fwae
Cyclopharynx schwetzi
RODZAJ: (Cynotilapia)
Cynotilapia afra – Pyszczak afra
Cynotilapia aurifrons
Cynotilapia axelrodi
Cynotilapia chilundu
Cynotilapia zebroides
RODZAJ: (Cyphotilapia)
Cyphotilapia frontosa – Pyszczak hełmiasty
Cyphotilapia gibberosa
RODZAJ: (Cyprichromis)
Cyprichromis coloratus
Cyprichromis leptosoma
Cyprichromis microlepidotus
Cyprichromis pavo
Cyprichromis zonatus
RODZAJ: (Cyrtocara)
Cyrtocara moorii – Pyszczak Moora
RODZAJ: (Danakilia)
Danakilia dinicolai
Danakilia franchettii
RODZAJ: Darienheros
Darienheros calobrensis
RODZAJ: (Dicrossus)
Dicrossus filamentosus – Pielęgniczka kratkowana
Dicrossus foirni
Dicrossus glandicauda
Dicrossus maculatus
Dicrossus warzeli
RODZAJ: (Dimidiochromis)
Dimidiochromis compressiceps – Pyszczak płaskogłowy
Dimidiochromis dimidiatus
Dimidiochromis kiwinge
Dimidiochromis strigatus
RODZAJ: (Diplotaxodon)
Diplotaxodon aeneus
Diplotaxodon altus
Diplotaxodon argenteus
Diplotaxodon ecclesi
Diplotaxodon greenwoodi
Diplotaxodon limnothrissa
Diplotaxodon longimaxilla
Diplotaxodon macrops
RODZAJ: (Divandu)
Divandu albimarginatus
RODZAJ: (Docimodus)
Docimodus evelynae
Docimodus johnstoni
RODZAJ: (Eclectochromis)
Eclectochromis lobochilus
Eclectochromis ornatus
RODZAJ: (Ectodus)
Ectodus descampsi
RODZAJ: (Enigmatochromis)
Enigmatochromis lucanusi
RODZAJ: (Enterochromis)
Enterochromis erythrocephalus
RODZAJ: (Eretmodus)
Eretmodus cyanostictus
Eretmodus marksmithi
RODZAJ: (Etia)
Etia nguti
RODZAJ: (Etroplus)
Etroplus canarensis
Etroplus maculatus – Żółtaczek indyjski
Etroplus suratensis – Żółtaczek cejloński
RODZAJ: (Exochochromis)
Exochochromis anagenys
RODZAJ: (Fossorochromis)
Fossorochromis rostratus
RODZAJ: (Gaurochromis)
Gaurochromis empodisma
RODZAJ: (Genyochromis)
Genyochromis mento
RODZAJ: (Geophagus)
Geophagus abalios
Geophagus altifrons
Geophagus argyrostictus
Geophagus brachybranchus
Geophagus brasiliensis – Ziemiojad brazylijski
Geophagus brokopondo
Geophagus camopiensis
Geophagus crassilabris
Geophagus crocatus
Geophagus diamantinensis
Geophagus dicrozoster
Geophagus gottwaldi
Geophagus grammepareius
Geophagus harreri
Geophagus iporangensis
Geophagus itapicuruensis
Geophagus megasema
Geophagus mirabilis
Geophagus neambi
Geophagus obscurus
Geophagus parnaibae
Geophagus pellegrini
Geophagus proximus
Geophagus sp. ‚Red Head Tapajos’
Geophagus steindachneri – Ziemiojad Steindachnera (czerwonogłowy)
Geophagus surinamensis – Ziemiojad surinamski
Geophagus sveni
Geophagus taeniopareius
Geophagus winemilleri
RODZAJ: (Gephyrochromis)
Gephyrochromis lawsi
Gephyrochromis moorii
RODZAJ: (Gnathochromis)
Gnathochromis permaxillaris
Gnathochromis pfefferi
RODZAJ: (Gobiocichla)
Gobiocichla ethelwynnae
Gobiocichla wonderi
RODZAJ: (Grammatotria)
Grammatotria lemairii
RODZAJ: (Greenwoodochromis)
Greenwoodochromis bellcrossi
Greenwoodochromis christyi
RODZAJ: (Guianacara)
Guianacara cuyunii
Guianacara dacrya
Guianacara geayi
Guianacara oelemariensis
Guianacara owroewefi
Guianacara sphenozona
Guianacara stergiosi
RODZAJ: (Gymnogeophagus)
Gymnogeophagus australis
Gymnogeophagus balzanii – Ziemiojad wielkogłowy (paragwajski)
Gymnogeophagus caaguazuensis
Gymnogeophagus che
Gymnogeophagus constellatus
Gymnogeophagus gymnogenys
Gymnogeophagus labiatus
Gymnogeophagus lacustris
Gymnogeophagus lipokarenos
Gymnogeophagus mekinos
Gymnogeophagus meridionalis – Ziemiojad argentyński
Gymnogeophagus missioneiro
Gymnogeophagus pseudolabiatus
Gymnogeophagus rhabdotus
Gymnogeophagus setequedas
Gymnogeophagus taroba
Gymnogeophagus terrapurpura
Gymnogeophagus tiraparae
RODZAJ: (Haplochromis)
Haplochromis (Psammochromis) acidens
Haplochromis adolphifrederici
Haplochromis (Psammochromis) aelocephalus
Haplochromis akika
Haplochromis (Harpagochromis) altigenis
Haplochromis ampullarostratus
Haplochromis angolensis
Haplochromis angustifrons
Haplochromis annectidens
Haplochromis antleter
Haplochromis apogonoides
Haplochromis (Prognathochromis) argenteus
Haplochromis astatodon
Haplochromis bareli
Haplochromis bwathondii
Haplochromis (Harpagochromis) cavifrons
Haplochromis (Prognathochromis) chlorochrous
Haplochromis chrysogynaion
Haplochromis (Enterochromis)cinctus
Haplochromis cnester
Haplochromis commutabilis
Haplochromis coprologus
Haplochromis (Paralabidochromis) crassilabris
Haplochromis crebridens
Haplochromis cronus
Haplochromis cyaneus
Haplochromis (Prognathochromis) decticostoma
Haplochromis diplotaenia
Haplochromis (Enterochromis)erythrocephalus
Haplochromis (Prognathochromis) eutaenia
Haplochromis exspectatus
Haplochromis fasciatus
Haplochromis flavus
Haplochromis fuelleborni
Haplochromis gigliolii
Haplochromis gracilior
Haplochromis (Ptyochromis) granti
Haplochromis graueri
Haplochromis (Harpagochromis) guiarti
Haplochromis harpakteridion
Haplochromis heusinkveldi
Haplochromis hiatus
Haplochromis howesi
Haplochromis humilis
Haplochromis insidiae
Haplochromis iris
Haplochromis kamiranzovu
Haplochromis katavi
Haplochromis katonga
Haplochromis katunzii
Haplochromis kujunjui
Haplochromis labiatus
Haplochromis labriformis
Haplochromis limax
Haplochromis lividus
Haplochromis macropsoides
Haplochromis (Harpagochromis) maculipinna
Haplochromis maisomei
Haplochromis malacophagus
Haplochromis (Prognathochromis) mandibularis
Haplochromis (Lipochromis) maxillaris
Haplochromis (Prognathochromis) melichrous
Haplochromis (Prognathochromis) mento
Haplochromis (Harpagochromis) michaeli
Haplochromis microchrysomelas
Haplochromis (Prognathochromis) nanoserranus
Haplochromis (Prognathochromis) nigrescens
Haplochromis nigripinnis
Haplochromis nigroides
Haplochromis niloticus
Haplochromis (Harpagochromis) nyanzae
Haplochromis obliquidens
Haplochromis obtusidens
Haplochromis occultidens
Haplochromis oligolepis
Haplochromis olivaceus
Haplochromis oregosoma
Haplochromis (Harpagochromis) pachycephalus
Haplochromis pancitrinus
Haplochromis paraplagiostoma
Haplochromis paropius
Haplochromis pellegrini
Haplochromis pitmani
Haplochromis placodus
Haplochromis (Paralabidochromis) plagiodon
Haplochromis (Harpagochromis) plagiostoma
Haplochromis (Ptyochromis) prodromus
Haplochromis (Prognathochromis) pseudopellegrini
Haplochromis pyrrhopteryx
Haplochromis rubescens
Haplochromis (Psammochromis) saxicola
Haplochromis scheffersi
Haplochromis schubotzi
Haplochromis serridens
Haplochromis (Gaurochromis) simpsoni
Haplochromis snoeksi
Haplochromis sphex
Haplochromis squamulatus
Haplochromis (Prognathochromis) sulphureus
Haplochromis tanaos
Haplochromis taurinus
Haplochromis teunisrasi
Haplochromis theliodon
Haplochromis thereuterion
Haplochromis (Harpagochromis) thuragnathus
Haplochromis toddi
Haplochromis (Prognathochromis) tridens
Haplochromis (Prognathochromis) tyrianthinus
Haplochromis ushindi
Haplochromis vanheusdeni
Haplochromis vanoijeni
Haplochromis (Prognathochromis) venator
Haplochromis vicarius
Haplochromis (Harpagochromis) victorianus
Haplochromis vittatus
Haplochromis vonlinnei
Haplochromis worthingtoni
Haplochromis xenostoma
RODZAJ: (Haplotaxodon)
Haplotaxodon microlepis
Haplotaxodon trifasciatus
RODZAJ: (Hemibates)
Hemibates stenosoma
RODZAJ: (Hemichromis)
Hemichromis angolensis
Hemichromis bimaculatus – Czerwieniak dwuplamy
Hemichromis cerasogaster
Hemichromis elongatus
Hemichromis exsul
Hemichromis fasciatus – Czerwieniak piecioplamy
Hemichromis frempongi
Hemichromis guttatus – Czerwieniak cętkowany
Hemichromis letourneuxi
Hemichromis lifalili – Czerwieniak kongijski
Hemichromis stellifer
RODZAJ: (Hemitaeniochromis)
Hemitaeniochromis brachyrhynchus
Hemitaeniochromis urotaenia
RODZAJ: (Hemitilapia)
Hemitilapia oxyrhyncha
RODZAJ: (Herichthys)
Herichthys bartoni
Herichthys carpintis
Herichthys cyanoguttatus – Pięlęgnica perłowa
Herichthys deppii
Herichthys labridens
Herichthys minckleyi
Herichthys molango
Herichthys pame
Herichthys pantostictus
Herichthys pratinus
Herichthys steindachneri
Herichthys tamasopoensis
RODZAJ: (Heroina)
Heroina isonycterina
RODZAJ: (Heros)
Heros efasciatus – Pielęgnica severum
Heros notatus
Heros severus – Pięlęgnica severum (plamooka)
Heros spurius
RODZAJ: (Heterochromis)
Heterochromis multidens
RODZAJ: Heterotilapia
Heterotilapia buttikoferi – Tilapia zebra
Heterotilapia cessiana
RODZAJ: (Hoplarchus)
Hoplarchus psittacus – Zielona papuga
RODZAJ: (Hypselecara)
Hypselecara coryphaenoides
Hypselecara temporalis – Pielęgnica szmaragdowa (czekoladowa)
RODZAJ: (Hypsophrys)
Hypsophrys nematopus – Bazalcik kostarykański
Hypsophrys nicaraguensis – Pielęgnica nikaraguańska
RODZAJ: (Interochromis)
Interochromis loocki
RODZAJ: (Iodotropheus)
Iodotropheus declivitas
Iodotropheus sprengerae – Pyszczak rdzawy
Iodotropheus stuartgranti
RODZAJ: (Iranocichla)
Iranocichla hormuzensis
RODZAJ: Isthmoheros
Isthmoheros tuyrense
RODZAJ: (Ivanacara)
Ivanacara adoketa
RODZAJ: (Julidochromis)
Julidochromis dickfeldi – Naskalnik Deckfelda
Julidochromis marlieri – Naskalnik Marliera
Julidochromis ornatus – Naskalnik kędzierzawy
Julidochromis regani – Naskalnik Regana
Julidochromis transcriptus – Naskalnik wężogłowy
RODZAJ: (Katria)
Katria katria
RODZAJ: Kihnichthys
Kihnichthys ufermanni
RODZAJ: (Konia)
Konia dikume
Konia eisentrauti
RODZAJ: (Krobia)
Krobia guianensis
Krobia itanyi – Akara itańska
Krobia potaroensis
Krobia xinguensis
RODZAJ: Kronoheros
Kronoheros umbriferus
RODZAJ: (Labeotropheus)
Labeotropheus fuelleborni – Pyszczak błękitny, cętkowany
Labeotropheus trewavasae– Pyszczak wysmukły
RODZAJ: (Labidochromis)
Labidochromis caeruleus – Pyszczak żółty
Labidochromis chisumulae
Labidochromis flavigulis
Labidochromis freibergi
Labidochromis gigas
Labidochromis heterodon
Labidochromis ianthinus
Labidochromis lividus
Labidochromis maculicauda
Labidochromis mathotho
Labidochromis mbenjii
Labidochromis mylodon
Labidochromis pallidus
Labidochromis shiranus
Labidochromis strigatus
Labidochromis textilis
Labidochromis vellicans – Pyszczak pieknopłetwy
Labidochromis zebroides
RODZAJ: (Laetacara)
Laetacara araguaiae
Laetacara curviceps – Akara cętkowana
Laetacara dorsigera
Laetacara flavilabris
Laetacara fulvipinnis
Laetacara thayeri
RODZAJ: (Lamprologus)
Lamprologus callipterus
Lamprologus congoensis
Lamprologus finalimus
Lamprologus kungweensis
Lamprologus laparogramma
Lamprologus lemairii
Lamprologus lethops
Lamprologus meleagris
Lamprologus mocquardi
Lamprologus ocellatus – Muszlowiec wielkooki
Lamprologus ornatipinnis
Lamprologus signatus
Lamprologus speciosus
Lamprologus stappersi
Lamprologus symoensi
Lamprologus teugelsi
Lamprologus tigripictilis
Lamprologus tumbanus
Lamprologus werneri
RODZAJ: (Lepidiolamprologus)
Lepidiolamprologus attenuatus
Lepidiolamprologus boulengeri
Lepidiolamprologus cunningtoni
Lepidiolamprologus elongatus
Lepidiolamprologus hecqui
Lepidiolamprologus kamambae
Lepidiolamprologus kendalli
Lepidiolamprologus mimicus
Lepidiolamprologus nkambae
Lepidiolamprologus profundicola
RODZAJ: (Lestradea)
Lestradea perspicax
Lestradea stappersii
RODZAJ: (Lethrinops)
Lethrinops albus
Lethrinops altus
Lethrinops argenteus
Lethrinops auritus
Lethrinops christyi
Lethrinops furcifer
Lethrinops gossei
Lethrinops leptodon
Lethrinops lethrinus
Lethrinops longimanus
Lethrinops longipinnis
Lethrinops lunaris
Lethrinops macracanthus
Lethrinops macrochir
Lethrinops macrophthalmus
Lethrinops marginatus
Lethrinops micrentodon
Lethrinops microdon
Lethrinops microstoma
Lethrinops mylodon
Lethrinops oculatus
Lethrinops parvidens
Lethrinops stridei
Lethrinops turneri
RODZAJ: (Lichnochromis)
Lichnochromis acuticeps
RODZAJ: (Limbochromis)
Limbochromis robertsi
RODZAJ: (Limnochromis)
Limnochromis abeelei
Limnochromis auritus
Limnochromis staneri
RODZAJ: (Limnotilapia)
Limnotilapia dardennii
RODZAJ: (Lithochromis)
Lithochromis rubripinnis
Lithochromis rufus
Lithochromis xanthopteryx
RODZAJ: (Lobochilotes)
Lobochilotes labiatus
RODZAJ: (Macropleurodus)
Macropleurodus bicolor
RODZAJ: Maskaheros
Maskaheros argenteus
Maskaheros regani
RODZAJ: Mayaheros
Mayaheros beani
Mayaheros urophthalmus
RODZAJ: (Mazarunia)
Mazarunia charadrica
Mazarunia mazarunii
Mazarunia pala
RODZAJ: (Mbipia)
Mbipia lutea
Mbipia mbipi
RODZAJ: (Mchenga)
Mchenga conophoros
Mchenga cyclicos
Mchenga eucinostomus
Mchenga flavimanus
Mchenga inornata
Mchenga thinos
RODZAJ: (Melanochromis)
Melanochromis auratus – Pyszczak złocisty
Melanochromis baliodigma
Melanochromis chipokae
Melanochromis dialeptos
Melanochromis heterochromis
Melanochromis kaskazini
Melanochromis lepidiadaptes
Melanochromis loriae
Melanochromis melanopterus
Melanochromis mossambiquensis
Melanochromis mpoto
Melanochromis robustus
Melanochromis simulans
Melanochromis vermivorus
Melanochromis wochepa
RODZAJ: Mesoheros
Mesoheros atromaculatus
Mesoheros festae – Pielęgnica festy
Mesoheros gephyrum
Mesoheros ornatus
RODZAJ: (Mesonauta)
Mesonauta acora
Mesonauta egregius
Mesonauta festivus – Pięlęgnica skośnopręga
Mesonauta guyanae
Mesonauta insignis
Mesonauta mirificus
RODZAJ: (Metriaclima)
Metriaclima aurora
Metriaclima barlowi
Metriaclima benetos
Metriaclima callainos – Pyszczak kobaltowy
Metriaclima chrysomallos
Metriaclima cyneusmarginata
Metriaclima emmiltos
Metriaclima estherae – Pyszczak Estery
Metriaclima fainzilberi
Metriaclima flavicauda
Metriaclima flavifemina
Metriaclima glaucos
Metriaclima greshakei
Metriaclima hajomaylandi
Metriaclima koningsi
Metriaclima lanisticola
Metriaclima lombardoi – Pyszczak lombardzki
Metriaclima lundoense
Metriaclima mbenjii
Metriaclima midomo
Metriaclima mossambicum
Metriaclima nigrodorsalis
Metriaclima nkhunguense
Metriaclima pambazuko
Metriaclima phaeos
Metriaclima pulpican
Metriaclima pyrsonotos
Metriaclima sciasma
Metriaclima tarakiki
Metriaclima usisyae
Metriaclima xanstomachus
Metriaclima xanthos
Metriaclima zebra – Pyszczak zebra
RODZAJ: (Microdontochromis)
Microdontochromis rotundiventralis
Microdontochromis tenuidentatus
RODZAJ: (Mikrogeophagus)
Mikrogeophagus altispinosus – Pielęgniczka boliwijska (długocierniowa)
Mikrogeophagus ramirezi – Pielęgniczka Ramireza (motylowa)
RODZAJ: (Myaka)
Myaka myaka
RODZAJ: (Mylochromis)
Mylochromis anaphyrmus
Mylochromis balteatus
Mylochromis chekopae
Mylochromis ensatus
Mylochromis epichorialis
Mylochromis ericotaenia
Mylochromis formosus
Mylochromis gracilis
Mylochromis guentheri
Mylochromis incola
Mylochromis labidodon
Mylochromis lateristriga
Mylochromis melanonotus
Mylochromis melanotaenia
Mylochromis mola
Mylochromis mollis
Mylochromis obtusus
Mylochromis plagiotaenia
Mylochromis sphaerodon
Mylochromis spilostichus
Mylochromis subocularis
RODZAJ: (Naevochromis)
Naevochromis chrysogaster
RODZAJ: (Nandopsis)
Nandopsis haitiensis
Nandopsis ramsdeni
Nandopsis tetracanthus – Pielegnica kubańska
RODZAJ: (Nannacara)
Nannacara anomala – Akara paskowana, Akarka pręgowana, Akara prążkowana
Nannacara aureocephalus
Nannacara quadrispinae
Nannacara taenia
RODZAJ: (Nanochromis)
Nanochromis consortus
Nanochromis minor
Nanochromis nudiceps
Nanochromis parilus
Nanochromis splendens
Nanochromis teugelsi
Nanochromis transvestitus
Nanochromis wickleri
RODZAJ: (Neetroplus)
Neetroplus nematopus – Bazalcik kostarykański
RODZAJ: (Neochromis)
Neochromis fuscus
Neochromis gigas
Neochromis greenwoodi
Neochromis nigricans
Neochromis omnicaeruleus
Neochromis rufocaudalis
Neochromis simotes
RODZAJ: (Neolamprologus)
Neolamprologus bifasciatus
Neolamprologus boulengeri
Neolamprologus brevis – Muszlowiec krótki
Neolamprologus brichardi – Księżniczka z Burundi (Lirniczka)
Neolamprologus buescheri – Szczelinowiec Bueschera
Neolamprologus calliurus
Neolamprologus cancellatus
Neolamprologus caudopunctatus
Neolamprologus chitamwebwai
Neolamprologus christyi
Neolamprologus crassus
Neolamprologus cylindricus – Szczelinowiec cylindryczny
Neolamprologus devosi
Neolamprologus falcicula
Neolamprologus fasciatus
Neolamprologus furcifer
Neolamprologus gracilis
Neolamprologus hecqui
Neolamprologus helianthus
Neolamprologus leleupi – Szczelinowiec Leleupa
Neolamprologus leloupi
Neolamprologus longicaudatus
Neolamprologus longior – Szczelinowiec długi
Neolamprologus marunguensis
Neolamprologus meeli – Muszlowiec duży
Neolamprologus modestus
Neolamprologus mondabu
Neolamprologus multifasciatus – Muszlowiec wielopręgi
Neolamprologus mustax
Neolamprologus niger
Neolamprologus nigriventris
Neolamprologus obscurus
Neolamprologus olivaceous
Neolamprologus pectoralis
Neolamprologus petricola
Neolamprologus pleuromaculatus
Neolamprologus prochilus
Neolamprologus pulcher – Księżniczka piękna
Neolamprologus savoryi
Neolamprologus schreyeni
Neolamprologus sexfasciatus
Neolamprologus similis
Neolamprologus splendens
Neolamprologus tetracanthus
Neolamprologus toae
Neolamprologus tretocephalus – Szczelinowiec pięciopręgi
Neolamprologus variostigma
Neolamprologus ventralis
Neolamprologus walteri
Neolamprologus wauthioni
RODZAJ: (Nimbochromis)
Nimbochromis fuscotaeniatus
Nimbochromis linni
Nimbochromis livingstonii – Gębacz plamisty
Nimbochromis polystigma – Pyszczak wieloplamy
Nimbochromis venustus – Pyszczak wspaniały
RODZAJ: (Nyassachromis)
Nyassachromis boadzulu
Nyassachromis breviceps
Nyassachromis leuciscus
Nyassachromis microcephalus
Nyassachromis nigritaeniatus
Nyassachromis prostoma
Nyassachromis purpurans
Nyassachromis serenus
RODZAJ: (Ophthalmotilapia)
Ophthalmotilapia boops
Ophthalmotilapia heterodonta
Ophthalmotilapia nasuta
Ophthalmotilapia ventralis
RODZAJ: (Oreochromis)
Oreochromis amphimelas
Oreochromis andersonii
Oreochromis angolensis
Oreochromis aureus -Tilapia złota
Oreochromis chungruruensis
Oreochromis esculentus
Oreochromis hunteri
Oreochromis ismailiaensis
Oreochromis jipe
Oreochromis karomo
Oreochromis karongae
Oreochromis korogwe
Oreochromis lepidurus
Oreochromis leucostictus
Oreochromis lidole
Oreochromis macrochir
Oreochromis malagarasi
Oreochromis mortimeri
Oreochromis mossambicus – Tilapia mozambijska
Oreochromis mweruensis
Oreochromis niloticus – Tilapia nilowa
Oreochromis pangani
Oreochromis placidus
Oreochromis rukwaensis
Oreochromis salinicola
Oreochromis schwebischi
Oreochromis shiranus
Oreochromis spilurus
Oreochromis squamipinnis
Oreochromis tanganicae
Oreochromis upembae
Oreochromis urolepis
Oreochromis variabilis
RODZAJ: (Orthochromis)
Orthochromis kalungwishiensis
Orthochromis kasuluensis
Orthochromis luichensis
Orthochromis luongoensis
Orthochromis machadoi
Orthochromis malagaraziensis
Orthochromis mazimeroensis
Orthochromis mosoensis
Orthochromis polyacanthus
Orthochromis rubrolabialis
Orthochromis rugufuensis
Orthochromis stormsi
Orthochromis torrenticola
Orthochromis uvinzae
RODZAJ: Oscura
Oscura heterospila
RODZAJ: (Otopharynx)
Otopharynx antron
Otopharynx argyrosoma
Otopharynx auromarginatus
Otopharynx brooksi
Otopharynx decorus
Otopharynx heterodon
Otopharynx lithobates – Pyszczak skalisty
Otopharynx ovatus
Otopharynx pachycheilus
Otopharynx selenurus
Otopharynx speciosus
Otopharynx spelaeotes
Otopharynx tetraspilus
Otopharynx tetrastigma
RODZAJ: (Oxylapia)
Oxylapia polli
RODZAJ: (Paleolamprologus)
Paleolamprologus toae
RODZAJ: (Pallidochromis)
Pallidochromis tokolosh
RODZAJ: (Pelmatolapia)
Pelmatolapia cabrae
Pelmatolapia mariae – Tilapia Marii
RODZAJ: Panamius
Panamius panamensis – Pielęgnica panamska
RODZAJ: (Parachromis)
Parachromis dovii – Pielęgnica lamparcia
Parachromis friedrichsthalii
Parachromis loisellei
Parachromis managuensis – Pielęgnica managuańska
Parachromis motaguensis
RODZAJ: (Paracyprichromis)
Paracyprichromis brieni
Paracyprichromis nigripinnis
RODZAJ: (Paralabidochromis)
Paralabidochromis beadlei
Paralabidochromis chilotes
Paralabidochromis chromogynos
Paralabidochromis paucidens
Paralabidochromis sauvagei
Paralabidochromis victoriae
RODZAJ: (Parananochromis)
Parananochromis axelrodi
Parananochromis brevirostris
Parananochromis caudifasciatus
Parananochromis elobatus
Parananochromis gabonicus
Parananochromis longirostris
Parananochromis ornatus
Parananochromis orsorum
RODZAJ: (Paraneetroplus)
Paraneetroplus bulleri
Paraneetroplus gibbiceps
Paraneetroplus nebuliferus
Paraneetroplus omonti
RODZAJ: (Paratilapia)
Paratilapia polleni
Paratilapia typus
RODZAJ: (Paretroplus)
Paretroplus dambabe
Paretroplus damii
Paretroplus gymnopreopercularis
Paretroplus kieneri
Paretroplus lamenabe
Paretroplus loisellei
Paretroplus maculatus
Paretroplus maromandia
Paretroplus menarambo
Paretroplus nourissati
Paretroplus petiti
Paretroplus polyactis
Paretroplus tsimoly
RODZAJ: (Pelmatochromis)
Pelmatochromis buettikoferi
Pelmatochromis corbali
Pelmatochromis nigrofasciatus
Pelmatochromis ocellifer
RODZAJ: (Pelvicachromis)
Pelvicachromis drachenfelsi
Pelvicachromis humilis
Pelvicachromis kribensis
Pelvicachromis pulcher – Barwniak czerwonobrzuchy
Pelvicachromis roloffi – Barwniak Roloffa
Pelvicachromis sacrimontis
Pelvicachromis silviae
Pelvicachromis signatus
Pelvicachromis subocellatus – Barwniak kratkowany
Pelvicachromis taeniatus – Barwniak szmaragdowy
RODZAJ: (Perissodus)
Perissodus eccentricus
Perissodus elaviae
Perissodus microlepis
Perissodus multidentatus
Perissodus paradoxus
Perissodus straeleni
RODZAJ: (Petenia)
Petenia splendida
RODZAJ: (Petrochromis)
Petrochromis ephippium
Petrochromis famula
Petrochromis fasciolatus
Petrochromis horii
Petrochromis macrognathus
Petrochromis orthognathus
Petrochromis polyodon
Petrochromis trewavasae
RODZAJ: (Petrotilapia)
Petrotilapia chrysos
Petrotilapia flaviventris
Petrotilapia genalutea
Petrotilapia microgalana
Petrotilapia mumboensis
Petrotilapia nigra
Petrotilapia palingnathos
Petrotilapia pyroscelos
Petrotilapia tridentiger
Petrotilapia xanthos
RODZAJ: (Pharyngochromis)
Pharyngochromis acuticeps
RODZAJ: (Placidochromis)
Placidochromis acuticeps
Placidochromis acutirostris
Placidochromis argyrogaster
Placidochromis boops
Placidochromis borealis
Placidochromis chilolae
Placidochromis communis
Placidochromis domirae
Placidochromis ecclesi
Placidochromis electra – Pyszczak pręgooki
Placidochromis elongatus
Placidochromis fuscus
Placidochromis hennydaviesae
Placidochromis intermedius
Placidochromis johnstoni
Placidochromis koningsi
Placidochromis lineatus
Placidochromis longimanus
Placidochromis longirostris
Placidochromis longus
Placidochromis lukomae
Placidochromis macroceps
Placidochromis macrognathus
Placidochromis mbunoides
Placidochromis milomo
Placidochromis minor
Placidochromis minutus
Placidochromis msakae
Placidochromis nigribarbis
Placidochromis nkhatae
Placidochromis nkhotakotae
Placidochromis obscurus
Placidochromis ordinarius
Placidochromis orthognathus
Placidochromis pallidus
Placidochromis phenochilus
Placidochromis platyrhynchos
Placidochromis polli
Placidochromis rotundifrons
Placidochromis trewavasae
Placidochromis turneri
Placidochromis vulgaris
RODZAJ: (Platytaeniodus)
Platytaeniodus degeni
RODZAJ: (Plecodus)
Plecodus elaviae
Plecodus multidentatus
Plecodus paradoxus
Plecodus straeleni
RODZAJ: (Prognathochromis)
Prognathochromis arcanus
Prognathochromis bartoni
Prognathochromis bayoni
Prognathochromis crocopeplus
Prognathochromis cryptogramma
Prognathochromis dentex
Prognathochromis dichrourus
Prognathochromis dolichorhynchus
Prognathochromis estor
Prognathochromis flavipinnis
Prognathochromis gilberti
Prognathochromis gowersii
Prognathochromis longirostris
Prognathochromis macrognathus
Prognathochromis paraguiarti
Prognathochromis percoides
Prognathochromis perrieri
Prognathochromis plutonius
Prognathochromis prognathus
RODZAJ: (Protomelas)
Protomelas annectens
Protomelas fenestratus
Protomelas insignis
Protomelas kirkii
Protomelas labridens
Protomelas macrodon
Protomelas marginatus
Protomelas ornatus
Protomelas pleurotaenia
Protomelas similis
Protomelas spilonotus
Protomelas taeniolatus
Protomelas triaenodon
Protomelas virgatus
RODZAJ: (Psammochromis)
Psammochromis cassius
Psammochromis riponianus
RODZAJ: (Pseudocrenilabrus)
Pseudocrenilabrus multicolor – Gębacz wielobarwny
Pseudocrenilabrus nicholsi
Pseudocrenilabrus philander – Gębacz miedziany (Południowo-afrykański)
Pseudocrenilabrus pyrrhocaudalis
Pseudocrenilabrus victoriae
RODZAJ: (Pseudosimochromis)
Pseudosimochromis babaulti
Pseudosimochromis curvifrons
Pseudosimochromis margaretae
Pseudosimochromis marginatus
Pseudosimochromis pleurospilus
RODZAJ: (Pseudotropheus)
Pseudotropheus sp. acei – Pyszczak złotopłetwy
Pseudotropheus benetos
Pseudotropheus brevis – Pyszczak brązowy
Pseudotropheus crabro
Pseudotropheus cyaneorhabdos – Pyszczak „Maingano”
Pseudotropheus elegans
Pseudotropheus fuscus
Pseudotropheus galanos
Pseudotropheus interruptus
Pseudotropheus johanni – Pyszczak Johana
Pseudotropheus livingstonii
Pseudotropheus lucerna
Pseudotropheus perileucos
Pseudotropheus perspicax
Pseudotropheus purpuratus
Pseudotropheus tursiops
Pseudotropheus williamsi
RODZAJ: (Pterochromis)
Pterochromis congicus
RODZAJ: (Pterophyllum)
Pterophyllum altum – Żaglowiec wysoki
Pterophyllum leopoldi – Żaglowiec Leopolda
Pterophyllum scalare – Żaglowiec skalar
RODZAJ: (Ptychochromis)
Ptychochromis curvidens
Ptychochromis ernestmagnusi
Ptychochromis grandidieri
Ptychochromis inornatus
Ptychochromis insolitus
Ptychochromis loisellei
Ptychochromis makira
Ptychochromis olgacanthus
Ptychochromis onilahy
RODZAJ: (Ptychochromoides)
Ptychochromoides betsileanus
Ptychochromoides itasy
Ptychochromoides vondrozo
RODZAJ: (Ptyochromis)
Ptyochromis fischeri
Ptyochromis xenognathus
RODZAJ: (Pundamilia)
Pundamilia azurea
Pundamilia igneopinnis
Pundamilia macrocephala
Pundamilia nyererei
Pundamilia pundamilia
RODZAJ: (Pungu)
Pungu maclareni
RODZAJ: (Pyxichromis)
Pyxichromis orthostoma
Pyxichromis paradoxus
Pyxichromis parorthostoma
RODZAJ: (Reganochromis)
Reganochromis calliurus
RODZAJ: (Retroculus)
Retroculus acherontos
Retroculus lapidifer
Retroculus septentrionalis
Retroculus xinguensis
RODZAJ: (Rhamphochromis)
Rhamphochromis brevis
Rhamphochromis esox
Rhamphochromis ferox
Rhamphochromis longiceps
Rhamphochromis woodi
RODZAJ: Rheoheros
Rheoheros coeruleus
Rheoheros lentiginosus
RODZAJ: (Rocio)
Rocio ocotal
Rocio octofasciata – Pielęgnica niebieskołuska
Rocio spinosissima
RODZAJ: Rondonacara
Rondonacara hoehnei
RODZAJ: (Sargochromis)
Sargochromis carlottae
Sargochromis codringtonii
Sargochromis coulteri
Sargochromis giardi
Sargochromis greenwoodi
Sargochromis mellandi
Sargochromis mortimeri
Sargochromis thysi
RODZAJ: (Sarotherodon)
Sarotherodon caroli
Sarotherodon caudomarginatus
Sarotherodon galilaeus
Sarotherodon knauerae
Sarotherodon lamprechti
Sarotherodon linnellii
Sarotherodon lohbergeri
Sarotherodon melanotheron – Tilapia wielkogłowa
Sarotherodon mvogoi
Sarotherodon nigripinnis – Tilapia kongijska
Sarotherodon occidentalis
Sarotherodon steinbachi
Sarotherodon tournieri
RODZAJ: (Satanoperca)
Satanoperca acuticeps
Satanoperca curupira
Satanoperca daemon
Satanoperca jurupari – Ziemiojad spiczastogłowy
Satanoperca leucosticta – Ziemiojad pstry
Satanoperca lilith
Satanoperca mapiritensis
Satanoperca pappaterra
Satanoperca rhynchitis
RODZAJ: (Schubotzia)
Schubotzia eduardiana
RODZAJ: (Schwetzochromis)
Schwetzochromis neodon
RODZAJ: (Sciaenochromis)
Sciaenochromis ahli
Sciaenochromis benthicola
Sciaenochromis fryeri – Pyszczak lazurowy
Sciaenochromis psammophilus
Sciaenochromis spilostichus
RODZAJ: (Serranochromis)
Serranochromis altus
Serranochromis angusticeps
Serranochromis janus
Serranochromis longimanus
Serranochromis macrocephalus
Serranochromis meridianus
Serranochromis robustus
Serranochromis spei
Serranochromis stappersi
Serranochromis thumbergi
RODZAJ: (Simochromis)
Simochromis babaulti
Simochromis diagramma
Simochromis margaretae
Simochromis marginatus
Simochromis pleurospilus
RODZAJ: (Spathodus)
Spathodus erythrodon
Spathodus marlieri
RODZAJ: (Steatocranus)
Steatocranus bleheri
Steatocranus casuarius – Garbacz hełmiasty
Steatocranus gibbiceps
Steatocranus glaber
Steatocranus irvinei – Garbacz niebieskowargi
Steatocranus mpozoensis
Steatocranus rouxi
Steatocranus tinanti – Garbacz kataraktowy
Steatocranus ubanguiensis
RODZAJ: (Stigmatochromis)
Stigmatochromis macrorhynchos
Stigmatochromis melanchros
Stigmatochromis modestus
Stigmatochromis pholidophorus
Stigmatochromis pleurospilus
Stigmatochromis woodi
RODZAJ: (Stomatepia)
Stomatepia mariae
Stomatepia mongo
Stomatepia pindu
RODZAJ: (Symphysodon)
Symphysodon aequifasciata – Dyskowiec (Paletka)
Symphysodon discus – Dyskowiec (Paletka)
Symphysodon heraldi – Dyskowiec (Paletka)
RODZAJ: (Taeniacara)
Taeniacara candidi – Pielęgniczka torpedowata
RODZAJ: (Taeniochromis)
Taeniochromis holotaenia
RODZAJ: (Taeniolethrinops)
Taeniolethrinops cyrtonotus
Taeniolethrinops furcicauda
Taeniolethrinops laticeps
Taeniolethrinops macrorhynchus
Taeniolethrinops praeorbitalis
RODZAJ: (Tahuantinsuyoa)
Tahuantinsuyoa chipi
Tahuantinsuyoa macantzatza
RODZAJ: (Talamancaheros)
Talamancaheros sieboldii
RODZAJ: (Tangachromis)
Tangachromis dhanisi
RODZAJ: (Tanganicodus)
Tanganicodus irsacae
RODZAJ: (Teleocichla)
Teleocichla centisquama
Teleocichla centrarchus
Teleocichla cinderella
Teleocichla gephyrogramma
Teleocichla monogramma
Teleocichla preta
Teleocichla prionogenys
Teleocichla proselytus
Teleocichla wajapi
RODZAJ: (Teleogramma)
Teleogramma brichardi
Teleogramma depressa
Teleogramma gracile
Teleogramma monogramma
Teleogramma obamaorum
RODZAJ: (Telmatochromis)
Telmatochromis bifrenatus – Szczelinowiec dwupasiasty
Telmatochromis brachygnathus
Telmatochromis brichardi
Telmatochromis burgeoni
Telmatochromis dhonti
Telmatochromis temporalis
Telmatochromis vittatus
RODZAJ: (Theraps)
Theraps irregularis
RODZAJ: (Thoracochromis)
Thoracochromis albertianus
Thoracochromis albolabris
Thoracochromis avium
Thoracochromis bakongo
Thoracochromis brauschi
Thoracochromis bullatus
Thoracochromis buysi
Thoracochromis callichromus
Thoracochromis demeusii
Thoracochromis fasciatus
Thoracochromis loati
Thoracochromis lucullae
Thoracochromis macconneli
Thoracochromis mahagiensis
Thoracochromis moeruensis
Thoracochromis petronius
Thoracochromis pharyngalis
Thoracochromis rudolfianus
Thoracochromis schwetzi
Thoracochromis stigmatogenys
Thoracochromis turkanae
Thoracochromis wingatii
RODZAJ: (Thorichthys)
Thorichthys affinis
Thorichthys aureus
Thorichthys callolepis
Thorichthys helleri
Thorichthys maculipinnis –  Pielęgnica Eliota
Thorichthys meeki – Pielęgnica Meeka
Thorichthys panchovillai
Thorichthys pasionis
Thorichthys socolofi
RODZAJ: (Thysochromis)
Thysochromis annectens
Thysochromis ansorgii – Barwniak piecioplamy
RODZAJ: (Tilapia)
Tilapia baloni
Tilapia brevimanus
Tilapia busumana
Tilapia coffea
Tilapia guinasana – TilapiaOtjikoto 
Tilapia pra
Tilapia ruweti
Tilapia sparrmanii
RODZAJ: (Tomocichla)
Tomocichla asfraci
Tomocichla tuba
RODZAJ: (Tramitichromis)
Tramitichromis brevis
Tramitichromis intermedius
Tramitichromis lituris
Tramitichromis trilineatus
Tramitichromis variabilis
RODZAJ: (Trematocara)
Trematocara caparti
Trematocara kufferathi
Trematocara macrostoma
Trematocara marginatum
Trematocara nigrifrons
Trematocara stigmaticum
Trematocara unimaculatum
Trematocara variabile
Trematocara zebra
RODZAJ: (Trematochromis)
Trematochromis benthicola
RODZAJ: (Trematocranus)
Trematocranus brevirostris
Trematocranus labifer
Trematocranus microstoma
Trematocranus pachychilus
Trematocranus placodon
RODZAJ: (Trichromis)
Trichromis salvini – Pielęgnica diamentowa
RODZAJ: (Tridontochromis)
Tridontochromis tridens
RODZAJ: (Triglachromis)
Triglachromis otostigma
RODZAJ: (Tristramella)
Tristramella sacra
Tristramella simonis
RODZAJ: (Tropheops)
Tropheops biriwira
Tropheops gracilior
Tropheops kamtambo
Tropheops kumwera
Tropheops macrophthalmus
Tropheops microstoma – Pyszczak drobnousty
Tropheops modestus
Tropheops novemfasciatus
Tropheops romandi
Tropheops tropheops – Pyszczak pomarańczowy
RODZAJ: (Tropheus)
Tropheus annectens – Trofeus
Tropheus brichardi – Trofeus (Pielęgnica brabancka Bricharda)
Tropheus duboisi – Trofeus (Pielęgnica brabancka Dubois)
Tropheus kasabae
Tropheus moorii – Trofeus (Pielęgnica brabancka Moora)
Tropheus polli
Tropheus sp. – Trofeus
RODZAJ: (Tylochromis)
Tylochromis aristoma
Tylochromis bangwelensis
Tylochromis elongatus
Tylochromis intermedius
Tylochromis jentinki
Tylochromis labrodon
Tylochromis lateralis
Tylochromis leonensis
Tylochromis microdon
Tylochromis mylodon
Tylochromis polylepis
Tylochromis praecox
Tylochromis pulcher
Tylochromis regani
Tylochromis robertsi
Tylochromis sudanensis
Tylochromis trewavasae
Tylochromis variabilis
RODZAJ: (Tyrannochromis)
Tyrannochromis macrostoma
Tyrannochromis nigriventer
RODZAJ: (Uaru)
Uaru amphiacanthoides – Uaru królewskie
Uaru fernandezyepezi
RODZAJ: (Variabilichromis)
Variabilichromis moorii
RODZAJ: (Vieja)
Vieja bifasciata
Vieja breidohri
Vieja fenestrata
Vieja guttulata
Vieja hartwegi
Vieja heterospila
Vieja maculicauda – Pielęgnica czarnopręga
Vieja melanura – Pielęgnica wielobarwna
Vieja zonata
RODZAJ: Wajpamheros
Wajpamheros nourissati
RODZAJ: Wallaceochromis
Wallaceochromis humilis
Wallaceochromis rubrolabiatus
Wallaceochromis signatus
RODZAJ: (Xenochromis)
Xenochromis hecqui
RODZAJ: (Xenotilapia)
Xenotilapia bathyphila
Xenotilapia boulengeri
Xenotilapia burtoni
Xenotilapia caudofasciata
Xenotilapia flavipinnis
Xenotilapia longispinis
Xenotilapia melanogenys
Xenotilapia nasus
Xenotilapia nigrolabiata
Xenotilapia ochrogenys
Xenotilapia ornatipinnis
Xenotilapia papilio
Xenotilapia sima
Xenotilapia singularis
Xenotilapia spiloptera
RODZAJ: (Xystichromis)
Xystichromis nuchisquamulatus
Xystichromis phytophagus
RODZAJ: (Yssichromis)
Yssichromis argens
Yssichromis fusiformis
Yssichromis goldschmidti
Yssichromis laparogramma
Yssichromis pappenheimi
Yssichromis piceatus
Yssichromis pyrrhocephalus
RODZAJ: (Amblycirrhitus)
RODZAJ: (Cirrhitichthys)
RODZAJ: (Cirrhitops)
RODZAJ: (Cirrhitus)
RODZAJ: (Cristacirrhitus)
RODZAJ: (Cyprinocirrhites)
RODZAJ: (Isocirrhitus)
RODZAJ: (Itycirrhitus)
RODZAJ: (Neocirrhites)
RODZAJ: (Notocirrhitus)
RODZAJ: (Oxycirrhites)
RODZAJ: (Paracirrhites)
RODZAJ: (Blennioclinus)
RODZAJ: (Blennophis)
RODZAJ: (Cancelloxus)
RODZAJ: (Cirrhibarbis)
RODZAJ: (Climacoporus)
RODZAJ: (Clinitrachus)
RODZAJ: (Clinoporus)
RODZAJ: (Clinus)
RODZAJ: (Cristiceps)
RODZAJ: (Ericentrus)
RODZAJ: (Fucomimus)
RODZAJ: (Gibbonsia)
RODZAJ: (Heteroclinus)
RODZAJ: (Heterostichus)
RODZAJ: (Muraenoclinus)
RODZAJ: (Myxodes)
RODZAJ: (Ophiclinops)
RODZAJ: (Ophiclinus)
RODZAJ: (Pavoclinus)
RODZAJ: (Peronedys)
RODZAJ: (Ribeiroclinus)
RODZAJ: (Smithichthys)
RODZAJ: (Springeratus)
RODZAJ: (Sticharium)
RODZAJ: (Xenopoclinus)
RODZAJ: (Apodocreedia)
RODZAJ: (Chalixodytes)
RODZAJ: (Creedia)
RODZAJ: (Crystallodytes)
RODZAJ: (Limnichthys)
RODZAJ: (Myopsaron)
RODZAJ: (Schizochirus)
RODZAJ: (Tewara)
RODZAJ: (Cryptacanthodes)
RODZAJ: (Dactylagnus)
RODZAJ: (Dactyloscopus)
RODZAJ: (Gillellus)
RODZAJ: (Heteristius)
RODZAJ: (Leurochilus)
RODZAJ: (Myxodagnus)
RODZAJ: (Platygillellus)
RODZAJ: (Sindoscopus)
RODZAJ: (Storrsia)
RODZAJ: (Dichistius)
Dichistius capensis
Dichistius multifasciatus
RODZAJ: (Dinolestes)
RODZAJ: (Centrarchops)
RODZAJ: (Dinoperca)
RODZAJ: (Centrodraco)
RODZAJ: (Draconetta)
RODZAJ: (Drepane)
RODZAJ: (Echeneis)
RODZAJ: (Phtheirichthys)
RODZAJ: (Remora)
RODZAJ: (Eleginops)
RODZAJ: (Allomogurnda)
Allomogurnda flavimarginata
Allomogurnda hoesei
Allomogurnda insularis
Allomogurnda landfordi
Allomogurnda montana
Allomogurnda nesolepis
Allomogurnda papua
Allomogurnda sampricei
RODZAJ: (Belobranchus)
Belobranchus belobranchus
RODZAJ: (Bostrychus)
Bostrychus africanus
Bostrychus aruensis
Bostrychus microphthalmus
Bostrychus scalaris
Bostrychus sinensis
Bostrychus strigogenys
Bostrychus zonatus
RODZAJ: (Bunaka)
Bunaka gyrinoides
RODZAJ: (Butis)
Butis amboinensis
Butis butis
Butis gymnopomus
Butis humeralis
Butis koilomatodon
Butis prismatica
RODZAJ: Caecieleotris
Caecieleotris morrisi
RODZAJ: (Calumia)
Calumia eilperinae
Calumia godeffroyi
Calumia papuensis
Calumia profunda
RODZAJ: (Dormitator)
Dormitator cubanus
Dormitator latifrons
Dormitator lebretonis
Dormitator lophocephalus
Dormitator maculatus
RODZAJ: (Eleotris)
Eleotris acanthopoma
Eleotris amblyopsis
Eleotris andamensis
Eleotris andamensis
Eleotris aquadulcis
Eleotris balia
Eleotris belizianus
Eleotris brachyurus
Eleotris daganensis
Eleotris fasciatus
Eleotris feai
Eleotris fusca
Eleotris lutea
Eleotris macrocephala
Eleotris macrolepis
Eleotris mauritiana
Eleotris melanopterus
Eleotris melanosoma
Eleotris melanura
Eleotris oxycephala
Eleotris pellegrini
Eleotris perniger
Eleotris picta
Eleotris pisonis
Eleotris pseudacanthopomus
Eleotris sandwicensis
Eleotris senegalensis
Eleotris shropshirei
Eleotris soaresi
Eleotris tecta
Eleotris tubularis
Eleotris vittata
Eleotris vomerodentata
RODZAJ: (Erotelis)
Erotelis armiger
Erotelis clarki
Erotelis shropshirei
Erotelis smaragdus
RODZAJ: Giuris
Giuris margaritacea
RODZAJ: (Gobiomorphus)
Gobiomorphus alpinus
Gobiomorphus australis
Gobiomorphus basalis
Gobiomorphus breviceps
Gobiomorphus cotidianus
Gobiomorphus coxii
Gobiomorphus gobioides
Gobiomorphus hubbsi
Gobiomorphus huttoni
RODZAJ: (Gobiomorus)
Gobiomorus dormitor

Gobiomorus maculatus
Gobiomorus polylepis

RODZAJ: (Guavina)
Guavina guavina
Guavina micropus
RODZAJ: (Hemieleotris)
Hemieleotris latifasciata
Hemieleotris levis
RODZAJ: (Hypseleotris)
Hypseleotris aurea
Hypseleotris compressa – Śpioszka pomarańczowa
Hypseleotris compressocephalus
Hypseleotris cyprinoides
Hypseleotris ejuncida
Hypseleotris everetti
Hypseleotris galii
Hypseleotris guentheri
Hypseleotris kimberleyensis
Hypseleotris klunzingeri
Hypseleotris leuciscus
Hypseleotris pangel
Hypseleotris regalis
Hypseleotris tohizonae
RODZAJ: Incara
Incara multisquamatus
RODZAJ: (Kraemericus)
Kraemericus smithi
RODZAJ: (Kimberleyeleotris)
Kimberleyeleotris hutchinsi
Kimberleyeleotris notata
RODZAJ: Kribia
Kribia kribensis
Kribia leonensis
Kribia nana
Kribia uellensis
RODZAJ: (Leptophilypnion)
Leptophilypnion fittkaui
Leptophilypnion pusillus
RODZAJ: (Leptophilypnus)
Leptophilypnus fluviatilis
Leptophilypnus guatemalensis
Leptophilypnus mindii
RODZAJ: (Microphilypnus)
Microphilypnus amazonicus
Microphilypnus macrostoma
Microphilypnus tapajosensis
Microphilypnus ternetzi
RODZAJ: Milyeringa
Milyeringa brooksi
Milyeringa justitia
Milyeringa veritas
RODZAJ: (Mogurnda)
Mogurnda adspersa
Mogurnda aiwasoensis
Mogurnda aurifodinae
Mogurnda cingulata
Mogurnda clivicola
Mogurnda furva
Mogurnda kaifayama
Mogurnda kutubuensis
Mogurnda larapintae
Mogurnda lineata
Mogurnda maccuneae
Mogurnda magna
Mogurnda malsmithi
Mogurnda mbuta
Mogurnda mogurnda – Śpioszka australijska
Mogurnda mosa
Mogurnda oligolepis
Mogurnda orientalis
Mogurnda pardalis
Mogurnda pulchra
Mogurnda spilota
Mogurnda thermophila
Mogurnda variegata
Mogurnda vitta
Mogurnda wapoga
RODZAJ: Odonteleotris
Odonteleotris canina
Odonteleotris macrodon
Odonteleotris polylepis
RODZAJ: Ophiocara
Ophiocara macrolepidota
Ophiocara porocephala
RODZAJ: Oxyeleotris
Oxyeleotris altipinna
Oxyeleotris aruensis
Oxyeleotris caeca
Oxyeleotris colasi
Oxyeleotris fimbriata
Oxyeleotris herwerdenii
Oxyeleotris heterodon
Oxyeleotris lineolata
Oxyeleotris marmorata – Śpioszka marmurkowa
Oxyeleotris nullipora
Oxyeleotris paucipora
Oxyeleotris selheimi
Oxyeleotris siamensis
Oxyeleotris stagnicola
Oxyeleotris urophthalmoides
Oxyeleotris urophthalmus
Oxyeleotris wisselensis
RODZAJ: Parviparma
Parviparma straminea
RODZAJ: Philypnodon
Philypnodon grandiceps
Philypnodon macrostomus
RODZAJ: Pogoneleotris
Pogoneleotris heterolepis
RODZAJ: Prionobutis
Prionobutis dasyrhynchus
Prionobutis microps
RODZAJ: Ratsirakia
Ratsirakia legendrei
RODZAJ: (Tateurndina)
Tateurndina ocellicauda – Głowaczyk barwny
RODZAJ: Typhleotris
Typhleotris madagascariensis
Typhleotris mararybe
Typhleotris pauliani
RODZAJ: Emmelichthys
RODZAJ: Erythrocles
RODZAJ: Plagiogeneion
RODZAJ: (Amphistichus)
RODZAJ: (Brachyistius)
RODZAJ: (Cymatogaster)
RODZAJ: (Ditrema)
RODZAJ: (Embiotoca)
RODZAJ: (Hyperprosopon)
RODZAJ: (Hypsurus)
RODZAJ: (Hysterocarpus)
RODZAJ: (Micrometrus)
RODZAJ: (Neoditrema)
RODZAJ: (Phanerodon)
RODZAJ: (Rhacochilus)
RODZAJ: (Zalembius)
RODZAJ: (Enoplosus)
RODZAJ: (Chaetodipterus)
RODZAJ: (Ephippus)
RODZAJ: (Parapsettus)
RODZAJ: (Platax)
RODZAJ: (Proteracanthus)
RODZAJ: (Rhinoprenes)
RODZAJ: (Tripterodon)
RODZAJ: (Zabidius)
RODZAJ: (Brephostoma)
RODZAJ: (Brinkmannella)
RODZAJ: (Epigonus)
RODZAJ: (Florenciella)
RODZAJ: (Microichthys)
RODZAJ: (Rosenblattia)
RODZAJ: (Sphyraenops)
RODZAJ: (Diplospinus)
RODZAJ: (Epinnula)
RODZAJ: (Gempylus)
RODZAJ: (Lepidocybium)
RODZAJ: (Nealotus)
RODZAJ: (Neoepinnula)
RODZAJ: (Nesiarchus)
RODZAJ: (Paradiplospinus)
RODZAJ: (Promethichthys)
RODZAJ: (Rexea)
RODZAJ: (Rexichthys)
RODZAJ: (Ruvettus)
RODZAJ: (Thyrsites)
RODZAJ: (Thyrsitoides)
RODZAJ: (Thyrsitops)
RODZAJ: (Tongaichthys)
RODZAJ: (Deckertichthys)
RODZAJ: (Diapterus)
RODZAJ: (Eucinostomus)
RODZAJ: (Eugerres)
RODZAJ: (Gerres)
RODZAJ: (Parequula)
RODZAJ: (Pentaprion)
RODZAJ: (Ulaema)
RODZAJ: (Glaucosoma)
RODZAJ: (Acyrtops)
RODZAJ: (Acyrtus)
RODZAJ: (Alabes)
RODZAJ: (Apletodon)
RODZAJ: (Arcos)
RODZAJ: (Aspasma)
RODZAJ: (Aspasmichthys)
RODZAJ: (Aspasmodes)
RODZAJ: (Aspasmogaster)
RODZAJ: (Briggsia)
RODZAJ: (Chorisochismus)
RODZAJ: (Cochleoceps)
RODZAJ: (Conidens)
RODZAJ: (Creocele)
RODZAJ: (Dellichthys)
RODZAJ: (Derilissus)
RODZAJ: (Diademichthys)
RODZAJ: (Diplecogaster)
RODZAJ: (Diplocrepis)
RODZAJ: (Discotrema)
RODZAJ: (Eckloniaichthys)
RODZAJ: (Gastrocyathus)
RODZAJ: (Gastrocymba)
RODZAJ: (Gastroscyphus)
RODZAJ: (Gobiesox)
RODZAJ: (Gouania)
RODZAJ: (Gymnoscyphus)
RODZAJ: (Haplocylix)
RODZAJ: (Kopua)
RODZAJ: (Lecanogaster)
RODZAJ: (Lepadichthys)
RODZAJ: (Lepadicyathus)
RODZAJ: (Lepadogaster)
RODZAJ: (Liobranchia)
RODZAJ: (Lissonanchus)
RODZAJ: (Modicus)
RODZAJ: (Opeatogenys)
RODZAJ: (Parvicrepis)
RODZAJ: (Pherallodichthys)
RODZAJ: (Pherallodiscus)
RODZAJ: (Pherallodus)
RODZAJ: (Posidonichthys)
RODZAJ: (Propherallodus)
RODZAJ: (Rimicola)
RODZAJ: (Sicyases)
RODZAJ: (Tomicodon)
RODZAJ: (Trachelochismus)
RODZAJ: Aboma
RODZAJ: Acanthogobius
RODZAJ: Acentrogobius
RODZAJ: Afurcagobius
RODZAJ: Akihito
RODZAJ: Akko
RODZAJ: Amblychaeturichthys
RODZAJ: Amblyeleotris
RODZAJ: Amblygobius
RODZAJ: Amblyotrypauchen
RODZAJ: Amoya
RODZAJ: Anatirostrum
RODZAJ: Ancistrogobius
RODZAJ: Aphia
RODZAJ: Apocryptes
RODZAJ: Apocryptichthys
RODZAJ: Apocryptodon
RODZAJ: Arcygobius
RODZAJ: Arenigobius
RODZAJ: Aruma
RODZAJ: Asterropteryx
RODZAJ: Astrabe
RODZAJ: Aulopareia
RODZAJ: Austrolethops
RODZAJ: Awaous
RODZAJ: Babka
RODZAJ: Barbulifer
RODZAJ: Barbuligobius
RODZAJ: Bathygobius
RODZAJ: Benthophiloides
RODZAJ: Benthophilus
RODZAJ: Boleophthalmus
RODZAJ: Bollmannia
RODZAJ: Brachyamblyopus
RODZAJ: Brachygobius
Brachygobius aggregatus
Brachygobius doriae
Brachygobius kabiliensis
Brachygobius mekongensis
Brachygobius nunus
– babka karłowata
Brachygobius sabanus
Brachygobius xanthomelas
Brachygobius xanthozonus –
babka złota
RODZAJ: Bryaninops
RODZAJ: Buenia
RODZAJ: Cabillus
RODZAJ: Caecogobius
RODZAJ: Caffrogobius
RODZAJ: Callogobius
RODZAJ: Caragobius
RODZAJ: Caspiosoma
RODZAJ: Chaenogobius
RODZAJ: Chaeturichthys
RODZAJ: Chlamydogobius
RODZAJ: Chriolepis
RODZAJ: Chromogobius
RODZAJ: Clariger
RODZAJ: Clevelandia
RODZAJ: Corcyrogobius
RODZAJ: Coryogalops
RODZAJ: Coryphopterus
RODZAJ: Cotylopus
RODZAJ: Cristatogobius
RODZAJ: Croilia
RODZAJ: Cryptocentroides
RODZAJ: Cryptocentrus
RODZAJ: Crystallogobius
RODZAJ: Ctenogobiops
RODZAJ: Ctenogobius
RODZAJ: Ctenotrypauchen
RODZAJ: Deltentosteus
RODZAJ: Didogobius
RODZAJ: Discordipinna
RODZAJ: Drombus
RODZAJ: Ebomegobius
RODZAJ: Echinogobius
RODZAJ: Economidichthys
RODZAJ: Egglestonichthys
RODZAJ: Ego
RODZAJ: Elacatinus
RODZAJ: Eleotrica
RODZAJ: Enypnias
RODZAJ: Eucyclogobius
RODZAJ: Eugnathogobius
RODZAJ: Eutaeniichthys
RODZAJ: Evermannia
RODZAJ: Evermannichthys
RODZAJ: Eviota
RODZAJ: Evorthodus
RODZAJ: Exyrias
RODZAJ: Favonigobius
RODZAJ: Feia
RODZAJ: Fusigobius
RODZAJ: Gammogobius
RODZAJ: Gillichthys
RODZAJ: Ginsburgellus
RODZAJ: Gladiogobius
RODZAJ: Glossogobius
RODZAJ: Gnatholepis
RODZAJ: Gobiodon
RODZAJ: Gobioides
RODZAJ: Gobionellus
RODZAJ: Gobiopsis
RODZAJ: Gobiopterus
RODZAJ: Gobiosoma
RODZAJ: Gobius
RODZAJ: Gobiusculus
RODZAJ: Gobulus
RODZAJ: Gorogobius
RODZAJ: Grallenia
RODZAJ: Gymneleotris
RODZAJ: Gymnoamblyopus
RODZAJ: Gymnogobius
RODZAJ: Hazeus
RODZAJ: Hemigobius
RODZAJ: Hetereleotris
RODZAJ: Heterogobius
RODZAJ: Heteroplopomus
RODZAJ: Hyrcanogobius
RODZAJ: Ilypnus
RODZAJ: Istigobius
RODZAJ: Karsten
RODZAJ: Kelloggella
RODZAJ: Knipowitschia
RODZAJ: Koumansetta
RODZAJ: Larsonella
RODZAJ: Lebetus
RODZAJ: Lentipes
RODZAJ: Lepidogobius
RODZAJ: Lesueurigobius
RODZAJ: Lethops
RODZAJ: Leucopsarion
RODZAJ: Lobulogobius
RODZAJ: Lophiogobius
RODZAJ: Lophogobius
RODZAJ: Lotilia
RODZAJ: Lubricogobius
RODZAJ: Luciogobius
RODZAJ: Luposicya
RODZAJ: Lythrypnus
RODZAJ: Macrodontogobius
RODZAJ: Mahidolia
RODZAJ: Mangarinus
RODZAJ: Mauligobius
RODZAJ: Mesogobius
RODZAJ: Microdesmus
RODZAJ: Microgobius
RODZAJ: Millerigobius
RODZAJ: Minysicya
RODZAJ: Mistichthys
RODZAJ: Mugilogobius
RODZAJ: Myersina
RODZAJ: Nematogobius
RODZAJ: Neogobius
RODZAJ: Nes
RODZAJ: Nesogobius
RODZAJ: Obliquogobius
RODZAJ: Odondebuenia
RODZAJ: Odontamblyopus
RODZAJ: Oligolepis
RODZAJ: Ophiogobius
RODZAJ: Oplopomops
RODZAJ: Oplopomus
RODZAJ: Opua
RODZAJ: Oxuderces
RODZAJ: Oxyurichthys
RODZAJ: Padogobius
RODZAJ: Paedogobius
RODZAJ: Palatogobius
RODZAJ: Palutrus
RODZAJ: Pandaka
RODZAJ: Papillogobius
RODZAJ: Papuligobius
RODZAJ: Parachaeturichthys
RODZAJ: Paragobiodon
RODZAJ: Paragobiopsis
RODZAJ: Paraplesiops
RODZAJ: Parapocryptes
RODZAJ: Parasicydium
RODZAJ: Paratrimma
RODZAJ: Paratrypauchen
RODZAJ: Parawaous
RODZAJ: Pariah
RODZAJ: Parkraemeria
RODZAJ: Parrella
RODZAJ: Pascua
RODZAJ: Periophthalmodon
RODZAJ: Periophthalmus
Periophthalmus argentilineatus – poskoczek motylowy
Periophthalmus barbarus
– poskoczek mułowy
Periophthalmus chrysospilos – poskoczek indyjski
Periophthalmus darwini
Periophthalmus gracilis
Periophthalmus kalolo – poskoczek południowo-afrykański
Periophthalmus magnuspinnatus
Periophthalmus malaccensis
Periophthalmus minutus
Periophthalmus modestus
Periophthalmus novaeguineaensis
Periophthalmus novemradiatus
Periophthalmus sobrinus
Periophthalmus spilotus
Periophthalmus takita
Periophthalmus variabilis
Periophthalmus walailakae
Periophthalmus waltoni
Periophthalmus weberi
RODZAJ: Phoxacromion
RODZAJ: Phyllogobius
RODZAJ: Platygobiopsis
RODZAJ: Pleurosicya
RODZAJ: Polyspondylogobius
RODZAJ: Pomatoschistus
RODZAJ: Ponticola
RODZAJ: Porogobius
RODZAJ: Priolepis
RODZAJ: Proterorhinus

Proterorhinus marmoratus
– babka  marmurkowata
Proterorhinus nasalis
Proterorhinus semilunaris
– babka rurkonosa
Proterorhinus semipellucidus
Proterorhinus tataricus

RODZAJ: Psammogobius
RODZAJ: Pseudaphya
RODZAJ: Pseudapocryptes
RODZAJ: Pseudogobiopsis
RODZAJ: Pseudogobius
RODZAJ: Pseudorhinogobius
RODZAJ: Pseudotrypauchen
RODZAJ: Psilogobius
RODZAJ: Psilotris
RODZAJ: Pterogobius
RODZAJ: Pycnomma
RODZAJ: Quietula
RODZAJ: Redigobius
RODZAJ: Rhinogobiops
RODZAJ: Rhinogobius
RODZAJ: Risor
RODZAJ: Robinsichthys
RODZAJ: Sagamia
RODZAJ: Scartelaos
RODZAJ: Schindleria
RODZAJ: Schismatogobius
Schismatogobius alleni
Schismatogobius ampluvinculus
Schismatogobius arscuttoli
Schismatogobius baitabag
Schismatogobius bruynisi
Schismatogobius bussoni
Schismatogobius deraniyagalai
Schismatogobius essi
Schismatogobius fuligimentus
Schismatogobius hoesei
Schismatogobius insignus
Schismatogobius marmoratus
Schismatogobius mondo
Schismatogobius ninja
Schismatogobius risdawatiae
Schismatogobius saurii
Schismatogobius tiola
Schismatogobius tuimanua
Schismatogobius vanuatuensis
Schismatogobius vitiensis

RODZAJ: Sicydium
RODZAJ: Sicyopterus
Sicyopterus aiensis
Sicyopterus brevis
Sicyopterus caudimaculatus
Sicyopterus crassus
Sicyopterus cynocephalus
Sicyopterus eudentatus
Sicyopterus fasciatus
Sicyopterus franouxi
Sicyopterus fuliag
Sicyopterus griseus
Sicyopterus hageni
Sicyopterus japonicus
Sicyopterus lacrymosus
Sicyopterus lagocephalus
Sicyopterus laticeps
Sicyopterus lividus
Sicyopterus longifilis
Sicyopterus macrostetholepis
Sicyopterus marquesensis
Sicyopterus microcephalus
Sicyopterus micrurus
Sicyopterus ouwensi
Sicyopterus parvei
Sicyopterus pugnans
Sicyopterus punctissimus
Sicyopterus rapa
Sicyopterus sarasini
Sicyopterus stimpsoni
Sicyopterus wichmanni

RODZAJ: Sicyopus
RODZAJ: Signigobius
RODZAJ: Silhouettea
RODZAJ: Siphonogobius
RODZAJ: Smilosicyopus
RODZAJ: Speleogobius
RODZAJ: Stenogobius
RODZAJ: Stigmatogobius
Stigmatogobius borneensis
Stigmatogobius elegans
Stigmatogobius minima
Stigmatogobius pleurostigma
Stigmatogobius sadanundio –
babka plamkowana
Stigmatogobius sella
Stigmatogobius signifer
RODZAJ: Stiphodon
RODZAJ: Stonogobiops
RODZAJ: Sueviota
RODZAJ: Sufflogobius
RODZAJ: Suruga
RODZAJ: Synechogobius
RODZAJ: Taenioides
RODZAJ: Tamanka
RODZAJ: Tasmanogobius
RODZAJ: Thorogobius
RODZAJ: Tigrigobius
RODZAJ: Tomiyamichthys
RODZAJ: Tridentiger
RODZAJ: Trimma
RODZAJ: Trimmatom
RODZAJ: Trypauchen
RODZAJ: Trypauchenichthys
RODZAJ: Trypauchenopsis
RODZAJ: Tryssogobius
RODZAJ: Typhlogobius
RODZAJ: Valenciennea
RODZAJ: Vanderhorstia
RODZAJ: Vanneaugobius
RODZAJ: Varicus
RODZAJ: Vomerogobius
RODZAJ: Wheelerigobius
RODZAJ: Yoga
RODZAJ: Yongeichthys
RODZAJ: Zappa
RODZAJ: Zebrus
RODZAJ: Zosterisessor
RODZAJ: (Gramma)
RODZAJ: (Lipogramma)
RODZAJ: (Anisotremus)
RODZAJ: (Boridia)
RODZAJ: (Brachydeuterus)
RODZAJ: (Conodon)
RODZAJ: (Diagramma)
RODZAJ: (Emmelichthyops)
RODZAJ: (Genyatremus)
RODZAJ: (Haemulon)
RODZAJ: (Haemulopsis)
RODZAJ: (Isacia)
RODZAJ: (Microlepidotus)
RODZAJ: (Orthopristis)
RODZAJ: (Parakuhlia)
RODZAJ: (Parapristipoma)
RODZAJ: (Plectorhinchus)
RODZAJ: (Pomadasys)
RODZAJ: (Xenichthys)
RODZAJ: (Xenistius )
RODZAJ: (Xenocys)
RODZAJ: (Hapalogenys)
RODZAJ: (Bathysphyraenops)
(Howella)
RODZAJ: (Pseudohowella)
RODZAJ: (Icosteus)
RODZAJ: (Istiompax)
RODZAJ: (Istiophorus)
RODZAJ: (Kajikia)
RODZAJ: (Makaira)
RODZAJ: (Tetrapturus)
RODZAJ: (Gobitrichinotus)
RODZAJ: (Kraemeria)
RODZAJ: (Kuhlia)
RODZAJ: (Kurtus)
RODZAJ: (Atypichthys)
RODZAJ: (Bathystethus)
RODZAJ: (Girella)
RODZAJ: (Graus)
RODZAJ: (Hermosilla)
RODZAJ: (Kyphosus)
RODZAJ: (Labracoglossa)
RODZAJ: (Medialuna)
RODZAJ: (Microcanthus)
RODZAJ: (Neatypus)
RODZAJ: (Neoscorpis)
RODZAJ: (Scorpis)
RODZAJ: (Sectator)
RODZAJ: (Tilodon)
RODZAJ: (Acantholabrus)
RODZAJ: (Achoerodus)
RODZAJ: (Ammolabrus)
RODZAJ: (Anampses)
RODZAJ: (Anchichoerops )
RODZAJ: (Austrolabrus)
RODZAJ: (Bodianus)
RODZAJ: (Centrolabrus)
RODZAJ: (Cheilinus)
RODZAJ: (Cheilio)
RODZAJ: (Choerodon)
RODZAJ: (Cirrhilabrus)
RODZAJ: (Clepticus)
RODZAJ: (Conniella)
RODZAJ: (Coris)
RODZAJ: (Ctenolabrus)
RODZAJ: (Cymolutes)
RODZAJ: (Decodon)
RODZAJ: (Diproctacanthus)
RODZAJ: (Doratonotus)
RODZAJ: (Dotalabrus)
RODZAJ: (Epibulus)
RODZAJ: (Eupetrichthys)
RODZAJ: (Frontilabrus)
RODZAJ: (Gomphosus)
RODZAJ: (Halichoeres)
RODZAJ: (Hemigymnus)
RODZAJ: (Hologymnosus)
RODZAJ: (Iniistius)
RODZAJ: (Labrichthys)
RODZAJ: (Labroides)
RODZAJ: (Labropsis)
RODZAJ: (Labrus)
RODZAJ: (Lachnolaimus)
RODZAJ: (Lappanella)
RODZAJ: (Larabicus)
RODZAJ: (Leptojulis)
RODZAJ: (Macropharyngodon)
RODZAJ: (Malapterus)
RODZAJ: (Minilabrus)
RODZAJ: (Nelabrichthys)
RODZAJ: (Notolabrus)
RODZAJ: (Novaculichthys)
RODZAJ: (Novaculoides)
RODZAJ: (Ophthalmolepis)
RODZAJ: (Oxycheilinus)
RODZAJ: (Oxyjulis)
RODZAJ: (Paracheilinus)
RODZAJ: (Parajulis)
RODZAJ: (Pictilabrus)
RODZAJ: (Polylepion)
RODZAJ: (Pseudocheilinops)
RODZAJ: (Pseudocheilinus)
RODZAJ: (Pseudocoris)
RODZAJ: (Pseudodax)
RODZAJ: (Pseudojuloides)
RODZAJ: (Pseudolabrus)
RODZAJ: (Pteragogus)
RODZAJ: (Semicossyphus)
RODZAJ: (Stethojulis)
RODZAJ: (Suezichthys)
RODZAJ: (Symphodus)
RODZAJ: (Tautoga)
RODZAJ: (Tautogolabrus)
RODZAJ: (Terelabrus)
RODZAJ: (Thalassoma)
RODZAJ: (Wetmorella)
RODZAJ: (Xenojulis)
RODZAJ: (Xiphocheilus )
RODZAJ: (Xyrichtys)
RODZAJ: (Alloclinus)
RODZAJ: (Auchenionchus)
RODZAJ: (Calliclinus)
RODZAJ: (Cottoclinus)
RODZAJ: (Cryptotrema)
RODZAJ: (Dialommus)
RODZAJ: (Exerpes)
RODZAJ: (Haptoclinus)
RODZAJ: (Labrisomus)
RODZAJ: (Malacoctenus)
RODZAJ: (Nemaclinus)
RODZAJ: (Paraclinus)
RODZAJ: (Starksia)
RODZAJ: (Xenomedea)
RODZAJ: (Lactarius)
RODZAJ: (Lateolabrax)
RODZAJ: (Hypopterus)
Hypopterus macropterus
RODZAJ: (Lates)
Lates angustifrons
Lates calcarifer
Lates japonicus
Lates lakdiva
Lates longispinis
Lates macrophthalmus
Lates mariae
Lates microlepis
Lates niloticus – Okoń nilowy
Lates stappersii
Lates uwisara
RODZAJ: (Psammoperca)
Psammoperca waigiensis
RODZAJ: (Latridopsis)
RODZAJ: (Latris)
RODZAJ: (Mendosoma)
RODZAJ: (Aurigequula)
RODZAJ: (Equulites)
RODZAJ: (Eubleekeria)
RODZAJ: (Gazza)
RODZAJ: (Karalla)
RODZAJ: (Leiognathus)
RODZAJ: (Nuchequula)
RODZAJ: (Photopectoralis)
RODZAJ: (Secutor)
RODZAJ: (Leptobrama)
RODZAJ: (Crapatalus)
RODZAJ: (Leptoscopus)
RODZAJ: (Lesueurina)
RODZAJ: (Gnathodentex)
RODZAJ: (Gymnocranius )
RODZAJ: (Lethrinus)
RODZAJ: (Monotaxis)
RODZAJ: (Wattsia)
RODZAJ: (Lobotes)
RODZAJ: (Aphareus)
RODZAJ: (Aprion)
RODZAJ: (Apsilus)
RODZAJ: (Etelis )
RODZAJ: (Hoplopagrus)
RODZAJ: (Lipocheilus)
RODZAJ: (Lutjanus)
RODZAJ: (Macolor)
RODZAJ: (Ocyurus)
RODZAJ: (Paracaesio)
RODZAJ: (Parapristipomoides)
RODZAJ: (Pinjalo)
RODZAJ: (Pristipomoides)
RODZAJ: (Randallichthys )
RODZAJ: (Rhomboplites)
RODZAJ: (Symphorichthys )
RODZAJ: (Symphorus)
RODZAJ: (Branchiostegus)

RODZAJ: (Caulolatilus)

RODZAJ: (Hoplolatilus)

RODZAJ: (Lopholatilus)

RODZAJ: (Malacanthus)

RODZAJ: (Mene)
RODZAJ: (Aioliops)
RODZAJ: (Cerdale)
RODZAJ: (Clarkichthys)
RODZAJ: (Gunnellichthys)
RODZAJ: (Microdesmus)
RODZAJ: (Navigobius)
RODZAJ: (Nemateleotris)
RODZAJ: (Paragunnellichthys)
RODZAJ: (Parioglossus)
RODZAJ: (Ptereleotris)
RODZAJ: (Pterocerdale)
RODZAJ: (Dicentrarchus)
Dicentrarchus labrax
Dicentrarchus punctatus
RODZAJ: (Morone)
Morone americana
Morone chrysops
Morone mississippiensis
Morone saxatilis
RODZAJ: (Mulloidichthys)
RODZAJ: (Mullus)
RODZAJ: (Parupeneus)
RODZAJ: (Pseudupeneus)
RODZAJ: (Upeneichthys)
RODZAJ: (Upeneus)
RODZAJ: (Nematistius)
RODZAJ: (Nemipterus)
RODZAJ: (Parascolopsis)
RODZAJ: (Pentapodus)
RODZAJ: (Scaevius)
RODZAJ: (Scolopsis)
RODZAJ: (Cubiceps)
RODZAJ: (Nomeus)
RODZAJ: (Psenes)
RODZAJ: (Aethotaxis)
RODZAJ: (Cryothenia)
RODZAJ: (Dissostichus)
RODZAJ: (Gobionotothen)
RODZAJ: (Gvozdarus)
RODZAJ: (Indonotothenia)
RODZAJ: (Lepidonotothen)
RODZAJ: (Lindbergichthys)
RODZAJ: (Notothenia)
RODZAJ: (Nototheniops)
RODZAJ: (Pagothenia)
RODZAJ: (Paranotothenia)
RODZAJ: (Patagonotothen)
RODZAJ: (Pleuragramma)
RODZAJ: (Pseudotrematomus)
v(Trematomus)
RODZAJ: (Haletta)
RODZAJ: (Heteroscarus)
RODZAJ: (Neoodax)
RODZAJ: (Odax)
RODZAJ: (Olisthops)
RODZAJ: (Siphonognathus)
RODZAJ: (Micropercops)
Micropercops borealis
Micropercops cinctus
Micropercops dabryi
Micropercops swinhonis
RODZAJ: (Neodontobutis)
Neodontobutis aurarmus
Neodontobutis hainanensis
Neodontobutis macropectoralis
Neodontobutis ngheanensis
Neodontobutis tonkinensis
RODZAJ: (Odontobutis)
Odontobutis haifengensis
Odontobutis hikimius
Odontobutis interrupta
Odontobutis obscura
Odontobutis platycephala
Odontobutis potamophila
Odontobutis sinensis
Odontobutis yaluensis
RODZAJ: (Perccottus)
Perccottus glenii
RODZAJ: (Sineleotris)
Sineleotris chalmersi
Sineleotris namxamensis
Sineleotris saccharae
RODZAJ: (Terateleotris)
Terateleotris aspro
RODZAJ: (Lonchopisthus)
RODZAJ: (Opistognathus)
RODZAJ: (Stalix)
RODZAJ: (Oplegnathus)
RODZAJ: (Ostracoberyx)
RODZAJ: (Belontia) - Beloncja
Belontia hasselti – Beloncja Hasselta
Belontia signata – Beloncja cejlońska
RODZAJ: (Betta) - Bojownik
Betta akarensis
Betta albimarginata
Betta anabatoides – Bojownik łaźcowaty
Betta antoni
Betta apollon
Betta aurigans
Betta balunga
Betta bellica – Bojownik zwadliwy
Betta brederi – Bojownik Bredera
Betta breviobesus
Betta brownorum – Bojownik Browna
Betta burdigala
Betta channoides
Betta chini
Betta chloropharynx
Betta coccina – Bojownik szkarłatnoczerwony
Betta compuncta
Betta cracens
Betta dimidiata
Betta edithae – Bojownik Edyty
Betta enisae
Betta falx
Betta ferox
Betta foerschi – Bojownik Foerscha
Betta fusca
Betta gladiator
Betta hipposideros
Betta ibanorum
Betta ideii
Betta imbellis – Bojownik karłowaty (bezbronny)
Betta krataios
Betta kuehnei
Betta lehi
Betta livida
Betta macrostoma – Bojownik plamooki
Betta mandor
Betta midas
Betta miniopinna
Betta obscura
Betta ocellata
Betta pallida
Betta pallifina
Betta pardalotos
Betta patoti
Betta persephone
Betta pi
Betta picta – Bojownik jawajski
Betta pinguis
Betta prima
Betta pugnax – Bojownik nadobny (malajski)
Betta pulchra
Betta raja
Betta renata
Betta rubra
Betta rutilans
Betta schalleri
Betta simorum
Betta simplex
Betta smaragdina – Bojownik szmaragdowy
Betta spilotogena
Betta splendens – Bojownik wspaniały (syjamski)
Betta stigmosa
Betta stiktos
Betta strohi
Betta taeniata – Bojownik pasiasty
Betta tomi
Betta tussyae – Bojownik czerwony
Betta uberis
Betta unimaculata – Bojownik wielki
Betta waseri
RODZAJ: (Ctenops)
Ctenops nobilis
RODZAJ: (Luciocephalus ) - Szczupakogłów
Luciocephalus aura
Luciocephalus pulcher – Szczupakogłów
RODZAJ: (Macropodus) - Wielkopłetwy
Macropodus baviensis
Macropodus erythropterus
Macropodus hongkongensis
Macropodus lineatus
Macropodus ocellatus
Macropodus oligolepis
Macropodus opercularis – Wielkopłetw wspaniały
Macropodus phongnhaensis
Macropodus spechti – Wielkopłetw czarny
RODZAJ: (Malpulutta)
Malpulutta kretseri – Wielkopłetw karłowaty (Kwiatowiec Kretsera)
RODZAJ: (Osphronemus) - Gurami
Osphronemus exodon
Osphronemus gorami – Gurami olbrzymi
Osphronemus laticlavius
Osphronemus septemfasciatus
RODZAJ: (Parasphaerichthys)
Parasphaerichthys lineatus
Parasphaerichthys ocellatus
RODZAJ: (Parosphromenus) - Sumatrzaki
Parosphromenus alfredi
Parosphromenus allani
Parosphromenus anjunganensis
Parosphromenus bintan
Parosphromenus deissneri – Sumatrzak Deissnera
Parosphromenus filamentosus – Sumatrzak płomykoogonowy
Parosphromenus gunawani
Parosphromenus harveyi
Parosphromenus linkei
Parosphromenus nagyi – Sumatrzak Nagya
Parosphromenus opallios
Parosphromenus ornaticauda
Parosphromenus pahuensis
Parosphromenus paludicola
Parosphromenus parvulus
Parosphromenus phoenicurus
Parosphromenus quindecim
Parosphromenus rubrimontis
Parosphromenus sumatranus
Parosphromenus tweediei
RODZAJ: (Pseudosphromenus) - Ostrogony
Pseudosphromenus cupanus – Ostrogon (Pseudogurami) z Kupang
Pseudosphromenus dayi – Ostrogon (Pseudogurami) Daya
RODZAJ: (Sphaerichthys) - Czekoladowce
Sphaerichthys acrostoma
Sphaerichthys osphromenoides – Gurami czekoladowy, Czekoladowiec malajski
Sphaerichthys selatanensis – Czekoladowiec borneański
Sphaerichthys vaillanti
RODZAJ: (Trichogaster) - Prętniki
Trichogaster chuna – Prętnik trójbarwny, miodowy
Trichogaster fasciata – Prętnik pręgowany
Trichogaster labiosa – Prętnik wargacz
Trichogaster lalius – Pretnik karłowaty
RODZAJ: (Trichopodus) - Guraminy
Trichopodus cantoris
Trichopodus leeri – Gurami mozaikowy (perłowy)
Trichopodus microlepis – Gurami księżycowy (drobnołuski)
Trichopodus pectoralis – Gurami syjamski
Trichopodus trichopterus – Gurami dwuplamisty
RODZAJ: (Trichopsis) - Skrzeczyki
Trichopsis pumila – Skrzeczyk karłowaty
Trichopsis schalleri – Skrzeczyk średni
Trichopsis vittatta – Skrzeczyk pręgowany
RODZAJ: (Parascorpis)
RODZAJ: (Parapriacanthus)
RODZAJ: (Pempheris)
RODZAJ: (Evistias)
RODZAJ: (Histiopterus)
RODZAJ: (Parazanclistius)
RODZAJ: (Paristiopterus)
RODZAJ: (Pentaceropsis)
RODZAJ: (Pentaceros)
RODZAJ: (Pseudopentaceros)
RODZAJ: (Zanclistius)
RODZAJ: (Bostockia)
Bostockia porosa
RODZAJ: (Coreoperca)
Coreoperca herzi
Coreoperca kawamebari
Coreoperca liui
Coreoperca loona
Coreoperca whiteheadi
RODZAJ: (Gadopsis)
Gadopsis bispinosus
Gadopsis marmoratus
RODZAJ: (Guyu)
Guyu wujalwujalensis
RODZAJ: (Maccullochella)
Maccullochella ikei
Maccullochella macquariensis
Maccullochella mariensis
Maccullochella peelii
RODZAJ: (Macquaria)
Macquaria ambigua
Macquaria australasica
Macquaria colonorum
Macquaria novemaculeata
RODZAJ: (Nannatherina)
Nannatherina balstoni
RODZAJ: (Nannoperca)
Nannoperca australis
Nannoperca obscura – Okoń karłowaty
Nannoperca oxleyana
Nannoperca pygmaea
Nannoperca variegata
Nannoperca vittata
RODZAJ: (Percichthys)
Percichthys chilensis
Percichthys colhuapiensis
Percichthys laevis
Percichthys melanops
Percichthys trucha
RODZAJ: (Siniperca)
Siniperca chuatsi – Aucha, Jazgarz chiński
Siniperca fortis
Siniperca knerii
Siniperca liuzhouensis
Siniperca obscura
Siniperca rouleii
Siniperca scherzeri
Siniperca undulata
Siniperca vietnamensis
RODZAJ: (Ammocrypta)
Ammocrypta beanii
Ammocrypta bifascia
Ammocrypta clara
Ammocrypta meridiana
Ammocrypta pellucida
Ammocrypta vivax
RODZAJ: (Crystallaria)
Crystallaria asprella
Crystallaria cinoctta
RODZAJ: (Etheostoma)
Etheostoma acuticeps
Etheostoma akatulo
Etheostoma aquali
Etheostoma artesiae
Etheostoma asprigene
Etheostoma atripinne
Etheostoma australe
Etheostoma autumnale
Etheostoma baileyi
Etheostoma barbouri
Etheostoma barrenense
Etheostoma basilare
Etheostoma bellator
Etheostoma bellum
Etheostoma bison
Etheostoma blennioides
Etheostoma blennius
Etheostoma boschungi
Etheostoma brevirostrum
Etheostoma brevispinum
Etheostoma burri
Etheostoma caeruleum
Etheostoma camurum
Etheostoma cervus
Etheostoma chermocki
Etheostoma chienense
Etheostoma chlorobranchium
Etheostoma chlorosomum
Etheostoma chuckwachatte
Etheostoma cinereum
Etheostoma collettei
Etheostoma collis
Etheostoma colorosum
Etheostoma coosae
Etheostoma corona
Etheostoma cragini
Etheostoma crossopterum
Etheostoma davisoni
Etheostoma denoncourti
Etheostoma derivativum
Etheostoma ditrema
Etheostoma douglasi
Etheostoma duryi
Etheostoma edwini
Etheostoma erythrozonum
Etheostoma etnieri
Etheostoma etowahae
Etheostoma euzonum
Etheostoma exile
Etheostoma flabellare
Etheostoma flavum
Etheostoma fonticola
Etheostoma forbesi
Etheostoma fragi
Etheostoma fricksium
Etheostoma fusiforme
Etheostoma gracile
Etheostoma grahami
Etheostoma gutselli
Etheostoma histrio
Etheostoma hopkinsi
Etheostoma inscriptum
Etheostoma jessiae
Etheostoma jordani
Etheostoma juliae
Etheostoma kanawhae
Etheostoma kantuckeense
Etheostoma kennicotti
Etheostoma lachneri
Etheostoma lawrencei
Etheostoma lemniscatum
Etheostoma lepidum
Etheostoma longimanum
Etheostoma lugoi
Etheostoma luteovinctum
Etheostoma lynceum
Etheostoma maculatum
Etheostoma mariae
Etheostoma marmorpinnum
Etheostoma maydeni
Etheostoma microlepidum
Etheostoma microperca
Etheostoma mihileze
Etheostoma moorei
Etheostoma neopterum
Etheostoma nianguae
Etheostoma nigripinne
Etheostoma nigrum
Etheostoma nuchale
Etheostoma obeyense
Etheostoma occidentale
Etheostoma okaloosae
Etheostoma olivaceum
Etheostoma olmstedi
Etheostoma oophylax
Etheostoma orientale
Etheostoma osburni
Etheostoma pallididorsum
Etheostoma parvipinne
Etheostoma percnurum
Etheostoma perlongum
Etheostoma phytophilum
Etheostoma planasaxatile
Etheostoma podostemone
Etheostoma pottsii
Etheostoma proeliare
Etheostoma pseudovulatum
Etheostoma punctulatum
Etheostoma pyrrhogaster
Etheostoma radiosum
Etheostoma rafinesquei
Etheostoma ramseyi
Etheostoma raneyi
Etheostoma rubrum
Etheostoma rufilineatum
Etheostoma rupestre
Etheostoma sagitta
Etheostoma saludae
Etheostoma sanguifluum
Etheostoma scotti
Etheostoma segrex
Etheostoma sellare
Etheostoma serrifer
Etheostoma simoterum
Etheostoma sitikuense
Etheostoma smithi
Etheostoma spectabile
Etheostoma spilotum
Etheostoma squamiceps
Etheostoma stigmaeum
Etheostoma striatulum
Etheostoma susanae
Etheostoma swaini
Etheostoma swannanoa
Etheostoma tallapoosae
Etheostoma tecumsehi
Etheostoma tennesseense
Etheostoma tetrazonum
Etheostoma thalassinum
Etheostoma tippecanoe
Etheostoma trisella
Etheostoma tuscumbia
Etheostoma uniporum
Etheostoma variatum
Etheostoma virgatum
Etheostoma vitreum
Etheostoma vulneratum
Etheostoma wapiti
Etheostoma whipplei
Etheostoma zonale
Etheostoma zonifer
Etheostoma zonistium
RODZAJ: (Gymnocephalus)
Gymnocephalus acerina – Sirotka
Gymnocephalus ambriaelacus
Gymnocephalus baloni
Gymnocephalus cernua – Jazgarz
Gymnocephalus nicholsi
Gymnocephalus schraetser – Jazgarz dunajski
RODZAJ: (Perca)
Perca flavescens – Okoń żółty
Perca fluviatilis – Okoń
Perca schrenkii
RODZAJ: (Percarina)
Percarina demidoffii – Limanka
Percarina maeotica
RODZAJ: (Percina)
Percina antesella
Percina apristis
Percina aurantiaca
Percina aurolineata
Percina aurora
Percina austroperca
Percina bimaculata
Percina brevicauda
Percina burtoni
Percina caprodes – okoń amerykański
Percina carbonaria
Percina copelandi
Percina crassa
Percina crypta
Percina cymatotaenia
Percina evides
Percina fulvitaenia
Percina gymnocephala
Percina jenkinsi
Percina kathae
Percina kusha
Percina lenticula
Percina macrocephala
Percina macrolepida
Percina maculata
Percina nasuta
Percina nevisense
Percina nigrofasciata
Percina notogramma
Percina oxyrhynchus
Percina palmaris
Percina pantherina
Percina peltata
Percina phoxocephala
Percina rex
Percina roanoka
Percina sciera
Percina shumardi
Percina sipsi
Percina smithvanizi
Percina squamata
Percina stictogaster
Percina suttkusi
Percina tanasi
Percina uranidea
Percina vigil
Percina williamsi
RODZAJ: (Romanichthys)
Romanichthys valsanicola – Głowaczogłów ardżeszański
RODZAJ: (Sander)
Sander canadensis
Sander lucioperca – Sandacz
Sander marinus – Sandacz morski
Sander vitreus – Sandacz amerykański
Sander volgensis – Sandacz wołżański
RODZAJ: (Zingel)
Zingel asper – Czop francuski
Zingel balcanicus
Zingel streber – Czop żółty
Zingel zingel – Czop czarny
RODZAJ: (Percilia)
Percilia gillissi
Percilia irwini
RODZAJ: (Acanthaphritis)
RODZAJ: (Bembrops)
RODZAJ: (Chrionema)
RODZAJ: (Dactylopsaron)
RODZAJ: (Enigmapercis)
RODZAJ: (Hemerocoetes)
RODZAJ: (Matsubaraea)
RODZAJ: (Osopsaron)
RODZAJ: (Percophis)
RODZAJ: (Pteropsaron)
RODZAJ: (Squamicreedia)
RODZAJ: (Apodichthys)
RODZAJ: (Pholis)
RODZAJ: (Rhodymenichthys)
RODZAJ: (Pholidichthys)
RODZAJ: (Kochichthys)
RODZAJ: (Parapercis)
RODZAJ: (Pinguipes)
RODZAJ: (Prolatilus)
RODZAJ: (Pseudopercis)
RODZAJ: (Ryukyupercis)
RODZAJ: (Simipercis)
RODZAJ: (Acanthoclinus)
RODZAJ: (Acanthoplesiops)
RODZAJ: (Assessor)
RODZAJ: (Beliops)
RODZAJ: (Belonepterygion)
RODZAJ: (Calloplesiops)
RODZAJ: (Fraudella)
RODZAJ: (Notograptus)
RODZAJ: (Paraplesiops)
RODZAJ: (Plesiops)
RODZAJ: (Steeneichthys)
RODZAJ: (Trachinops)
RODZAJ: (Eleutheronema)
RODZAJ: (Filimanus)
RODZAJ: (Galeoides)
RODZAJ: (Leptomelanosoma)
RODZAJ: (Parapolynemus)
RODZAJ: (Pentanemus)
RODZAJ: (Polydactylus)
RODZAJ: (Polynemus)
(Polyprion)
RODZAJ: (Stereolepis)
RODZAJ: (Apolemichthys)
RODZAJ: (Centropyge)
RODZAJ: (Chaetodontoplus)
RODZAJ: (Genicanthus)
RODZAJ: (Holacanthus)
RODZAJ: (Paracentropyge)
RODZAJ: (Pomacanthus)
RODZAJ: (Pygoplites)
RODZAJ: (Abudefduf)
RODZAJ: (Acanthochromis)
RODZAJ: (Altrichthys)
RODZAJ: (Amblyglyphidodon)
RODZAJ: (Amblypomacentrus)
RODZAJ: (Amphiprion)
RODZAJ: (Azurina)
RODZAJ: (Cheiloprion)
RODZAJ: (Chromis)
RODZAJ: (Chrysiptera)
RODZAJ: (Dascyllus)
RODZAJ: (Dischistodus)
RODZAJ: (Hemiglyphidodon)
RODZAJ: (Hypsypops)
RODZAJ: (Lepidozygus)
RODZAJ: (Mecaenichthys)
RODZAJ: (Microspathodon)
RODZAJ: (Neoglyphidodon)
RODZAJ: (Neopomacentrus)
RODZAJ: (Nexilosus)
RODZAJ: (Parma)
RODZAJ: (Plectroglyphidodon)
RODZAJ: (Pomacentrus)
RODZAJ: (Pomachromis)
RODZAJ: (Premnas)
RODZAJ: (Pristotis)
RODZAJ: (Stegastes)
RODZAJ: (Teixeirichthys)
RODZAJ: (Lophar)
RODZAJ: (Pomatomus)
RODZAJ: (Cookeolus)
RODZAJ: (Heteropriacanthus)
RODZAJ: (Priacanthus)
RODZAJ: (Pristigenys)
RODZAJ: (Pristolepis)
RODZAJ: (Amsichthys)
RODZAJ: (Anisochromis)
RODZAJ: (Assiculoides)
RODZAJ: (Assiculus)
RODZAJ: (Blennodesmus )
RODZAJ: (Chlidichthys)
RODZAJ: (Congrogadus)
RODZAJ: (Cypho)
RODZAJ: (Halidesmus)
RODZAJ: (Halimuraena)
RODZAJ: (Halimuraenoides)
RODZAJ: (Haliophis)
RODZAJ: (Labracinus)
RODZAJ: (Lubbockichthys)
RODZAJ: (Manonichthys)
RODZAJ: (Natalichthys)
RODZAJ: (Ogilbyina)
RODZAJ: (Oxycercichthys)
RODZAJ: (Pectinochromis)
RODZAJ: (Pholidochromis)
RODZAJ: (Pictichromis)
RODZAJ: (Pseudochromis)
RODZAJ: (Pseudoplesiops)
RODZAJ: (Rusichthys)
RODZAJ: (Ptilichthys)
RODZAJ: (Protogobius)
RODZAJ: (Rhyacichthys)
RODZAJ: (Bolbometopon)
RODZAJ: (Calotomus)
RODZAJ: (Cetoscarus)
RODZAJ: (Chlorurus)
RODZAJ: (Cryptotomus)
RODZAJ: (Hipposcarus)
RODZAJ: (Leptoscarus )
RODZAJ: (Nicholsina)
RODZAJ: (Scarus)
RODZAJ: (Sparisoma)
RODZAJ: Aplodinotus
RODZAJ: Argyrosomus
RODZAJ: Aspericorvina
RODZAJ: Atractoscion
RODZAJ: Atrobucca
RODZAJ: Austronibea
RODZAJ: Bahaba
RODZAJ: Bairdiella
RODZAJ: Boesemania
RODZAJ: Cheilotrema
RODZAJ: Chrysochir
RODZAJ: Cilus
RODZAJ: Collichthys
RODZAJ: Corvula
RODZAJ: Ctenosciaena
RODZAJ: Cynoscion
RODZAJ: Daysciaena
RODZAJ: Dendrophysa
RODZAJ: Elattarchus
RODZAJ: Equetus
RODZAJ: Genyonemus
RODZAJ: Isopisthus
RODZAJ: Johnius
RODZAJ: Kathala
RODZAJ: Larimichthys
RODZAJ: Larimus
RODZAJ: Leiostomus
RODZAJ: Lonchurus
RODZAJ: Macrodon
RODZAJ: Macrospinosa
RODZAJ: Megalonibea
RODZAJ: Menticirrhus
RODZAJ: Micropogonias
RODZAJ: Miichthys
RODZAJ: Miracorvina
RODZAJ: Nebris
RODZAJ: Nibea
RODZAJ: Odontoscion
RODZAJ: Ophioscion
RODZAJ: Otolithes
RODZAJ: Otolithoides
RODZAJ: Pachypops
RODZAJ: Pachyurus
RODZAJ: Panna
RODZAJ: Paralonchurus
RODZAJ: Paranebris
RODZAJ: Paranibea
RODZAJ: Pareques
RODZAJ: Pennahia
RODZAJ: Pentheroscion
RODZAJ: Petilipinnis
RODZAJ: Plagioscion
RODZAJ: Pogonias
RODZAJ: Protonibea
RODZAJ: Protosciaena
RODZAJ: Pseudotolithus
RODZAJ: Pteroscion
RODZAJ: Pterotolithus
RODZAJ: Roncador
RODZAJ: Sciaena
RODZAJ: Sciaenops
RODZAJ: Seriphus
RODZAJ: Sonorolux
RODZAJ: Stellifer
RODZAJ: Totoaba
RODZAJ: Umbrina
RODZAJ: (Scombrops)
RODZAJ: (Acanthocybium)
RODZAJ: (Allothunnus)
RODZAJ: (Auxis)
RODZAJ: (Cybiosarda)
RODZAJ: (Euthynnus)
RODZAJ: (Gasterochisma)
RODZAJ: (Grammatorcynus)
RODZAJ: (Gymnosarda)
RODZAJ: (Katsuwonus)
RODZAJ: (Orcynopsis)
RODZAJ: (Rastrelliger)
RODZAJ: (Sarda)
RODZAJ: (Scomber)
RODZAJ: (Scomberomorus)
RODZAJ: (Thunnus)
RODZAJ: (Scombrolabrax)
RODZAJ: (Scytalina)
RODZAJ: Acanthistius
RODZAJ: Aethaloperca
RODZAJ: Alphestes
RODZAJ: Anatolanthias
RODZAJ: Anthias
RODZAJ: Anyperodon
RODZAJ: Aporops
RODZAJ: Aulacocephalus
RODZAJ: Baldwinella
RODZAJ: Bathyanthias
RODZAJ: Belonoperca
RODZAJ: Bullisichthys
RODZAJ: Caesioperca
RODZAJ: Caprodon
RODZAJ: Centropristis
RODZAJ: Cephalopholis
RODZAJ: Chelidoperca
RODZAJ: Choranthias
RODZAJ: Chromileptes
RODZAJ: Cratinus
RODZAJ: Dactylanthias
RODZAJ: Dermatolepis
RODZAJ: Diplectrum
RODZAJ: Diploprion
RODZAJ: Dules
RODZAJ: Epinephelides
RODZAJ: Epinephelus
RODZAJ: Giganthias
RODZAJ: Gonioplectrus
RODZAJ: Gracila
RODZAJ: Grammistes
RODZAJ: Grammistops
RODZAJ: Hemanthias
RODZAJ: Hemilutjanus
RODZAJ: Holanthias
RODZAJ: Hypoplectrodes
RODZAJ: Hypoplectrus
RODZAJ: Hyporthodus
RODZAJ: Jeboehlkia
RODZAJ: Lepidoperca
RODZAJ: Liopropoma
RODZAJ: Luzonichthys
RODZAJ: Meganthias
RODZAJ: Mycteroperca
RODZAJ: Nemanthias
RODZAJ: Niphon
RODZAJ: Odontanthias
RODZAJ: Othos
RODZAJ: Paralabrax
RODZAJ: Paranthias
RODZAJ: Parasphyraenops
RODZAJ: Plectranthias
RODZAJ: Plectropomus
RODZAJ: Pogonoperca
RODZAJ: Pronotogrammus
RODZAJ: Pseudanthias
RODZAJ: Pseudogramma
RODZAJ: Rabaulichthys
RODZAJ: Rainfordia
RODZAJ: Rypticus
RODZAJ: Sacura
RODZAJ: Saloptia
RODZAJ: Schultzea
RODZAJ: Selenanthias
RODZAJ: Serraniculus
RODZAJ: Serranocirrhitus
RODZAJ: Serranus
RODZAJ: Suttonia
RODZAJ: Tosana
RODZAJ: Tosanoides
RODZAJ: Trachypoma
RODZAJ: Triso
RODZAJ: Variola
RODZAJ: (Sillaginodes)
RODZAJ: (Sillaginopsis)
RODZAJ: (Sillago)
RODZAJ: Acanthopagrus
RODZAJ: Archosargus
RODZAJ: Argyrops
RODZAJ: Argyrozona
RODZAJ: Boops
RODZAJ: Boopsoidea
RODZAJ: Calamus
RODZAJ: Cheimerius
RODZAJ: Chrysoblephus
RODZAJ: Crenidens
RODZAJ: Cymatoceps
RODZAJ: Dentex
RODZAJ: Diplodus
RODZAJ: Evynnis
RODZAJ: Gymnocrotaphus
RODZAJ: Lagodon
RODZAJ: Lithognathus
RODZAJ: Oblada
RODZAJ: Pachymetopon
RODZAJ: Pagellus
RODZAJ: Pagrus
RODZAJ: Parargyrops
RODZAJ: Petrus
RODZAJ: Polyamblyodon
RODZAJ: Polysteganus
RODZAJ: Porcostoma
RODZAJ: Pterogymnus
RODZAJ: Rhabdosargus
RODZAJ: Sarpa
RODZAJ: Sparidentex
RODZAJ: Sparodon
RODZAJ: Sparus
RODZAJ: Spondyliosoma
RODZAJ: Stenotomus
RODZAJ: Virididentex
RODZAJ: Acantholumpenus
RODZAJ: Alectrias
RODZAJ: Alectridium
RODZAJ: Anisarchus
RODZAJ: Anoplarchus
RODZAJ: Askoldia
RODZAJ: Bryozoichthys
RODZAJ: Cebidichthys
RODZAJ: Chirolophis
RODZAJ: Dictyosoma
RODZAJ: Ernogrammus
RODZAJ: Esselenichthys
RODZAJ: Eumesogrammus
RODZAJ: Gymnoclinus
RODZAJ: Kasatkia
RODZAJ: Leptoclinus
RODZAJ: Leptostichaeus
RODZAJ: Lumpenella
RODZAJ: Lumpenopsis
RODZAJ: Lumpenus
RODZAJ: Neolumpenus
RODZAJ: Opisthocentrus
RODZAJ: Pholidapus
RODZAJ: Phytichthys
RODZAJ: Plagiogrammus
RODZAJ: Plectobranchus
RODZAJ: Poroclinus
RODZAJ: Pseudalectrias
RODZAJ: Soldatovia
RODZAJ: Stichaeopsis
RODZAJ: Stichaeus
RODZAJ: Ulvaria
RODZAJ: Xenolumpenus
RODZAJ: Xiphister
RODZAJ: (Pampus)
RODZAJ: (Peprilus)
RODZAJ: (Stromateus)
RODZAJ: (Symphysanodon)
RODZAJ: (Tetragonurus)
RODZAJ: (Amniataba)
Amniataba affinis
Amniataba caudavittata
Amniataba percoides
RODZAJ: (Bidyanus)
Bidyanus bidyanus
Bidyanus welchi
RODZAJ: (Hannia)
Hannia greenwayi
RODZAJ: (Helotes)
Helotes sexlineatus
RODZAJ: (Hephaestus)
Hephaestus adamsoni
Hephaestus carbo
Hephaestus epirrhinos
Hephaestus fuliginosus
Hephaestus habbemai
Hephaestus jenkinsi
Hephaestus komaensis
Hephaestus lineatus
Hephaestus obtusifrons
Hephaestus raymondi
Hephaestus roemeri
Hephaestus transmontanus
Hephaestus trimaculatus
Hephaestus tulliensis
RODZAJ: (Lagusia)
Lagusia micracanthus
RODZAJ: (Leiopotherapon)
Leiopotherapon aheneus
Leiopotherapon macrolepis
Leiopotherapon plumbeus
Leiopotherapon unicolor
RODZAJ: (Mesopristes)
Mesopristes argenteus
Mesopristes cancellatus
Mesopristes elongatus
Mesopristes iravi
Mesopristes kneri
RODZAJ: (Pelates)
Pelates octolineatus
Pelates qinglanensis
Pelates quadrilineatus
RODZAJ: (Pelsartia)
Pelsartia humeralis
RODZAJ: (Pingalla)
Pingalla giberti
Pingalla lorentzi
Pingalla midgleyi
RODZAJ: (Rhynchopelates)
Rhynchopelates oxyrhynchus
RODZAJ: (Scortum)
Scortum barcoo
Scortum hillii
Scortum neili
Scortum ogilbyi
Scortum parviceps
RODZAJ: (Syncomistes)
Syncomistes butleri
Syncomistes kimberleyensis
Syncomistes rastellus
Syncomistes trigonicus
RODZAJ: (Terapon)
Terapon jarbua
Terapon puta
Terapon theraps
RODZAJ: (Variichthys)
Variichthys jamoerensis
Variichthys lacustris
RODZAJ: (Grahamichthys)
RODZAJ: (Thalasseleotris)
RODZAJ: (Toxotes)
Toxotes blythii
Toxotes chatareus
Toxotes jaculatrix – Strzelczyk indyjski, Pryskacz
Toxotes kimberleyensis
Toxotes lorentzi
Toxotes microlepis
Toxotes oligolepis
RODZAJ: (Echiichthys)
RODZAJ: (Trachinus)
RODZAJ: (Aphanopus)
RODZAJ: (Assurger)
RODZAJ: (Benthodesmus)
RODZAJ: (Demissolinea)
RODZAJ: (Eupleurogrammus)
RODZAJ: (Evoxymetopon)
RODZAJ: (Lepidopus)
RODZAJ: (Lepturacanthus)
RODZAJ: (Tentoriceps)
RODZAJ: (Trichiurus)
RODZAJ: (Arctoscopus)
RODZAJ: (Trichodon)
RODZAJ: (Acanthaphritis)
RODZAJ: (Enigmapercis)
RODZAJ: (Matsubaraea)
RODZAJ: (Squamicreedia)
RODZAJ: (Trichonotus)
RODZAJ: Acanthanectes
RODZAJ: Apopterygion
RODZAJ: Axoclinus
RODZAJ: Bellapiscis
RODZAJ: Blennodon
RODZAJ: Brachynectes
RODZAJ: Ceratobregma
RODZAJ: Cremnochorites
RODZAJ: Crocodilichthys
RODZAJ: Cryptichthys
RODZAJ: Enneanectes
RODZAJ: Enneapterygius
RODZAJ: Forsterygion
RODZAJ: Gilloblennius
RODZAJ: Helcogramma
RODZAJ: Helcogrammoides
RODZAJ: Karalepis
RODZAJ: Lepidoblennius
RODZAJ: Lepidonectes
RODZAJ: Matanui
RODZAJ: Norfolkia
RODZAJ: Notoclinops
RODZAJ: Notoclinus
RODZAJ: Obliquichthys
RODZAJ: Ruanoho
RODZAJ: Springerichthys
RODZAJ: Trianectes
RODZAJ: Trinorfolkia
RODZAJ: Tripterygion
RODZAJ: Ucla
RODZAJ: (Astroscopus)
RODZAJ: (Genyagnus)
RODZAJ: (Gnathagnus)
RODZAJ: (Ichthyscopus)
RODZAJ: (Kathetostoma)
RODZAJ: (Pleuroscopus)
RODZAJ: (Selenoscopus)
RODZAJ: (Uranoscopus)
RODZAJ: (Xenocephalus)
RODZAJ: (Allomicrodesmus)
RODZAJ: (Kraemericus)
RODZAJ: (Paraxenisthmus)
RODZAJ: (Rotuma)
RODZAJ: (Tyson)
RODZAJ: (Xenisthmus)
RODZAJ: (Zanclus)
RODZAJ: (Zaprora)
RODZAJ: Aiakas
RODZAJ: Andriashevia
RODZAJ: Argentinolycus
RODZAJ: Austrolycus
RODZAJ: Barbapellis
RODZAJ: Bellingshausenia
RODZAJ: Bentartia
RODZAJ: Bilabria
RODZAJ: Bothrocara
RODZAJ: Bothrocarina
RODZAJ: Crossostomus
RODZAJ: Dadyanos
RODZAJ: Davidijordania
RODZAJ: Derepodichthys
RODZAJ: Dieidolycus
RODZAJ: Ericandersonia
RODZAJ: Eucryphycus
RODZAJ: Eulophias
RODZAJ: Exechodontes
RODZAJ: Gosztonyia
RODZAJ: Gymnelopsis
RODZAJ: Gymnelus
RODZAJ: Hadropareia
RODZAJ: Hadropogonichthys
RODZAJ: Iluocoetes
RODZAJ: Japonolycodes
RODZAJ: Krusensterniella
RODZAJ: Letholycus
RODZAJ: Leucogrammolycus
RODZAJ: Lycenchelys
RODZAJ: Lycodapus
RODZAJ: Lycodes
RODZAJ: Lycodichthys
RODZAJ: Lycodonus
RODZAJ: Lycogrammoides
RODZAJ: Lyconema
RODZAJ: Lycozoarces
RODZAJ: Magadanichthys
RODZAJ: Maynea
RODZAJ: Melanostigma
RODZAJ: Nalbantichthys
RODZAJ: Neozoarces
RODZAJ: Notolycodes
RODZAJ: Oidiphorus
RODZAJ: Opaeophacus
RODZAJ: Ophthalmolycus
RODZAJ: Pachycara
RODZAJ: Patagolycus
RODZAJ: Petroschmidtia
RODZAJ: Phucocoetes
RODZAJ: Piedrabuenia
RODZAJ: Plesienchelys
RODZAJ: Pogonolycus
RODZAJ: Puzanovia
RODZAJ: Pyrolycus
RODZAJ: Santelmoa
RODZAJ: Seleniolycus
RODZAJ: Taranetzella
RODZAJ: Thermarces
RODZAJ: Zoarces
RODZAJ: Zoarchias