(Siluriformes) – Sumokształtne

(Siluriformes) – Sumokształtne
RODZAJ: Ailia
Ailia coila
Ailia punctata
RODZAJ: Clupisoma
Clupisoma bastari
Clupisoma garua
Clupisoma longianalis
Clupisoma montana
Clupisoma naziri
Clupisoma nujiangense
Clupisoma prateri
Clupisoma roosae
Clupisoma sinense
RODZAJ: Laides
Laides hexanema
Laides longibarbis
RODZAJ: (Acrochordonichthys)
Acrochordonichthys chamaeleon
Acrochordonichthys falcifer
Acrochordonichthys guttatus
Acrochordonichthys gyrinus
Acrochordonichthys ischnosoma
Acrochordonichthys mahakamensis
Acrochordonichthys pachyderma
Acrochordonichthys rugosus
Acrochordonichthys septentrionalis
Acrochordonichthys strigosus
RODZAJ: (Akysis)
Akysis brachybarbatus
Akysis clavulus
Akysis clinatus
Akysis ephippifer
Akysis fontaneus
Akysis fuliginatus
Akysis galeatus
Akysis hendricksoni
Akysis heterurus
Akysis longifilis
Akysis maculipinnis
Akysis manipurensis
Akysis microps
Akysis pictus
Akysis portellus
Akysis prashadi
Akysis pulvinatus
Akysis recavus
Akysis scorteus
Akysis subtilis
Akysis varius
Akysis vespa
Akysis vespertinus
RODZAJ: (Breitensteinia)
Breitensteinia cessator
Breitensteinia hypselurus
Breitensteinia insignis
RODZAJ: (Parakysis)
Parakysis anomalopteryx
Parakysis grandis
Parakysis hystriculus
Parakysis longirostris
Parakysis notialis
Parakysis verrucosus
RODZAJ: (Pseudobagarius)
Pseudobagarius alfredi
Pseudobagarius baramensis
Pseudobagarius filifer
Pseudobagarius fuscus
Pseudobagarius hardmani
Pseudobagarius inermis
Pseudobagarius leucorhynchus
Pseudobagarius macronemus
Pseudobagarius meridionalis
Pseudobagarius nitidus
Pseudobagarius pseudobagarius
Pseudobagarius similis
Pseudobagarius sinensis
RODZAJ: Amblyceps
Amblyceps accari
Amblyceps apangi
Amblyceps arunachalensis
Amblyceps caecutiens
Amblyceps carinatum
Amblyceps cerinum
Amblyceps foratum
Amblyceps kurzii
Amblyceps laticeps
Amblyceps macropterus
Amblyceps mangois
Amblyceps murraystuarti
Amblyceps platycephalus
Amblyceps protentum
Amblyceps serratum
Amblyceps tenuispinis
Amblyceps torrentis
Amblyceps tuberculatum
Amblyceps variegatum
Amblyceps waikhomi
Amblyceps yunnanensis
RODZAJ: Liobagrus
Liobagrus aequilabris
Liobagrus andersoni
Liobagrus anguillicauda
Liobagrus chenghaiensis
Liobagrus formosanus
Liobagrus hyeongsanensis
Liobagrus kingi
Liobagrus marginatoides
Liobagrus marginatus
Liobagrus mediadiposalis
Liobagrus nigricauda
Liobagrus obesus
Liobagrus reinii
Liobagrus somjinensis
Liobagrus styani
RODZAJ: Nahangbagrus
Nahangbagrus songamensis
RODZAJ: Xiurenbagrus
Xiurenbagrus dorsalis
Xiurenbagrus gigas
Xiurenbagrus xiurenensis
RODZAJ: Amphilius
Amphilius atesuensis
Amphilius athiensis
Amphilius brevis
Amphilius caudosignatus
Amphilius chalei
Amphilius crassus
Amphilius cryptobullatus
Amphilius dimonikensis
Amphilius frieli
Amphilius grammatophorus
Amphilius grandis
Amphilius jacksonii
Amphilius kakrimensis
Amphilius kivuensis
Amphilius korupi
Amphilius krefftii
Amphilius lamani
Amphilius lampei
Amphilius laticaudatus
Amphilius lentiginosus
Amphilius longirostris
Amphilius lujani
Amphilius maesii
Amphilius mamonekenensis
Amphilius natalensis
Amphilius nigricaudatus
Amphilius opisthophthalmus
Amphilius pedunculus
Amphilius platychir
Amphilius pulcher
Amphilius rheophilus
Amphilius ruziziensis
Amphilius uranoscopus
Amphilius zairensis
RODZAJ: Andersonia
Andersonia leptura
RODZAJ: Belonoglanis
Belonoglanis brieni
Belonoglanis tenuis
RODZAJ: Congoglanis
Congoglanis alula
Congoglanis howesi
Congoglanis inga
Congoglanis sagitta
RODZAJ: Dolichamphilius
Dolichamphilius brieni
Dolichamphilius longiceps
RODZAJ: Doumea
Doumea angolensis
Doumea chappuisi
Doumea gracila
Doumea reidi
Doumea sanaga
Doumea skeltoni
Doumea stilicauda
Doumea thysi
Doumea typica
RODZAJ: Leptoglanis
Leptoglanis bouilloni
Leptoglanis xenognathus
RODZAJ: Paramphilius
Paramphilius baudoni
Paramphilius firestonei
Paramphilius teugelsi
Paramphilius trichomycteroides
RODZAJ: Phractura
Phractura ansorgii
Phractura bovei
Phractura brevicauda
Phractura clauseni
Phractura fasciata
Phractura gladysae
Phractura intermedia
Phractura lindica
Phractura longicauda
Phractura macrura
Phractura scaphyrhynchura
Phractura stiassny
Phractura tenuicauda
RODZAJ: Psammphiletria
Psammphiletria delicata
Psammphiletria nasuta
RODZAJ: Tetracamphilius
Tetracamphilius angustifrons
Tetracamphilius clandestinus
Tetracamphilius notatus
Tetracamphilius pectinatus
RODZAJ: Trachyglanis
Trachyglanis ineac
Trachyglanis intermedius
Trachyglanis minutus
Trachyglanis sanghensis
RODZAJ: Zaireichthys
Zaireichthys brevis
Zaireichthys camerunensis
Zaireichthys compactus
Zaireichthys conspicuus
Zaireichthys dorae
Zaireichthys flavomaculatus
Zaireichthys heterurus
Zaireichthys kafuensis
Zaireichthys kavangoensis
Zaireichthys kunenensis
Zaireichthys lacustris
Zaireichthys mandevillei
Zaireichthys maravensis
Zaireichthys monomotapa
Zaireichthys pallidus
Zaireichthys rotundiceps
Zaireichthys wamiensis
Zaireichthys zonatus
RODZAJ: Ancharius
Ancharius fuscus
Ancharius griseus
RODZAJ: Gogo
Gogo arcuatus
Gogo atratus
Gogo brevibarbis
Gogo ornatus
RODZAJ: Amissidens
Amissidens hainesi
RODZAJ: Amphiarius
Amphiarius phrygiatus
Amphiarius rugispinis
RODZAJ: Ariopsis
Ariopsis assimilis
Ariopsis felis
Ariopsis guatemalensis
Ariopsis seemanni – Arius zachodnioamerykański
RODZAJ: Arius
Arius acutirostris
Arius africanus
Arius arenarius
Arius arius
Arius brunellii
Arius cous
Arius dispar
Arius festinus
Arius gagora
Arius gagorides
Arius gigas
Arius heudelotii
Arius intermedius
Arius jella
Arius latiscutatus
Arius leptonotacanthus
Arius macracanthus
Arius macrorhynchus
Arius maculatus
Arius madagascariensis
Arius malabaricus
Arius manillensis
Arius microcephalus
Arius nudidens
Arius oetik
Arius parkii
Arius satparanus
Arius subrostratus
Arius sumatranus
Arius unicatus
Arius venosus
RODZAJ: Aspistor
Aspistor hardenbergi
Aspistor luniscutis
Aspistor parkeri
Aspistor quadriscutis
RODZAJ: Bagre
Bagre bagre
Bagre marinus
Bagre panamensis
Bagre pinnimaculatus
RODZAJ: Batrachocephalus
Batrachocephalus mino
RODZAJ: Brustiarius
Brustiarius nox
Brustiarius solidus
RODZAJ: Carlarius
Carlarius parkii
Carlarius heudelotii
RODZAJ: Cathorops
Cathorops agassizii
Cathorops aguadulce
Cathorops arenatus
Cathorops belizensis
Cathorops dasycephalus
Cathorops fuerthii
Cathorops higuchii
Cathorops hypophthalmus
Cathorops kailolae
Cathorops laticeps
Cathorops manglarensis
Cathorops mapale
Cathorops melanopus
Cathorops multiradiatus
Cathorops nuchalis
Cathorops puncticulatus
Cathorops spixii
Cathorops steindachneri
Cathorops tuyra
Cathorops variolosus
RODZAJ: Cephalocassis
Cephalocassis borneensis
Cephalocassis jatia
Cephalocassis manillensis
Cephalocassis melanochir
RODZAJ: Cinetodus
Cinetodus carinatus
Cinetodus conorhynchus
Cinetodus crassilabris
Cinetodus froggatti
RODZAJ: Cochlefelis
Cochlefelis burmanica
Cochlefelis danielsi
Cochlefelis insidiator
Cochlefelis spatula
RODZAJ: Cryptarius
Cryptarius daugeti
Cryptarius truncatus
RODZAJ: Galeichthys
Galeichthys ater
Galeichthys feliceps
Galeichthys peruvianus
Galeichthys trowi
RODZAJ: Genidens
Genidens barbus
Genidens genidens
Genidens machadoi
Genidens planifrons
RODZAJ: Hemiarius
Hemiarius dioctes
Hemiarius harmandi
Hemiarius sona
Hemiarius stormii
Hemiarius verrucosus
RODZAJ: Hexanematichthys
Hexanematichthys henni
Hexanematichthys mastersi
Hexanematichthys sagor
RODZAJ: Ketengus
Ketengus typus
RODZAJ: Nedystoma
Nedystoma dayi
Nedystoma novaeguineae
RODZAJ: Nemapteryx
Nemapteryx armiger
Nemapteryx augusta
Nemapteryx bleekeri
Nemapteryx caelata
Nemapteryx macronotacantha
Nemapteryx nenga
RODZAJ: Neoarius
Neoarius berneyi
Neoarius coatesi
Neoarius graeffei
Neoarius latirostris
Neoarius leptaspis
Neoarius midgleyi
Neoarius pectoralis
Neoarius taylori
Neoarius utarus
Neoarius velutinus
RODZAJ: Netuma
Netuma bilineata
Netuma proxima
Netuma thalassina
RODZAJ: Notarius
Notarius armbrusteri
Notarius biffi
Notarius bonillai
Notarius cookei
Notarius grandicassis
Notarius insculptus
Notarius kessleri
Notarius lentiginosus
Notarius neogranatensis
Notarius osculus
Notarius parmocassis
Notarius planiceps
Notarius troschelii
RODZAJ: Occidentarius
Occidentarius platypogon
RODZAJ: Osteogeneiosus
Osteogeneiosus militaris
RODZAJ: Plicofollis
Plicofollis argyropleuron
Plicofollis dussumieri
Plicofollis magatensis
Plicofollis nella
Plicofollis platystomus
Plicofollis polystaphylodon
Plicofollis tenuispinis
Plicofollis tonggol
RODZAJ: Potamarius
Potamarius grandoculis
Potamarius izabalensis
Potamarius nelsoni
Potamarius usumacintae
RODZAJ: Potamosilurus
Potamosilurus macrorhynchus
RODZAJ: Sciades
Sciades couma
Sciades dowii
Sciades herzbergii
Sciades parkeri
Sciades passany
Sciades paucus
Sciades proops
Sciades sona
RODZAJ: Acanthobunocephalus
Acanthobunocephalus nicoi
RODZAJ: Amaralia
Amaralia hypsiura
Amaralia oviraptor
RODZAJ: Aspredinichthys
Aspredinichthys filamentosus
Aspredinichthys tibicen
RODZAJ: Aspredo
Aspredo aspredo
RODZAJ: Bunocephalus
Bunocephalus aleuropsis
Bunocephalus amaurus
Bunocephalus chamaizelus
Bunocephalus colombianus
Bunocephalus coracoideus – Drewniak
Bunocephalus doriae
Bunocephalus erondinae
Bunocephalus hartti
Bunocephalus knerii
Bunocephalus larai
Bunocephalus minerim
Bunocephalus verrucosus
RODZAJ: Dupouyichthys
Dupouyichthys sapito
RODZAJ: Ernstichthys
Ernstichthys anduzei
Ernstichthys intonsus
Ernstichthys megistus
RODZAJ: Hoplomyzon
Hoplomyzon atrizona
Hoplomyzon cardosoi
Hoplomyzon papillatus
Hoplomyzon sexpapilostoma
RODZAJ: Micromyzon
Micromyzon akamai
Micromyzon orinoco
RODZAJ: Platystacus
Platystacus cotylephorus
RODZAJ: Pseudobunocephalus
Pseudobunocephalus amazonicus
Pseudobunocephalus bifidus
Pseudobunocephalus iheringii
Pseudobunocephalus lundbergi
Pseudobunocephalus quadriradiatus
Pseudobunocephalus rugosus
RODZAJ: Pterobunocephalus
Pterobunocephalus depressus
Pterobunocephalus dolichurus
RODZAJ: Xyliphius
Xyliphius anachoretes
Xyliphius barbatus
Xyliphius kryptos
Xyliphius lepturus
Xyliphius lombarderoi
Xyliphius magdalenae
Xyliphius melanopterus
RODZAJ: Astroblepus
Astroblepus boulengeri
Astroblepus brachycephalus
Astroblepus caquetae
Astroblepus chapmani
Astroblepus chimborazoi
Astroblepus chotae
Astroblepus cirratus
Astroblepus cyclopus
Astroblepus eigenmanni
Astroblepus festae
Astroblepus fissidens
Astroblepus formosus
Astroblepus frenatus
Astroblepus grixalvii
Astroblepus guentheri
Astroblepus heterodon
Astroblepus homodon
Astroblepus jurubidae
Astroblepus labialis
Astroblepus latidens
Astroblepus longiceps
Astroblepus longifilis
Astroblepus mancoi
Astroblepus mariae
Astroblepus marmoratus
Astroblepus micrescens
Astroblepus mindoense
Astroblepus nicefori
Astroblepus orientalis
Astroblepus peruanus
Astroblepus phelpsi
Astroblepus pholeter
Astroblepus pirrensis
Astroblepus praeliorum
Astroblepus prenadillus
Astroblepus regani
Astroblepus rengifoi
Astroblepus retropinnus
Astroblepus riberae
Astroblepus rosei
Astroblepus sabalo
Astroblepus santanderensis
Astroblepus simonsii
Astroblepus stuebeli
Astroblepus supramollis
Astroblepus taczanowskii
Astroblepus theresiae
Astroblepus trifasciatus
Astroblepus ubidiai
Astroblepus unifasciatus
Astroblepus vaillanti
Astroblepus vanceae
Astroblepus ventralis
Astroblepus whymperi
RODZAJ: Ageneiosus
Ageneiosus atronasus
Ageneiosus brevis
Ageneiosus inermis
Ageneiosus magoi – Bezwąsum delfinopyski
Ageneiosus marmoratus
Ageneiosus militaris
Ageneiosus pardalis
Ageneiosus piperatus
Ageneiosus polystictus
Ageneiosus ucayalensis
Ageneiosus vittatus
RODZAJ: Asterophysus
Asterophysus batrachus
RODZAJ: Auchenipterichthys
Auchenipterichthys coracoideus
Auchenipterichthys longimanus
Auchenipterichthys punctatus
Auchenipterichthys thoracatus
RODZAJ: Auchenipterus
Auchenipterus ambyiacus
Auchenipterus brachyurus
Auchenipterus brevior
Auchenipterus britskii
Auchenipterus demerarae
Auchenipterus dentatus
Auchenipterus fordicei
Auchenipterus menezesi
Auchenipterus nigripinnis
Auchenipterus nuchalis
Auchenipterus osteomystax
RODZAJ: Centromochlus
Centromochlus altae
Centromochlus bockmanni
Centromochlus britskii
Centromochlus concolor
Centromochlus existimatus
Centromochlus ferrarisi
Centromochlus heckelii
Centromochlus macracanthus
Centromochlus megalops
Centromochlus meridionalis
Centromochlus orca
Centromochlus perugiae
Centromochlus punctatus
Centromochlus reticulatus
Centromochlus romani
Centromochlus schultzi
Centromochlus simplex
RODZAJ: Entomocorus
Entomocorus benjamini
Entomocorus gameroi
Entomocorus melaphareus
Entomocorus radiosus
RODZAJ: Epapterus
Epapterus blohmi
Epapterus dispilurus
RODZAJ: Gelanoglanis
Gelanoglanis nanonocticolus
Gelanoglanis pan
Gelanoglanis stroudi
Gelanoglanis travieso
Gelanoglanis varii
RODZAJ: Glanidium
Glanidium albescens
Glanidium bockmanni
Glanidium catharinensis
Glanidium cesarpintoi
Glanidium leopardum
Glanidium melanopterum
Glanidium ribeiroi
RODZAJ: Liosomadoras
Liosomadoras morrowi
Liosomadoras oncinus – Kirys jaguarowy
RODZAJ: Pseudauchenipterus
Pseudauchenipterus affinis
Pseudauchenipterus flavescens
Pseudauchenipterus jequitinhonhae
Pseudauchenipterus nodosus
RODZAJ: Pseudepapterus
Pseudepapterus cucuhyensis
Pseudepapterus gracilis
Pseudepapterus hasemani
RODZAJ: Pseudotatia
Pseudotatia parva
RODZAJ: Spinipterus
Spinipterus acsi
RODZAJ: Tatia
Tatia aulopygia
Tatia boemia
Tatia brunnea
Tatia caxiuanensis
Tatia dunni
Tatia galaxias
Tatia gyrina
Tatia intermedia
Tatia jaracatia
Tatia meesi
Tatia musaica
Tatia neivai
Tatia nigra
Tatia simplex
Tatia strigata
RODZAJ: Tetranematichthys
Tetranematichthys barthemi
Tetranematichthys quadrifilis
Tetranematichthys wallacei
RODZAJ: Tocantinsia
Tocantinsia piresi
RODZAJ: Trachelyichthys
Trachelyichthys decaradiatus
Trachelyichthys exilis
RODZAJ: Trachelyopterichthys
Trachelyopterichthys anduzei
Trachelyopterichthys taeniatus
RODZAJ: Trachelyopterus
Trachelyopterus albicrux
Trachelyopterus amblops
Trachelyopterus analis
Trachelyopterus brevibarbis
Trachelyopterus ceratophysus
Trachelyopterus coriaceus
Trachelyopterus fisheri
Trachelyopterus galeatus
Trachelyopterus insignis
Trachelyopterus isacanthus
Trachelyopterus lacustris
Trachelyopterus leopardinus
Trachelyopterus lucenai
Trachelyopterus peloichthys
Trachelyopterus striatulus
Trachelyopterus teaguei
RODZAJ: Trachycorystes
Trachycorystes cratensis
Trachycorystes obscurus
Trachycorystes porosus
Trachycorystes trachycorystes
RODZAJ: Tympanopleura
Tympanopleura atronasus
Tympanopleura brevis
Tympanopleura cryptica
Tympanopleura longipinna
Tympanopleura piperata
Tympanopleura rondoni
RODZAJ: Austroglanis
Austroglanis barnardi
Austroglanis gilli
Austroglanis sclateri
RODZAJ: Bagrichthys
Bagrichthys hypselopterus
Bagrichtys macracanthus
Bagrichtys macropterus
Bagrichtys majusculus
Bagrichtys micranodus
Bagrichtys obscurus
Bagrichtys vaillantii
RODZAJ: Bagroides
Bagroides hirsutus
Bagroides melapterus
RODZAJ: Bagrus
Bagrus bajad
Bagrus caeruleus
Bagrus degeni
Bagrus docmak
Bagrus filamentosus
Bagrus lubosicus
Bagrus meridionalis
Bagrus orientalis
Bagrus tucumanus
Bagrus ubangensis
Bagrus urostigma
RODZAJ: Batasio
Batasio affinis
Batasio batasio
Batasio dayi
Batasio elongatus
Batasio fasciolatus
Batasio feruminatus
Batasio havmolleri
Batasio macronotus
Batasio merianiensis
Batasio niger
Batasio pakistanicus
Batasio procerus
Batasio sharavatiensis
Batasio spilurus
Batasio tengana
Batasio tigrinus
Batasio travancoria
RODZAJ: Chandramara
Chandramara chandramara
RODZAJ: Coreobagrus
Coreobagrus brevicorpus
Coreobagrus ichikawai
RODZAJ: Hemibagrus
Hemibagrus amemiyai
Hemibagrus baramensis
Hemibagrus bongan
Hemibagrus caveatus
Hemibagrus centralus
Hemibagrus chrysops
Hemibagrus filamentus
Hemibagrus fortis
Hemibagrus furcatus
Hemibagrus gracilis
Hemibagrus guttatus
Hemibagrus hainanensis
Hemibagrus hoevwnii
Hemibagrus hongus
Hemibagrus imbrifer
Hemibagrus johorensis
Hemibagrus macropterus
Hemibagrus maydelli
Hemibagrus menoda
Hemibagrus microphthalmus
Hemibagrus nemurus
Hemibagrus olyroides
Hemibagrus peuensis
Hemibagrus planiceps
Hemibagrus pluriradiatus
Hemibagrus punctatus
Hemibagrus sabanus
Hemibagrus spilopterus
Hemibagrus variegatus
Hemibagrus velox
Hemibagrus vietnamicus
Hemibagrus wyckii
Hemibagrus wyckioides
RODZAJ: Hemileiocassis
Hemileiocassis panjang
RODZAJ: Horabagrus
Horabagrus brachysoma
Horabagrus nigricollaris
RODZAJ: Hyalobagrus
Hyalobagrus flavus
Hyalobagrus leiacanthus
Hyalobagrus ornatus – Kosatka karłowata (Karłowaty sum ozdobny)
RODZAJ: Leiocassis
Leiocassis aculeatus
Leiocassis collinus
Leiocassis crassilabris
Leiocassis doriae
Leiocassis herzensteini
Leiocassis hosii
Leiocassis longibarbus
Leiocassis longirostris
Leiocassis macropterus
Leiocassis micropogon
Leiocassis poecilopterus
Leiocassis saravacensis
Leiocassis tenebricus
Leiocassis tenuifurcatus
RODZAJ: Mystus
Mystus abbreviatus
Mystus alasensis
Mystus albolineatus
Mystus ankutta
Mystus armatus
Mystus armiger
Mystus atrifasciatus
Mystus bimaculatus
Mystus bleekeri
Mystus bocourti
Mystus canarensis
Mystus castaneus
Mystus cavasius
Mystus chinensis
Mystus cineraceus
Mystus elongatus
Mystus falcarius
Mystus gulio
Mystus horai
Mystus impluviatus
Mystus keletius
Mystus leucophasis
Mystus malabaricus
Mystus micracanthus – Bagr ramienioplamy
Mystus montanus
Mystus multiradiatus
Mystus mysticetus
Mystus nigriceps
Mystus oculatus
Mystus pelusius
Mystus pulcher
Mystus punctifer
Mystus rhegma
Mystus rufescens
Mystus seengtee
Mystus singaringan
Mystus tengara – Bagr hinduski (Sum białowąsy)
Mystus vittatus – Bagr kobaltowy
Mystus wolffii
RODZAJ: Nanobagrus
Nanobagrus armatus
Nanobagrus fuscus
Nanobagrus immaculatus
Nanobagrus lemniscatus
Nanobagrus nebulosus
Nanobagrus stellatus
Nanobagrus torquatus
RODZAJ: Olyra
Olyra astrifera
Olyra burmanica
Olyra collettii
Olyra horae
Olyra kempi
Olyra longicaudata
Olyra praestigiosa
Olyra saginata
RODZAJ: Pelteobagrus
Pelteobagrus eupogon
Pelteobagrus intermedius
Pelteobagrus tonkinensis
Pelteobagrus ussuriensis
RODZAJ: Pseudobagrus
Pseudobagrus adiposalis
Pseudobagrus albomarginatus
Pseudobagrus analis
Pseudobagrus aurantiacus
Pseudobagrus brachyrhabdion
Pseudobagrus brevianalis
Pseudobagrus brevicaudatus
Pseudobagrus crassilabris
Pseudobagrus eupogoides
Pseudobagrus fui
Pseudobagrus gracilis
Pseudobagrus hwanghoensis
Pseudobagrus kaifenensis
Pseudobagrus koreanus
Pseudobagrus kyphus
Pseudobagrus medianalis
Pseudobagrus microps
Pseudobagrus nubilosus
Pseudobagrus omeihensis
Pseudobagrus ondon
Pseudobagrus pratti
Pseudobagrus reRODZAJ:   ndahli
Pseudobagrus sinyanensis
Pseudobagrus taeniatus
Pseudobagrus taiwanensis
Pseudobagrus tenuifurcatus
Pseudobagrus tenuis
Pseudobagrus tokiensis
Pseudobagrus trilineatus
Pseudobagrus truncatus
Pseudobagrus wangi
RODZAJ: Pseudomystus
Pseudomystus bomboides
Pseudomystus breviceps
Pseudomystus carnosus
Pseudomystus flavipinnis
Pseudomystus fumosus
Pseudomystus funebris
Pseudomystus heokhuii
Pseudomystus inornatus
Pseudomystus leiacanthus
Pseudomystus mahakamensis
Pseudomystus moeschii
Pseudomystus myersi
Pseudomystus robustus
Pseudomystus rugosus
Pseudomystus siamensis – Azjatycki sum owadożerny (Kosatka tajlandzka) 
Pseudomystus sobrinus
Pseudomystus stenogrammus
Pseudomystus stenomus
Pseudomystus vaillanti
RODZAJ: Rama
Rama rama
RODZAJ: Rita
Rita bakalu
Rita chrysea
Rita gogra
Rita kuturnee
Rita macracanthus
Rita rita
Rita sacerdotum
RODZAJ: Sperata
Sperata acicularis
Sperata aor
Sperata aorella
Sperata seenghala
RODZAJ: Sundolyra
Sundolyra latebrosa
RODZAJ: Tachysurus
Tachysurus argentivittatus
Tachysurus brashnikowi
Tachysurus fulvidraco – Kosatka skrzypiąca
Tachysurus herzensteini
Tachysurus hoi
Tachysurus longispinalis
Tachysurus nitidus
Tachysurus nudiceps
Tachysurus sinensis
Tachysurus spilotus
Tachysurus virgatus
RODZAJ: Aspidoras
Aspidoras albater
Aspidoras belenos
Aspidoras brunneus
Aspidoras carvalhoi
Aspidoras depinnai
Aspidoras eurycephalus
Aspidoras fuscoguttatus
Aspidoras gabrieli
Aspidoras lakoi
Aspidoras maculosus
Aspidoras marianae
Aspidoras menezesi
Aspidoras mephisto
Aspidoras microgalaeus
Aspidoras pauciradiatus – Fałszywy kirys
Aspidoras poecilus
Aspidoras psammatides
Aspidoras raimundi
Aspidoras rochai
Aspidoras spilotus
Aspidoras taurus
Aspidoras velites
Aspidoras virgulatus
RODZAJ: Brochis
Brochis britskii – Kirys olbrzymi
Brochis multiradiatus – Kirys ryjkonosy
Brochis splendens – Kirys szmaragdowy
RODZAJ: Callichthys
Callichthys callichthys – Sumik pancerny
Callichthys fabricioi
Callichthys oibaensis
Callichthys serralabium
RODZAJ: Corydoras
Corydoras acrensis
Corydoras acutus – Kirysek czarnogrzbiety
Corydoras adolfoi – Kirysek Adolfa
Corydoras aeneus – Kirysek spiżowy
Corydoras agassizii – Kirysek Agassiza
Corydoras albolineatus
Corydoras amandajanea – Kirysek siodłaty
Corydoras amapaensis – Kirysek amapański
Corydoras ambiacus – Kirysek jaguarowy
Corydoras amphibelus
Corydoras apiaka
Corydoras approuaguensis
Corydoras araguaiaensis – Kirysek aragujański
Corydoras arcuatus – Kirysek strumieniowy
Corydoras areio
Corydoras armatus – Kirysek szklisty
Corydoras atropersonatus – Kirysek ekwadorski
Corydoras aurofrenatus
Corydoras axelrodi – Kirysek Axelroda
Corydoras baderi – Kirysek kasztanowaty
Corydoras bicolor
Corydoras bifasciatus
Corydoras bilineatus
Corydoras blochi – Kirysek gujański (Blocha)
Corydoras boehlkei
Corydoras boesemani
Corydoras bondi – Kirysek Bonda
Corydoras breei – Kirysek Brey’a
Corydoras brevirostris
Corydoras britskii
Corydoras brittoi
Corydoras burgessi – Kirysek Burgeza
Corydoras carlae
Corydoras caudimaculatus – Kirysek ogonoplamy (szafranowy)
Corydoras cervinus – Kirysek jeleni
Corydoras cochui
Corydoras concolor – Kirysek jednobarwny
Corydoras condiscipulus – Kirysek plamooki
Corydoras copei – Kirysek Cope’a
Corydoras coppenamensis
Corydoras coriatae
Corydoras cortesi
Corydoras costai
Corydoras crimmeni
Corydoras cruziensis
Corydoras crypticus – Kirysek jaskiniowy
Corydoras davidsandsi – Kirysek żółto-czarny (piaskowy)
Corydoras delphax – Kirysek różowopręgi
Corydoras difluviatilis
Corydoras diphyes
Corydoras duplicareus – Kirysek ciemnogrzbietny
Corydoras ehrhardti – Kirysek Erhardta
Corydoras elegans – Kirysek nadobny
Corydoras ellisae – Kirysek szaroplamy
Corydoras ephippifer – Kirysek amapariański
Corydoras eques – Kirysek złotouchy
Corydoras esperanzae
Corydoras evelynae – Kirysek puruański
Corydoras eversi
Corydoras filamentosus
Corydoras flaveolus – Kirysek żółtawy
Corydoras fowleri – Kirysek Fowlera
Corydoras froehlichi
Corydoras garbei – Kirysek pomarańczowy
Corydoras geoffroy
Corydoras geryi – Kirysek boliwijski
Corydoras gladysae
Corydoras gomezi – Kirysek Gomeza
Corydoras gossei – Kirysek stalowogrzbietowy
Corydoras gracilis – Kirysek brązowopręgi
Corydoras griseus – Kirysek szary
Corydoras gryphus
Corydoras guapore – Kirysek guaporański
Corydoras guianensis
Corydoras habrosus – Kirysek malutki (miniaturowy)
Corydoras haraldschultzi – Kirysek wspaniały
Corydoras hastatus – Kirysek sierpoplamy
Corydoras hephaestus
Corydoras heteromorphus
Corydoras imitator – Kirysek zmienny
Corydoras incolicana – Kirysek plamistopasy
Corydoras isbrueckeri
Corydoras julii – Kirysek lamparci (nakrapiany)
Corydoras kanei
Corydoras knaacki
Corydoras lacerdai
Corydoras lacrimostigmata
Corydoras lamberti
Corydoras latus
Corydoras leopardus – Kirysek leopardzi
Corydoras leucomelas – Kirysek fioletowy (przyprószony)
Corydoras longipinnis
Corydoras loretoensis – Kirysek loretański
Corydoras loxozonus – Kirysek skośnopręgi
Corydoras lymnades
Corydoras maculifer – Kirysek liniowany (cętkowany)
Corydoras mamore
Corydoras melanistius – Kirysek czarnopasy (plamisty)
Corydoras melanotaenia – Kirysek grafitowy
Corydoras melini – Kirysek pręgooki
Corydoras metae – Kirysek kolumbijski
Corydoras micracanthus
Corydoras microcephalus
Corydoras multimaculatus – Kirysek wielocętkowy
Corydoras multiradiatus
Corydoras nanus
Corydoras napoensis – Kirysek liniowany
Corydoras narcissus – Kirysek narcyzowy
Corydoras nattereri – Kirysek niebieski
Corydoras negro
Corydoras nijsseni – Kirysek dumny
Corydoras noelkempffi
Corydoras oiapoquensis – Kirysek pręgoogonowy
Corydoras ornatus
Corydoras orphnopterus – Kirysek nakrapiany
Corydoras ortegai
Corydoras osteocarus – Kirysek pieprzowy
Corydoras ourastigma – Kirysek błękitnoogonowy
Corydoras oxyrhynchus
Corydoras paleatus – Kirysek pstry
Corydoras panda – Kirysek panda
Corydoras pantanalensis
Corydoras paragua
Corydoras parallelus – Kirysek wielorzędowy
Corydoras pastazensis – Kirysek błękitny
Corydoras paucerna
Corydoras pavanelliae
Corydoras petracinii
Corydoras pinheiroi – Kirysek lazurowy
Corydoras polystictus – Kirysek cytrynowy
Corydoras potaroensis
Corydoras pulcher – Kirysek białopłetwy
Corydoras punctatus – Kirysek punktowany
Corydoras pygmaeus – Kirysek karłowaty
Corydoras rabauti – Kirysek rdzawy (czerwony)
Corydoras reticulatus – Kirysek siatkowany
Corydoras reynoldsi
Corydoras robineae – Kirysek smugopłetwy (pasiastoogonowy)
Corydoras robustus – Kirysek dębowy
Corydoras sanchesi – Kirysek Sancheza
Corydoras saramaccensis – Kirysek plamistogrzbiety
Corydoras sarareensis – Kirysek sarareński
Corydoras schwartzi
Corydoras semiaquilus – Kirysek ostronosy
Corydoras septentrionalis – Kirysek zielony
Corydoras serratus – Kirysek ząbkowany
Corydoras seussi – Kirysek dwubarwny
Corydoras similis – Kirysek szmaragdowoogonowy
Corydoras simulatus – Kirysek dwupręgi
Corydoras sipaliwini
Corydoras sodalis – Kirysek pajęczynowy (nibysiatkowany)
Corydoras solox
Corydoras spectabilis
Corydoras spilurus
Corydoras steindachneri – Kirysek Steindachnera
Corydoras stenocephalus – Kirysek wąskopyski
Corydoras sterbai – Kirysek Sterby (pomarańczowokolcowy)
Corydoras surinamensis – Kirysek surinamski
Corydoras sychri – Kirysek Sychr’a
Corydoras treitlii – Kirysek długopyski
Corydoras trilineatus – Kirysek trójpręgi
Corydoras tukano
Corydoras undulatus – Kirysek ciemny
Corydoras urucu
Corydoras virginiae – Kirysek pływacz
Corydoras vittatus
Corydoras weitzmani
Corydoras xinguensis – Kirysek xinguański
Corydoras zawadzkii
Corydoras zygatus – Kirysek sinogrzbietowy
RODZAJ: Dianema
Dianema longibarbis – Dianem długowąsa
Dianema urostriatum – Dianem pasiastoogonowa
RODZAJ: Hoplosternum
Hoplosternum littorale
Hoplosternum magdalenae
Hoplosternum punctatum
RODZAJ: Lepthoplosternum
Lepthoplosternum altamazonicum
Lepthoplosternum beni
Lepthoplosternum pectorale – Kiryśnik magdaleński
Lepthoplosternum stellatum
Lepthoplosternum tordilho
Lepthoplosternum ucamara
RODZAJ: Megalechis
Megalechis picta
Megalechis thoracata – Kiryśnik czarnoplamy
RODZAJ: Scleromystax
Scleromystax barbatus – Kirysek brodaty, czaprakowy
Scleromystax macropterus
Scleromystax prionotos
Scleromystax reisi
Scleromystax salmacis
RODZAJ: Cetopsidium
Cetopsidium ferreirai
Cetopsidium minutum
Cetopsidium morenoi
Cetopsidium orientale
Cetopsidium pemon
Cetopsidium roae
Cetopsidium soniae
RODZAJ: Cetopsis
Cetopsis amphiloxa
Cetopsis arcana
Cetopsis baudoensis
Cetopsis caiapo
Cetopsis candiru
Cetopsis coecutiens
Cetopsis fimbriata
Cetopsis gobioides
Cetopsis jurubidae
Cetopsis montana
Cetopsis motatanensis
Cetopsis oliveirai
Cetopsis orinoco
Cetopsis othonops
Cetopsis parma
Cetopsis pearsoni
Cetopsis plumbea
Cetopsis sandrae
Cetopsis sarcodes
Cetopsis starnesi
Cetopsis umbrosa
RODZAJ: Denticetopsis
Denticetopsis epa
Denticetopsis iwokrama
Denticetopsis macilenta
Denticetopsis praecox
Denticetopsis royeroi
Denticetopsis sauli
Denticetopsis seducta
RODZAJ: Helogenes
Helogenes castaneus
Helogenes gouldingi
Helogenes marmoratus
Helogenes uruyensis
RODZAJ: Paracetopsis
Paracetopsis atahualpa
Paracetopsis bleekeri
Paracetopsis esmeraldas
RODZAJ: Bathyclarias
Bathyclarias atribranchus
Bathyclarias euryodon
Bathyclarias filicibarbis
Bathyclarias foveolatus
Bathyclarias longibarbis
Bathyclarias nyasensis
Bathyclarias rotundifrons
Bathyclarias worthingtoni
RODZAJ: Channallabes
Channallabes alvarezi
Channallabes apus
Channallabes longicaudatus
Channallabes ogooensis
Channallabes sanghaensis
Channallabes teugelsi
RODZAJ: Clariallabes
Clariallabes attemsi
Clariallabes brevibarbis
Clariallabes centralis
Clariallabes heterocephalus
Clariallabes laticeps
Clariallabes longicauda
Clariallabes manyangae
Clariallabes melas
Clariallabes mutsindoziensis
Clariallabes petricola
Clariallabes pietschmanni
Clariallabes platyprosopos
Clariallabes simeonsi
Clariallabes teugelsi
Clariallabes uelensis
Clariallabes variabilis
RODZAJ: Clarias
Clarias abbreviatus
Clarias agboyiensis
Clarias albopunctatus
Clarias alluaudi
Clarias anfractus
Clarias angolensis – Długowąs angolski
Clarias anguillaris
Clarias batrachus – Długowąs żabi
Clarias batu
Clarias brachysoma
Clarias buettikoferi
Clarias buthupogon
Clarias camerunensis
Clarias cataractus
Clarias cavernicola
Clarias dayi
Clarias dhonti
Clarias dumerilii
Clarias dussumieri
Clarias elbriensis
Clarias engelseni
Clarias fuscus
Clarias gabonensis
Clarias gariepinus
Clarias hilli
Clarias insolitus
Clarias intermedius
Clarias jaensis
Clarias kapuasensis
Clarias laviceps
Clarias lamottei
Clarias leiacanthus
Clarias liocephalus
Clarias longior
Clarias maclareni
Clarias macrocephalus
Clarias macromystax
Clarias meladerma
Clarias microstomus
Clarias nebulosus
Clarias ngamensis
Clarias nieuhofii
Clarias nigricans
Clarias nigromarmoratus
Clarias olivaceus
Clarias pachynema
Clarias planiceps
Clarias platycephalus
Clarias pseudoleiacanthus
Clarias pseudonieuhofii
Clarias salae
Clarias stappersii
Clarias submarginatus
Clarias sulcatus
Clarias teijsmanni
Clarias theodorae
Clarias werneri
RODZAJ: Dinotopterus
Dinotopterus cunningtoni
RODZAJ: Dolichallabes
Dolichallabes microphthalmus
RODZAJ: Encheloclarias
Encheloclarias baculum
Encheloclarias curtisoma
Encheloclarias kelioides
Encheloclarias prolatus
Encheloclarias tapeinopterus
Encheloclarias velatus
RODZAJ: Gymnallabes
Gymnallabes nops
Gymnallabes typus
RODZAJ: Heterobranchus
Heterobranchus bidorsalis
Heterobranchus boulengeri
Heterobranchus isopterus
Heterobranchus longifilis
RODZAJ: Horaglanis
Horaglanis abdulkalami
Horaglanis alikunhii
Horaglanis krishnai
RODZAJ: Platyallabes
Platyallabes tihoni
RODZAJ: Platyclarias
Platyclarias machadoi
RODZAJ: Tanganikallabes
Tanganikallabes alboperca
Tanganikallabes mortiauxi
Tanganikallabes stewarti
RODZAJ: Uegitglanis
Uegitglanis zammaranoi
RODZAJ: Xenoclarias
Xenoclarias eupogon
RODZAJ: Amarginops
Amarginops platus
RODZAJ: Auchenoglanis
Auchenoglanis biscutatus
Auchenoglanis occidentalis – Sum żyrafi
Auchenoglanis senegali
RODZAJ: Bathybagrus
Bathybagrus grandis
Bathybagrus graueri
Bathybagrus platycephalus
Bathybagrus sianenna
Bathybagrus stappersii
Bathybagrus tetranema
RODZAJ: Chrysichthys
Chrysichthys acsiorum
Chrysichthys aluuensis
Chrysichthys ansorgii
Chrysichthys auratus
Chrysichthys bocagii
Chrysichthys brachynema
Chrysichthys brevibarbis
Chrysichthys cranchii
Chrysichthys dageti
Chrysichthys delhezi
Chrysichthys dendrophorus
Chrysichthys depressus
Chrysichthys duttoni
Chrysichthys habereri
Chrysichthys helicophagus
Chrysichthys hildae
Chrysichthys johnelsi
Chrysichthys laticeps
Chrysichthys levequei
Chrysichthys longibarbis
Chrysichthys longidorsalis
Chrysichthys longipinnis
Chrysichthys mabusi
Chrysichthys macropterus
Chrysichthys maurus
Chrysichthys nigrodigitatus
Chrysichthys nyongensis
Chrysichthys ogooensis
Chrysichthys okae
Chrysichthys ornatus – Afrykański sum drzewny
Chrysichthys persimilis
Chrysichthys polli
Chrysichthys praecox
Chrysichthys punctatus
Chrysichthys rueppelli
Chrysichthys sharpii
Chrysichthys teugelsi
Chrysichthys thonneri
Chrysichthys thysi
Chrysichthys turkana
Chrysichthys uniformis
Chrysichthys wagenaari
Chrysichthys walkeri
RODZAJ: Clarotes
Clarotes bidorsalis
Clarotes laticeps – Bagr nigrański
RODZAJ: Gephyroglanis
Gephyroglanis congicus
Gephyroglanis gymnorhynchus
Gephyroglanis habereri
RODZAJ: Lophiobagrus
Lophiobagrus aquilus
Lophiobagrus asperispinis
Lophiobagrus brevispinis
Lophiobagrus cyclurus
RODZAJ: Notoglanidium
Notoglanidium akiri
Notoglanidium boutchangai
Notoglanidium depierrei
Notoglanidium maculatum
Notoglanidium macrostoma
Notoglanidium pallidum
Notoglanidium pembetadi
Notoglanidium thomasi
Notoglanidium walkeri
RODZAJ: Parauchenoglanis
Parauchenoglanis ahli
Parauchenoglanis altipinnis
Parauchenoglanis balayi
Parauchenoglanis buettikoferi
Parauchenoglanis longiceps
Parauchenoglanis monkei
Parauchenoglanis ngamensis
Parauchenoglanis pantherinus
Parauchenoglanis punctatus
RODZAJ: Pardiglanis
Pardiglanis tarabinii
RODZAJ: Phyllonemus
Phyllonemus brichardi
Phyllonemus filinemus
Phyllonemus typus
RODZAJ: Cranoglani
Cranoglanis bouderius
Cranoglanis caolangensis
Cranoglanis henrici
Cranoglanis multiradiatus
Cranoglanis songhongensis
s
RODZAJ: Diplomystes
Diplomystes camposensis
Diplomystes chilensis
Diplomystes nahuelbutaensis
RODZAJ: Olivaichthys
Olivaichthys cuyanus
Olivaichthys mesembrinus
Olivaichthys viedmensis
RODZAJ: Acanthodoras
Acanthodoras cataphractus
Acanthodoras depressus
Acanthodoras spinosissimus
RODZAJ: Agamyxis
Agamyxis albomaculatus
Agamyxis pectinifrons – Kirys grzebykoczelny
RODZAJ: Amblydoras
Amblydoras affinis
Amblydoras bolivarensis
Amblydoras gonzalezi
Amblydoras monitor
Amblydoras nauticus
RODZAJ: Anadoras
Anadoras grypus
Anadoras insculptus
Anadoras regani
Anadoras weddellii
RODZAJ: Anduzedoras
Anduzedoras oxyrhynchus
RODZAJ: Astrodoras
Astrodoras asterifrons
RODZAJ: Centrochir
Centrochir crocodili
RODZAJ: Centrodoras
Centrodoras brachiatus
Centrodoras hasemani
RODZAJ: Doraops
Doraops zuloagai
RODZAJ: Doras
Doras carinatus
Doras eigenmanni
Doras fimbriatus
Doras higuchii
Doras micropoeus
Doras phlyzakion
Doras punctatus
Doras zuanoni
RODZAJ: Franciscodoras
Franciscodoras marmoratus
RODZAJ: Hassar
Hassar affinis
Hassar gabiru
Hassar orestis
Hassar shewellkeimi
Hassar wilderi
RODZAJ: Hemidoras
Hemidoras morrisi
Hemidoras stenopeltis
RODZAJ: Hypodoras
Hypodoras forficulatus
RODZAJ: Kalyptodoras
Kalyptodoras bahiensis
RODZAJ: Leptodoras
Leptodoras acipenserinus
Leptodoras cataniai
Leptodoras copei
Leptodoras hasemani
Leptodoras juruensis
Leptodoras linnelli
Leptodoras marki
Leptodoras myersi
Leptodoras nelsoni
Leptodoras oyakawai
Leptodoras praelongus
Leptodoras rogersae
RODZAJ: Lithodoras
Lithodoras dorsalis
RODZAJ: Megalodoras
Megalodoras guayoensis
Megalodoras uranoscopus
RODZAJ: Merodoras
Merodoras nheco
RODZAJ: Nemadoras
Nemadoras cristinae
Nemadoras elongatus
Nemadoras hemipeltis
Nemadoras humeralis
RODZAJ: Opsodoras
Opsodoras boulengeri
Opsodoras morei
Opsodoras stuebelii
RODZAJ: Orinocodoras
Orinocodoras eigenmanni – Kirys żółtopasy
RODZAJ: Ossancora
Ossancora asterophysa
Ossancora eigenmanni
Ossancora fimbriatus
Ossancora punctatus
RODZAJ: Oxydoras
Oxydoras kneri
Oxydoras niger
Oxydoras sifontesi
RODZAJ: Physopyxis
Physopyxis ananas
Physopyxis cristata
Physopyxis lyra
RODZAJ: Platydoras
Platydoras armatulus – Sum liniowy, Platydora kolczasta
Platydoras brachylecis
Platydoras costatus
Platydoras hancockii – Sum skrzeczący, (Żebrowień mrukliwy)
RODZAJ: Pterodoras
Pterodoras granulosus
Pterodoras rivasi
RODZAJ: Rhinodoras
Rhinodoras armbrusteri
Rhinodoras boehlkei
Rhinodoras dorbignyi – Sum marmurkowy
Rhinodoras gallagheri
Rhinodoras thomersoni
RODZAJ: Rhynchodoras
Rhynchodoras castilloi
Rhynchodoras woodsi
Rhynchodoras xingui
RODZAJ: Scorpiodoras
Scorpiodoras heckelii
Scorpiodoras liophysus
RODZAJ: Tenellus
Tenellus leporhinus
Tenellus ternetzi
Tenellus trimaculatus
RODZAJ: Trachydoras
Trachydoras brevis
Trachydoras gepharti
Trachydoras microstomus
Trachydoras nattereri
Trachydoras paraguayensis
Trachydoras steindachneri
RODZAJ: Wertheimeria
Wertheimeria maculata
RODZAJ: Ayarnangra
Ayarnangra estuarius
RODZAJ: Caelatoglanis
Caelatoglanis zonatus
RODZAJ: Conta
Conta conta
Conta pectinata
RODZAJ: Erethistes
Erethistes maesotensis
Erethistes pusillus
RODZAJ: Erethistoides
Erethistoides ascita
Erethistoides cavatura
Erethistoides infuscatus
Erethistoides longispinis
Erethistoides luteolus
Erethistoides montana
Erethistoides pipri
Erethistoides senkhiensis
Erethistoides sicula
Erethistoides vesculus
RODZAJ: Hara
Hara filamentosa
Hara hara
Hara horai
Hara jerdoni
Hara koladynensis
Hara longissima
Hara mesembrina
Hara minuscula
Hara nareshi
Hara spinulus

[/accordions]
RODZAJ: Acentronichthys
Acentronichthys leptos
RODZAJ: Brachyglanis
Brachyglanis frenatus
Brachyglanis magoi
Brachyglanis melas
Brachyglanis microphthalmus
Brachyglanis nocturnus
Brachyglanis phalacra
RODZAJ: Brachyrhamdia
Brachyrhamdia heteropleura
Brachyrhamdia imitator
Brachyrhamdia marthae
Brachyrhamdia meesi
Brachyrhamdia rambarrani
Brachyrhamdia thayeria
RODZAJ: Cetopsorhamdia
Cetopsorhamdia boquillae
Cetopsorhamdia filamentosa
Cetopsorhamdia iheringi
Cetopsorhamdia insidiosa
Cetopsorhamdia molinae
Cetopsorhamdia nasus
Cetopsorhamdia orinoco
Cetopsorhamdia phantasia
Cetopsorhamdia picklei
RODZAJ: Chasmocranus
Chasmocranus brachynema
Chasmocranus brevior
Chasmocranus chimantanus
Chasmocranus longior
Chasmocranus lopezi
Chasmocranus peruanus
Chasmocranus quadrizonatus
Chasmocranus rosae
Chasmocranus surinamensis
Chasmocranus truncatorostris
RODZAJ: Gladioglanis
Gladioglanis anacanthus
Gladioglanis conquistador
Gladioglanis machadoi
RODZAJ: Goeldiella
Goeldiella eques
RODZAJ: Heptapterus
Heptapterus bleekeri
Heptapterus fissipinnis
Heptapterus multiradiatus
Heptapterus mustelinus
Heptapterus ornaticeps
Heptapterus stewarti
Heptapterus sympterygium
Heptapterus tapanahoniensis
Heptapterus tenuis
RODZAJ: Horiomyzon
Horiomyzon retropinnatus
RODZAJ: Imparfinis
Imparfinis borodini
Imparfinis cochabambae
Imparfinis guttatus
Imparfinis hasemani
Imparfinis hollandi
Imparfinis lineatus
Imparfinis longicaudus
Imparfinis longicaudus
Imparfinis minutus
Imparfinis mirini
Imparfinis mishky
Imparfinis nemacheir
Imparfinis pijpersi
Imparfinis piperatus
Imparfinis pristos
Imparfinis pseudonemacheir
Imparfinis schubarti
Imparfinis spurrellii
Imparfinis stictonotus
RODZAJ: Leptorhamdia
Leptorhamdia essequibensis
Leptorhamdia marmorata
Leptorhamdia schultzi
RODZAJ: Mastiglanis
Mastiglanis asopos
RODZAJ: Myoglanis
Myoglanis aspredinoides
Myoglanis koepckei
Myoglanis potaroensis
RODZAJ: Nannoglanis
Nannoglanis fasciatus
RODZAJ: Nemuroglanis
Nemuroglanis furcatus
Nemuroglanis lanceolatus
Nemuroglanis mariai
Nemuroglanis panamensis
Nemuroglanis pauciradiatus
RODZAJ: Pariolius
Pariolius armillatus
RODZAJ: Phenacorhamdia
Phenacorhamdia anisura
Phenacorhamdia boliviana
Phenacorhamdia hoehnei
Phenacorhamdia macarenensis
Phenacorhamdia nigrolineata
Phenacorhamdia provenzanoi
Phenacorhamdia somnians
Phenacorhamdia taphorni
Phenacorhamdia tenebrosa
Phenacorhamdia unifasciata
RODZAJ: Phreatobius
Phreatobius cisternarum
Phreatobius dracunculus
Phreatobius sanguijuela
RODZAJ: Pimelodella
Pimelodella altipinnis
Pimelodella australis
Pimelodella avanhandavae
Pimelodella boliviana
Pimelodella boschmai
Pimelodella brasiliensis
Pimelodella breviceps
Pimelodella buckleyi
Pimelodella chogresi
Pimelodella chaparae
Pimelodella conquetaensis
Pimelodella cristata
Pimelodella cruxenti
Pimelodella cyanostigma
Pimelodella dorseyi
Pimelodella eigenmanni
Pimelodella eigenmanniorum
Pimelodella elongata
Pimelodella enochi
Pimelodella eutaenia
Pimelodella figueroai
Pimelodella geryi
Pimelodella gracilis
Pimelodella griffini
Pimelodella grisea
Pimelodella harttii
Pimelodella hartwelli
Pimelodella hasemani
Pimelodella howesi
Pimelodella itapicuruensis
Pimelodella kronei
Pimelodella lateristriga
Pimelodella laticeps
Pimelodella laurenti
Pimelodella linami
Pimelodella macrocephala
Pimelodella macturki
Pimelodella martinezi
Pimelodella meeki
Pimelodella megalops
Pimelodella megalura
Pimelodella metae
Pimelodella modestus
Pimelodella montana
Pimelodella mucosa
Pimelodella nigrofasciata
Pimelodella notomelas
Pimelodella odynea
Pimelodella ophthalmica
Pimelodella pallida
Pimelodella pappenheimi
Pimelodella parnahybae
Pimelodella parva
Pimelodella pectinifer
Pimelodella peruana
Pimelodella peruensis
Pimelodella procera
Pimelodella rendahli
Pimelodella reyesi
Pimelodella raccae
Pimelodella rudolphi
Pimelodella serrata
Pimelodella spelaea
Pimelodella steindachneri
Pimelodella taeniophora
Pimelodella taenioptera
Pimelodella tapatapae
Pimelodella transitoria
Pimelodella vittata
Pimelodella wesselii
Pimelodella witmeri
Pimelodella yuncensis
RODZAJ: Rhamdella
Rhamdella aymarae
Rhamdella cainguae
Rhamdella eriarcha
Rhamdella exsudans
Rhamdella gilli
Rhamdella ignobilis
Rhamdella jenynsii
Rhamdella leptosoma
Rhamdella longipinnis
Rhamdella longiuscula
Rhamdella montana
Rhamdella papariae
Rhamdella robinsoni
Rhamdella rusbyi
Rhamdella wolfi
RODZAJ: Rhamdia
Rhamdia argentina
Rhamdia enfurnada
Rhamdia foina
Rhamdia guasarensis
Rhamdia humilis
Rhamdia itacaiunas
Rhamdia jequitinhonha
Rhamdia laluchensis
Rhamdia laticauda
Rhamdia laukidi
Rhamdia macuspanensis
Rhamdia muelleri
Rhamdia nicaraguensis
Rhamdia parryi
Rhamdia poeyi
Rhamdia quelen
Rhamdia reddelli
Rhamdia schomburgkii
Rhamdia velifer
Rhamdia xetequepeque
Rhamdia zongolicensis
RODZAJ: Rhamdioglanis
Rhamdioglanis frenatus
Rhamdioglanis transfasciatus
RODZAJ: Rhamdiopsis
Rhamdiopsis krugi
Rhamdiopsis microcephala
Rhamdiopsis moreirai
RODZAJ: Taunayia
Taunayia bifasciata
RODZAJ: Heteropneustes
Heteropneustes fossilis – Sum indyjski
Heteropneustes kemratensis
Heteropneustes nani
Heteropneustes longipectoralis
Heteropneustes microps
RODZAJ: Horabagrus
Horabagrus brachysoma
Horabagrus nigricollaris
RODZAJ: Platytropius
Platytropius yunnanensis
RODZAJ: Pseudeutropius
Pseudeutropius brachypopterus
Pseudeutropius indigens
Pseudeutropius mitchelli
Pseudeutropius moolenburghae
RODZAJ: Ameiurus
Ameiurus brunneus
Ameiurus catus – Sumik koci
Ameiurus melas – Sumik czarny
Ameiurus natalis
Ameiurus nebulosus – Sumik karłowaty
Ameiurus platycephalus
Ameiurus serracanthus
RODZAJ: Ictalurus
Ictalurus australis
Ictalurus balsanus
Ictalurus dugesii
Ictalurus furcatus
Ictalurus lupus
Ictalurus mexicanus
Ictalurus ochoterenai
Ictalurus pricei
Ictalurus punctatus – Sum kanałowy
RODZAJ: Noturus
Noturus albater
Noturus baileyi
Noturus crypticus
Noturus elegans
Noturus eleutherus
Noturus exilis
Noturus fasciatus
Noturus flavater
Noturus flavipinnis
Noturus flavus
Noturus funebris
Noturus furiosus
Noturus gilberti
Noturus gladiator
Noturus gyrinus
Noturus hildebrandi
Noturus insignis
Noturus lachneri
Noturus leptacanthus
Noturus maydeni
Noturus miurus
Noturus munitus
Noturus nocturnus
Noturus phaeus
Noturus placidus
Noturus stanauli
Noturus stigmosus
Noturus taylori
Noturus trautmani
RODZAJ: Prietella
Prietella lundbergi
Prietella phreatophila
RODZAJ: Pylodictis
Pylodictis olivaris
RODZAJ: Satan
Satan eurystomus
RODZAJ: Trogloglanis
Trogloglanis pattersoni
RODZAJ: Acanthicus
Acanthicus adonis – Tarczobok żaglopłetwy
Acanthicus hystrix
RODZAJ: Acestridium
Acestridium colombiense
Acestridium dichromum
Acestridium discus
Acestridium gymnogaster
Acestridium martini
Acestridium scutatum
Acestridium triplax
RODZAJ: Ancistrus
Ancistrus abilhoai
Ancistrus agostinhoi
Ancistrus aguaboensis
Ancistrus bodenhameri
Ancistrus bolivianus
Ancistrus brevifilis
Ancistrus brevipinnis
Ancistrus bufonius
Ancistrus caucanus
Ancistrus centrolepis
Ancistrus chagresi
Ancistrus cirrhosus
Ancistrus claro
Ancistrus clementinae
Ancistrus cryptophthalmus
Ancistrus cuiabae
Ancistrus damasceni
Ancistrus dolichopterus – L-183
Ancistrus dubius
Ancistrus erinaceus
Ancistrus eustictus
Ancistrus falconensis
Ancistrus formoso
Ancistrus fulvus
Ancistrus galani
Ancistrus greeni
Ancistrus gymnorhynchus
Ancistrus heterorhynchus
Ancistrus hoplogenys
Ancistrus jataiensis
Ancistrus jelskii
Ancistrus karajas
Ancistrus krenakarore
Ancistrus latifrons
Ancistrus leucostictus
Ancistrus lineolatus
Ancistrus lithurgicus
Ancistrus macrophthalmus
Ancistrus maculatus
Ancistrus malacops
Ancistrus marcapatae
Ancistrus maracasae
Ancistrus martini
Ancistrus mattogrossensis
Ancistrus maximus
Ancistrus megalostomus
Ancistrus minutus
Ancistrus montanus
Ancistrus mullerae
Ancistrus multispinis
Ancistrus nudiceps
Ancistrus occidentalis
Ancistrus occloi
Ancistrus parecis
Ancistrus pirareta
Ancistrus piriformis
Ancistrus ranunculus
Ancistrus reisi
Ancistrus sericeus
Ancistrus sp. (L144) – Zbrojnik L 144
Ancistrus stigmaticus
Ancistrus tamboensis
Ancistrus taunayi
Ancistrus temminckii – Zbrojnik niebieski, wasacz kolczasty
Ancistrus tolima
Ancistrus tombador
Ancistrus trinitatis
Ancistrus triradiatus
Ancistrus variolus
Ancistrus verecundus
Ancistrus vericaucanus
RODZAJ: Aphanotorulus
Aphanotorulus ammophilus – Zbrojnik L-094, L-123
Aphanotorulus emarginatus
Aphanotorulus gomesi
Aphanotorulus horridus
Aphanotorulus phrixosoma
Aphanotorulus rubrocauda
Aphanotorulus unicolor
RODZAJ: Apistoloricaria
Apistoloricaria condei
Apistoloricaria laani
Apistoloricaria listrorhinos
Apistoloricaria ommation
RODZAJ: Aposturisoma
Aposturisoma myriodon
RODZAJ: Araichthys
Araichthys loro
RODZAJ: Baryancistrus
Baryancistrus beggini – Zbrojnik L 239
Baryancistrus chrysolomus – Zbrojnik L 047
Baryancistrus demantoides – Zbrojnik L 200
Baryancistrus longipinnis
Baryancistrus niveatus
Baryancistrus xanthellus – Zbrojnik L018, L085, L177, LDA60
RODZAJ: Brochiloricaria
Brochiloricaria chauliodon
Brochiloricaria macrodon
RODZAJ: Chauliocheilos
Chauliocheilos saxatilis
RODZAJ: Chaetostoma
Chaetostoma aburrensis
Chaetostoma anale
Chaetostoma anomalum
Chaetostoma bifurcum
Chaetostoma branickii
Chaetostoma breve
Chaetostoma brevilabiatum
Chaetostoma carrioni
Chaetostoma changae
Chaetostoma daidalmatos
Chaetostoma dermorhynchum
Chaetostoma dorsale
Chaetostoma dupouii
Chaetostoma fischeri
Chaetostoma floridablancaensis
Chaetostoma formosae
Chaetostoma guairense
Chaetostoma jegui
Chaetostoma joropo
Chaetostoma lepturum
Chaetostoma leucomelas
Chaetostoma lexa
Chaetostoma lineopunctatum
Chaetostoma loborhynchos
Chaetostoma machiquense
Chaetostoma marginatum
Chaetostoma marmorescens
Chaetostoma microps
Chaetostoma milesi – Zbrojnik L 187a
Chaetostoma niveum
Chaetostoma nudirostre
Chaetostoma palmeri
Chaetostoma patiae
Chaetostoma paucispinis
Chaetostoma pearsei
Chaetostoma platyrhynchus
Chaetostoma sovichthys
Chaetostoma spondylus
Chaetostoma stannii
Chaetostoma stroumpoulos
Chaetostoma tachiraense
Chaetostoma taczanowskii
Chaetostoma thomsoni
Chaetostoma trimaculineum
Chaetostoma vagum
Chaetostoma vasquezi
Chaetostoma venezuelae
Chaetostoma yurubiense
RODZAJ: Cordylancistrus
Cordylancistrus daguae
Cordylancistrus nephelion
Cordylancistrus perijae
Cordylancistrus torbesensis
RODZAJ: Corumbataia
Corumbataia britskii
Corumbataia cuestae
Corumbataia tocantinensis
Corumbataia veadeiros
RODZAJ: Corymbophanes
Corymbophanes andersoni
Corymbophanes kaiei
RODZAJ: Crossoloricaria
Crossoloricaria bahuaja
Crossoloricaria cephalaspis
Crossoloricaria rhami
Crossoloricaria variegata
Crossoloricaria venezuelae
RODZAJ: Cteniloricaria
Cteniloricaria maculata
Cteniloricaria napova
Cteniloricaria platystoma
RODZAJ: Curculionichthys
Curculionichthys coxipone
Curculionichthys insperatus
Curculionichthys karipuna
Curculionichthys luteofrenatus
Curculionichthys oliveirai
Curculionichthys paresi
Curculionichthys piracanjuba
Curculionichthys sabaji
Curculionichthys sagarana
RODZAJ: Dasyloricaria
Dasyloricaria filamentosa – Zbrojnik kolumbijski
Dasyloricaria latiura
Dasyloricaria paucisquama
RODZAJ: Dekeyseria
Dekeyseria amazonica
Dekeyseria brachyura
Dekeyseria niveata
Dekeyseria picta
Dekeyseria pulchra – Pekolcja pasiasta L 52
Dekeyseria scaphirhyncha
RODZAJ: Delturus
Delturus angulicauda
Delturus brevis
Delturus carinotus
Delturus parahybae
RODZAJ: Dentectus
Dentectus barbarmatus
RODZAJ: Dolichancistrus
Dolichancistrus atratoensis
Dolichancistrus carnegiei
Dolichancistrus cobrensis
Dolichancistrus fuesslii
Dolichancistrus pediculatus
Dolichancistrus setosus
RODZAJ: Epactionotus
Epactionotus bilineatus
Epactionotus gracilis
Epactionotus itaimbezinho
Epactionotus yasi
RODZAJ: Eurycheilichthys
Eurycheilichthys limulus
Eurycheilichthys pantherinus
RODZAJ: Exastilithoxus
Exastilithoxus fimbriatus
Exastilithoxus hoedemani
RODZAJ: Farlowella
Farlowella acus – Szydlik iglasty
Farlowella altocorpus
Farlowella amazonum
Farlowella colombiensis
Farlowella curtirostra
Farlowella gianetii
Farlowella gladiolus
Farlowella gracilis
Farlowella hahni
Farlowella hasemani
Farlowella henriquei
Farlowella isbruckeri
Farlowella jauruensis
Farlowella knerii
Farlowella mariaelenae
Farlowella martini
Farlowella mitoupibo
Farlowella nattereri
Farlowella odontotumulus
Farlowella oxyrryncha
Farlowella paraguayensis
Farlowella reticulata
Farlowella rugosa
Farlowella schreitmuelleri
Farlowella smithi
Farlowella taphorni
Farlowella venezuelensis
Farlowella vittata – Szydlik
Farlowella yarigui
RODZAJ: Fonchiiichthys
Fonchiiichthys uracanthus
RODZAJ: Furcodontichthys
Furcodontichthys novaesi
RODZAJ: Gymnotocinclus
Gymnotocinclus anosteos
Gymnotocinclus canoeiro
RODZAJ: Harttia
Harttia absaberi
Harttia carvalhoi
Harttia depressa
Harttia dissidens
Harttia duriventris
Harttia fluminensis
Harttia fowleri
Harttia garavelloi
Harttia gracilis
Harttia guianensis
Harttia kronei
Harttia leiopleura
Harttia longipinna
Harttia loricariformis
Harttia merevari
Harttia novalimensis
Harttia punctata
Harttia rhombocephala
Harttia surinamensis
Harttia torrenticola
Harttia trombetensis
Harttia tuna
Harttia uatumensis
RODZAJ: Harttiella
Harttiella crassicauda
Harttiella intermedia
Harttiella janmoli
Harttiella longicauda
Harttiella lucifer
Harttiella parva
Harttiella pilosa
RODZAJ: Hemiancistrus
Hemiancistrus cerrado
Hemiancistrus chlorostictus
Hemiancistrus fuliginosus
Hemiancistrus guahiborum
Hemiancistrus furtivus
Hemiancistrus landoni
Hemiancistrus medians
Hemiancistrus megalopteryx
Hemiancistrus meizospilos
Hemiancistrus punctulatus
Hemiancistrus subviridis
Hemiancistrus votouro
RODZAJ: Hemiodontichthys
Hemiodontichthys acipenserinus
RODZAJ: Hemipsilichthys
Hemipsilichthys gobio
Hemipsilichthys nimius
Hemipsilichthys papillatus
RODZAJ: Hirtella
Hirtella carinata
RODZAJ: Hisonotus
Hisonotus aky
Hisonotus alberti
Hisonotus armatus
Hisonotus bocaiuva
Hisonotus bockmanni
Hisonotus brunneus
Hisonotus carreiro
Hisonotus charrua
Hisonotus chromodontus
Hisonotus depressicauda
Hisonotus depressinotus
Hisonotus francirochai
Hisonotus heterogaster
Hisonotus hungy
Hisonotus iota
Hisonotus laevior
Hisonotus leucofrenatus
Hisonotus leucophrys
Hisonotus maculipinnis
Hisonotus megaloplax
Hisonotus montanus
Hisonotus nigricauda
Hisonotus notatus
Hisonotus notopagos
Hisonotus pachysarkos
Hisonotus paulinus
Hisonotus prata
Hisonotus ringueleti
Hisonotus taimensis
Hisonotus thayeri
Hisonotus vespuccii
Hisonotus vireo
RODZAJ: Hopliancistrus
Hopliancistrus tricornis
RODZAJ: Hypancistrus
Hypancistrus contradens
Hypancistrus debilittera – Zbrojnik L – 129
Hypancistrus furunculus
Hypancistrus inspector – Zbrojnik L-102
Hypancistrus lunaorum
Hypancistrus margaritatus
Hypancistrus phantasma
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L 066
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L-201
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L-260
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L-262
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L-333
Hypancistrus sp. – Zbrojnik L-401
Hypancistrus zebra – Zbrojnik zebra L-046, L-098
RODZAJ: Hypoptopoma
Hypoptopoma baileyi
Hypoptopoma bianale
Hypoptopoma brevirostratum
Hypoptopoma elongatum
Hypoptopoma guianense
Hypoptopoma gulare
Hypoptopoma incognitum
Hypoptopoma inexspectatum
Hypoptopoma joberti
Hypoptopoma machadoi
Hypoptopoma muzuspi
Hypoptopoma psilogaster
Hypoptopoma spectabile
Hypoptopoma steindachneri
Hypoptopoma sternoptychum
Hypoptopoma thoracatum
RODZAJ: Hypostomus
Hypostomus affinis
Hypostomus agna
Hypostomus alatus
Hypostomus albopunctatus
Hypostomus ancistroides
Hypostomus angipinnatus
Hypostomus annectens
Hypostomus arecuta
Hypostomus argus
Hypostomus asperatus
Hypostomus aspidolepis
Hypostomus aspilogaster
Hypostomus atropinnis
Hypostomus auroguttatus
Hypostomus basilisko
Hypostomus bolivianus
Hypostomus borellii
Hypostomus boulengeri
Hypostomus brevicauda
Hypostomus brevis
Hypostomus careopinnatus
Hypostomus carinatus
Hypostomus carvalhoi
Hypostomus chrysostiktos
Hypostomus cochliodon
Hypostomus commersoni
Hypostomus commersonoides
Hypostomus coppenamensis
Hypostomus corantijni
Hypostomus cordovae
Hypostomus crassicauda
Hypostomus dardanelos
Hypostomus delimai
Hypostomus denticulatus
Hypostomus derbyi
Hypostomus dlouhyi
Hypostomus eptingi
Hypostomus ericae
Hypostomus ericius
Hypostomus faveolus
Hypostomus fluviatilis
Hypostomus fonchii
Hypostomus formosae
Hypostomus francisci
Hypostomus garmani
Hypostomus goyazensis
Hypostomus gymnorhynchus
Hypostomus hemicochliodon
Hypostomus hemiurus
Hypostomus heraldoi
Hypostomus hermanni
Hypostomus holostictus
Hypostomus hondae
Hypostomus hoplonites
Hypostomus iheringii
Hypostomus interruptus
Hypostomus isbrueckeri
Hypostomus itacua
Hypostomus jaguar
Hypostomus jaguribensis
Hypostomus johnii
Hypostomus khimaera
Hypostomus kopeyaka
Hypostomus kuarup
Hypostomus laplatae
Hypostomus latifrons
Hypostomus latirostris
Hypostomus leucophaeus
Hypostomus levis
Hypostomus lexi
Hypostomus lima
Hypostomus limosus
Hypostomus longiradiatus
Hypostomus luetkeni
Hypostomus luteomaculatus
Hypostomus luteus
Hypostomus macrophthalmus
Hypostomus macrops
Hypostomus macushi
Hypostomus maracaiboensis
Hypostomus margaritifer
Hypostomus melanephelis
Hypostomus meleagris
Hypostomus micromaculatus
Hypostomus microstomus
Hypostomus multidens
Hypostomus mutucae
Hypostomus myersi
Hypostomus nematopterus
Hypostomus niceforoi
Hypostomus nickeriensis
Hypostomus niger
Hypostomus nigromaculatus
Hypostomus nigropunctatus
Hypostomus nudiventris
Hypostomus obtusirostris
Hypostomus occidentalis
Hypostomus oculeus
Hypostomus pagei
Hypostomus panamensis
Hypostomus pantherinus
Hypostomus papariae
Hypostomus paranensis
Hypostomus paucimaculatus
Hypostomus paucipunctatus
Hypostomus paulinus
Hypostomus peckoltoides
Hypostomus perdido
Hypostomus piratatu
Hypostomus plecostomoides
Hypostomus plecostomus
Hypostomus pospisili
Hypostomus pseudohemiurus
Hypostomus punctatus – Tarczobok cętkowany
Hypostomus pusarum
Hypostomus pyrineusi
Hypostomus regani
Hypostomus rhantos
Hypostomus robinii
Hypostomus rondoni
Hypostomus roseopunctatus
Hypostomus salgadae
Hypostomus saramaccensis
Hypostomus scabriceps
Hypostomus scaphyceps
Hypostomus sculpodon
Hypostomus seminudus
Hypostomus sertanejo
Hypostomus simios
Hypostomus sipaliwinii
Hypostomus soniae
Hypostomus strigaticeps
Hypostomus subcarinatus
Hypostomus surinamensis
Hypostomus tapanahoniensis
Hypostomus taphorni
Hypostomus tapijara
Hypostomus tenuis
Hypostomus ternetzi
Hypostomus tietensis
Hypostomus topavae
Hypostomus unae
Hypostomus uruguayensis
Hypostomus vaillanti
Hypostomus variipictus
Hypostomus varimaculosus
Hypostomus variostictus
Hypostomus ventromaculatus
Hypostomus vermicularis
Hypostomus waiampi
Hypostomus watwata
Hypostomus weberi
Hypostomus wilsoni
Hypostomus winzi
Hypostomus wuchereri
Hypostomus yaku
RODZAJ: Isbrueckerichthys
Isbrueckerichthys alipionis
Isbrueckerichthys calvus
Isbrueckerichthys duseni
Isbrueckerichthys epakmos
Isbrueckerichthys saxicola
RODZAJ: Isorineloricaria
Isorineloricaria acuarius
Isorineloricaria spinosissima
Isorineloricaria tenuicauda
Isorineloricaria villarsi
RODZAJ: Ixinandria
Ixinandria steinbachi
RODZAJ: Kronichthys
Kronichthys heylandi
Kronichthys lacerta
Kronichthys subteres
RODZAJ: Lamontichthys
Lamontichthys avacanoeiro
Lamontichthys filamentosus
Lamontichthys llanero
Lamontichthys maracaibero
Lamontichthys parakana
Lamontichthys stibaros
RODZAJ: Lampiella
Lampiella gibbosa
RODZAJ: Lasiancistrus
Lasiancistrus caucanus
Lasiancistrus guacharote
Lasiancistrus heteracanthus
Lasiancistrus saetiger
Lasiancistrus schomburgkii
Lasiancistrus sp. – L-178.
Lasiancistrus tentaculatus
RODZAJ: Leporacanthicus
Leporacanthicus galaxias
Leporacanthicus cf. galaxias – L 007
Leporacanthicus heterodon
Leporacanthicus joselimai L 264
Leporacanthicus triactis
RODZAJ: Leptoancistrus
Leptoancistrus canensis
Leptoancistrus cordobensis
RODZAJ: Limatulichthys
Limatulichthys griseus
Limatulichthys nasarcus
RODZAJ: Lithogenes
Lithogenes valencia
Lithogenes villosus
Lithogenes wahari
RODZAJ: Lithoxus
Lithoxus boujardi
Lithoxus bovallii
Lithoxus jantjae
Lithoxus lithoides
Lithoxus pallidimaculatus
Lithoxus planquettei
Lithoxus stocki
Lithoxus surinamensis
RODZAJ: Loricaria
Loricaria apeltogaster
Loricaria birindellii
Loricaria cataphracta
Loricaria clavipinna
Loricaria coximensis
Loricaria holmbergi
Loricaria lata
Loricaria lentiginosa
Loricaria luciae
Loricaria lundbergi
Loricaria nickeriensis
Loricaria parnahybae
Loricaria piracicabae
Loricaria pumila
Loricaria simillima – Zbrojnik ekwadorski
Loricaria sp. ‚Rio Atabapo’
Loricaria spinulifera
Loricaria tucumanensis
RODZAJ: Loricariichthys
Loricariichthys acutus
Loricariichthys anus
Loricariichthys brunneus
Loricariichthys cashibo
Loricariichthys castaneus
Loricariichthys chanjoo
Loricariichthys derbyi
Loricariichthys edentatus
Loricariichthys hauxwelli
Loricariichthys labialis
Loricariichthys maculatus
Loricariichthys melanocheilus
Loricariichthys microdon
Loricariichthys nudirostris
Loricariichthys platymetopon
Loricariichthys rostratus
Loricariichthys stuebelii
Loricariichthys ucayalensis
RODZAJ: Macrotocinclus
Macrotocinclus affinis – Otosek przyujściowy
RODZAJ: Megalancistrus
Megalancistrus barrae
Megalancistrus parananus
RODZAJ: Metaloricaria
Metaloricaria nijsseni
Metaloricaria paucidens
RODZAJ: Microplecostomus
Microplecostomus forestii
RODZAJ: Microlepidogaster
Microlepidogaster arachas
Microlepidogaster bourguyi
Microlepidogaster dimorpha
Microlepidogaster discontenta
Microlepidogaster discus
Microlepidogaster longicolla
Microlepidogaster perforatus
RODZAJ: Nannoplecostomus
Nannoplecostomus eleonorae
RODZAJ: Neblinichthys
Neblinichthys brevibracchium
Neblinichthys echinasus
Neblinichthys peniculatus
Neblinichthys pilosus
Neblinichthys roraima
Neblinichthys yaravi
RODZAJ: Neoplecostomus
Neoplecostomus bandeirante
Neoplecostomus botucatu
Neoplecostomus corumba
Neoplecostomus doceensis
Neoplecostomus espiritosantensis
Neoplecostomus franciscoensis
Neoplecostomus granosus
Neoplecostomus jaguari
Neoplecostomus langeanii
Neoplecostomus microps
Neoplecostomus paranensis
Neoplecostomus paraty
Neoplecostomus ribeirensis
Neoplecostomus selenae
Neoplecostomus variipictus
Neoplecostomus yapo
RODZAJ: Niobichthys
Niobichthys ferrarisi
RODZAJ: Otocinclus
Otocinclus arnoldi
Otocinclus batmani
Otocinclus bororo
Otocinclus caxarari
Otocinclus cocama – Otosek zebra
Otocinclus flexilis – Otocinklus plamisty
Otocinclus hasemani
Otocinclus hoppei
Otocinclus huaorani
Otocinclus juruenae
Otocinclus macrospilus
Otocinclus mangaba
Otocinclus mariae
Otocinclus mimulus
Otocinclus mura
Otocinclus tapirape
Otocinclus vestitus
Otocinclus vittatus – Otocinclus szerokopasy
Otocinclus xakriaba
RODZAJ: Otothyris
Otothyris juquiae
Otothyris lophophanes
Otothyris rostrata
Otothyris travassosi
RODZAJ: Otothyropsis
Otothyropsis alicula
Otothyropsis biamnicus
Otothyropsis marapoama
Otothyropsis piribebuy
Otothyropsis polyodon
RODZAJ: Oxyropsis
Oxyropsis acutirostra
Oxyropsis carinata
Oxyropsis ephippia
Oxyropsis wrightiana
RODZAJ: Panaqolus
Panaqolus albivermis – Zbrojnik L 204
Panaqolus albomaculatus – Zbrojnik LDA 031
Panaqolus changae
Panaqolus claustellifer – Zbrojnik L -306
Panaqolus dentex
Panaqolus gnomus
Panaqolus koko
Panaqolus maccus – Zbrojnik L-104, L-162, LDA022
Panaqolus nix
Panaqolus nocturnus
Panaqolus purusiensis
Panaqolus tankei
RODZAJ: Panaque
Panaque armbrusteri
Panaque bathyphilus
Panaque cochliodon
Panaque nigrolineatus – Zbrojnik czarnopasy
Panaque schaeferi
Panaque sp. – L – 330
Panaque sp – L-191
Panaque suttonorum – Zbrojnik niebieskooki
Panaque titan
RODZAJ: Paraloricaria
Paraloricaria agastor
Paraloricaria commersonoides
Paraloricaria vetula
RODZAJ: Parancistrus
Parancistrus aurantiacus – Parawąsacz spłaszczony L 56
Parancistrus nudiventris
RODZAJ: Pareiorhaphis
Pareiorhaphis azygolechis
Pareiorhaphis bahianus
Pareiorhaphis cameroni
Pareiorhaphis cerosus
Pareiorhaphis eurycephalus
Pareiorhaphis garapia
Pareiorhaphis garbei
Pareiorhaphis hypselurus
Pareiorhaphis hystrix
Pareiorhaphis lophia
Pareiorhaphis mutuca
Pareiorhaphis nasuta
Pareiorhaphis nudulus
Pareiorhaphis parmula
Pareiorhaphis proskynita
Pareiorhaphis regani
Pareiorhaphis ruschii
Pareiorhaphis scutula
Pareiorhaphis splendens
Pareiorhaphis steindachneri
Pareiorhaphis stephanus
Pareiorhaphis stomias
Pareiorhaphis vestigipinnis
Pareiorhaphis vetula
RODZAJ: Pareiorhina
Pareiorhina brachyrhyncha
Pareiorhina carrancas
Pareiorhina cepta
Pareiorhina hyptiorhachis
Pareiorhina pelicicei
Pareiorhina rosai
Pareiorhina rudolphi
RODZAJ: Parotocinclus
Parotocinclus amazonensis
Parotocinclus arandai
Parotocinclus aripuanensis
Parotocinclus bahiensis
Parotocinclus bidentatus
Parotocinclus britskii
Parotocinclus cearensis
Parotocinclus cesarpintoi
Parotocinclus collinsae
Parotocinclus cristatus
Parotocinclus dani
Parotocinclus doceanus
Parotocinclus eppleyi
Parotocinclus halbothi
Parotocinclus haroldoi
Parotocinclus jequi
Parotocinclus jimi
Parotocinclus jumbo
Parotocinclus longirostris
Parotocinclus maculicauda
Parotocinclus minutus
Parotocinclus muriaensis
Parotocinclus planicauda
Parotocinclus polyochrus
Parotocinclus prata
Parotocinclus robustus
Parotocinclus seridoensis
Parotocinclus spilosoma
Parotocinclus spilurus
Parotocinclus variola
RODZAJ: Peckoltia
Peckoltia braueri
Peckoltia brevis
Peckoltia caenosa
Peckoltia capitulata
Peckoltia cavatica
Peckoltia compta – L 134
Peckoltia ephippiata
Peckoltia furcata
Peckoltia greedoi
Peckoltia lineola
Peckoltia lujani
Peckoltia multispinis
Peckoltia oligospila – L 006
Peckoltia otali
Peckoltia pankimpuju
Peckoltia relictum
Peckoltia sabaji – Zbrojnik L 75, L124, L301, LDA02
Peckoltia simulata
Peckoltia sp.. – Zbrojnik L-103
Peckoltia sp.. – Zbrojnik L-205
Peckoltia sp.. – Zbrojnik L-243, LDA086
Peckoltia vermiculata
Peckoltia vittata – Pekolcja prążkowana L 15
Peckoltia wernekei
RODZAJ: Planiloricaria
Planiloricaria cryptodon
RODZAJ: Plesioptopoma
Plesioptopoma curvidens
RODZAJ: Pogonopoma
Pogonopoma obscurum
Pogonopoma parahybae
Pogonopoma wertheimeri
RODZAJ: Proloricaria
Proloricaria prolixa
RODZAJ: Pseudacanthicus
Pseudacanthicus fordii
Pseudacanthicus histrix
Pseudacanthicus leopardus – Nibytarczobok plamisty, L 114, LDA-07
Pseudacanthicus pirarara
Pseudacanthicus pitanga
Pseudacanthicus serratus
Pseudacanthicus spinosus – Nibytarczobok ciernisty L 160
RODZAJ: Pseudancistrus
Pseudancistrus asurini
Pseudancistrus barbatus
Pseudancistrus coquenani
Pseudancistrus corantijniensis
Pseudancistrus depressus
Pseudancistrus genisetiger
Pseudancistrus guentheri
Pseudancistrus kayabi
Pseudancistrus kwinti
‘Pseudancistrus’ megacephalus
Pseudancistrus nigrescens
Pseudancistrus orinoco
Pseudancistrus papariae
Pseudancistrus pectegenitor
Pseudancistrus reus
Pseudancistrus sidereus
Pseudancistrus yekuana
Pseudancistrus zawadzkii
RODZAJ: Pseudohemiodon
Pseudohemiodon amazonus
Pseudohemiodon apithanos
Pseudohemiodon devincenzii
Pseudohemiodon laminus
Pseudohemiodon laticeps
Pseudohemiodon platycephalus
Pseudohemiodon thorectes
RODZAJ: Pseudolithoxus
Pseudolithoxus anthrax
Pseudolithoxus dumus
Pseudolithoxus kelsorum
Pseudolithoxus nicoi
Pseudolithoxus tigris
RODZAJ: Pseudoloricaria
Pseudoloricaria laeviuscula
RODZAJ: Pseudorinelepis
Pseudorinelepis genibarbis – Zbrojnik ‚Szyszka’
RODZAJ: Pseudotocinclus
Pseudotocinclus juquiae
Pseudotocinclus parahybae
Pseudotocinclus tietensis
RODZAJ: Pseudotothyris
Pseudotothyris ignota
Pseudotothyris janeirensis
Pseudotothyris obtusa
RODZAJ: Pterosturisoma
Pterosturisoma microps
RODZAJ: Pterygoplichthys
Pterygoplichthys ambrosettii
Pterygoplichthys anisitsi
Pterygoplichthys disjunctivus
Pterygoplichthys etentaculatus
Pterygoplichthys gibbiceps – Zbrojnik lamparci L 083, L 165 „Gibiceps”
Pterygoplichthys joselimaianus – Zbrojnik L 001, L 022
Pterygoplichthys lituratus
Pterygoplichthys multiradiatus
Pterygoplichthys pardalis – Zbrojnik L 021 „Plekostomus”
Pterygoplichthys parnaibae
Pterygoplichthys punctatus
Pterygoplichthys scrophus
Pterygoplichthys undecimalis
Pterygoplichthys weberi
Pterygoplichthys xinguensis
Pterygoplichthys zuliaensis
RODZAJ: Pyxiloricaria
Pyxiloricaria menezesi
RODZAJ: Reganella
Reganella depressa
RODZAJ: Rhadinoloricaria
Rhadinoloricaria macromystax
RODZAJ: Rhinolekos
Rhinolekos britskii
Rhinolekos capetinga
Rhinolekos garavelloi
Rhinolekos schaeferi
RODZAJ: Rhinelepis
Rhinelepis aspera
Rhinelepis strigosa
RODZAJ: Ricola
Ricola macrops
RODZAJ: Rineloricaria
Rineloricaria aequalicuspis
Rineloricaria altipinnis
Rineloricaria anhanguapitan
Rineloricaria anitae
Rineloricaria aurata
Rineloricaria baliola
Rineloricaria beni
Rineloricaria cacerensis
Rineloricaria cadeae
Rineloricaria capitonia
Rineloricaria caracasensis
Rineloricaria castroi
Rineloricaria catamarcensis
Rineloricaria cubataonis
Rineloricaria daraha
Rineloricaria eigenmanni
Rineloricaria fallax – Zbrojnik karłowaty
Rineloricaria felipponei
Rineloricaria formosa
Rineloricaria hasemani
Rineloricaria henselii
Rineloricaria heteroptera
Rineloricaria hoehnei
Rineloricaria isaaci
Rineloricaria jaraguensis
Rineloricaria jubata
Rineloricaria konopickyi
Rineloricaria kronei
Rineloricaria lanceolata – Zbrojnik lancetowaty
Rineloricaria langei
Rineloricaria latirostris
Rineloricaria lima
Rineloricaria longicauda
Rineloricaria maacki
Rineloricaria magdalenae
Rineloricaria malabarbai
Rineloricaria maquinensis
Rineloricaria melini
Rineloricaria microlepidogaster – Zbrojnik drobnołuski
Rineloricaria microlepidota
Rineloricaria misionera
Rineloricaria morrowi
Rineloricaria nigricauda
Rineloricaria osvaldoi
Rineloricaria pareiacantha
Rineloricaria parva – Zbrojnik drobny
Rineloricaria pentamaculata
Rineloricaria phoxocephala
Rineloricaria platyura
Rineloricaria quadrensis
Rineloricaria reisi
Rineloricaria sanga
Rineloricaria setepovos
Rineloricaria sneiderni
Rineloricaria sp. – Zbrojnik „czerwony” L 010a
Rineloricaria steindachneri
Rineloricaria stellata
Rineloricaria stewarti
Rineloricaria strigilata
Rineloricaria teffeana
Rineloricaria thrissoceps
Rineloricaria tropeira
Rineloricaria wolfei
Rineloricaria zaina
RODZAJ: Schizolecis
Schizolecis guntheri
RODZAJ: Scobinancistrus
Scobinancistrus aureatus – Zbrojnik L 014
Scobinancistrus pariolispos
RODZAJ: Spatuloricaria
Spatuloricaria atratoensis
Spatuloricaria caquetae
Spatuloricaria curvispina
Spatuloricaria euacanthagenys
Spatuloricaria evansii
Spatuloricaria fimbriata
Spatuloricaria gymnogaster
Spatuloricaria lagoichthys
Spatuloricaria nudiventris
Spatuloricaria phelpsi
Spatuloricaria puganensis
Spatuloricaria tuira
RODZAJ: Spectracanthicus
Spectracanthicus murinus
Spectracanthicus immaculatus
Spectracanthicus punctatissimus
Spectracanthicus tocantinensis
Spectracanthicus zuanoni
RODZAJ: Squaliforma
Squaliforma annae
Squaliforma biseriata
Squaliforma emarginata
Squaliforma gomesi
Squaliforma horrida
Squaliforma phrixosoma
Squaliforma scopularia
Squaliforma squalina
Squaliforma tenuicauda
Squaliforma tenuis
Squaliforma villarsi
Squaliforma virescens
RODZAJ: Sturisoma
Sturisoma aureum – Sturisoma złocista
Sturisoma barbatum
Sturisoma brevirostre
Sturisoma dariense
Sturisoma festivum
Sturisoma frenatum
Sturisoma guentheri
Sturisoma kneri
Sturisoma lyra
Sturisoma monopelte
Sturisoma nigrirostrum
Sturisoma panamense
Sturisoma robustum
Sturisoma rostratum
Sturisoma tenuirostre
RODZAJ: Sturisomatichthys
Sturisomatichthys caquetae
Sturisomatichthys citurensis
Sturisomatichthys leightoni
Sturisomatichthys tamanae
RODZAJ: Malapterurus
Malapterurus barbatus
Malapterurus beninensis
Malapterurus cavalliensis
Malapterurus electricus – Sum elektryczny
Malapterurus leonensis
Malapterurus melanochir
Malapterurus microstoma
Malapterurus minjiriya
Malapterurus monsembeensis
Malapterurus occidentalis
Malapterurus oguensis
Malapterurus punctatus
Malapterurus shirensis
Malapterurus stiassnyae
Malapterurus tanganyikaensis
Malapterurus tanoensis
Malapterurus teugelsi
Malapterurus thysi
RODZAJ: Paradoxoglanis
Paradoxoglanis caudivittatus
Paradoxoglanis cryptus
Paradoxoglanis parvus
RODZAJ: Acanthocleithron
Acanthocleithron chapini
RODZAJ: Atopochilus
Atopochilus chabanaudi
Atopochilus christyi
Atopochilus macrocephalus
Atopochilus mandevillei
Atopochilus pachychilus
Atopochilus savorgnani
Atopochilus vogti
RODZAJ: Atopodontus
Atopodontus adriaensi
RODZAJ: Chiloglanis
Chiloglanis angolensis
Chiloglanis anoterus
Chiloglanis asymetricaudalis
Chiloglanis batesii
Chiloglanis benuensis
Chiloglanis bifurcus
Chiloglanis brevibarbis
Chiloglanis cameronensis
Chiloglanis carnosus
Chiloglanis congicus
Chiloglanis deckenii
Chiloglanis devosi
Chiloglanis disneyi
Chiloglanis elisabethianus
Chiloglanis emarginatus
Chiloglanis fasciatus
Chiloglanis harbinger
Chiloglanis igamba
Chiloglanis kalambo
Chiloglanis kazumbei
Chiloglanis kerioensis
Chiloglanis lamottei
Chiloglanis lufirae
Chiloglanis lukugae
Chiloglanis macropterus
Chiloglanis marlieri
Chiloglanis mbozi
Chiloglanis micropogon
Chiloglanis microps
Chiloglanis modjensis
Chiloglanis neumanni
Chiloglanis niger
Chiloglanis niloticus
Chiloglanis normani
Chiloglanis occidentalis
Chiloglanis orthodontus
Chiloglanis paratus
Chiloglanis pojeri
Chiloglanis polyodon
Chiloglanis polypogon
Chiloglanis pretoriae
Chiloglanis productus
Chiloglanis reticulatus
Chiloglanis rukwaensis
Chiloglanis ruziziensis
Chiloglanis sanagaensis
Chiloglanis sardinhai
Chiloglanis somereni
Chiloglanis swierstrai
Chiloglanis trilobatus
Chiloglanis voltae
RODZAJ: Euchilichthys
Euchilichthys astatodon
Euchilichthys boulengeri
Euchilichthys dybowskii
Euchilichthys guentheri
Euchilichthys royauxi
RODZAJ: Microsynodontis
Microsynodontis armatus
Microsynodontis batesii
Microsynodontis christyi
Microsynodontis emarginata
Microsynodontis hirsuta
Microsynodontis laevigata
Microsynodontis lamberti
Microsynodontis nannoculus
Microsynodontis nasutus
Microsynodontis notata
Microsynodontis polli
Microsynodontis vigilis
RODZAJ: Mochokiella
Mochokiella paynei
RODZAJ: Mochokus
Mochokus brevis
Mochokus niloticus
RODZAJ: Synodontis
Synodontis acanthomias – Giętkoząb białowąsy
Synodontis acanthoperca
Synodontis afrofischeri – Giętkoząb ciemnoplamy
Synodontis alberti – Giętkoząb Alberta
Synodontis albolineatus
Synodontis angelicus – Giętkoząb perlistoplamy
Synodontis annectens
Synodontis ansorgii
Synodontis arnoulti
Synodontis aterrimus
Synodontis bastiani – Giętkoząb lśniący
Synodontis batensoda
Synodontis batesii – Giętkoząb żółtoplamy
Synodontis brichardi – Giętkoząb strumieniowy
Synodontis budgetti – Giętkoząb brunatny
Synodontis camelopardalis – Giętkoząb marmurkowy (leopardzi)
Synodontis carineae
Synodontis caudalis
Synodontis caudovittatus – Giętkoząb białopłetwy
Synodontis centralis
Synodontis clarias – Giętkoząb rdzawy
Synodontis comoensis
Synodontis congicus – Giętkoząb kongijski
Synodontis contractus – Giętkoząb długopyski
Synodontis courteti – Giętkoząb łaciaty
Synodontis cuangoanus
Synodontis decorus – Giętkoząb ozdobny
Synodontis dekimpei
Synodontis depauwi
Synodontis dhonti
Synodontis dorsomaculatus
Synodontis eupterus – Giętkoząb wielkopłetwy
Synodontis filamentosus – Giętkoząb nakrapiany
Synodontis flavitaeniatus – Giętkoząb żółtopasy
Synodontis frontosus – Giętkoząb punktowany
Synodontis fuelleborni
Synodontis gambiensis – Giętkoząb złocisty
Synodontis geledensis
Synodontis gobroni
Synodontis grandiops
Synodontis granulosus – Giętkoząb obrzeżony
Synodontis greshoffi – Giętkoząb Greshoffa
Synodontis guttatus
Synodontis haugi – Giętkoząb czarny
Synodontis ilebrevis
Synodontis irsacae
Synodontis iturii
Synodontis katangae
Synodontis khartoumensis
Synodontis koensis
Synodontis kogonensis
Synodontis laessoei
Synodontis leopardinus
Synodontis leopardus
Synodontis levequei
Synodontis longirostris – Giętkoząb długonosy
Synodontis longispinis
Synodontis lucipinnis
Synodontis lufirae
Synodontis macrophthalmus
Synodontis macrops – Giętkoząb wielkooki
Synodontis macropunctatus
Synodontis macrostigma
Synodontis macrostoma
Synodontis manni
Synodontis marmoratus – Giętkoząb marmurkowy
Synodontis matthesi
Synodontis melanopterus
Synodontis melanostictus
Synodontis membranacea
Synodontis multimaculatus
Synodontis multipunctatus – Giętkoząb cętkowany
Synodontis nebulosus
Synodontis ngouniensis
Synodontis nigrita – Giętkoząb ciemny
Synodontis nigriventris – Giętkoząb czarnobrzuchy (Opaczek)
Synodontis nigromaculatus – Giętkoząb kropkowany
Synodontis njassae – Giętkoząb maliwijski
Synodontis notatus – Giętkoząb znaczony
Synodontis nummifer – Giętkoząb dwuplamy
Synodontis obesus – Giętkoząb błękitny
Synodontis ocellifer – Giętkoząb groszkoplamy
Synodontis omias
Synodontis orientalis
Synodontis ornatipinnis – Giętkoząb białopasy
Synodontis ornatissimus
Synodontis ouemeensis
Synodontis pardalis
Synodontis petricola – Giętkoząb czarnopłetwy
Synodontis pleurops – Giętkoząb widłosterny
Synodontis polli – Giętkoząb Polla
Synodontis polyodon
Synodontis polystigma
Synodontis pulcher
Synodontis punctifer
Synodontis punctulatus
Synodontis punu
Synodontis rebeli – Giętkoząb kameruński
Synodontis resupinatus – Giętkoząb szary
Synodontis ricardoae
Synodontis robbianus – Giętkoząb czerwonawy
Synodontis robertsi – Giętkoząb wielkoplamy
Synodontis ruandae
Synodontis rufigiensis
Synodontis rukwaensis
Synodontis schall – Giętkoząb Schalla
Synodontis schoutedeni – Giętkoząb lamparci
Synodontis serpentis
Synodontis serratus
Synodontis smiti – Giętkoząb piaskowy
Synodontis soloni – Giętkoząb ostroogonowy
Synodontis sorex
Synodontis steindachneri
Synodontis tanganyicae
Synodontis tessmanni
Synodontis thamalakanensis
Synodontis thysi
Synodontis tourei
Synodontis unicolor
Synodontis vaillanti
Synodontis vanderwaali
Synodontis velifer – Giętkoząb żaglopłetwy
Synodontis vermiculatus
Synodontis victoriae – Giętkoząb wiktoriański
Synodontis violaceus
Synodontis voltae
Synodontis waterloti – Giętkoząb Waterlota
Synodontis woleuensis
Synodontis woosnami
Synodontis xiphias
Synodontis zambezensis
Synodontis zanzibaricus
RODZAJ: Helicophagus
Helicophagus leptorhynchus
Helicophagus typus
Helicophagus waandersii
RODZAJ: Pangasianodon
Pangasianodon gigas
Pangasianodon hypophthalmus – Sum rekini
RODZAJ: Pangasius
Pangasius bocourti
Pangasius conchophilus
Pangasius djambal
Pangasius elongatus
Pangasius humeralis
Pangasius kinabatanganensis
Pangasius krempfi
Pangasius kunyit
Pangasius larnaudii
Pangasius lithostoma
Pangasius macronema
Pangasius mahakamensis
Pangasius mekongensis
Pangasius myanmar
Pangasius nasutus
Pangasius nieuwenhuisii
Pangasius pangasius
Pangasius polyuranodon
Pangasius rheophilus
Pangasius sabahensis
Pangasius sanitwongsei
Pangasius silasi
RODZAJ: Pseudolais
Pseudolais micronemus
Pseudolais pleurotaenia
RODZAJ: Aguarunichthys
Aguarunichthys inpai
Aguarunichthys tocantinsensis
Aguarunichthys torosus
RODZAJ: Bagropsis
Bagropsis reinhardti
RODZAJ: Bergiaria
Bergiaria platana
Bergiaria westermanni
RODZAJ: Brachyplatystoma
Brachyplatystoma capapretum
Brachyplatystoma filamentosum
Brachyplatystoma juruense
Brachyplatystoma platynemum
Brachyplatystoma rousseauxii
Brachyplatystoma tigrinum
Brachyplatystoma vaillantii
RODZAJ: Calophysus
Calophysus macropterus
RODZAJ: Cheirocerus
Cheirocerus abuelo
Cheirocerus eques
Cheirocerus goeldii
RODZAJ: Duopalatinus
Duopalatinus emarginatus
Duopalatinus peruanus
RODZAJ: Exallodontus
Exallodontus aguanai
RODZAJ: Hemisorubim
Hemisorubim platyrhynchos
RODZAJ: Hypophthalmus
Hypophthalmus edentatus
Hypophthalmus fimbriatus
Hypophthalmus marginatus
Hypophthalmus oremaculatus
RODZAJ: Iheringichthys
Iheringichthys labrosus
Iheringichthys megalops
Iheringichthys syi
RODZAJ: Leiarius
Leiarius arekaima
Leiarius longibarbis
Leiarius marmoratus
Leiarius pictus
RODZAJ: Luciopimelodus
Luciopimelodus pati
RODZAJ: Megalonema
Megalonema amaxanthum
Megalonema argentinum
Megalonema orixanthum
Megalonema pauciradiatum
Megalonema platanum
Megalonema platycephalum
Megalonema psammium
Megalonema xanthum
RODZAJ: Parapimelodus
Parapimelodus nigribarbis
Parapimelodus valenciennis
RODZAJ: Perrunichthys
Perrunichthys perruno
RODZAJ: Phractocephalus
Phractocephalus hemioliopterus – Sum czerwonopłetwy
RODZAJ: Pimelabditus
Pimelabditus moli
RODZAJ: Pimelodina
Pimelodina flavipinnis
RODZAJ: Pimelodus
Pimelodus absconditus
Pimelodus albicans
Pimelodus albofasciatus
Pimelodus altissimus
Pimelodus argenteus
Pimelodus atrobrunneus
Pimelodus blochi
Pimelodus brevis
Pimelodus britskii
Pimelodus coprophagus
Pimelodus fur
Pimelodus garciabarrigai
Pimelodus grosskopfii
Pimelodus halisodous
Pimelodus heraldoi
Pimelodus jivaro
Pimelodus joannis
Pimelodus maculatus – Mandi plamisty
Pimelodus microstoma
Pimelodus mysteriosus
Pimelodus navarroi
Pimelodus ornatus – Mandi niebieskawy
Pimelodus ortmanni
Pimelodus pantaneiro
Pimelodus paranaensis
Pimelodus parvus
Pimelodus pictus – Mandi mały
Pimelodus pintado
Pimelodus platicirris
Pimelodus pohli
Pimelodus punctatus
Pimelodus stewarti
Pimelodus tetramerus
RODZAJ: Pinirampus
Pinirampus pirinampu
RODZAJ: Platynematichthys
Platynematichthys notatus
RODZAJ: Platysilurus
Platysilurus malarmo
Platysilurus mucosus
Platysilurus olallae
RODZAJ: Platystomatichthys
Platystomatichthys sturio – Sum jesiotrowy
RODZAJ: Propimelodus
Propimelodus araguayae
Propimelodus caesius
Propimelodus eigenmanni
RODZAJ: Pseudoplatystoma
Pseudoplatystoma corruscans
Pseudoplatystoma fasciatum – Sum płaskopyski
Pseudoplatystoma magdaleniatum
Pseudoplatystoma metaense
Pseudoplatystoma orinocoense
Pseudoplatystoma punctifer
Pseudoplatystoma reticulatum
Pseudoplatystoma tigrinum
RODZAJ: Sorubim
Sorubim cuspicaudus
Sorubim elongatus
Sorubim lima – Sorubim szpachlogłowy
Sorubim maniradii
Sorubim trigonocephalus
RODZAJ: Sorubimichthys
Sorubimichthys planiceps
RODZAJ: Steindachneridion
Steindachneridion amblyurum
Steindachneridion doceanum
Steindachneridion melanodermatum
Steindachneridion parahybae
Steindachneridion punctatum
Steindachneridion scriptum
RODZAJ: Zungaro
Zungaro jahu
Zungaro zungaro
RODZAJ: Zungaropsis
Zungaropsis multimaculatus
RODZAJ: Anodontiglanis
Anodontiglanis dahli
RODZAJ: Cnidoglanis
Cnidoglanis macrocephalus
RODZAJ: Euristhmus
Euristhmus lepturus
Euristhmus microceps
Euristhmus microphthalmus
Euristhmus nudiceps
Euristhmus sandrae
RODZAJ: Neosiluroides
Neosiluroides cooperensis
RODZAJ: Neosilurus
Neosilurus aster
Neosilurus brevidorsalis
Neosilurus coatesi
Neosilurus equinus
Neosilurus gjellerupi
Neosilurus gloveri
Neosilurus hyrtlii
Neosilurus idenburgi
Neosilurus mollespiculum
Neosilurus novaeguineae
Neosilurus pseudospinosus
RODZAJ: Oloplotosus
Oloplotosus luteus
Oloplotosus mariae
Oloplotosus torobo
RODZAJ: Paraplotosus
Paraplotosus albilabris
Paraplotosus butleri
Paraplotosus muelleri
RODZAJ: Plotosus
Plotosus abbreviatus
Plotosus brevibarbus
Plotosus canius
Plotosus fisadoha
Plotosus japonicus
Plotosus limbatus
Plotosus lineatus
Plotosus nkunga
Plotosus papuensis
RODZAJ: Porochilus
Porochilus argenteus
Porochilus meraukensis
Porochilus obbesi
Porochilus rendahli
RODZAJ: Tandanus
Tandanus bostocki
Tandanus tandanus
Tandanus tropicanus
RODZAJ: Batrochoglanis
Batrochoglanis acanthochiroides
Batrochoglanis melanurus
Batrochoglanis raninus
Batrochoglanis transmontanus
Batrochoglanis villosus
RODZAJ: Cephalosilurus
Cephalosilurus albomarginatus
Cephalosilurus apurensis
Cephalosilurus fowleri
Cephalosilurus nigricaudus
RODZAJ: Cruciglanis
Cruciglanis pacifici
RODZAJ: Lophiosilurus
Lophiosilurus alexandri
RODZAJ: Microglanis
Microglanis ater
Microglanis carlae
Microglanis cibelae
Microglanis cottoides
Microglanis eurystoma
Microglanis garavelloi
Microglanis iheringi
Microglanis leptostriatus
Microglanis malabarbai
Microglanis nigripinnis
Microglanis parahybae
Microglanis pataxo
Microglanis pellopterygius
Microglanis poecilus
Microglanis secundus
Microglanis variegatus
Microglanis zonatus
RODZAJ: Pseudopimelodus
Pseudopimelodus bufonius
Pseudopimelodus charus
Pseudopimelodus mangurus
Pseudopimelodus pulcher
Pseudopimelodus schultzi
RODZAJ: Eutropiichthys
Eutropiichthys britzi
Eutropiichthys burmannicus
Eutropiichthys goongwaree
Eutropiichthys murius
Eutropiichthys salweenensis
Eutropiichthys vacha
RODZAJ: Irvineia
Irvineia orientalis
Irvineia voltae
RODZAJ: Neotropius
Neotropius acutirostris
Neotropius atherinoides
Neotropius khavalchor
RODZAJ: Parailia
Parailia congica
Parailia occidentalis
Parailia pellucida
Parailia somalensis
Parailia spiniserrata
RODZAJ: Pareutropius
Pareutropius buffei – Szklistniczek nigeryjski
Pareutropius debauwi
Pareutropius longifilis
Pareutropius mandevillei
RODZAJ: Platytropius
Platytropius yunnanensis
RODZAJ: Proeutropiichthys
Proeutropiichthys buchanani
Proeutropiichthys macropthalmos
Proeutropiichthys taakree
RODZAJ: Schilbe
Schilbe angolensis
Schilbe banguelensis
Schilbe bocagii
Schilbe brevianalis
Schilbe congensis
Schilbe djemeri
Schilbe durinii
Schilbe grenfelli
Schilbe intermedius
Schilbe laticeps
Schilbe mandibularis
Schilbe marmoratus
Schilbe micropogon
Schilbe moebiusii
Schilbe multitaeniatus
Schilbe mystus
Schilbe nyongensis
Schilbe tumbanus
Schilbe uranoscopus
Schilbe yangambianus
Schilbe zairensis
RODZAJ: Silonia
Silonia childreni
Silonia silondia
RODZAJ: Siluranodon
Siluranodon auritus
RODZAJ: Scoloplax
Scoloplax baileyi
Scoloplax baskini
Scoloplax dicra
Scoloplax distolothrix
Scoloplax dolicholophia
Scoloplax empousa
RODZAJ: Belodontichthys
Belodontichthys dinema
Belodontichthys truncatus
RODZAJ: Ceratoglanis
Ceratoglanis pachynema
Ceratoglanis scleronema
RODZAJ: Hemisilurus
Hemisilurus heterorhynchus
Hemisilurus mekongensis
Hemisilurus moolenburghi
RODZAJ: Kryptoglanis
Kryptoglanis shajii
RODZAJ: Kryptopterus
Kryptopterus baramensis
Kryptopterus bicirrhis – Sum szklisty
Kryptopterus cheveyi
Kryptopterus cryptopterus
Kryptopterus dissitus
Kryptopterus geminus
Kryptopterus hesperius
Kryptopterus lais
Kryptopterus limpok
Kryptopterus lumholtzi
Kryptopterus macrocephalus
Kryptopterus minor
Kryptopterus mononema
Kryptopterus palembangensis
Kryptopterus paraschilbeides
Kryptopterus piperatus
Kryptopterus schilbeides
Kryptopterus vitreolus
RODZAJ: Micronema
Micronema hexapterus
Micronema moorei
Micronema platypogon
RODZAJ: Ompok
Ompok bimaculatus
Ompok binotatus
Ompok borneensis
Ompok brevirictus
Ompok canio
Ompok eugeneiatus
Ompok fumidus
Ompok goae
Ompok hypophthalmus
Ompok javanensis
Ompok jaynei
Ompok leiacanthus
Ompok malabaricus
Ompok miostoma
Ompok pabda
Ompok pabo
Ompok pinnatus
Ompok platyrhynchus
Ompok pluriradiatus
Ompok rhadinurus
Ompok sidensis
Ompok supernus
Ompok urbaini
Ompok weberi
RODZAJ: Phalacronotus
Phalacronotus apogon
Phalacronotus bleekeri
Phalacronotus micronemus
Phalacronotus parvanalis
RODZAJ: Pinniwallago
Pinniwallago kanpurensis
RODZAJ: Pterocryptis
Pterocryptis afghana
Pterocryptis anomala
Pterocryptis barakensis
Pterocryptis berdmorei
Pterocryptis bokorensis
Pterocryptis buccata
Pterocryptis burmanensis
Pterocryptis cochinchinensis
Pterocryptis crenula
Pterocryptis cucphuongensis
Pterocryptis furmessi
Pterocryptis gangelica
Pterocryptis indicus
Pterocryptis inusitata
Pterocryptis taytayensis
Pterocryptis torrentis
Pterocryptis verecunda
Pterocryptis wynaadensis
RODZAJ: Silurichthys
Silurichthys citatus
Silurichthys gibbiceps
Silurichthys hasseltii
Silurichthys indragiriensis
Silurichthys marmoratus
Silurichthys phaiosoma
Silurichthys sanguineus
Silurichthys schneideri
RODZAJ: Silurus
Silurus aristotelis
Silurus asotus
Silurus biwaensis
Silurus chantrei
Silurus duanensis
Silurus glanis – Sum pospolity
Silurus grahami
Silurus lanzhouensis
Silurus lithophilus
Silurus mento
Silurus meridionalis
Silurus microdorsalis
Silurus morehensis
Silurus palavanensis
Silurus soldatovi
Silurus triostegus
RODZAJ: Wallago
Wallago attu
RODZAJ: Wallagonia
Wallagonia leerii
Wallagonia maculatus
Wallagonia micropogon
RODZAJ: Bagarius
Bagarius bagarius
Bagarius rutilus
Bagarius suchus
Bagarius yarrelli
RODZAJ: Chimarrichthys
Chimarrichthys davidi
Chimarrichthys kishinouyei
Chimarrichthys longibarbatus
Chimarrichthys longus
RODZAJ: Creteuchiloglanis
Creteuchiloglanis arunachalensis
Creteuchiloglanis brachypterus
Creteuchiloglanis gongshanensis
Creteuchiloglanis kamengensis
Creteuchiloglanis longipectoralis
Creteuchiloglanis macropterus
Creteuchiloglanis payjab
RODZAJ: Exostoma
Exostoma barakensis
Exostoma berdmorei
Exostoma effrenum
Exostoma labiatum
Exostoma peregrinator
Exostoma sawmteai
Exostoma stuarti
Exostoma tenuicaudata
Exostoma vinciguerrae
RODZAJ: Gagata
Gagata cenia
Gagata dolichonema
Gagata gagata
Gagata gasawyuh
Gagata itchkeea
Gagata melanopterus
Gagata pakistanica
Gagata sexualis
Gagata youssoufi
RODZAJ: Glaridoglanis
Glaridoglanis andersonii
RODZAJ: Glyptothorax
Glyptothorax annandalei
Glyptothorax armeniacus
Glyptothorax botius
Glyptothorax brevipinnis
Glyptothorax buchanani
Glyptothorax burmanicus
Glyptothorax callopterus
Glyptothorax cavia
Glyptothorax chindwinica
Glyptothorax conirostris
Glyptothorax coracinus
Glyptothorax cous
Glyptothorax davissinghi
Glyptothorax deqinensis
Glyptothorax dorsalis
Glyptothorax exodon
Glyptothorax filicatus
Glyptothorax fokiensis
Glyptothorax fuscus
Glyptothorax garhwali
Glyptothorax gracilis
Glyptothorax granulus
Glyptothorax honghensis
Glyptothorax housei
Glyptothorax indicus
Glyptothorax interspinalum
Glyptothorax jalalensis
Glyptothorax kashmirensis
Glyptothorax katambe
Glyptothorax kudremukhensis
Glyptothorax kurdistanicus
Glyptothorax lampris
Glyptothorax laosensis
Glyptothorax lonah
Glyptothorax longicauda
Glyptothorax longjiangensis
Glyptothorax macromaculatus
Glyptothorax madraspatanum
Glyptothorax major
Glyptothorax manipurensis
Glyptothorax minimaculatus
Glyptothorax minutus
Glyptothorax naziri
Glyptothorax nelsoni
Glyptothorax ngapang
Glyptothorax nieuwenhuisi
Glyptothorax obliquimaculatus
Glyptothorax obscurus
Glyptothorax pallozonus
Glyptothorax panda
Glyptothorax pectinopterus
Glyptothorax platypogon
Glyptothorax platypogonides
Glyptothorax plectilis
Glyptothorax poonaensis
Glyptothorax prashadi
Glyptothorax punjabensis
Glyptothorax quadriocellatus
Glyptothorax rugimentum
Glyptothorax saisii
Glyptothorax schmidti
Glyptothorax siamensis
Glyptothorax silviae
Glyptothorax sinensis
Glyptothorax steindachneri
Glyptothorax stocki
Glyptothorax stolickae
Glyptothorax strabonis
Glyptothorax striatus
Glyptothorax sufii
Glyptothorax sykesi
Glyptothorax telchitta
Glyptothorax tiong
Glyptothorax trewavasae
Glyptothorax trilineatus
Glyptothorax ventrolineatus
Glyptothorax zanaensis
Glyptothorax zhujiangensis
RODZAJ: Glyptosternon
Glyptosternon akhtari
Glyptosternon maculatum
Glyptosternon malaisei
Glyptosternon reticulatum
Glyptosternon oschanini
RODZAJ: Gogangra
Gogangra laevis
Gogangra viridescens
RODZAJ: Myersglanis
Myersglanis blythii
Myersglanis jayarami
RODZAJ: Nangra
Nangra assamensis
Nangra bucculenta
Nangra nangra
Nangra ornata
Nangra robusta
RODZAJ: Oreoglanis
Oreoglanis colurus
Oreoglanis delacouri
Oreoglanis frenata
Oreoglanis heteropogon
Oreoglanis hponkanensis
Oreoglanis hypsiura
Oreoglanis immaculata
Oreoglanis infulata
Oreoglanis insignis
Oreoglanis jingdongensis
Oreoglanis laciniosa
Oreoglanis lepturus
Oreoglanis macronemus
Oreoglanis macroptera
Oreoglanis majuscula
Oreoglanis nakasathiani
Oreoglanis pangenensis
Oreoglanis setigera
Oreoglanis siamensis
Oreoglanis sudarai
Oreoglanis suraswadii
Oreoglanis tenuicauda
Oreoglanis vicina
RODZAJ: Parachiloglanis
Parachiloglanis bhutanensis
Parachiloglanis hodgarti
RODZAJ: Pareuchiloglanis
Pareuchiloglanis abbreviatus
Pareuchiloglanis anteanalis
Pareuchiloglanis feae
Pareuchiloglanis gongshanensis
Pareuchiloglanis gracilicaudata
Pareuchiloglanis kamengensis
Pareuchiloglanis longicauda
Pareuchiloglanis macropterus
Pareuchiloglanis macrotrema
Pareuchiloglanis myzostoma
Pareuchiloglanis nebulifer
Pareuchiloglanis poilanei
Pareuchiloglanis prolixdorsalis
Pareuchiloglanis rhabdurus
Pareuchiloglanis robustus
Pareuchiloglanis sichuanensis
Pareuchiloglanis sinensis
Pareuchiloglanis songdaensis
Pareuchiloglanis songmaensis
Pareuchiloglanis tianquanensis
RODZAJ: Pseudecheneis
Pseudecheneis brachyurus
Pseudecheneis crassicauda
Pseudecheneis eddsi
Pseudecheneis gracilis
Pseudecheneis immaculata
Pseudecheneis longipectoralis
Pseudecheneis maurus
Pseudecheneis paucipunctatus
Pseudecheneis paviei
Pseudecheneis serracula
Pseudecheneis sirenica
Pseudecheneis stenura
Pseudecheneis sulcata
Pseudecheneis sulcatoides
Pseudecheneis suppaetula
Pseudecheneis sympelvica
Pseudecheneis tchangi
Pseudecheneis ukhrulensis
RODZAJ: Pseudexostoma
Pseudexostoma brachysoma
Pseudexostoma yunnanensis
RODZAJ: Sisor
Sisor barakensis
Sisor chennuah
Sisor pakistanicus
Sisor rabdophorus
Sisor rheophilus
Sisor torosus
RODZAJ: Acanthopoma
Acanthopoma annectens
RODZAJ: Ammoglanis
Ammoglanis amapaensis
Ammoglanis diaphanus
Ammoglanis pulex
RODZAJ: Apomatoceros
Apomatoceros alleni
RODZAJ: Bullockia
Bullockia maldonadoi
RODZAJ: Copionodon
Copionodon lianae
Copionodon orthiocarinatus
Copionodon pecten
RODZAJ: Eremophilus
Eremophilus mutisii
RODZAJ: Glanapteryx
Glanapteryx anguilla
Glanapteryx niobium
RODZAJ: Glaphyropoma
Glaphyropoma rodriguesi
Glaphyropoma spinosum
RODZAJ: Haemomaster
Haemomaster venezuelae
RODZAJ: Hatcheria
Hatcheria macraei
RODZAJ: Henonemus
Henonemus intermedius
Henonemus macrops
Henonemus punctatus
Henonemus taxistigmus
Henonemus triacanthopomus
RODZAJ: Homodiaetus
Homodiaetus anisitsi
Homodiaetus banguela
Homodiaetus graciosa
Homodiaetus passarellii
RODZAJ: Ituglanis
Ituglanis agreste
Ituglanis amazonicus
Ituglanis apteryx
Ituglanis australis
Ituglanis bambui
Ituglanis boitata
Ituglanis boticario
Ituglanis cahyensis
Ituglanis eichhorniarum
Ituglanis epikarsticus
Ituglanis goya
Ituglanis gracilior
Ituglanis guayaberensis
Ituglanis herberti
Ituglanis ina
Ituglanis laticeps
Ituglanis macunaima
Ituglanis mambai
Ituglanis metae
Ituglanis nebulosus
Ituglanis paraguassuensis
Ituglanis parahybae
Ituglanis parkoi
Ituglanis passensis
Ituglanis proops
Ituglanis ramiroi
RODZAJ: Listrura
Listrura boticario
Listrura camposi
Listrura costai
Listrura depinnai
Listrura nematopteryx
Listrura picinguabae
Listrura tetraradiata
RODZAJ: Malacoglanis
Malacoglanis gelatinosus
RODZAJ: Megalocentor
Megalocentor echthrus
RODZAJ: Microcambeva
Microcambeva barbata
Microcambeva draco
Microcambeva ribeirae
RODZAJ: Miuroglanis
Miuroglanis platycephalus
RODZAJ: Ochmacanthus
Ochmacanthus alternus
Ochmacanthus batrachostoma
Ochmacanthus flabelliferus
Ochmacanthus orinoco
Ochmacanthus reinhardtii
RODZAJ: Paracanthopoma
Paracanthopoma parva
RODZAJ: Parastegophilus
Parastegophilus maculatus
Parastegophilus paulensis
RODZAJ: Paravandellia
Paravandellia oxyptera
Paravandellia phaneronema
RODZAJ: Pareiodon
Pareiodon microps
RODZAJ: Plectrochilus
Plectrochilus diabolicus
Plectrochilus machadoi
Plectrochilus wieneri
RODZAJ: Pseudostegophilus
Pseudostegophilus haemomyzon
Pseudostegophilus nemurus
RODZAJ: Pygidianops
Pygidianops amphioxus
Pygidianops cuao
Pygidianops eigenmanni
Pygidianops magoi
RODZAJ: Rhizosomichthys
Rhizosomichthys totae
RODZAJ: Sarcoglanis
Sarcoglanis simplex
RODZAJ: Schultzichthys
Schultzichthys bondi
Schultzichthys gracilis
RODZAJ: Scleronema
Scleronema angustirostre
Scleronema minutum
Scleronema operculatum
RODZAJ: Silvinichthys
Silvinichthys bortayro
Silvinichthys gualcamayo
Silvinichthys huachi
Silvinichthys leoncitensis
Silvinichthys mendozensis
Silvinichthys pachonensis
Silvinichthys pedernalensis
RODZAJ: Stauroglanis
Stauroglanis gouldingi
RODZAJ: Stegophilus
Stegophilus insidiosus
Stegophilus panzeri
Stegophilus septentrionalis
RODZAJ: Stenolicmus
Stenolicmus ix
Stenolicmus sarmientoi
RODZAJ: Trichogenes
Trichogenes claviger
Trichogenes longipinnis
RODZAJ: Trichomycterus
Trichomycterus aguarague
Trichomycterus albinotatus
Trichomycterus alternatus
Trichomycterus alterus
Trichomycterus areolatus
Trichomycterus arleoi
Trichomycterus auroguttatus
Trichomycterus bahianus
Trichomycterus banneaui
Trichomycterus barbouri
Trichomycterus belensis
Trichomycterus bogotensis
Trichomycterus bomboizanus
Trichomycterus borellii
Trichomycterus boylei
Trichomycterus brasiliensis
Trichomycterus caipora
Trichomycterus caliensis
Trichomycterus candidus
Trichomycterus castroi
Trichomycterus catamarcensis
Trichomycterus caudofasciatus
Trichomycterus celsae
Trichomycterus chaberti
Trichomycterus chapmani
Trichomycterus chiltoni
Trichomycterus chungaraensis
Trichomycterus concolor
Trichomycterus conradi
Trichomycterus corduvensis
Trichomycterus crassicaudatus
Trichomycterus cubataonis
Trichomycterus davisi
Trichomycterus diabolus
Trichomycterus dispar
Trichomycterus dorsostriatum
Trichomycterus duellmani
Trichomycterus emanueli
Trichomycterus fassli
Trichomycterus florense
Trichomycterus gabrieli
Trichomycterus giganteus
Trichomycterus goeldii
Trichomycterus gorgona
Trichomycterus guaraquessaba
Trichomycterus guianense
Trichomycterus hasemani
Trichomycterus heterodontus
Trichomycterus hualco
Trichomycterus igobi
Trichomycterus iheringi
Trichomycterus immaculatus
Trichomycterus itacambirussu
Trichomycterus itacarambiensis
Trichomycterus itatiayae
Trichomycterus jacupiranga
Trichomycterus jequitinhonhae
Trichomycterus johnsoni
Trichomycterus knerii
Trichomycterus landinga
Trichomycterus latidens
Trichomycterus latistriatus
Trichomycterus laucaensis
Trichomycterus lewi
Trichomycterus longibarbatus
Trichomycterus maracaiboensis
Trichomycterus maracaya
Trichomycterus mboycy
Trichomycterus megantoni
Trichomycterus meridae
Trichomycterus migrans
Trichomycterus mimonha
Trichomycterus mirissumba
Trichomycterus mondolfi
Trichomycterus motatanensis
Trichomycterus naipi
Trichomycterus nigricans
Trichomycterus nigroauratus
Trichomycterus nigromaculatus
Trichomycterus pantherinus
Trichomycterus paolence
Trichomycterus papilliferus
Trichomycterus paquequerense
Trichomycterus pauciradiatus
Trichomycterus piurae
Trichomycterus plumbeus
Trichomycterus potschi
Trichomycterus pradensis
Trichomycterus pseudosilvinichthys
Trichomycterus punctatissimus
Trichomycterus punctulatus
Trichomycterus ramosus
Trichomycterus regani
Trichomycterus reinhardti
Trichomycterus retropinnis
Trichomycterus riojanus
Trichomycterus rivulatus
Trichomycterus roigi
Trichomycterus romeroi
Trichomycterus sandovali
Trichomycterus santaeritae
Trichomycterus santanderensis
Trichomycterus septentrionale
Trichomycterus spegazzinii
Trichomycterus spelaeus
Trichomycterus spilosoma
Trichomycterus stawiarski
Trichomycterus stellatus
Trichomycterus straminius
Trichomycterus striatus
Trichomycterus taczanowskii
Trichomycterus taenia
Trichomycterus taeniops
Trichomycterus taroba
Trichomycterus tenuis
Trichomycterus therma
Trichomycterus tiraquae
Trichomycterus transandianus
Trichomycterus travassosi
Trichomycterus trefauti
Trichomycterus triguttatus
Trichomycterus tupinamba
Trichomycterus uisae
Trichomycterus unicolor
Trichomycterus variegatus
Trichomycterus venulosus
Trichomycterus vermiculatus
Trichomycterus vittatus
Trichomycterus weyrauchi
Trichomycterus yuska
Trichomycterus zonatus
RODZAJ: Tridens
Tridens melanops
RODZAJ: Tridensimilis
Tridensimilis brevis
Tridensimilis venezuelae
RODZAJ: Tridentopsis
Tridentopsis cahuali
Tridentopsis pearsoni
Tridentopsis tocantinsi
RODZAJ: Typhlobelus
Typhlobelus auriculatus
Typhlobelus guacamaya
Typhlobelus lundbergi
Typhlobelus macromycterus
Typhlobelus ternetzi
RODZAJ: Vandellia
Vandellia beccarii
Vandellia cirrhosa
Vandellia sanguinea