Sklep peHa:68

0

 

1a

10.11.2012

2

W Warszawie przy ul.Ogrodowej 39/41 powstał sklep dla miłośników akwarystyki naturalnej bo tak swoje aranżacje nazywa sam Takashi Amano, który jest prekursorem tego typu akwarystyki. Sklep zlokalizowany jest w piwnicy budynku a wejście do niego znajduje się od wewnętrznego podwórka. Lokalizacja tego sklepu nie sprawia że trafiają tam klienci tak zwani z ulicy. Prawdziwi miłośnicy roślin wodnych oraz aquascapingu zawsze go znajdą, tym bardziej iż nie jest to normalny sklep. Jest to sklep a zarazem galeria czy też studio akwarystyki naturalnej, gzie można zobaczyć kilka ciekawych aranżacji roślinnych.

1

W sklepie zgromadzono wiele roślin wodnych oraz materiałów do wyposażenia akwarium naturalnego. Biel ścian oraz estetyka urządzenia sklepu daje wrażenie przestronności oraz wielkości.

4

Część zbiorników jest przeznaczonych dla ryb i roślin, które są do sprzedaży. W zbiornikach duży wybór ryb przeznaczonych właśnie do akwariów ozdobnych.

6

Ciekawe i ładne okazy pielęgniczek.

7

Nannacara anomala

3

Kilka zbiorników tworzy galerie wystawową. Zbiorniki wystawowe umiejscowione są na postumentach, które dają możliwość zobaczenia akwarium z trzech stron.

15

Jeden ze zbiorników najwcześniej założonych. Szkło o wymiarach 90x60x45 cm Optiwhite 8mm. Oświetlone lampą wiszącą z czterema świetlówkami T-5 każda po 39W. Filtracja to Eheim Professionel 2228. Aranżacja wykonana na podłożu Aquatic Nature Pro-Soil. Dno zarasta Glostostigma poprzeplatana ze Strzałką. Pod skałą wyrasta kępka Kryptokoryny małej a za kamieniem Rdestnica Gaya. W toni unosi się stadko Miedzików a przy dnie przysiadają Bocje karłowate.

15a

W mocno rozrośniętym trawniku ukrywają się bardzo ładne i nietypowe rybki.

20

Drugi postument to dwa akwaria wystawowe oraz zbiór kamieni ozdobnych ADA Seiryu stone

19

Zbiornik aranżowany przez Bartłomieja Lipczyńskiego. Zbiornik identyczny co do wymiarów z poprzednim obsadzony Ponikłem, które dopiero jest w fazie rozrastania się. Jako dekoracje użyty korzeń z Mikrozorium oraz kilkoma innymi roślinami takimi jak Kryptokoryny czy Potamogeton.

19a

Za korzeniem kępa nietypowej rośliny – Hygrophila sp araguaia

17

Z przodu malutki zbiorniczek z korzeniem oraz mchami i Gupikami Endlera.22

 

W tym akwarium na razie pływają bardzo ładne Świeciki kongijskie z odłowu oraz kilka Bocji i Kirysków. Zbiornik czeka na aranżacje która ma wykonać Paweł Iglewski.

21

W głębi widoczna nisza w której umieszczono na półce kilka zbiorników.

9

Akwaria różnej wielkości z ciekawymi aranżacjami kamiennymi oraz korzeniowymi.

12

Iwagumi o wymiarach 70x35x40cm, które wykonał Norbert Sabat. Do dekoracji użyto skały ADA Seiryu. Rośliny takie jak: Hemianthus Cuba, Hydrocotyle sp Japan i Ludwigia Arquata, posadzono na podłożu Aqua Art Aqua Substrate II+

10

Malutkie Iwagumi z aranżacja gotową do sprzedaży.

11

Drugi malutki zbiornik z aranżacją Iwagumi.

13

Zbiornik z korzeniem oraz kamieniami poprzerastanymi Hemiantusem. Na korzeniach Anubiasy i Mikrozorium a z tyłu znalazła się Kryptokoryna balans, która bardzo ładnie utrzymuje jeszcze krótkie a szerokie i mocno pofałdowane liście.

24

W długim zbiorniku rośliny do sprzedaży a obok dwa akwaria ozdobne.

18

Zbiorniczek silnie zarośnięty roślinami.

16

Drugi zbiorniczek z korzeniem wychodzącym ponad wodę.

5

Właśnie przy tych zbiornikach prowadzono ożywioną dyskusje na temat nowego oświetlenia LED-owego.

14

Kolejny zbiornik w którym aranżację wykonał współwłaściciel sklepu Marcin Wnuk.1b

    W dniu 10.11.2012 do wykonania swojej aranżacji akwarium naturalnego przystąpił Piotr Dymowski. Piotr dał się poznać jako zdolny aquascaper, który swoje umiejętności wykazał na wielu wystawach i konkursach. W Hannoverze na międzynarodowym konkursie „The Art of the Planted Aquarium” zajął V miejsce. We Wrocławiu jego zbiornik zajął Grand Prix w konkursie na najciekawsze akwarium Targów w kategorii profesjonalista. Ostatnie jego osiągnięcie to bardzo wysoka bo 20 pozycja w prestiżowym Konkursie IAPLC 2012.

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.