Spotkanie Warszawskiego Zrzeszenia Akwarystów

0

 

wzazoo

trop    

1

W dniu 12.03.2013 Warszawskie Zrzeszenie Akwarystów zorganizowało spotkanie akwarystów na którym odbyła się prelekcja na temat pokarmów dla ryb akwariowych. Wielbiciele ryb z Warszawskiego Zrzeszenie Akwarystów dzięki Stołecznemu Ogrodowi Zoologicznemu, który udostępnia im lokal na spotkania mają możliwość zbierania się oraz kontynuacji działalności zorganizowanego ruchu akwarystycznego w stolicy. Spotkania odbywają się w kawiarence w słoniarni. Obecnie WZA przyjęło już statut oraz logo które jest kontynuacją byłego związku. Obecnie powstało także Forum stowarzyszenia WZA i wszystkich sympatyków akwarystyki


2

Prelekcje na spotkaniu wygłosił przedstawiciel firmy TROPICAL Pan mgr Marek Brachaczek

3

Spotkanie to jak i inne odbywają się w słoniarni i mają charakter otwarty. Każdy może przyjść wysłuchać prelekcji czy też porozmawiać z innymi akwarystami. Terminy spotkań są umieszczone na forum WZA. Na teren ZOO w tym czasie akwaryści są wpuszczani bezpłatnie, wystarczy powiedzieć że idzie się na spotkanie WZA.

4

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze przy kawie, herbacie oraz ciasteczkach.

5

W czasie prelekcji została przedstawiona bardzo krótko historia firmy która istnieje na polskim rynku od 1977 roku a założycielem jej był Pan Andrzej Ogrodnik. Asortyment firmy obecnie to koło 150 rodzajów produktów znanych chyba wszystkim bardziej lub mniej zaawansowanym akwarystom. Produkty Tropicala występują w różnorakich formach takich jak chyba najpopularniejsze płatki ale są też granulaty, nanogranulaty, tabletki denne czy tez przyklejane, pokarmy liofilizowane, a obecnie produkuje się także chipsy, stiksy czy też pellety. Omówione zostały także cechy wartościowe pokarmów oraz skład który ma bardzo duży wpływ na zdrowie i wzrost naszych ryb. Znając asortyment każdy akwarysta może indywidualnie przystosować pokarm w zależności od gatunku ryb, wielkości oraz ich preferencji pokarmowych. Tropical produkuje także wiele innych preparatów i akcesoria do pielęgnacji mieszkańców naszych zbiorników, które zostały przedstawione.

6

W imieniu wszystkich zebranych podziękowanie prelegentowi złożyli Panowie Waldemar Jastrzębski oraz Janusz Gnyp.

7

Po prelekcji odbyła się bardzo luźna dyskusja oraz rozmowy akwarystów.

8

W czasie spotkania akwaryści otrzymali różnorakie próbki pokarmów firmy TROPICAL oraz materiały szkoleniowe i informatory.

Redakcja MAGAZYNU AKWARIUM przeznaczyła dla akwarystów kilkanaście sztuk czasopisma, które zostały podzielone wśród członków a część z nich trafiło do biblioteczki WZA.  Wszystkie numery Magazynu Akwarium, Zeszytów Akwarystycznych oraz Akwarium można przeglądać w archiwach na ich stronach internetowych.


a

Zbiornik ozdobny, który stanął w kawiarence w słoniarni. Sponsorem tego akwarium jest właśnie firma TROPICAL

a1a2a3

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.