Szkolenie Tetra

0

 

Spotkanie szkoleniowe TETRA-Polska

 

0

W dniu 18.01.2013 roku w siedzibie firmy TETRA – Polska, która została przeniesiona w Warszawie do budynku przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920r. odbyło się spotkanie szkoleniowe akwarystów, którzy przybyli z różnych regionów Polski.

1

Uczestnicy szkolenia dzień wcześniej przybyli do Hotelu IBIS położonego nie opodal siedziby firmy TETRA.

2

Przybyłych uczestników szkolenia przywitał Michał Małkiewicz przedstawiając obecną sytuację Tetry w Polsce i krótkie polany na przyszłość. Główny temat jakim była „Chemia wody” poprowadził Tomasz Bielski.

3

W szkoleniu uczestniczyło dwanaście osób.

4

W pierwszej części zostały omówione czynniki mające wpływ na jakość wody podzielone na trzy grupy: biologiczne , chemiczne i fizyczne. Następnie przedstawiono parametry wody z podziałem na szkodliwe, nieszkodliwe oraz korzystne. Aby woda była możliwa do użycia do celów akwarystyki należy ją odpowiednio przygotować. Tetra posiada szereg preparatów, które uzdatniają wodę wodociągową lub przygotowują jej parametry w zależności od rodzaju ryb jakie chcemy hodować. Przedstawione preparaty poprzez szereg testów doświadczalnych porównano w działaniu z innymi środkami uzdatniającymi wodę wodociągową.

6

Omówione zostały główne parametry wody mające wpływ na samopoczucie się ryb hodowanych w akwarium takie jak: twardość ogólna, twardość węglanowa, odczyn wody. Zmienne parametry wpływające na jakość życia ryb: metale ciężkie, amoniak, azotany, azotyny, fosforany, chlor,ozon a także zmienne parametry ważne dla jakości życia takie jak: tlen, dwutlenek węgla, witaminy, makro i mikroelementy. Omówiony został także cykl azotowy w jego najnowszej odsłonie.

5

Działanie preparatów mogliśmy obserwować na serii doświadczeń prezentowanych na filmach oraz wykonywanych na żywo.

7

Na zakończenie szkolenia odbyła się inauguracja nowej książki autorstwa Andrzeja Nowickiego pt: „Dyskowce, paletki – Atlas dyskowców”. Sam autor przedstawił krótko swoją książkę, a pierwsze egzemplarze otrzymali przedstawiciele Tetry.

8

Nie zabrakło wpisu z dedykacją od autora.

1013

W podziękowaniu za przybycie Tetra ufundowała dla wszystkich uczestników upominki oraz wręczono Certyfikaty uwierzytelniające uczestnictwo w szkoleniu.

 

9

11

Bardzo miłą niespodzianka było podarowanie przez Andrzeja Nowickiego nowej książki o dyskowcach. Oczywiście książka zawiera dedykację nie tylko od Andrzeja ale także jego żony Renaty, która cały czas mu pomaga w hodowli oraz wspiera w promowaniu akwarystyki w Polsce i poza granicami.

 

30

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w siedzibie Tetry przy akwarium z malawijskimi pyszczakami.

12

Dzień zakończył pyszny posiłek w jednej z warszawskich restauracji.

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.