Takashi Amano w Warszawie

0

 

Spotkanie z panem Takashi Amano w Warszawie dn.21.05 2004r.

amano

Spotkanie odbyło się w Warszawie w bardzo uroczym budyneczku przy ulicy Dankowickiej 18. Pan Takhasi Amano zaproszony przez Bartłomieja Lipczyńskiego przybył w towarzystwie dwóch pracownków firmy Aqua Design Amano

amano2

Po krótkim przedstawieniu gości i wprowadzeniu przez Bartka Lipczyńskiego pan Amano rozpoczął swoja prelekcje na temat tworzenia akwarium naturalnego.

amano5

Wykład przekładany był na polski język przez tłumaczkę, która niestety nie znając terminów akwarystycznych napotyła na pewne bariery w tłumaczeniu tego co chciał wyrazić pan Amano. Mimo tego prelekcja zobrazowana serią slajdów wyświetlanych i omawianych bezpośrednio przez pana Amano myślę że się wszystkim bardzo podobała.

amano3

Pan Amano przedstawił szereg przykładów zaczerpniętych z natury a odwzorowanych w swoich kompozycjach akwarystycznych. Jego akwaria to przeniesione elementy ogrodów, części rzek czy też strumieni. Wybierając jeden charakterystyczny i uwypuklony element skupiał się na stworzeniu takiego odwzorowania i proporcji w swoich podwodnych ogrodach.

amano1

W swojej wypowiedzi pan Amano stwierdził że jeżeli patrząc na akwarium widok jego nas tak ukoi aż zechce nam się spać to znaczy że jest to dobrze urządzone akwarium.

amano106

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali gdy pan Amano dość dokładnie przedstawiał sposób tworzenia akwarium obrazując wszystko slajdami. Zdjęcia przedstawiały kolejne fazy przygotowywania podłoża, elementów wystroju w postaci korzeni czy też kamieni. Omawiał również sposoby przymocowywania roślin do korzeni, ich rozmieszczania oraz komponowania podwodnego pejzażu.

amano8

W drugiej części swojej prelekcji pan Amano przedstawił swój zbiornik jaki stworzył we własnym domu. Pokazał w jaki sposób zbiornik był umieszczony na swoim miejscu jeszcze przed zakończeniem budowy domu. Omówił też kilka szczegółów technicznych takich jak ogrzewanie czy też system filtracji.

amano7

Akwarium ma pojemność 9 tysięcy litrów a zbudowane zostało w niemczech. Wystrój akwarium to jeden wielki korzeń, który pan Amano przywiózł z Amazonii. Rośliny w tym zbiorniku nie są przycinane i rosną w sposób naturalny.

amano103

Po przerwie nastąpił czas zadawania pytań. W imieniu wszystkich pytania zadawał Marcin Baranowski, które wcześniej były przesłane na serwis www.roslinyakwariowe.pl Odpowiedzi na te pytania można znaleźć także na tej stronie.

amano123

Omówił także sposoby filtracji oraz oświetlenia w swoich akwariach przedstawiając to rysunkiem. Na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich uczestników do Japonii zapewniając kawę i ciastka.

amano6
amano121

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Można było także dostać autograf pana Amano oraz uścisnąć dłoń mistrza czy też zrobić sobie pamiątkową fotkę.

amano4
Zapraszam do obejrzenia fotek z tego spotkania na stronę http://holenderskie.pl, a jeżeli ktoś byłby zainteresowany to posiadam nagranie wideo z tej imprezy.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.