Targi Animal Market – Poznań

0

pozn
 

W dniach 24-26 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się razem z targami ogrodniczymi GARDENIA, druga edycja Targów Zoologicznych Animal Market. Na Targach Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia wystawiło się blisko 500 wystawców z kraju i zagranicy, gdy tymczasem na jednej spośród ośmiu hal wystawienniczych swój asortyment pokazało około 40 wystawców branży zoologicznej. W tym niewielkim skrawku przeznaczonym dla zwierząt znaleźliśmy kilka firm z asortymentem akwarystycznym, z czego trzy w swojej ekspozycji posiadały urządzone zbiorniki akwariowe.


14

Firma ZOOLEK na swoim stoisku wystawiła nietypowy bo trójkątny zbiornik. Urządzeniem oraz aranżacją akwarium zajęli się akwaryści z Wielkopolskiego Towarzystwa Miłośników Akwarystyki.


15

Zbiornik był ustawiony krótszymi bokami trójkąta do zewnątrz co dawało możliwość oglądania go z dwóch stron.


16

Do aranżacji zbiornika użyto ciemnego podłoża, korzeni oraz kilkanaście gatunków roślin takich jak: Lilaeopsis, Myriophyllum, Rotala, Cryptocoryne, Echinodorus, Microsorium, Blyxa


28

Zbiornik zasiedlały Neony, Promienniczki Ladigesa, Bystrzyki oraz Zwinniki złote


1

Na stoisku firmy JUWEL wystawiono dwa zbiorniki ozdobne.


2

Akwarium Lido o pojemności około 120 litrów, gdzie pływały czerwonogłówki.


4

Akwarium VIO 40 z zaokrąglonymi krawędziami, o pojemności około 30 litrów. W standardzie wyposażone jest w system oświetlenia 15 W, filtr wewnętrzny oraz w podstawę.


3

Bardzo prosta ale barwna aranżacja z neonami.


7

Czwarte i ostatnie urządzone akwarium było na stoisku TROPICAL.


8

Zbiornik z ładnie wyeksponowanymi mchami zajmowały Gupiki, Rozbory klinowe oraz dwie odmiany Pielęgniczek Ramireza.

 

 

5

Firma AQUA EL oraz AQUA SZUT zaprezentowały swoje produkty w postaci zestawów akwariowych, filtrów oraz pomp do oczek wodnych oraz linie pokarmów ACTI.

27

Podczas pierwszego dnia targów Animal Market, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Top Innowacje, przyznanych przez redakcję „Rynku Zoologicznego” w 2011 roku. W trzeciej edycji konkursu Top Innowacje wyróżniona została firma AQUAEL za filtr MULTIKANI

13

MULTIKANI to filtr kanistrowy z możliwością jego rozbudowy. W ofercie AQUAEL znajdują się także gotowe do użycia pojemniki dodatkowe wypełnione różnorodnymi wkładami mechanicznymi, biologicznymi lub chemicznymi.

6

Firma HAPPET wcześniej znana pod nazwą AQUANURT

10

W swojej ofercie posiada produkty zoologiczne w większości akwarystyczne oraz artykuły dedykowane do oczek wodnych.

22

Gospodarstwo Ogrodnicze Laboratorium Kultur Tkankowych

11

Firma w swojej ofercie posiada rośliny in’vitro do uprawy suchej oraz duży wybór roślin akwarystycznych.

12

Stoisko holenderskiej firmy PLANTS FOR ALL pełne kwiatów, wśród których znaleźliśmy wiele roślin do uprawy akwariowej oraz do oczek wodnych.

19

W niewielkich pojemnikach zaaranżowano bardzo ładne kompozycje z roślin wodnych i bagiennych.

1820

Bardzo ładnie takie aranżacje mogą komponować się w ogrodzie na tarasie czy też na balkonie gdzie nie zajmą dużo miejsca.

Drewniany stojak pełen pojemników roślin akwariowych. Na stołach również były typowe rośliny akwariowe w doniczkach lub w plastikowych pojemnikach. Wśród roślin w doniczkach były: Hydrocotyle sibthorpioides ‚Veriegata’, Myriophyllum brasilensis, Lobelia cardinalis, Juncus efusus, Lysimachia nummularia W pojemnikach: Salvinia natans, Pistia stratiotes oraz bardzo duży wybór grążeli różnych kolorów

 

23

Lilaeopsis brasiliensis, Rotala rotundifolia green

24

Eichhornia crassipess

9

Firma Gravel Stones z wielkim wyborem kamieni które można zastosować nie tylko w ogrodzie ale również w akwarium.

Okazuje się że powiązanie targów zoologicznych z ogrodniczymi to dobre połączenie. Biorąc pod uwagę obecną modę na urządzanie ogrodów z nieodłącznym elementem jakim jest oczko wodne można było się spodziewać większego wyboru akcesoriów oraz sprzętu związanego z wodą w ogrodzie. Oczywiście nie zabrakło firm eksponujących elementy wodne w postaci fontann oraz kaskad, przy których zaobserwować się dało większą oglądalność.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.