Targi Animals Days – Nadarzyn

0

 

Targi Animals Days w Nadarzynie okazały się chyba największą  imprezą związaną z branżą zoologiczną w naszym kraju. Targi trwały trzy dni dedykowane były dla firm, sklepów oraz indywidualnych miłośników zwierząt. W czasie trwania targów przeprowadzono wiele szkoleń, konferencji oraz wykładów przeznaczonych zarówno dla ludzi związanych z branżą zoologiczna jak i dla amatorów i hodowców zwierząt. Targi zostały zorganizowane na trzech halach gdzie przeprowadzono wystawę kotów, wystawę psów, wystawę królików, różnego rodzaju zwierząt egzotycznych, oddzielną strefę handlowa oraz spotkanie z małą reporterką Neli, Akademię Magazynu Akwarium i Konkurs Aranżacji Akwariów. Na tegorocznych targach akwarystyka podzielona była w ciekawy sposób, gdyż firma Aquael zgromadziła wokół siebie fanów akwarystyki ozdobnej organizując Konkurs Aranżacji Akwariów, natomiast większość firm i wystawców związanych z akwarystyką poszła w stronę nowej inicjatywy jakim była Akademia Magazynu Akwarium gromadząca około 20 wystawców. W ogólnej strefie handlowej przy ponad 130 firmach branży zoologicznej  akwarystyka pokazała się na 5 stoiskach. Trzeba przyznać że taki układ wystawowo-handlowy  miał chyba dobry wpływ na gromadzenie się akwarystów w konkretnych miejscach bez rozpraszania się po całej hali targowej. Chcemy oglądać „aquascaping” idziemy na halę „C”,  chcemy akwarystykę ogólną, idziemy na halę „B”, a jeżeli interesowały nas psy to wyłącznie hala „D”. Oczywiście nie brakowało innych zwierząt takich jak konie, alpaki, koty, króliki, świnki morskie, fretki i dużo innych gryzoni czy małych zwierząt hodowlanych.

Wchodząc wejściem głównym napotkaliśmy strefę zorganizowana przez Warszawski Ogród Zoologiczny. Właśnie tam akwaryści mogli zobaczyć pierwsze akwarium. Akwarium bez ryb jednak ukazujące swoją dzikość poprzez kępy poskręcanego w różne strony niesamowicie ozdobnego i ostatnio rzadko spotykanego w akwariach wywłócznika.

Największe stoisko z artykułami oraz sprzętem akwarystycznym zorganizowała firma Aquael.

Na stoisku zaprezentowano nowy zbiornik Glossy Marine, zaaranżowany przez firmę alerafa.pl

W  Niezależnym Plebiscycie Branży Zoologicznej, zorganizowanym przez magazyn  ZooBranża,  Aquael otrzymał nagrodę za lampę LEDDY SLIM DUO.

Lampy oraz inne produkty zostały zaprezentowane na stoisku firmy AQUAEL

Obok swojego stoiska firma AQUAEL zorganizowała wystawę akwarystyczną, której zadaniem była popularyzacja szeroko pojętej akwarystyki oraz promocja swoich produktów w praktycznym ich użyciu.

W ramach wystawy odbył się Konkurs Aranżacji Akwariów, w którym przewodniczącym jury był  gość specjalny  – Chen Yaming – znany mistrz aquascapingu i organizator międzynarodowych konkursów w Chinach.

Po drugiej stronie pomieszczenia zbiorniki wystawowe zaaranżowali warszawscy akwaryści na czele z nestorem polskiej akwarystyki Waldemarem Jastrzębskim.

Dla najmłodszych zorganizowano kącik rozrywki i odpoczynku.

Kolejna firma która zorganizowała rozrywkę dla najmłodszych w postaci warsztatów akwarystycznych to sieć sklepów KAKADU. Firma Tetra i Paweł Iglewski uczyli najmłodszych jak założyć i się opiekować  swoim akwarium.

Zbiornik ozdobny firmy Tetra na stoisku Kakadu

Zbiornik ozdobny firmy Juwel na stoisku Kakadu

Stoisko firmy ZOOFOKUS dystrybutora produktów firmy Seachem i Sicce

Oddzielna impreza akwarystyczna zwana Akademia Magazynu Akwarium przygotowana przez dr Pawła Czapczyka, redaktora naczelnego Magazynu Akwarium. Na wystawie zgromadzono wiele ciekawych zbiorników słodkowodnych i morskich. Akademia Magazynu Akwarium to przede wszystkim szereg wykładów i pokazów poświęconych akwarystyce i terrarystyce. Impreza ta odbyła się przy  zaangażowaniu stowarzyszeń, klubów, firm, sklepów oraz hodowli. To dzięki zaangażowaniu miłośników zwierząt i poparciu ich przez firmy możliwy był do zrealizowania projekt Akademia Magazynu Akwarium

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.