Targi Hannover

0

 

hanover


o6

W dniach 27-29.o1.2012 w Hanowerze odbyły się targi zoologiczne. Targi odbywały się w jednej hali z której około jedna trzecia powierzchni była zajęta przez firmy akwarystyczne. Mimo że zajmowana powierzchnia nie była zbyt imponująca to jak co roku zaprezentowało się dużo wiodących firm akwarystycznych z bogatą ofertą. W roku w którym w Norymberdze odbędą się targi Interzoo nie można było spodziewać się zaprezentowania nowości sprzętu czy też wyposażenia, ale i tak było co oglądać.
am3

Nierozłączną od lat imprezą na targach w Hanowerze jest konkurs aranżacji akwariów roślinnych. W tym roku był uatrakcyjniony poprzez udział Takashi Amano w jury konkursu, oraz pokaz zakładania przez niego akwarium w stylu „nature”. Oczywiście Takashi Amano zwiedził wszystkie stoiska targowe.
ada

Po raz pierwszy pojawiło się stoisko targowe firmy ADA, na którym zaprezentowano sprzęt i artykuły do wyposażenia oraz urządzania akwariów ozdobnych. Na stoisku można było nabyć katalogi konkursu IAPLC z kolejnych lat.
ada1

Oczywiście na tym stoisku nie mogło zabraknąć zbiornika pięknie obsadzonego roślinami.
ada2

ada3krew

Jedną z kilku atrakcji targów zoologicznych w Hanowerze jest konkurs krewetek, oraz prezentacja ich ciekawych odmian oraz form. Konkurs rozgrywany był w dziewięciu grupach barwnych. Niestety w tym roku hodowcy krewetek z Polski nie brali udziału w tym konkursie. Oprócz krewetek w zbiornikach zaprezentowanych zostało szereg barwnych raków i ślimaków.

krew1krew2

krew3
krew13
krew4
krew5
krew14
krew15
krew16
krew17
krew18
krew19
krew9
krew10

Brotia herculea

krew11

Tylomelania sp. Donnerkeil

krew12

Planorbella sp. Braun

krew6

Przy rzędach zbiorniczków konkursowych z krewetkami ustawiono zbiorniki ozdobne. W jednym z nich z bardzo pięknie urządzonym wnętrzem pływały śliczne kardynałki.

krew7

krew8

ehe5

W kolejnym zaprezentowano bardzo mało znane rybki najprawdopodobniej z rodziny babkowatych lub przylgowatych.

ehe6
lu

Nie mogło zabraknąć przy tej okazji tak znanej postaci kojarzącej się z krewetkami jak Chris Lukchaup. Na jego stoisku można było zakupić krewetki, raczki, ślimaki, pokarmy dla nich oraz plakaty z bezkręgowcami.

ehe

Firma EHEIM była sponsorem konkursu na najładniejsze akwarium roślinne, to w jej zbiornikach zawodnicy z kategorii XL wykonywali swoje aranżacje. Po konkursie uczestnicy mogli odkupić cały komplet za 120 euro.

ehe1
ehe2

Może same aranżacje tych zbiorników nie były bardzo ozdobne jednak można było tam znaleźć ciekawe i mało spotykane rybki.

ehe8

Psedomugil signifer z bardzo ładnym intensywnym ubarwieniem.

ehe3

Duża ławica Hyphessobrycon amandae mimo skromnej aranżacji wyglądała dość imponująco.

ehe9

Firma EHEIM w swojej ofercie posiada również różnej wielkości nano – akwaria.

ehe4
ehe10
Jeden z nielicznych na targach zbiorników morskich.
ehe7

den9

Niesamowicie prosta aranżacja tego akwarium przyciągała wzrok wielu zwiedzających targi. Skała oraz trawniczek z Glossostigma elatinoides. Akwarium o podstawie kwadratowej, niezbyt wysokie z możliwością oglądania ze wszystkich stron. Oświetlenie to cztery listwy ledowe.

den7
den6
Przez cały czas trwania targów była możliwość zakupów sprzętu, zbiorników, ryb czy roślin akwariowych
den5

Firma DENNERLE była także sponsorem konkursu „The Art of the Planted Aquarium”. To właśnie w zbiornikach tej firmy odbył się konkurs nano-akwariów, była także fundatorem podłoży do zbiorników XL. Na stoiskach targowych można było zapoznać się z jej szerokim asortymentem, oraz możliwościami zaaranżowania różnych zbiorników akwariowych.

den1
den2
den3
den4
den10
den11
den12den13

den14
den15
den8
den16

W jednym ze zbiorników pływały bardzo intensywnie wybarwione i duże ryby z rodzaju Oryzias. Najprawdopodobniej są to Oryzias woworae o takim właśnie ubarwieniu.

den17
boj

Stoisko gdzie można było nie tylko zobaczyć ale również kupić bojowniki o różnych formach i barwach. Niestety ceny nie były zbyt zachęcające, gdyż w granicach 20 – 40 euro.

boj1 boj2
boj3boj4boj5boj6boj7boj8

am

Na stoisku tej firmy można było podziwiać duże akwarium rafowe oraz zakupić koralowce ze zbiornika specjalnie do tego przeznaczonego.

am1
am2
am4
3d

Firma która prezentowała ozdobne progi do akwarium, które mogą być wykorzystane także jako doniczki do sadzenia roślin, oraz szereg innych ozdób ceramicznych.

3d1
fluv

Firma HAGEN zaprezentowała kilka różnych zbiorników.

fluv1
fluv2
fluv3fluv4

fluv5
fluv6
gar

Stoisko firmy na której można było podziwiać oraz zakupić niesamowicie kolorowe i różnorodne bezkręgowce; kraby, raczki, krewetki, ślimaki i małże

gar1
gar2
gar3
jbl1

Firma JBL miała jedno z większych stoisk, na którym było bardzo dużo sprzętu oraz wyposażenia akwarystycznego. Zbiorników akwariowych było tylko dwa.

jbl2
jbl
juw

JUWEL to kolejna firma z pełnym asortymentem jednak na ich stoisku urządzonych było dużo więcej zbiorników.

juw1
juw4
juw5
juw2
juw3
juw6
juw7
juw8
ser

SERA jest znana w naszym kraju z wielu produktów. Na stoisku można było zakupić ryby bardzo popularne oraz były także mało znane. W porównaniu do naszych cen to ryby dla nas są tam dość drogie.

ser1
ser2
ser3
ser4
ser5
ser6
ser7

Peckoltia sabaji

ser8
ser9

Corydoras adolfoi
ser10
ser17

Elassoma evergladei – Najmniejszy przedstawiciel bassowatych

ser18

Był też największy lądowy krab na świecie zwany krabem palmowym (Birgus latro) Podobno posiada umiejętność rozłupywania kokosów za pomocą mocnych szczypiec. Może dorastać do ponad 90 cm długości z odnóżami.

ser16
ser15

Baryancistrus LDA-33

ser11

Tetraodon mbu – Kolcobrzuch olbrzymi

ser12
ser13

ser14
pal

Dyskowce były tylko na dwóch stoiskach.

pal2

Kolejne stoisko firmy która w swojej ofercie posiadała bardzo dużą ilość bezkręgowców oraz ryb.
pal3
pal4
pal5


Notropis chrosomus
pal6


Hara jerdoni
pal7


LDA-33 Baryancistrus spec. „Snowball”, L-81 Baryancistrus sp. „Spezial”
pal1


Caridina sp. Caridinal
pal8


Caridina sp. „White Orchid”

trop
Stoisko firmy która w swojej ofercie posiadała rośliny oraz nawozy firmy TROPICA

trop10
trop2
trop7


Nannostomus mortenthaleri
trop9


Oryzias woworae

trop6
trop8
trop1
trop4
Spotkaliśmy także w sprzedaży kostki Shrimp Set firmy AQUAEL

trop5
f
Stoiska małych firm czy też prywatnych hodowców krewetek były z małymi ale estetycznie urządzonymi akwariami.

f1
f2
wa
Małe stoisko z artykułami dla krewetek firmy AQUA-TROPICA

wa1
wa2
ver
Wydawnictwo – Verlag gdzie można było nabyć różnoraką literaturę akwarystyczną, ale i na tym stoisku nie zabrakło akwarium ozdobnego. ver1
l
Stoisko miłośników ryb zbrojnikowatych l1
l2
l3
W akwarium zastosowano pompę cyrkulacyjną, która wytwarzała duży prąd wody. l4
l5
l6
l7
oczko
Nie zapomniano także o miłośnikach oczek wodnych przedstawiając im ofertę sprzętu i akcesoriów. sam
Firma Vitakraft przyjechała wspaniałym samochodem.
Oceniając po liczbie zwiedzających i kupujących trzeba przyznać że targi w Hanowerze cieszą się bardzo dużą popularnością wśród miłośników zwierząt. Bardzo wielu ludzi przychodzi tutaj aby zobaczyć pięknie urządzone zbiorniki akwariowe, ciekawe ryby czy też inne zwierzęta, ale także aby zrobić zakupy dla swoich milusińskich.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.