Targi Pet Fair – Łódź

0

MIĘDZYNARODOWE TARGI ZOOLOGICZNE PET FAIR ŁÓDŹ 2014

1

 

      W dniach 6 – 7 września 2014 roku w Łodzi odbyły się Targi Zoologiczne Pet Fair 2014.

2

Pierwszym stoiskiem, które zwróciło nasza uwagę było stoisko ukraińskiej firmy COLLAR.

3

 

Co prawda większość artykułów była dedykowana psom ale na końcu stoiska znalazły się cztery zbiorniki akwariowe oraz sprzęt akwarystyczny Aqua Lighter.

4

Pierwszy zbiornik z oświetleniem LED w postaci belki wspartej na bokach akwarium. Lampa ta przeznaczona jest do zbiorników o długości od 30 do 110 cm. W lampach „Aqua Lighter 1” zastosowano fotodiody firmy OSRAM. Na przedniej ściance akwarium zaprezentowano bezszumowy, mini kompresor „aPUMP” do napowietrzania zbiorników do 100 litrów.

5

Drugie akwarium też z mini napowietrzaczem ale oświetlone lampą „Aqua Lighter Nano” przeznaczona do oświetlenia zbiorników o pojemności do 25 litrów

6

Na kolejnym zbiorniku zaprezentowano lampę „Aqua Lighter Nano Marine” przeznaczona do zbiorników słonowodnych o pojemności do 25 litrów. W lampach tych zastosowano już radiatory odprowadzające ciepło.

7

W ostatnim zbiorniku zastosowano lampę „Aqua Lighter Pico” która jest przeznaczona do oświetlania zbiorników o pojemności do 10 litrów. W lampach tych jak i w poprzednich zastosowane są fotodiody niemieckiej firmy OSRAM. Zbiorniki akwariowe „aGLASS” zaprezentowane na stoisku to także produkty tej firmy.

8

Lampkę „Pico” można zastosować do oświetlania klawiatury komputera. Jej zasilanie przystosowane jest do podłączenia poprzez złącze USB lub adapter do sieci 230V

10

Firma TROPICAL największy krajowy producent pokarmów dla ryb akwariowych w Łodzi zaprezentował stoisko bez akwarium. Na stoisku można było się zapoznać z najnowszymi pokarmami 3-ALGAE oraz pokarmami dedykowanymi dla dzikich dyskowców – Wild Discus

9

Na stoisku oprócz pokarmów i preparatów akwarystycznych, zaprezentowano także karmy dla psów (TropiDog), kotów (TropiCat), gryzoni i ptaków (TropiFit), oraz nawozy Bio Florin.

11

RESTER to firma z Rzeszowa, która w swojej ofercie posiada między innymi grzałki akwariowe.

13


Firma produkuje najmniejsze dostępne w handlu grzałki szklane o długości 5-6 cm oraz grzałki z elektronicznym termostatem.
12

Zaprezentowana została całkowicie elektroniczna i sterowana bezdotykowo poprzez pilota, grzałka z LED-owym wyświetlaczem temperatury.

16

Jedyne stoisko na całych targach z akwarium w którym pływały ryby zaprezentowała firma ZOOlight

15

Firma ZOOlight wykonuje podstawy akwariowe z duraluminiowych kształtowników. Obudowy szafek oraz pokrywy wraz z oświetleniem.

14

Akwarium z neonami jako jedynymi rybami na targach zoologicznych.

17

Oświetlenie w pokrywie wykonane jest jako pojedyncze i przesuwne pojedyncze belki. Świetlówki lub LED-y wraz z odbłyśnikami umieszczone są w wodoszczelnych rurach, które zabezpieczają je przed przebiciem a odbłyśniki przed zmatowieniem. Posiadają możliwość regulacji ukierunkowania oświetlenia poprzez obracanie całą obudowa belki. W ofercie firma posiada także sterowniki do oświetlenia powalające na włączanie i wyłączanie poszczególnych sekcji oraz stworzenie sztucznego świtu lub zmroku w akwarium.

20

Nie zabrakło także firmy z Legionowa Inter ZOO Adam, ale bez akwarystyki.

21

Stoisko wydawnictwa Pet Publications.

22

Wydawnictwo zaprezentowało ZOOBIZNES, Akwarium, Magazyn Akwarium, Zeszyty Akwarystyczne i Zeszyty Terarystyczne.

23

Rynek Zoologiczny był patronem branżowym targów Pet Fair.

24

Trzecie wydawnictwo Fauna i Flora.

   Podsumowując część akwarystyczną targów trzeba stwierdzić że tegoroczna edycja Pet Fair nie były dla akwarystów. Cztery firmy, które wystawiły się ze sprzętem i akcesoriami akwarystycznymi to bardzo mało. Czyżby akwarystyka była niechętnie wystawiana przez wystawców. Bo przecież były inne firmy takie jak (Badis, Ziarko, Certech), które miały swoje stoiska ale nie było na nich sprzętu akwarystycznego. Częstokroć słyszane były wieści że akwarystyka na Targach w Łodzi gości co dwa lata. Zobaczymy co pokaże rok 2015.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.