WYSTAWA AKWARYSTYKI MORSKIEJ KRAKÓW

0

Fotorelacja autorstwa Andrzeja Zabawskiego  www.aquaphotostock.pl (dawniej Akwafoto.pl)

I WYSTAWA AKWARYSTYKI MORSKIEJ

„Życie rafy koralowej” – Kraków 2-31.03.2002

W dniach 2-31 marca w pomieszczeniach Muzeum Przyrodniczego PAN w Krakowie odbywała się I wystawa akwarystyki morskiej –  „Życie rafy koralowej”. Zorganizowana została przez firmę panów Marka Stępienia i Krzysztofa Sieprawskiego, zajmującą się na codzień m.in. zakładaniem akwariów morskich.
W 23 akwariach o łącznej pojemności około 6000 litrów, zgromadzono kilkadziesiąt gatunków morskich bezkręgowców i ryb. Uwagę zwiedzających przykuwał przede wszystkim zbiornik ze wspaniałym okazem skrzydlicy (perois volitans), kraby, różne gatunki rogatnic, krewetki (stenopus hispidus). Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się – sądząc po ilości odcisków małych palców na przedniej szybie – akwarium z konikami morskimi (hippocampus kuda). Miłośnicy akwarium słodkowodnego też mogli znaleźć coś dla siebie. W obszernym zbiorniku obejrzeć można było pielęgnice: pawiookie, cytrynowe, papuzie, a w innym wystawiono płaszczki słodkowodne. Ponadto przygotowano liczne konkursy rodzinne, dla szkół, uczniów, w tym konkurs na imię dla wspomnianej już wcześniej skrzydlicy.
Wystawa od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszych dwóch dniach ekspozycje obejrzało około 3000 osób. Wśród zwiedzających liczna grupę stanowili uczniowie szkół, którzy całymi klasami odwiedzali wystawę. Do tak wysokiej frekwencji z pewnością przyczyniło się dobre nagłośnienie w mediach. Patronat medialny objęła TVP 3 Kraków, Radio Blue FM, Dziennik Polski. Relacje telewizyjne można było oglądać m.in. w Teleexpresie.
Podsumowując, z pewnością było to udane przedsięwzięcie, które zakończyło się dużym sukcesem propagandowym. Duże słowa uznania należą się panom Stępieniowi i Sieprawskiemu, którzy podjęli się trudu zorganizowania wystawy. Pozostaje mieć tylko nadzieje ze zagości ona na stałe w kalendarzu akwarystycznym.

wystawa102

wystawa202

organizator01jeden z organizatorów wystawy p. Marek Stępień

akwa_morskie1 akwa_morskie3Apolemichthys trimaculatus

Fotorelacja ze strony internetowej http://www.akwafoto.pl


Magazyn Akwarium Nr 04/2002 [5]

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.