Wystawa Krewetek i Akwariów w Szczecinie – cz IV.

0

PRELEKCJE I POKAZY

o2

Po raz pierwszy na wystawie w Szczecinie zagościł Andrzej Nowicki, który oprócz akwarium wystawowego zorganizował kącik w którym były wyświetlane filmy oraz zdjęcia ryb z jego hodowli „Superdiscus”. W czasie prezentacji można było zobaczyć po raz pierwszy rozmnożone w polsce Dyskowce Heckla, oraz wiele ciekawych wiadomości związanych z rozmnażaniem i wychowywaniem dyskowców dzikich jaki odmian hodowlanych. Zaprezentowany był także krótki reportaż o wystawach i spotkaniach akwarystycznych w których uczestniczył Andrzej Nowicki.

w7

Jako podziękowanie za udział w wystawie Andrzej Nowicki otrzymał obraz z haftowanymi dyskowcami.

w0

Druga prelekcja jaka odbyła się w Szczecinie dotyczyła także dyskowców ale tych żyjących w naturze. Michał Marcinkiewicz przedstawił nam krótka fotorelację zatytułowaną: „Wyprawa do Jacarecappa czyli pierwsze zetknięcie z dziką Amazonią”

w2

Omówił on swój pobyt opisując warunki panujące w Amazonii, jak tam żyją mieszkańcy, swoje spostrzeżenia oraz przede wszystkim swoją pracę, która miała ścisły związek z odłowem, selekcją, kwarantanną oraz wysyłką dzikich dyskowców.

w3

Przedstawił gatunki odławianych tam dyskowców

w4

Omówił sposoby ich odławiania, przetrzymywania i selekcji.

w5

Zwrócił uwagę także na środowisko w jakim występują dyskowce oraz ich zachowania w warunkach naturalnych.

w6

W podziękowaniu za ciekawą pogadankę otrzymał obraz haftowany z wizerunkiem kraba, który wykonał i wręczył mu organizator wystawy Sławomir Jóźwik.

 

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.