ZOO Płock

0

 

Akwarium Ogrodu Zoologicznego w Płocku 2015


1

Dzięki uprzejmości Dyrektora Płockiego Zoo Pana Krzysztofa Kelmana mieliśmy mozliwość zobaczyć jak posuwają się prace przy budowie zbiorników akwariowych. Przypomnijmy że jesienią 2008 roku został zamknięty pawilon w którym znajdują się akwaria i herpetarium. Po likwidacji akwarium oraz remoncie budynku uruchomiono górną kondygnację z herpetarium. Od tamtej pory ogród zoologiczny oczekiwał na rozpoczęcie budowy nowych zbiorników.
5

Obecnie w budynku prowadzone są prace budowlane, których zakończenie planowane jest na kwiecień 2016 roku. Będzie to kilkadziesiąt akwariów o pojemności od 500 litrów do 40 tys. litrów, prezentujących faunę i florę wszystkich najważniejszych akwenów na Ziemi, w tym rzek, mórz i oceanów, także wód polskich i morza bałyckiego. 2

Z części ekspozycji dotyczącej biotopów polskich, przechodzimy do części pawilonu, która mieścić będzie ekspozycję biotopów Ameryki, Azji, Afryki w tym rafy koralowej i rekinów. Wybudowane są już betonowe konstrukcje zbiorników akwariowych.
3

Rozpoczeto ustawianie szyb akrylowych w największych zbiornikach. Za osłonami po prawej stronie stoi już potężna akrylowa szyba, przez którą będziemy już niedługo podziwiać podwodny świat Amazonki
4

Dalej możemy zobaczyć podstawę pod największy zbiornik w którym będą pływały rekiny. Ekspozycja, jedna z największych w kraju, zostanie udostępniona zwiedzającym najpóźniej jesienią 2016 r. na jubileusz 65-lecia płockiego zoo.
7

My natomiast oglądamy ryby które czekają na swoje docelowe akwaria przebywając w części zamkniętej zoo. 8

Arapaimy już niedługo będą pływały w nowym zbiorniku. 9

Płaszczki słodkowodne, które rozmnażały się sukcesywnie. 10

6

Wiele ciekawych gatunków ryb jest utrzymywanych na zapleczu akwarium Płockiego ZOO oczekując na nowe zbiorniki. 11

12

13

mgr inż. Krzysztof Kelman jest obecnie dyrektorem Płockiego ZOO. To właśnie dzięki niemu ogród zoologiczny może się pochwalić wieloma sukcesami hodowlanymi. Jest zapalonym akwarystą oraz miłośnikiem ryb żyworodnych. W zbiornikach akwariowych na zapleczu pływają niesamowite ilości właśnie ryb żyworodnych. Dzięki niemu już niedługo wiele z nich będziemy mogli zobaczyć w nowo otwartym akwarium.

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.