ZOOPARK – Lublin

0

 

Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK odbyła się w dniach 10-11.03,2018 w halach Międzynarodowych Targów Lubelskich. Impreza jak co roku ściąga niesamowite ilości zwiedzających.  Widać to już w czasie zakupu biletów, gdzie ustawiają się długie kolejki oraz na halach wystawowych gdzie czasami aby podejść do  stoiska wystawowego trzeba też odczekać w ogonku.

Wystawa odbywała się w dwóch halach gdzie zaprezentowano bardzo duży przekrój zwierząt oraz akcesoriów do opieki nad nimi. Nie zabrakło także innych stoisk i rozrywek nie związanych z zoologią. Akwarystykę zorganizowaną  zaprezentowały dwa stowarzyszenia (PKMD i KMT), forum Channidae, oraz  12 sklepów, hodowli i firm związanych z akwarystyką.

 

Jako pierwszą zaprezentujemy małą ale ciekawą hodowlę Gupików Endlera czyli różnych odmian  Poecilia Wingei.  Hodowlę tę można znaleźć w internecie pod adresem: https://www.facebook.com/EndlersRoomLublin/

W czterech zbiornikach zaprezentowano pięć odmian tych ryb.

Sklep Gruba Ryba z Lublina,  który prowadzi Aleksander Stefaniach zaprezentował w trzech zbiornikach różne gatunki zbrojników.

Ireneusz Szot przy stoisku Gruba Ryba  zaprezentował w ramach  forum zbrojnikowego,  akwarium z glonojadami L-173, L-46 i L-236

 

W jednym ze zbiorników wystawiono także młode altumy,

 

Na stoisku można było zakupić wiele akcesoriów przydatnych do hodowli i rozmnażania zbrojników.

 

Jacek Ambrożkiewicz zaprezentował  w dwóch akwariach ryby ze swojej hodowli „Gupikowa Laguna”

KETRAB to hodowla krewetek akwariowych – Bartłomieja Mroza

W czasie trwania wystawy można było wziąć udział w konkursie z nagrodami wypełniając test.  Wyniki konkursu ogłoszono na stronie:   https://www.facebook.com/krewetki.ketrab/

Maciej Kościuk ze swoja firmą AQUARIUS zaprezentował ryby i inne zwierzęta w kilku akwariach i terrariach

Zbiornik z czarnymi wodami w którym dość ciężko było wypatrzeć ryby, a pływały w nim brzanki pięciopręgie oraz skrzeczyki.

Drugi zbiornik zamieszkiwały ryby z rodzaju Crenicichla, które  ukrywały się wśród korzeni.

Akwarium dla traszek Pachytryton labiatus

 

Traszki w czasie poszukiwania pokarmu między kamieniami pokazywały swoje kolorowe brzuszki.

Brzanki purpurowe zamieszkiwały ostatnie akwarium.

Małopolska grupa akwarystyczo-terrarystyczna z Nowego Sącza na swoim stoisku posiadała w sprzedaży rośliny i ryby akwariowe.  Wystawili także szereg gadów  w terrariach.

Polski Klub Miłośników Dyskowców zaprezentował najbardziej rozbudowane stoisko z dziewięcioma zbiornikami. Akwaria zostały umieszczone w ściankach czworoboku  z umieszczonymi ramami  upodobniły się do obrazów w galerii.

 

Chyba najbardziej efektownie wyglądające akwarium na całej wystawie zaprezentował Janusz Zajonz z dyskowcami ze swojej hodowli.

Kolejne dyskowce zaprezentowane przez hodowców z PKMD. Jak widać większość ryb była na sprzedaż.

 

Akwarium z czarną wodą w którym pływały czerwone odmiany dyskowców oraz gdzieś z tyłu przy filtrze i grzałce można było znaleźć zbrojniki, wystawił  Krzysztof Kluczka.

W jednym ze zbiorników dla odmiany klubowicze zaprezentowali Pielęgnice pawiookie.

Na stoisku PKMD wystawiono także szklaną kulę ze sztucznymi dyskowcami, która była krytyką i  ostrzeżeniem przed  hodowlą dyskowców w małych zbiornikach.

Przy stoisku PKMD swoje artykuły zaprezentowała firma Aquanetta oraz DiscusFood

Bracia Raczkowscy wystawili cztery akwaria z różnorodnymi rybami.

Sklep Arctus zoo z Lublina na swoim stoisku zaprezentował bardzo duży wybór korzeni oraz roślin do akwarium.

Tysiące neonów pływających w dużym akwarium przyciągały wzrok wielu zwiedzających.

Na stoisku zaprezentowano także Legwana zielonego.

Hodowla Superdiscus z Katowic Renaty i Andrzeja Nowickich.

Andrzej Nowicki zaprezentował dyskowce w trzech zbiornikach. Była także możliwość zakupienia  drugiego wydania książki „Dyskowce,  paletki –  Atlas dyskowców”

Klub Miłośników Tanganiki na wspólnym stoisku z firmą Tan-Mal.

 

Akwaryści z klubu zaprezentowali swoje ryby w trzech zbiornikach. Przy każdym akwarium umieszczono informacje o wszystkich wystawionych gatunkach ryb.

Firma Tan – Mal zaprezentowała szeroki wybór pokarmów O.S.I.  dla ryb akwariowych.  Przedstawiono  zapowiedź   wydania pierwszego praktycznego poradnika dla hodowców i miłośników ryb z jezior Tanganika i Malawi, autorstwa Lechosława Łatki i Wojciecha Sierakowskiego. Książka niebawem ukaże się na rynku.

Firma Tropheus Tanganika z Krakowa zaprezentowała szeroki wybór pokarmów Nature Food. Na stoisku były do nabycia wszystkie numery czasopisma  „Tanganika Magazyn”

 

Redakcja czasopism branżowych  – Pies rasowy i ZooBranża. Na stoisku była możliwość zakupu  „Wielkiego Atlasu Ryb Akwariowych”.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.