W dniach 25-27 stycznia 2013 w Hanoverze odbył się szósty międzynarodowy konkurs „The Art of the Planted Aquarium” na targach zoologicznych „Pet Fair”. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach XL oraz Nano.
Z Polski przybyła trzy osobowa reprezentacja.
Uczestnicy konkursu mieli czas na urządzanie swoich akwariów od piątku 25-go od godziny 10.00 do soboty 26-go do godziny 13.00.
Wymiary akwarium konkursowych to 100 x 50 x 50 cm (250 litrów) razem z kompletnym oświetleniem i techniką filtracyjną.
Każdy uczestnik był zobligowany do przywiezienia swoich własnych materiałów dekoracyjnych i roślin. Firma Dennerle zapewniła uczestnikom podłoże.
W konkursie XL brało udział 27 zbiorników.
Nagrodzonych zostało dziesięć zbiorników oraz jedenasty jako nagroda specjalna.
I miejsce – Adrie Bauman – „Valley of the Weeping Willow” – nagroda 2000 €
II miejsce – Volker Jochum – nagroda 1500 €
III miejsce – Piotr Dymowski – „Spring breath” – nagroda 1000 €
IV miejsce – Keith Eckardt – „Sylvan Spirits – Waldgeister”
– nagroda 500 €
V miejsce – Jan-Simon Knispel – nagroda 300 €
VI miejsce – Georg Werner Just – „Iwagumi” – nagroda 100 €
VII miejsce – Małgorzata Tarczyńska – „Rain Forest” – nagroda 100 €
VIII miejsce – Michał Maciejewicz – nagroda 100 €
IX miejsce – Tobias Firicke – nagroda 100 €
X miejsce – Oliver Knott – „Dragon Hunter” – nagroda 100 €
Nagroda specjalna – Jens Helemann – „Symbiose der Leidenschaft” – nagroda 500 €
Oliver Heinzel – „Avater under Water”
Dominik Müller – „Legende der Schwerter”
Lars Kindermann
Marcel Reiter – „Felsenland”
Marcel Runde – „Karumai”
Tim Schmiedeshoff – „Suruival of the fittest „
Bernd Terletzki
Gianni Lopopolo
Maciej Strzałko – „Aquascaping”
Jörg Obernolte
Renè Gummert – „Eine spontane Idee”
I miejsce – Annika Reinke
– nagroda 800 €
II miejsce – Tim Schmiedeshoff
– nagroda 500 €
III miejsce – Volker Jochum
– nagroda 300 €
IV miejsce – Maciej Strzalko
– nagroda 200 €
V miejsce – Anja Floytrup
– nagroda 100 €
VI miejsce – Tobias Fricke
VII miejsce – Piotr Dymowski
VIII miejsce – Andreas Ruppert
IX miejsce – Oliver Knott
X miejsce – Johannes July
Nagroda specjalna – Matthias Kessel
– nagroda 200 €
Adrie Bauman
Jörg Buhlmamann
Rene Gummert
Chris & Jens Helemann
Jurijs Jutjajevs
Lars Kindermann
Jessica Runde
Frank & Carsten Logemann