Wystawy, imprezy

 

Akwarystyczne wędrówki oraz historia polskich wystaw akwarystycznych.

 

Idea tego działu to ocalenie od zapomnienia kart Historii Polskiej Akwarystyki.
Od kiedy istnieje zorganizowana akwarystyka związana jest z imprezami typu wystawy, sympozja, zloty, spotkania i tagi.
To akwaryści wspólnymi siłami od lat organizowali wystawy chcąc pokazać swoje osiągnięcia innym kolegom, oraz poprzez właśnie propagowanie akwarystyki, rozszerzać swoje kręgi wciągając nowych ludzi do tego pięknego hobby.
Dlatego chciałbym aby wszystkie te piękne wystawy nie odeszły w zapomnienie a cały czas były wspominane a nowe pokolenia mogły o nich poczytać w tym właśnie miejscu. Poprzez uszeregowanie w poszczególnych latach wspólnie może stworzymy obraz wystawodawstwa akwarystycznego minionych lat. Będę się starał poprzez wertowanie literatury oraz zebrane materiały pokazywać wszystko co dotyczy wystaw i imprez akwarystycznych.
Proszę wiec wszystkich czytelników tego działu o sięgniecie do swoich zasobów zdjęć czy pamiątek po wystawach, sympozjach czy zlotach i przesłanie fotek lub skanów do mnie. Mogą to być skany dokumentów lub plakatów, proporczyków czy też innych pamiątek. Biorąc pod uwagę ostatnie lata to różnego rodzaju fotek czy całych fotorelacji jest dużo, ale im bardziej będziemy posuwać się do tyłu w lata minione to materiałów jest coraz mniej. Okazuje się że nawet te ostatnie znikają po pewnym czasie ze stron internetowych lub są wyłączane całe serwery przez co dane są nie do odzyskania.
Jeżeli ktokolwiek z byłych autorów tych stron nie życzy sobie aby takowe uratowane podstrony zostały pokazywane bardzo proszę o kontakt.
Ale na pewno w wielu domach zachowały się fotki, biuletyny, plakaty a może nawet notatki czy szkice z wystaw.

Bardzo proszę o wspólne budowanie tego Archiwum Polskich Wystaw Akwarystycznych.

 

Wszystkie relacje ze spotkań oraz wystaw od 2000 roku są mojego autorstwa. Między nimi mogą pojawić się informacje o wystawach z innych źródeł, które będą miały odnośniki żółto-brązowe. Starsze informacje o wystawach są zbiorem wiadomości umieszczanych w literaturze lub są to pamiątki związane z wystawami.