Na parterze zostało zaprezentowanych 52 zbiorniki oraz kaskada ze złotymi rybkami w centralnej części sali.
Rozpoczynając zwiedzanie od lewej strony widzimy szereg zbiorników. W kazdym regale na górze zbiorniki większe na dole dwa mniejsze.
1. Macropodus opercularis 'red’, Macropodus opercularis 'blue’
2. Belontia signata
Belontia signata
3. Hyphessobrycon eques, Hyphessobrycon megalopterus, Hyphessobrycon sweglesi
Hyphessobrycon sweglesi
4. Trichogaster lalius, Trichopodus trichopterus
5. Thayeria boehlkei, Aphyocharax anisitsi
Thayeria boehlkei
Aphyocharax anisitsi
6. Gymnocorymbus ternetzi 'orange’, Gymnocorymbus ternetzi, Inpaichthys kerri
Gymnocorymbus ternetzi 'orange’
Inpaichthys kerri
7. Helostoma temminkii, Trichopodus trichopterus
Helostoma temminkii
8. Trigonostigma heteromorpha, Devario aequipinnatus
Devario aequipinnatus
9. Puntius tetrazona
Puntius tetrazona
Puntius tetrazona
10. Trichopodus trichopterus, Trichopodus leerii
Trichopodus leerii
11. Puntius nigrofasciatus , Botia striata, Botia lohachata
12. Hyphessobrycon rosaceus, Trigonostigma heteromorpha
13. Devario aequipinnatus, Phenacogrammus interruptus
14. Hyphessobrycon eques, Hemigrammus erythrozonus
Hyphessobrycon eques
15. Puntius konchonius 'long fin’ Puntius semifasciolatus
Puntius semifasciolatus
Zestaw akwariowy firmy EHEIM
16. Rohtee ogilbyi, Puntius mahecola, Cyclocheilichthys janthochir
Rohtee ogilbyi
Puntius mahecola
17. Kryptopterus bicirrhis
18. Paracheirodon axelrodi, Inpaichthys kerri
Paracheirodon axelrodi
19. Puntius fasciatus, Puntius semifasciolatus
Puntius fasciatus
20. Puntius fasciatus, Puntius semifasciolatus
Puntius fasciatus
21. Pleurodeles walti
Pleurodeles walti
22. Heros sp. Rotkeil
Heros sp. Rotkeil
23. Chymenochirus curtipes 'albino’
24. Hyphessobrycon eques
25. Epalzeorhynchos frenatum
1. Cryptocoryne backettii, 2. Cryptocoryne pontederifolia, 3. Cryptocoryne aponogetifolia, 4. Cryptocoryne affinis, 5. Cryptocoryne wendtii, 6. Cryptocoryne walkeri
1. Anubias barteri, 2. Anubias barteri 'mini’, 3. Anubias barteri var. nana, 4. Anubias barteri 'Cafeefolia’
27. Laetacara dorsigera
28. Paraneetroplus synspilus, Paraneetroplus bifasciatus, Rocio octofasciata, Theraps pearsei
29. Labidochromis caeruleus, Aulonocara OB, Scienochromis fryeri
30. Melanotaenia praecox, Melanotaenia bosemani 'red’, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia lacustris, Glossolepis incisus, Chilatherina fasciata
31. Epalzeorhynchos kalopterus
Epalzeorhynchos kalopterus
32. Tanichthys albonubes
33. Potamotrygon cf.Magdalenae, Potamotrygon sp. „Pearl”
Potamotrygon cf.Magdalenae, Potamotrygon sp. „Pearl”
34. Geophagus winemilleri, Hypostomus soniae
Geophagus winemilleri
35. Notropis chrosomus, Cyprinella lutrensis
Notropis chrosomus
36. Puntius erythromycter, Trichogaster chuna
Puntius erythromycter
37. Astronotus ocellatus
Astronotus ocellatus
38. Amititlania nigrofasciata
Amititlania nigrofasciata
39 Rocio octofasciata
Rocio octofasciata
40. Thorichthys meeki
Thorichthys meeki
41. Melanotaenia bosemani, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia australis
Melanotaenia australis
42. Iriatherina werneri
43. Ivanacara adoketa
Ivanacara adoketa
44. Glossolepis incisus, Melanotaenia parkinsoni, Melanotaenia lacustris
Melanotaenia parkinsoni
45. Nematobrycon palmeri
Nematobrycon palmeri
47. Glossolepis dorityi
48. Neolamprologus pulcher
Neolamprologus pulcher
49. Hyphessobrycon bentosi, Hyphessobrycon rosaceus
Hyphessobrycon bentosi
50. Melanotaenia bosemani, Melanotaenia trifasciata
Melanotaenia trifasciata
51. Puntius pentazona, Puntius titteya
Puntius titteya
52. Cynops orientalis
Cynops orientalis
53. Carassius auratus
Carassius auratus
Carassius auratus
Carassius auratus
Carassius auratus
Przed budynkiem wystawy w namiotach firmy akwarystyczne oferaowały swoje towary w postaci sprzętu i wyposażenia akwariów, pokarmów dla ryb oraz roślin wodnych.
Wieczorem w bardzo miłej atmosferze odbyła się integracja akwarystów czeskich, polskich oraz niemieckich.