W dniach 29.05 – 01.06.2014 Podbeskidzkie Towarzystwo Akwarystyczno-Terrarystyczne zorganizowało w Ramach Mistrzostw Europy – Konkurs Hodowców Gupika. Impreza została zorganizowana w siedzibie stowarzyszenia w Bielsku Białej przy ul. Cieszyńskiej 163.
Siedziba Podbeskidzkiego Towarzystwa Akwarystyczno-Terrarystycznego składa się z kilku pomieszczeń gdzie zorganizowano mały pokaz filmów instruktażowych o urządzaniu oraz opiece nad akwarium.
Na ścianach pomieszczeń umieszczone są zbiorniki w których znajdują się zestawy ryb konkursowych oraz wystawowych.
Przy zbiornikach z rybami możemy zobaczyć szereg pucharów i nagród jakie zdobywali członkowie Stowarzyszenia w konkursach krajowych oraz zagranicznych.
Janusz Oziomek – obecny Prezes PTAT prezentuje osiągnięcia i pamiątki Stowarzyszenia.
W drugim pomieszczeniu oprócz zbiorników konkursowych zorganizowano mini wystawę terrarystyczną, gdzie można było zobaczyć Kameleona jemeńskiego, Agamę brodatą oraz Gekona lamparciego.
Naprzeciwko akwaria ozdobne, oraz nagrody akwarystów z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia KPR.
Nagrody Bogdana Micińskiego z Klubu Poecilia Reticulata i Lucjana Madeja, który był przez wiele lat prezesem Oddziału Polskiego Związku Akwarystów w Bielsku Białej.
W sobotę 31.05.2014 odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród Konkursu Hodowców Gupika w kategorii trójek.
W konkursie wzięło udział 41 hodowców, wystawiono 104 zestawy ryb w dziewięciu standardach.
Ryby oceniane były przez międzynarodowy skład sędziowski:
1. Kądziołka Leszek PTAT
2. Domin Anton SZCH
3. Jakubec Ladislav SZCH
4. Walczak Tomasz PTAT
5. Oziomek Janusz PTAT
Obserwator międzynarodowy: Eder Peter OGG
ZWYCIĘZCY STANDARDÓW
GRUPA DŁUGOPŁETWE
WACHLARZ | Walczak Tomasz | PTAT | 78,33 pkt |
TRIANGIEL | Miciński Bogusław | KPR | 86,67 pkt |
ZWYCIEZCA STANDARDÓW DŁUGOPŁETWYCH |
Miciński Bogusław | KPR | 86,67 pkt |
GRUPA MIECZOWE
DOLNY MIECZ | ZG Böttcher Lorenz | GPH | 84,00 pkt |
GÓRNY MIECZ | Milde Michael | ÖGG | 83,67 pkt |
LIRA | Walczak Tomasz | PTAT | 79,33 pkt |
DWUMIECZ | Freimuth Bodo | GPH | 85,67 pkt |
ZWYCIEZCA STANDARDÓW MIECZOWYCH |
Freimuth Bodo | GPH | 85,67 pkt |
GRUPA KRÓTKOPŁETWE
ŁOPATKA | Stieranka Marian | SZCH | 77,67 pkt |
PŁOMYK | Lyksgaard Anne | DSG | 84,33 pkt |
RAKIETKA | Oziomek Janusz | PTAT | 85,00 pkt |
ZWYCIEZCA STANDARDÓW KRÓTKOPŁETWYCH |
Oziomek Janusz | PTAT | 85,00 pkt |
Puchar Podbeskidzia zdobył Janusz Oziomek
Najmłodszy uczestnik konkursu Mateusz Szymanek
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.